Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/1633946/voliery.php

Ako sa da tomuto zabranit? je to strasne.
Možno by pomohlo, keby mali ochráncovia zvierat,či hygiena väčšie právomoci a mohli by trestať takýchto "majiteľov voliér" miliónovými pokutami..

Ja osobne by som majiteľa ,najradšej aspoň na rok zatvorila do jednej z nich,nech si to užije...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

budem trosku zla, ale toto podporuju aj ti, ktori pod vidinou lacnou kupeneho psika kupia nepapieroveho psa. Samozrejme, ze aj medzi "papierovymi" chovmi sa najdu taki, co to robia pre peniaze alebo dalsia skupina predavajucih psikov bez PP ale velkodusne napisu ze po rodicoch s PP (co znamena, ze ich jedince nesplnili podmienky chovnosti a ze nezodpovedaju danemu plemenu tak, aby mohlo byt chovne, napr. aj daka geneticka chyba, ale chovatel, skor mnozitel ju pusti kludne dalej... hlavne ze zarobi).

Nasich buducich psikov preto budem kupovat vyhradne od chovatelky, kt. poznam a viem v akych podmienkach ziju jej psikovia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
budem trosku zla, ale toto podporuju aj ti, ktori pod vidinou lacnou kupeneho psika kupia nepapieroveho psa. Samozrejme, ze aj medzi "papierovymi" chovmi sa najdu taki, co to robia pre peniaze alebo dalsia skupina predavajucih psikov bez PP ale velkodusne napisu ze po rodicoch s PP (co znamena, ze ich jedince nesplnili podmienky chovnosti a ze nezodpovedaju danemu plemenu tak, aby mohlo byt chovne, napr. aj daka geneticka chyba, ale chovatel, skor mnozitel ju pusti kludne dalej... hlavne ze zarobi).

Nasich buducich psikov preto budem kupovat vyhradne od chovatelky, kt. poznam a viem v akych podmienkach ziju jej psikovia.
No, lenze co urobis, ked nepoznas ziadneho chovatela plemena, ktore si vyberies?
Mam konkretny pripad. Jedna chovatelka, plemeno, nie je podstatne, ponukala na inzertnej stranke netu na krytie svojho"chovneho" psa aj pre suky bez PP. ked sa to klub dozvedel, pripominam, ona je clenkou vyboru klubu, tak to ututlali.Nema ziaden postih, vraj s nou mali pohovor.
Tak vidis, ako potom vobec doverovat chovatelom, ci mnozitelom, niekedy mi to pride zajedno.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tiez ked som kupovala, tak som nepoznala nikoho a kupili sme chvalabohu dobre... ale zase pre psika som bola osobne u predavajuceho a videla som, kde psika choval, psik bol cisty a mal tam aj rodicov psika.

Teraz ked chodime po sutazach (nie s nasim, ale pozerat), tak som o dost mudrejsia. Poznam sa s jednou kockou od nasho plemena a vdaka nej poznam viacerych chovatelov a dokonca uz vidim rozdiel medzi jednotlivymi psikmi a zacinam rozlisovat z tvare, ci ide o psika ci fenku

Ale moj postoj k nepapierovym chovom je napriek tomu negativny a proste by som uz nekupila nepapieroveho psika (lebo teraz uz viem comu sme sa mohli vyhnut, keby psik bol z papieroveho chovu).
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Dnes mi po 13-tich rokoch zdochol papoušek...nikdy som si nemyslela, že zvieratko dokáže vo mne prebudiť pocit viny a výčitky svedomia
0 0
Hrdzoska Hrdzoska

Hrdzoska je offline (nepripojený) Hrdzoska

Našej Bibi sa narodili 4 krásne mačičky dnes majú 1 týždeň.Sú to 3 čierne mačičky a jeden hrdzavý kocúrik))
máj 1.JPG  
máj 2.JPG  
1/1
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Sú nádherné. Včera sme si všimli, že aj naša mačička bude mať maličké. Len dúfam, že ich nebude veľa, aby sme ich mali komu darovať. A som zvedavá na ich srsť, naša je cleá čierna, ale jej frajeri boli každý iný - hrdzavý, sivý a čierny.
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Toto je náš miláčik ... momentálne je takmer slepý má zelený zákal ... Ale aj tak ho máme radi a on nás. Pán zverolekár povedal, že mal šťastie na pánov a že je optimista ako my ... napriek všetkému.
Slovenský kopov Azor.jpg  
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

A toto sú moji miláčikovia
IMG_0183z.jpg  
IMG_0140z.jpg  
IMG_0215z.jpg  
IMG_0332z.jpg  
IMG_0333z.jpg  

1/1
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

A ešte naša najmladšia
IMG_0477.JPG  
IMG_0478.JPG  
IMG_0488.JPG  
IMG_0466.JPG  
IMG_0456.JPG  

1/1
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ahojte poraďáci. Tak toto je Nely-jazvečica, máme ju od včera, má 3 mesiace. A teraz raďte, čo s ňou . Síce som si vypipkala 3 deti, ale toto sa mi zdá tisíckrát ťažšie. Takže:
1. Kedy treba ísť k veterinárovi? Má už nejaké očkovanie, ale predpokladám, že toho bude viac, v určitých inervaloch.
2. Na mestskom úrade sa platí poplatok za psa, od kedy, tam treba ísť až po lekárskom vyšetrení? A pes potrebuje aj nejaký identifikačný štítok, to dostanem tiež na MÚ?
3. Kŕmenie: v chovateľských potrebách mi odporučili Acana PUPPY, na počudovanie jej to chutilo na prvý raz. Ako často jej treba dávať do misky, kým je malá, môže mať v miske stále a naje sa kedy chce, alebo ju treba už teraz učiť pravidelnosti?
Vodu má tiež celý čas v miske?
To je zatiaľ všetko, ale určite ma priebežne nejaké otázky napadnú.
Starať sa o deti bola malina.
21052009(009).jpg  
21052009(010).jpg  
21052009(012).jpg  
21052009(013).jpg  
1/1
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ahoj, gratulujem k novemu prirastku do rodiny

1. k veterinarovi je dobre ist hned na taku prvu akoby vstupnu prehliadku... steniatka si domov zvyknut sem-tam priniest blsky a nam sa napr. stalo ze hafco mal v usku svrab, tak nam to veterinar preliecil... celkovo veterinar prezrie hafka a povie aj v akej je kondicii a dostanete aj tabletku na odcervenie... ked je hafco maly, tak sa odcervuje castejsie - presne vam povie veterinar

2. psika je povinnost prihlasit od veku 6mes... ale kludne ak chces, tak ho mozes prihlasit teraz... plati sa dan za psa a zaroven dostanes aj znamku, ze je prihlaseny...

druhu znamku dostanes o ockovani besnoty - tiez povinnost od 6mes.. nezaskodi ist skor... znamka je kazdy rok ina, iny tvar a ina farba a plati jeden rok... po roku sa ide opat na ockovanie proti besnote

3. krmit treba naucit od malicka... steniatko dostava granulky 3x denne... to znamena, ze dennu davku rozdelit na tri rovnake a dat mu ich do misky... treba ho naucit ze sa papa hned... preto po 20min ak nezje treba misku s granulami zobrat prec...

co sa tyka samotnych granul tak to je nazor kazdeho osobitne... ja krmim znackou trainer a od nich radou fitnes (je to pre citlivych psikov, kt. ma kozne problemy z inej stravy, vela sa skriabe a ked davame tieto granule, tak je vsetko ok)

upozornujem hlavne nato, aby ste nenaucili psica zobrat ked jete vy... pokial pes ani nezisti co to vlastne robite, tak nebude pytat... ale date mu raz a on zisti co za dobroty to tam mate, tak bude zobrat stale... je velmi dobre tomu predist teraz ako potom hresit knucajuceho hafca... a ak mu uz chcete dat nieco z vasho taniera, tak urcite nie kosti (obzvlast nie kuracie, tie sa triestia na tenke ihly a hrozi poskodenie vnutornosti, navyse kosti zapekaju a hafco sa nevie potom vytoto...) a ak mu teda chcete nieco dat, trebars neochutenu ryzu, cestoviny, masko, tak az ked dojete a dat mu to do jeho misky... samozrejme treba o to ponizit granule...

u jazvecikov by som dala este pozor na ine pamlsky a prekrmovanie, pretoze pri nadvahe trpi chrbatik a hrozi tam ochrnutie (nas cerstvy zazitok s tymto problemom a len drobnou nadvahou 1,5kg a poucenie od veterinara, co sa deje inym hafcom a konkretne hovoril o jazvecikoch).. takze neprekrmovat!

vodu musi mat psik celucicky den k dispozicii.. .my davame cerstvu aj 2x do dna... istotne ani nam nechuti odstata voda...a zakazdym mu aj misku len tak vodou premyjem, lebo v nej ostava taky povlak...

a ak ho chcete ucit povelom, tak nie za odmeny z obchodu, ale radsej uvarit ciste kuracie masko a to mu davat za odmenu... je to kaloricky uplne super a psikovi to aj viac chuti ako odmena
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ďakujem za rady, len dúfam, že časom to bude ľahšie. Toto bola jej prvá noc u nás, trochu som sa toho bála, miesto na ležanie si vybrala sama, samozrejme tam, kde sme ju museli všetci prekračovať , ale noc celú prespala, aj ja , a ráno ma privítala krútiacim chvostíkom a urobila prvé HAF. Deti, ktoré inokedy nejdem prebudiť do školy, dnes vstali súčasne so mnou, a od rána bolo veselo.
Včera v rámci cvičenia na venčenie, som ju 2/3 prechádzky prenosila na rukách, dnes už asi pochopila, že nosiť sa nebude, tak pekne chodila na vodítku. Ráno urobila všetko, čo treba, konečne vonku.
Takže pomaly sa učíme.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ešte ma napadla taká vec. Našli sme jej zopár kliešťov, Deťom ich po návšteve chalupy v Ban. Štiavnici bežne vyberám, ale toto je na mňa veľa. Poraďte mi nejaký prípravok, ktorý by odpudzoval kliešte.
A ešte som sa zabudla spýtať na kúpanie. Ako často, a čím?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

klieste sa vytahuju rovnako aj u psika... na ochranu su rozne spreje alebo ampulky (tie ochrania 2-3mesiace a davaju sa len za krk) ... osvedcena znacka je frontline... nam veterinar povedal, ze kludne ked ideme niekde, kde vieme ze su klieste, tak aj psa mozeme postriekat pripravkom urcenym pre ludi...

kupanie je takisto na rozhodnuti majitela... treba zistit, co ti vyhovuje... plus treba pozerat aky silny koncentrat je dany sampon... my pouzivame biogroom alebo kw a este co pouziva moja kamaratka je cowboy magic (ale to je uz skor vystavna rada) a tieto sampony sa riedia az 1:5 ... nemam dobru skusenost so samponmi "héry" .. pouzili sme ho na 2x, bol drahy a nebol to koncentrat... ale ja mam velmo chlpateho hava ono je skor dolezite aby sampon zachoval ph pokozky psika... ak chcete kupat casto tak skor v tych vystavnych radach, tie su na to urcene... co nedoporucujem su vyrobky od tatrapetu, to je akurat tak na koberec sem-tam sa oplati vykupat psika aj v protiblsom sampone (taky skor na vsetky ine parazity)...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Žabinka Pozri príspevok
Ešte ma napadla taká vec. Našli sme jej zopár kliešťov, Deťom ich po návšteve chalupy v Ban. Štiavnici bežne vyberám, ale toto je na mňa veľa. Poraďte mi nejaký prípravok, ktorý by odpudzoval kliešte.
A ešte som sa zabudla spýtať na kúpanie. Ako často, a čím?
Na kliešte a inú háveď sa mi osvedčil prípravok Frontline -spray.
Kúpať - pozri si šampóny pre psov v drogériách, chovateľských potrebách. Kúp vždy po stretnutí s parfémom, ktorý nelahodí Tvojmu nosu ( psie obľúbené vône sú zdochliny, staré zbytky jedál, exkrementy). Tiež vždy po zablatení - aspoň osprchovať "podvozok" čistou teplou vodou. Normálne kúp psa tak raz za mesiac.
Ahááá, keď sú veľké horúčavy, aj vtedy je dobré psíka okúpať, osprchovať - teplou až vlažnou vodou, kvôli ochladeniu organizmu.
Prečítaj si aj http://www.porada.sk/t98890-starostlivost-o-psa.html
Naposledy upravil Dav : 22.05.09 at 09:41 Dôvod: Doplnenie linku
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

este som zabudla

po kazdej potrebe vykonanej vonku treba psika velmi velmi chvalit
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked su velke horucavy, tak zvyknem namocit jeden uterak v ladovej vode a prekryjem ho s tym... tento isty postup pouzijem aj ked nutne potrebujeme ist so psikom autom... aj klimu mu zapneme ale tak v norme
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

andreaS Pozri príspevok
este som zabudla

po kazdej potrebe vykonanej vonku treba psika velmi velmi chvalit
Tak to som veru aj urobila. Chválila som ju tak dôkladne, až sa okoloidúci nechápavo čudovali. A zrazu som sa začala vyjadrovať s akýmsi šušlavým prízvukom.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Žabinka Pozri príspevok
Tak to som veru aj urobila. Chválila som ju tak dôkladne, až sa okoloidúci nechápavo čudovali. A zrazu som sa začala vyjadrovať s akýmsi šušlavým prízvukom.
Ja som zvykla moju tak vychváliť, že si v tej svojej psej hlávke zafixovala, že to je niečo, čím urobí gazdinej mimoriadnu radosť - a "urobila mi radosť" aj na Orechovej výstave.Zohlo ju pri predstavovaní
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať