Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: och uf... caka vas to, ci uz je potom?

my sme nemali takyto problem, ale mal operovanu zadnu nohu tak vyssie nad klbom... mal tam hrcku, kt. mu objavili pri strihani a veterinar sa vyjadril, ze ak sa bude menit, musi von, tak sme to dali operovat... ale to obdobie uz nechcem zazit... zrovna som bola sama doma, tak som s nim musela ist aj sama k veterinarovi, drzat ho kym nezaspal (to bolo najhorsie, co som s nim zazila, ten pocit, ze je ako mrtvolka ) potom som ho sama musela preniest v deke domov a ked sa prebral prislo najhorsie.... nemohol chodit na tu nozicku, strasne prestrasne knucal, schovaval sa mi a kedze bolo nemozne ist s nim von, musel potrebu urobit doma, co sa velmi bal, ale zvladli sme to.... ked sa nad tym teraz zamyslam, tak v pamati mam len toto... nic ine tam neostalo zapamatane... chvalabohu
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Takéto situácie sú najhoršie. Prežila som to aj ja, keď som musela Samka držať pri cievkovaní a rozpúšťaní močových kameňov. Neprajem to nikomu. Sama so sebou som mala čo robiť, aby som to zvládla. Nevládala som ho držať, a nemala som ani silu pozerať sa ako trpí. Myslím si, že v ambulancii by v takýchto prípadoch mali byť dvaja veterinári a nie majiteľ zvieratka.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

z druhej strany niekedy je prítomnosť majiteľa práve pre to zvieratko ukľudňujúca. Keď boli naše zvery v poslednom ťažení, len raz som nebola až do konca. Potom som sa už z ambulancie vyhnať nedala ani raz aj keď som to riadne odslzila.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Keď ideme na pravidelné očkovanie a prehliadku tak áno. Zaboria si obidvaja hlavičku pod pazuchu, túlia sa ku mne a všetko prejde v poriadku. Ale myslela som tým také bolestivé zásahy, keď som nemala silu držať ho. Od bolesti doslova vrieskal chudáčik a nedal sa ani priviazať. Keby vedel rozprávať, určite by mi vyčítal, že ho nechám tak trápiť. Naozaj som sa nemohla pozerať ako trpí a prišlo mi zle. K tomu si myslím, že je potrebná pomoc.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to ste ma potesili-((, Ja som ani tam ist nechcela, na ten zakrok, to manzel, no zaujimalo ma, ako to prebieha doma, po zakroku, toho vybratia vajicka, aka bola doma starostlivost, ci zmena stravovania, pohybu a pod.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Zmena stravovania bola u nás radikálna. Odvtedy sme na diete. Granule objednávam u veterinára a potravu v sáčkoch v lekárni (u veta je to dosť drahé). Dieta bude už počas celého života. Preliečenie po zákroku bolo antibiotikami - Amoxyklav - namiešali mi to v lekárni a podávali sme to dva krát denne injekčnou striekačkou ( asi tri mesiace).
Samozrejme, že pohyb bol obmedzený, ale nie mnou. Sám bol tak ubolený, že väčšinou spinkal.
Dnes mám problém, aby som oddelila stravu pre nové mačiatko, ktoré takéto problémy nemá. Samko nesmie spapať nič iné len dietu. Ak sa mu podarí iečo si uchmatnúť, objaví sa zmena sfarbenia moču. Strašne mi ho je ľúto vtedy, keď ho musím doslova odtrhnúť od Kukovej misky, ku ktorej sa náhodou dostal.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

alaya1 Pozri príspevok
Tak to ste ma potesili-((, Ja som ani tam ist nechcela, na ten zakrok, to manzel, no zaujimalo ma, ako to prebieha doma, po zakroku, toho vybratia vajicka, aka bola doma starostlivost, ci zmena stravovania, pohybu a pod.
Myslím, že v tomto prípade zmena stravovania potrebná nebude, havkáč dostane golier na krk, aby sa ku rane nedostal, isto to bude bolestivé zo začiatku, bude ho po prebratí z narkózy držať v teple jazyk vonku a v určitých časových intervaloch otáčať z boka na bok. Ale to všetko by ti mal povedať aj veterinár, tak sa ho popýtaj. A držím palce, Havkáč to isto rozchodí.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Tak, konečne moje dve cicuše uzavreli dokonalé prímerie a včera večer som ich takto vyfotila.
Tinka 001.jpg  
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1 Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som pomoc, v tom, ci tu mate niekto psika, ktoremu ostalo varlatko v brusku a operovali ho na to. Hlavne ma zaujima pooperacny stav atd....daskujem.
Alaya, ako sa má Tvoj bišonik? Už ho operovali? Je v poriadku, som zvedavá. Prezraď, prosím Ťa. Ak máš fotku pripoj, veď bišoniky sú najkrajšie psíky na svete.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Naša cyklistka
DSC00252.jpg  
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

A toto je KUBO
0017.jpg  
0020.jpg  
1/1
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Eulalia Pozri príspevok
Tak, konečne moje dve cicuše uzavreli dokonalé prímerie a včera večer som ich takto vyfotila.
My sme mali dvoch kocúrov, ktorí sa mali tak radi, stále sa spolu hrali, starší mladšiemu nosil myši, umýval ho, no hotový tatko. Ale bohužiaľ, nám toho staršieho nedávno zrazilo auto. Aj by som priložila ich fotky, ale zahanbene sa priznávam, že neviem ako.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

k dcérinmu morčaťu pribudol počas mojej víkendovej neprítomnosti malý džungarský škrečok (skvelý to nápad mojho plnoletca a jeho kamarátov) a ja ako vzorná chovateľka všemožnej hávede zastávam názor, že každé zvieratko má mať vytvorené podmienky. Takže miesto toho, aby som plnoletca aj s kamarátmi a škrečkom poslala kade ľahšie, tak som dokúpila klietku s plnou výbavou a zábavným parčíkom, keď pofotím, pricapím.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ahojte, chcela by som sa opýtať či náhodou niekto nemáte skúsenosti s liečením resp upravením stavu pri zlyhávaní obličky psíka.
Jedná sa o to že našej Ňufine pri sterilizácii zistili že nemá vaječník, a ani jednu obličku a tá druhá oblička už zlyhávala. V podstate mi bolo povedané že sme prišli v poslednej chvíli. Keby sa na to nebolo došlo tak by do 2 mesiacov umrela.
Dostala diétne veterinárne konzervy od fi Hills - K/D. Boli sme na kontrole krvi po mesiaci a výsledky boli v norme. Teraz sme boli na kontrole opäť a výsledky činnosti tej jednej obličky sú opäť v červenej hranici. Za dva týždne idem na kontrolu opäť.
Veru obávam sa najhoršieho. Budem rada za každý postreh. To psíča nám tak prirástlo k srdcu,že si neviem ani predstaviť že by nebola. Veď si chúda ešte ani život poriadne neužila má len 14 mesiacov.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

bv_alexandra Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať či náhodou niekto nemáte skúsenosti s liečením resp upravením stavu pri zlyhávaní obličky psíka.
Jedná sa o to že našej Ňufine pri sterilizácii zistili že nemá vaječník, a ani jednu obličku a tá druhá oblička už zlyhávala. V podstate mi bolo povedané že sme prišli v poslednej chvíli. Keby sa na to nebolo došlo tak by do 2 mesiacov umrela.
Dostala diétne veterinárne konzervy od fi Hills - K/D. Boli sme na kontrole krvi po mesiaci a výsledky boli v norme. Teraz sme boli na kontrole opäť a výsledky činnosti tej jednej obličky sú opäť v červenej hranici. Za dva týždne idem na kontrolu opäť.
Veru obávam sa najhoršieho. Budem rada za každý postreh. To psíča nám tak prirástlo k srdcu,že si neviem ani predstaviť že by nebola. Veď si chúda ešte ani život poriadne neužila má len 14 mesiacov.
posúvam
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Ahojte aj sa pripájam a posielam fotku mojej mačičky ked mala 2 mesiace a doniesli sme ju domov.
1.jpg  
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Len škoda, že nesnežilo...
IMG_0016.JPG  
IMG_0033.JPG  
IMG_0036.JPG  
1/1
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

A tu je moja Bibi vo veku 8 mesiacov.
Bibi - 8 mesiacov.jpg  
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Nepodarilo sa mi priložiť fotku z PC - nejde to a nejde
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

náš bobino
SSA50591.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať