Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ela77 Pozri príspevok
Nás známy, keď počul, že som začala dávať výrobky "pedigree " upozornil, že psíkovia zvyknú z toho mať bradavice. Neviem možno mal pravdu, lebo skutočne začali až po tejto strave, ale zvyknú mať bradavice už aj potom starší. Náš bude mať 16 rokov a niektoré má na nožkách, čo sa bojím aby s nimi niekde nezavadil a nezačalo mu to krvácať. Už som nevydržala a spýtala som sa veterinára, či sa to nedá nejak odstrániť okrem operač. zákroku (prípadne podviazať aby sa to prestalo vyživovať. Dal mu na to nejakú kapalinu a spoločnými silami sme mu jednu podviazali, práve tú ktorej hrozilo, že si to poraní. Nedal mi záruku, že sa to znovu neobjaví, lebo vraj to má tie korienky rozvetvené, ale našťastie sa tej jednej zbavil,do týždňa sa začala stenčovať, akoby vysychala, dúfam že sa neobjaví, zatiaľ je s tou jednou pokoj- Ostatné neskúšame. Ale je to nepríjemné pri česaní aj keď viem kde ich má, ale zavadiť o ne človek môže a hlavne v lete keď som ho šla pohladiť vždy som mala pocit, že tam má prichyteného kliešťa. Ide o to aby sa prestali vyživovať a to je iba podviazaním, podľa toho kde a aký tvar bradavica má. Radšej to prekonzultuj s veterinárom, ale to podviazanie pomohlo aspoň na tej jednej, vyzerala nad prstami ako lesná jahoda a už si to začínal aj vyhryzovať. Teraz s ňou má pokoj, ale u starých psíkov je to asi súčasť.
To krmivo je velmi nekvalitne, ja by som urcite take nedavala.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

alaya1 Pozri príspevok
To krmivo je velmi nekvalitne, ja by som urcite take nedavala.
Prestali sme ho dávať hneď po tom upozornení, ale od vlaňajšku po kastrácii (lebo mal nádor) nám veterinár doporučoval jednoznačne EUCANUBU lebo on bol dovtedy hlavne na varenej strave kombinovanej zo zeleninou a vločkami a pod. Keď má toľko rokov tak sa stravoval asi dobre. Len niekedy mával problém so žalúdkom, ale to raz za dlhšiu dobu. Prešli sme teda na granule, ale i tak ho musím klamať pridávaním uvareného mäsa alebo postrúhanou podus. pečienkou a mrkvou a pod.(najradšej má v zime ružičkový kel, ktorý nechávam v záhrade iba kvôli nemu, vždy si tam odbehne a hlavne v lete likvidoval brokolicu a všetky možné uhorky, mali sme z toho srandu, lebo aj keď sme ho nevideli, že tam bol, vždy došiel s nejakým uhorkovým kvietkom za uchom a to ho prezradilo. Teraz na staré kolená začal byť troška vyberavý a aj semtam žobroní čo jeme my, čo predtým nebývalo mohli sme mu po nažratí sa ponúknuť aj klobásu s mašľou nechcel. A ako je to s kvalitou a hlavne tými prídavkami v granulách, ktovie. Ale tú pôvodnú stravu som spomenula hlavne kvôli tým bradaviciam o ktoré pýtal niekto radu. Ak má niekto dobré skúsenosti s nejakým doplnkom, hlavne na pohybový aparát pre takých starkých ako máme už my (16 rokov) budem rada každej dobrej skúsenosti, lebo vidím, že už má problémy, hlavne keď si ide ľahnúť tažko sa dáva do sedu a potom ľahu. Zle je že je teraz zima toľko toho pohybu nie je a asi sa mu ťažko tie kĺbiky rozhýbavajú.
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

Toto sú naše šteniatka Rodézskeho ridgebacka, majú takmer 2 mesiace a pomaly budú odchádzať do nových domovov.
bea.jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak tie su rozkosne!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

est Pozri príspevok
Toto sú naše šteniatka Rodézskeho ridgebacka, majú takmer 2 mesiace a pomaly budú odchádzať do nových domovov.
Sú prekrásne. Aj keď z toho vyrastie také menšie "teľa", k vlastnej rodine je to miláčik. Ja s tým našim môžem robiť čo len chcem. Ale je pravda, že je aj dosť tvrdohlavý, no a za "papinku" by zapredal aj dušu.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ak by niekto vedel o majiteľovi tohto papagája, ktorý od 25.12.2009 sa objavuje v okolí Hrobákovej 10 v Bratislave nech mu dá tip. Prípadne dám kontakt na majiteľa balkóna, kam už sa párkrat prišiel nakŕmiť z vtáčej búdky. Je plachý a bohužiaľ sa ho zatiaľ nepodarilo chytiť. Zime zatiaľ odoláva.
IMG_0722.jpg  
IMG_0723.jpg  
1/1
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

Moja pýcha
Ak máte skúsenosti s dobermanmi tak viete aké sú to zlaté stvorenia a trošku vyšité . Prikladám zopár fotiek, odkedy ju máme mojou záľubou je jej fotenie.
No povedzte nie je fotogenická?
25122009070.jpg  
25122009072.jpg  
DSC00155.jpg  
DSC00kl235.jpg  
DSC00kl252.jpg  

DSC00365.jpg  
DSCl00202.jpg  
1/1
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
lucy200 Pozri príspevok
Moja pýcha
Ak máte skúsenosti s dobermanmi tak viete aké sú to zlaté stvorenia a trošku vyšité . Prikladám zopár fotiek, odkedy ju máme mojou záľubou je jej fotenie.
No povedzte nie je fotogenická?
Je zlatučká. Pripomenula mi môjho, ale on je už v psom nebíčku .
Inak doberman vie byť aj pekne tvrdohlavý a hodne uštekaný, ale je to pes, ktorý miluje oddane svoju rodinu celým srdcom.
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

mirpo Pozri príspevok
Je zlatučká. Pripomenula mi môjho, ale on je už v psom nebíčku .
Inak doberman vie byť aj pekne tvrdohlavý a hodne uštekaný, ale je to pes, ktorý miluje oddane svoju rodinu celým srdcom.
To mi je ľúto teda . To máš pravdu je tvrdohlava, ale to som aj ja . My ju máme veľmi radi zapadla do našej rodiny a bez nej by mi asi bolo aj smutno teda, aspoň ma vie rozptýliť a rozosmiať po ťažkom dni.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
lucy200 Pozri príspevok
To mi je ľúto teda . To máš pravdu je tvrdohlava, ale to som aj ja . My ju máme veľmi radi zapadla do našej rodiny a bez nej by mi asi bolo aj smutno teda, aspoň ma vie rozptýliť a rozosmiať po ťažkom dni.
Už je to zopár rôčkov, ale chýba mi stále; bol to kamarát, ochranca, ale hlavne môj prvý pes.

Prikladám moje ušaté
P7312062.JPG  
0 0
lucy200 lucy200

lucy200 je offline (nepripojený) lucy200

mirpo Pozri príspevok
Už je to zopár rôčkov, ale chýba mi stále; bol to kamarát, ochranca, ale hlavne môj prvý pes.

Prikladám moje ušaté
Krásne ušaté su gratulujem Ti k nim
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Dnes sme sa navždy rozlúčili s naším Azorkom ...
Slovenský kopov Azor.jpg  
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

janka67 Pozri príspevok
Dnes sme sa navždy rozlúčili s naším Azorkom ...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Nas milacik...tesim sa na kazdy jeho prichod k nam...sprijemnuje mi vsedne dni...vcera cely den prsalo, ale svoju priatelku si musel ist navstivit a pobehat si po zahrade
DSC00085.jpg  
DSC00094.jpg  
DSC00088.jpg  
DSC00117.jpg  
1/1
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Tak aby sme nemali málo zdravotných problémov snašou Nufinkou, a ked sme sa tešili že konečne sa jej polepšilo čo sa týka jej obličky, tak nám dnes na veterine dali ďalšiu diagnozú a to: Luxácia pately
Preto prosím poraďakov, máte s tým osobnú skúsenosť, ak áno bolo to pri vašom psíkovi zakaždým riešené operačne?
Nám povedal lekár že sa to inak ako operačne riešiť nedá.
Zaujímalo by ma či sa nájde nietko kto to riešil inak ako operačne napr. nejakou fixáciou?
Jedná sa mi o to že pri Ňufke je operácia velmi riziková a to z dôvodu jej chorej obličky, podotýkam že druhú nemá.
Ďakujem za každý postreh.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
nikuška skús zadať otázku na www.psycholog-psu.com
veľmi dobre mi poradili ohľadom liečenia kameňa v močovom mechúri - lebo vet chcel rezať a rezať , ale havku som nedala , liečili sme sa špeciálnou granulovou dietou purina urinary

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=3988
kuki aj sem:
Naposledy upravil hanelie : 11.01.10 at 18:41
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

hanelie Pozri príspevok
nikuška skús zadať otázku na www.psycholog-psu.com
veľmi dobre mi poradili ohľadom liečenia kameňa v močovom mechúri - lebo vet chcel rezať a rezať , ale havku som nedala , liečili sme sa špeciálnou granulovou dietou purina urinary

http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=3988
kuki aj sem:
Hanellie dakujem skúsim prelúskať, 22.01 ideme ešte k ortopédovi, ktorý sa na to pozrie.
Aj dnešná noc ma však ešte viac odrádza od operácie. Ňufka len po obyčajnom očkovaní hodinu vracala a poriadne ani v noci nespala. Chodila po byte a nevedela si nájst miesto, ani spať nevedela. Tak mi jej bolo ľúto a to bola len vakcinácia - neviem si predstaviť jej stav po operácii.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

janka67 Pozri príspevok
Dnes sme sa navždy rozlúčili s naším Azorkom ...
Je mi to nsmierne ľúto a zdieľam spolu s tebou žiaľ. Len ten, kto poznal vzťah s takýmto zvieratkom vie, čo znamená rozlúčenie s ním. Nie tak dávno som sa rozlúčila s mojim Samkom. Dobre mi padli slová každého, kto vtedy na Porade so mnou cítil. Najlepší liek (podľa mňa) je nové zvieratko.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

bv_alexandra Pozri príspevok
Hanellie dakujem skúsim prelúskať, 22.01 ideme ešte k ortopédovi, ktorý sa na to pozrie.
Aj dnešná noc ma však ešte viac odrádza od operácie. Ňufka len po obyčajnom očkovaní hodinu vracala a poriadne ani v noci nespala. Chodila po byte a nevedela si nájst miesto, ani spať nevedela. Tak mi jej bolo ľúto a to bola len vakcinácia - neviem si predstaviť jej stav po operácii.
Najväčším problémom by som videla zvládnutie stavu narkózy. Ňufka má určite veľmi oslabený organizmus. Potrebovala by nabrať silu. Predstav si, že nebude môcť papať 48 hodín pred operáciou. Nie som lekár, ale rozhodne by som Ňufku v takomto stave operovať nedala. Možno ešte vtedy, ak by dostávala umelú výživu. Držím palce a želám vám obidvom veľa síl.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Klimentová Viera Pozri príspevok
Najväčším problémom by som videla zvládnutie stavu narkózy. Ňufka má určite veľmi oslabený organizmus. Potrebovala by nabrať silu. Predstav si, že nebude môcť papať 48 hodín pred operáciou. Nie som lekár, ale rozhodne by som Ňufku v takomto stave operovať nedala. Možno ešte vtedy, ak by dostávala umelú výživu. Držím palce a želám vám obidvom veľa síl.
Vdaka, áno je to tak ona je velmi oslabená. Aj teraz ked som volala dr kvôli tej noci tak povedala že pre Nufku je aj toto záťaz
A aj dr mi povedala že narizikovejšia je narkóza.
Budem dúfam že sa nájde aj iný spôsob liečby ako operačný, možno nejaká fixácia.
Tak sme sa tešili že sa jej zlepšil zdravotný stav, ved v apríli minulého roku nám ju odsúdili na utratenie a je tu stále s nami, a teraz toto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať