Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Petra Nová Pozri príspevok
Ale hádam Ty, Oľga, nemáš mix miláčkov,teda ďalšie okrem psíka? Ale dokážem uveriť, že skoro všetko živé si človek dokáže obľúbiť, keď zvieratko je na neho odkázané a stará sa oň. Ja som živým príkladom. Ale hady, krokodíly,pavúky, škorpióny a pod. by mi určite nechýbali ku šťastiu.
Rozmýšľam, či tomu potkaniemu miláčkovi nebude chýbať prirodzené prostredie - kanál.
Moja srdcová záležitosť sú psy. Ale chovala som rybičky, vodnú korytnačku, myšky, morča.Deti mali aj pavúky, slepúchy. Potom prišlo vééééľa psov a mačky, a teraz je už iba Wendy. Nebyť toho, že naša psina chytala myši tak dobre ako mačka, tak aj teraz si nejakého hlodavca zadovážim. Kanál mu chýbať nebude.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Aj ja sa pochválim mojim yorkom, tiež so mnou ťažko pracuje v kancli
27022008075(1).jpg  
Alenka0126(1).jpg  
Foto344(1).jpg  
1/1
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Misicka21 Pozri príspevok
Aj ja sa pochválim mojim yorkom, tiež so mnou ťažko pracuje v kancli
Najmä na tej poslednej fotke vidno, ako ťažko pracuje Ale čo už by sme pre tie naše zlatíčka nespravili, že?
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
asi tak nejak, ale strašný model to je a rád sa fotí
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Petra Nová Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou, že pre niekoho áno, ale vo všeobecnosti - skôr nie.

Je to potkaníkA ver mi je jedno aj druhé , aj domáce zvieratko a aj domáci miláčik Bola by si moc moc prekvapená koľko ľudí potkanov v poslednej dobe chová ako miláčikov, lebo im toto inteligentné, milé malé a čistotné zvieratko učarovalo
A s tou všeobecnosťou by som si taký istý nebolAle to je už iná téma
Petra len pre upresnenie, toto je potkan laboratórny, domestikovaný druh už niekoľko desiatok rokov, je to práve to zvieratko, ktoré zachraňuje veľa veľa ľudských životov vo výskumných laboratóriach, a postupne sa dostal aj do domácnosti ľudí. V kanále by neprežil, keďže to pre neho nie je prirodzené prostredie, ale to si aj tak nemyslela myslím vážne, že:??:P
Naposledy upravil Deppo : 13.10.08 at 19:08
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Deppo Pozri príspevok
Je to potkaníkA ver mi je jedno aj druhé , aj domáce zvieratko a aj domáci miláčik Bola by si moc moc prekvapená koľko ľudí potkanov v poslednej dobe chová ako miláčikov, lebo im toto inteligentné, milé malé a čistotné zvieratko učarovalo
A s tou všeobecnosťou by som si taký istý nebolAle to je už iná téma
Petra len pre upresnenie, toto je potkan laboratórny, domestikovaný druh už niekoľko desiatok rokov, je to práve to zvieratko, ktoré zachraňuje veľa veľa ľudských životov vo výskumných laboratóriach, a postupne sa dostal aj do domácnosti ľudí. V kanále by neprežil, keďže to pre neho nie je prirodzené prostredie, ale to si aj tak nemyslela myslím vážne, že:??:P
Verím každému, kto mi čo o zvieratkách povie. Pri rozsahu mojich vedomostí, si ani nemôžem dovoliť neveriť. Potkana mám zafixovaného, že žije v stokách a kanáloch, tak som to aj tak napísala. A vážne myslela. Keď ich vidím ako sa mrvia večer na sídlisku, tak v tom momente nie sú mojimi miláčikmi. Tak, ale Ty máš potkaníkov fajnových, tak verím, že sú to miláčikovia. Vieš, to len tých predsudkov sa neviem zbaviť. Donedávna som si tiež nevedela predstaviť život so psíkom pod jednou strechou. A dnes je to realita. Ktohovie, čo bude zajtra?
Naposledy upravil Petra Nová : 13.10.08 at 20:18
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Tak rodičia majú troch psíkov a mamka si tiež nevedela predstaviť život so psíkom v paneláku /tomu je už 14rokov/ , lebo predtým bývali na dedine a pes bol proste vždy pri dome - nie v dome. Teraz sú to však najväčší maznáci dokonca spia aj v posteliKrátko po prvom psíkovi , pribudol druhý a nakoniec aj tretí /bývajú v 3 izbovom byte/. Myslím, že teraz by si už bez havinov nevedela život predstaviť.
Ěšte sa vrátim k tým potkaníkom, ano ano sú taký " fajnovejší". Troch mám dokonca aj z Čiech, s chovných staniíc,ktoré sa zaoberajú chovom potkanov s preukazom pôvodu. Sú už aj nejaké chovné stanice ale aj na Slovensku a dokonca už vznikla aj základná organizácia chovu drobných hlodavco. Dúfajm, že aj tento chovateľský smer, sa pekne rozšíri na Slovensku.
Snáď ešte taká perlička, že v zahraničí dokonca existuje aj potkanie agillity a dokocna aj rattenterapia, niečo ako obdoba canis - abo hypoterapie ale s potkaníkmi
Podľa mňa jediná nevýhoda týchto zvieratiek je, že sa dožívajú krátkeho veku. Ale už som sa rozkecal až moc, zastavte ma
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A prečo by sme Ťa mali zastavovať? Mňa by napríklad veľmi zaujímala tá rattenterapia. Načo sa potkany pritom využívajú? Čo je ich úlohou?
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

Eulalia Pozri príspevok
A prečo by sme Ťa mali zastavovať? Mňa by napríklad veľmi zaujímala tá rattenterapia. Načo sa potkany pritom využívajú? Čo je ich úlohou?

Rattenterapia, podobne ako napríklad u canisterapia je vlastne forma terapie, ktorej sa využíva pozítivne pôsobenie zvieratka na fyzickú , psychickú a socialnu pohodu. Sú rôzne formy, buď je potkaník dlhodobo začlenený do terapeutického procesu /čili starajú sa o neho v nejakých domovoch socialnych služieb, učia sa zvieratkom vychádzať , krmia ho a podobne - príklad/ alebo potom sa pracuje individuálne s homogennou skupinou alebo jedincami. No ale vážne to nejde zovšeobecniť, používa sa hlavne k posilneniu žiaduceho alebo utlmeniu nežiaduceho správania (napr. drogovej závislosti, liečenie fóbii, pri depresiach, pri poruchách komunikácie a podobne). Zvieratko vlastne nerobí žiadne cirkusy, len to, čo mu je prirodzené. Preto sa používajú zvieratá len vhodnej povahy, zvykuneté na kontakt s ľudmi , bez známok agresivity.
0 0
Nadaj Nadaj

Nadaj je offline (nepripojený) Nadaj

Vsimla som si ze je tu dost aj milovnikov maciek - poznate obc. zdruzenie MackySOS? Ma aj websranku. Kto hlada mileho chlpacika, isto si tam vyberie medzi monozstvom krasnych cicuch - odcervenych, ockovanych, sterilizovanych...
Najdete tam aj dost potrebnych rad. Aj veterinarna poradna tam je.

Pre pobavenie prikladam foto nasej Lindusky - bez komentara
Linda 111.jpg  
0 0
Nadaj Nadaj

Nadaj je offline (nepripojený) Nadaj

Teda nema WEBSRANKU ale WEBSTRANKU :-))))))))))
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V júni sa nám narodili 4 malé mačičky. Všetky boli krásnučké.Jedno po čase začali ostatné odstrkovať.Keď sme sa vrátili z dovolenky,čakali nás 3 milé mačiata a jedno chudé,špatné čudo.Asi bolo prírodou odsúdené na zánik.Ale energie malo za všetkých.Tak sme ho zobrali k veterinárovi,kúpili mastičky na očká a špeciálne mliečko na pribratie.Prikrmovali sme ju aj krupicou.Nevedela sa dojesť,vždy jedávala tak, že stála uprostred misy a jedla "celým telom".

Bola veľký bojovník a zo dňa na deň väčší miláčik. Ostatné mačiatka sme rozdali dobrým ľudom, ale toto malé čudo sme sa rozhodli si nechať.Veď kto by ho chcel? Chudé telíčko, vypúkle oči.No ,chúďa
Dnes má 4 mesiace a zo škaredého káčatka nám rastie pekná "labuťka"

Pre milovníkov zvieratiek dávam do pozornosti stránku: www.hafici.cz
Stretávajú sa tam milovníci nielen psov a mačiek, ale aj iných zvieratiek.
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:02
0 0
Nadaj Nadaj

Nadaj je offline (nepripojený) Nadaj

Ano, uz je krasna kocka. Niekedy staci naozaj malo - ATB a dobru starsotlivost.
Zial, viem o tom dost, vypiplala som nejedno chore drobciatko.
Teda nie svoje, lebo moje macky su sterilizovane, lebo maciatok i maciek je u nas bezprizornych dost. Odporucam aj ostatnym, ak miluju zvieratka - pokial nemaju chovatelsku stanicu cistokrvnych zvierat, tak nemnozit. A pokial budu tuzit po dalsom - v utulkoch i u sukromnych zachranarov je toho vzdy dost "na sklade", zial.
Dokonca aj to, ze sa dakedy hovorilo, ze ma mat macka, sucka, aspon raz male, je uz prekonane a povera. A coraz viac ludi si zvieratka, zvlast pokial sa nedaju ustrazit, dava sterilizovat. predidu tym aj uteku, zatulaniu, zrazeniu autom na potulkach, nakazeniu sa chorobami pri pareni alebo bitkach s inymi samcami o teritorium...
Pripajam tiez rozkosnu fotecku - Imani co caka u mna caka na laskavy domov. Ma amputovanu jednu nozku, no chodi bez problemov, je mco mila, pritulna a ma prekrasne ocka. Je aj odcervena, ockovana, sterilizovana. Proste kocka
Imani..jpg  
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Deppo Pozri príspevok
Ěšte sa vrátim k tým potkaníkom, ano ano sú taký " fajnovejší"... Podľa mňa jediná nevýhoda týchto zvieratiek je, že sa dožívajú krátkeho veku. Ale už som sa rozkecal až moc, zastavte ma
K tvojim potkaníkom by som mala 2 otázky:

1.Je potkan a potkaník to isté?

2. Ako moc to bolí, keď ťa pohryzú (teda ak to robia)? Na vysvetlenie, ja mám škrečkov - džungárov, hryze síce len Mucina (v priemere 1x za dva mesiace až do krvi) a bolí to dosť. Neviem si predstaviť, keby ma pohrýzol potkan/potkaník.
(Mucinka bol môj prvý škrečok a vôbec prvé zvieratko, aké som kedy mala a bolo to najkrajšie, čo som v živote dostala.) Mimochodom, teraz majú hodinu telesnej výchovy: Mucinka trénuje v kolotoči beh, Šašík v klietke trénuje šplh a Dakota sa momentálne venčí, t.j. behá mi tu niekde po izbe.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nadaj Pozri príspevok
Vsimla som si ze je tu dost aj milovnikov maciek - poznate obc. zdruzenie MackySOS? Ma aj websranku. Kto hlada mileho chlpacika, isto si tam vyberie medzi monozstvom krasnych cicuch - odcervenych, ockovanych, sterilizovanych...
Najdete tam aj dost potrebnych rad. Aj veterinarna poradna tam je.

Pre pobavenie prikladam foto nasej Lindusky - bez komentara
Tá tvoja cicuš je bohovská.Uplný bufeťák...
Prilož prosím ťa ešte nejaké foto.Dík
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nadaj Pozri príspevok
Kto, aky domaci milacik, dobija baterku vam?
Mne ich moji škrečkovia skôr vybíjajú. Neviem, prečo si zvykli vstávať po 22.00 hod. Keď sa chcem s nimi pomaznať, alebo ich vyvenčiť (=nechať prebehnúť sa po izbe), tak idem neskoro spať. A ráno sú zase hore o 5.00 - zase všetci naraz a všetci chcú ísť von z klietky bez ohľadu na to, že musím ísť do práce zarábať na ich krmvio
0 0
Deppo Deppo

Deppo je offline (nepripojený) Deppo

ano ano potkan - potkaník to isté akúrat je taká zdrobnelina. A hrýzť nehryzú aspoň tí moji vôbec, pokiaľ si ho domestikuješ, na ruku si zvykne a absolútne ani nepokúša
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Aj ja mám doma zvieracích pomocníkov. Tento psík je môj miláčik, je veľmi čiperný a je slniečkom v našej domácnosti. Všetci v rodine si ho obľúbili. Páči sa vám?
03092008492.jpg  
18012008183.jpg  
15062008315.jpg  
1/1
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Deppo Pozri príspevok
Rattenterapia, podobne ako napríklad u canisterapia je vlastne forma terapie, ktorej sa využíva pozítivne pôsobenie zvieratka na fyzickú , psychickú a socialnu pohodu. Sú rôzne formy, buď je potkaník dlhodobo začlenený do terapeutického procesu /čili starajú sa o neho v nejakých domovoch socialnych služieb, učia sa zvieratkom vychádzať , krmia ho a podobne - príklad/ alebo potom sa pracuje individuálne s homogennou skupinou alebo jedincami. No ale vážne to nejde zovšeobecniť, používa sa hlavne k posilneniu žiaduceho alebo utlmeniu nežiaduceho správania (napr. drogovej závislosti, liečenie fóbii, pri depresiach, pri poruchách komunikácie a podobne). Zvieratko vlastne nerobí žiadne cirkusy, len to, čo mu je prirodzené. Preto sa používajú zvieratá len vhodnej povahy, zvykuneté na kontakt s ľudmi , bez známok agresivity.
Ďakujem za vysvetlenie. Vidíš, dobre, že si neprestal, zase som o niečo múdrejšia. Aký má potkan kožúšok? Je jemný alebo drsný? Ja by som si ho síce ako domáceho miláčika nevybrala, ale keď sa niekomu páči, prečo nie.
0 0
Nadaj Nadaj

Nadaj je offline (nepripojený) Nadaj

to Arizona a dalsi mackomilovia

Posielam nasu druhu cicu - Peggy
Je to tiez bufetacka - na fotke je v policke pod sachovym stolikom po starej mame - isto sa aj ta tam hore v nebi dobre bavi

Moje macky maju vsetky od 5-6kg. Mame same baby To preto, ze som cielene prijala k nam macky, aby sa chudata nekotili kade tade a tak su vsetky sterilizovane, osetrovane ako treba a dooobre kvalitne zivene. Kazdy kto ich prvy raz vidi, tak si mysli, ze je to nejaka rasa, ked su tak velke a maju nadhernu hebku, cistu srst... Hla, co spravi dobra starostlivost
Peggy v stoliku.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať