Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

predstavujem nášho nového domáceho miláčika : heather
takto vyzerá keď má dva mesiace,uvidím koľko narastie
Snímek 004.jpg  
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

karol.za Pozri príspevok
predstavujem nášho nového domáceho miláčika : heather
takto vyzerá keď má dva mesiace,uvidím koľko narastie
nádherný havko. pekne sfarbený, hlavne ten koniec chvostíka
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

stonka Pozri príspevok
nádherný havko. pekne sfarbený, hlavne ten koniec chvostíka
to je havinka
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

karol.za Pozri príspevok
to je havinka
Hádam správne, ak si myslím, že je to bernský salašnícky pes? Ak áno, tak z nej bude riadna "kopa"
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Videla som jedného domáceho miláčika, majitelia a milovníci operencov, prepáčte, nazvem ho papagáj, a zabávala som sa na jeho "reči". Vedel povedať "Ahoj",odpovedal si iným hlasom "Ahoj", a po chvíli predniesol " No čo sa deje, veď počkaj".
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
a toto je moj havinko, je z utulku
2009_06110039.jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ako sa dostal do útulku taký krásny chumáčik? No, hlavne že je už v dobrých rukách.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Valčake Pozri príspevok
Ako sa dostal do útulku taký krásny chumáčik? No, hlavne že je už v dobrých rukách.
By si žasla, aké nádherné a milé zvieratká sú v útulkoch
Vždy sa poteším, keď zviera z útulku nájde nový domov, lebo vo vernosti a oddanosti svorke, a v láske k majiteľovi nevidím žiadny rozdiel medzi papierákom od chovateľa a psíkom z útulku.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Hľadám, do ktorej témy sa zaradiť. Všetci sa tu hrdíme svojimi miláčikmi. Nie je to tak dávno, čo som aj poslala peknú fotku mojich dvoch miláčikov. Dnes mám problém. Vlastne už od piatku minulého týždňa. Samko (5 ročný kocúrik) prestal piť, papať a cikať. Samozrejme, že som hneď volala veterinára. Boli to muky, lebo som musela asitovať pri zavádzaní katetra a vyprázdňovaní mechúra, v ktorom diagnostikoval močový kameň. Povedal mi, že stav je vážny, operácia nepredpokladá úspech. Dostala som pre neho pastu - antibiotikum a prebdela dve noci. Dnes mám isť na kontrolu. Je pravda, že Samko už pil aj troch papal ale ciká len tak, že po troške cvrká.
Viem, že táto téma je pre veterinárne diskusie, ale nič som nenašla, čo by mi vysvetlilo, aký je vlastne terajší stav Samka a či sa skutočne už nedá nič robiť. Snažila som sa registrovať na rôznych zvieracích fórach ale bezúspešne. Verná svojej porade som teda tu a prosím vás ak má niekto skúsenosti ozvite sa mi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Klimentová Viera Pozri príspevok
Hľadám, do ktorej témy sa zaradiť. Všetci sa tu hrdíme svojimi miláčikmi. Nie je to tak dávno, čo som aj poslala peknú fotku mojich dvoch miláčikov. Dnes mám problém. Vlastne už od piatku minulého týždňa. Samko (5 ročný kocúrik) prestal piť, papať a cikať. Samozrejme, že som hneď volala veterinára. Boli to muky, lebo som musela asitovať pri zavádzaní katetra a vyprázdňovaní mechúra, v ktorom diagnostikoval močový kameň. Povedal mi, že stav je vážny, operácia nepredpokladá úspech. Dostala som pre neho pastu - antibiotikum a prebdela dve noci. Dnes mám isť na kontrolu. Je pravda, že Samko už pil aj troch papal ale ciká len tak, že po troške cvrká.
Viem, že táto téma je pre veterinárne diskusie, ale nič som nenašla, čo by mi vysvetlilo, aký je vlastne terajší stav Samka a či sa skutočne už nedá nič robiť. Snažila som sa registrovať na rôznych zvieracích fórach ale bezúspešne. Verná svojej porade som teda tu a prosím vás ak má niekto skúsenosti ozvite sa mi.
Najčastejším zdravotným problémom kocúrov sú močové cesty. Často mu prestanú fungovať ľadviny, nevie sa vymočiť. Veľa na tom zohráva strava, mačky by nemali dostávať solenú stravu, lebo tá im dokáže poškodiť obličky. Ak má veľmi poškodený močový systém, tak je tam veľké riziko. Takto na diaľku sa nedá povedať, ako vážny je stav tvojho kocúra. Ako sa stravoval? čo si mu dávala jesť?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tu si skúsila:
http://www.chovatelia.sk/forum/viewt...1ce7238e50e925
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Áno. Práve tu sa mi zaregistrovať nedarí. Budem to skúšať znova.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Granule od veterinára SPECIFIC, ROYAL Canin a veterinárnu potravu URINARY. Problém sa opakuje po troch rokoch. Samko má dietu a snažila som sa ju dodržiavať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Klimentová Viera Pozri príspevok
Granule od veterinára SPECIFIC, ROYAL Canin a veterinárnu potravu URINARY. Problém sa opakuje po troch rokoch. Samko má dietu a snažila som sa ju dodržiavať.
No stravu mal dobrú. Mnohí kŕmia svojich miláčikov šunkami, párkami a salámami a myslia si, ako ich rozmaznávajú. Pritom im strašne škodia.

Ty si mu ale dávala asi tú najlepšiu stravu. Možno to má dedičné, alebo neviem...

V každom prípade tieto potiaže u kocúrov sú veľmi nebezpečné.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Chobot Pozri príspevok
No stravu mal dobrú. Mnohí kŕmia svojich miláčikov šunkami, párkami a salámami a myslia si, ako ich rozmaznávajú. Pritom im strašne škodia.

Ty si mu ale dávala asi tú najlepšiu stravu. Možno to má dedičné, alebo neviem...

V každom prípade tieto potiaže u kocúrov sú veľmi nebezpečné.
A musím dodať, že aj časté. Tento problém sme mali už aj my, ale bola som zavčasu upozornená kamarátkou, ktorá má mačičky, tak som to zavčasu zbadala. Vykastrovaným kocúrikom sa mení pH v tele a to umožňuje tzv. kryštálikovanie moča. Následkom sú močové kamene. My sme už katéter tiež absolvovali, ale náš veterinár to robil v narkóze. Okrem injekcií proti zápalu sme dostali aj pastu Uro-pet, ktorá práve pomáha odstrániť tie kryštáliky. A samozrejme, dlhodobo diétu, granulky, ktoré sa tu už spomínali. Liečenie trvalo asi 3 týždne, pri každej návšteve veterinár robil sono. Musím povedať, že mám lepšieho veterinára, ako boli lekári na pohotovosti v jednej neďalekej veterinárnej nemocnici.
A tú špeciálnu pastu treba dávať kocúrikovi tiež dlhodobo, niekoľko týždňov.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Som veľmi rada, že človek tu najde človeka. Nielen v pracovných problémoch, ale aj v situáciách pre ktoré nemá každý pochopenie. Vďaka za pomoc so zaregistrovaním. Len aby sa niekto ozval.
Kateter je pre mňa strašná skúsenosť. Pozerať sa na trápenie, bolesť bez narkózy, tak to neprajem nikomu. Nakoniec sme ho absolvovali aj my v narkóze.
Už som zažila troch veterinárov. Súčasný Samka zachránil vtedy, keď ho predchádzajúci odpísal. Diagnostikoval mu rakovinu keď mal ešte len rok. Zaplatila som len za krvné testy 3.5OO.- Sk.
Aj vtedy som našla pomoc cez internet Mačky SOS. Po vyšetrení a sone sa ukázalo, že je to zhrubnutý močový mechúr a močové kamene (po kastrácii). Po liečení a nasadení diety sa všetko upravilo až do tejto chvíle. Ale verím, že mu pomôžem aj teraz aj vďaka vašej pomoci. Ďakujem.
Kukuk 1.jpg  
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Dúfam, že sa Samko skoro uzdraví. Držím mu palčeky !
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Ďakujem za nádherné želanie. Prežila som však ďalšiu krušnú noc. Nevidím žiadne viditeľné zlepšenie. najhoršie je, že mu prestala chutiť dieta a "uteká" do špajze, kde má svoj pokrm malý Kuko. Už som začala preto dávať aj jemu pre istotu dietu a na rozdiel od Samka ju neodmieta. Bojím sa, že keď príde k operácii bude veľmi slabý.
Viem, že zlepšenie nepríde za jeden, či dva dni, ale veterinár mi dal 48 hodín. V diskusii na chovateľoch sa mi nikto neozýva.
Najviac sa obávam, že bude utrápený operáciou a potom mi vet oznámi, že operáciu neprežil.
Ak je skutočne potrebná, musím potlačiť svoje city a riadiť sa rozumom, ale ako to budem vedieť, keď sa nemám s kým poradiť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Klimentová Viera Pozri príspevok
Ďakujem za nádherné želanie. Prežila som však ďalšiu krušnú noc. Nevidím žiadne viditeľné zlepšenie. najhoršie je, že mu prestala chutiť dieta a "uteká" do špajze, kde má svoj pokrm malý Kuko. Už som začala preto dávať aj jemu pre istotu dietu a na rozdiel od Samka ju neodmieta. Bojím sa, že keď príde k operácii bude veľmi slabý.
Viem, že zlepšenie nepríde za jeden, či dva dni, ale veterinár mi dal 48 hodín. V diskusii na chovateľoch sa mi nikto neozýva.
Najviac sa obávam, že bude utrápený operáciou a potom mi vet oznámi, že operáciu neprežil.
Ak je skutočne potrebná, musím potlačiť svoje city a riadiť sa rozumom, ale ako to budem vedieť, keď sa nemám s kým poradiť.
Ja by som mozno odporucila konzultovat problemy aj s inym veterinarom. Mne sa to osvedcilo.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Súhlasím,
už som sa pokúsila osloviť e-mailom veterinára zo stránky chovatelia. Tatiaľ bezúspešne. verím, že sa niekto ozve.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať