Zavrieť

Porady

zúfalstvo z Energetického centra

Ľudia,pomôžte mi.
Dnes som dala preštudovať zmluvu právničke a tá mi povedala,že naša zmluva sa nedá zrušiť.(Bohužiaľ sme ju podpísali na 5 rokov a platiť bude od 01.01.2012)
A ako bonus mi prišla prvá faktúra,teda prvá mesačná záloha.To by nič nebolo,ale k tomu bola pripočítaná dalšia mimoriadna záloha 110 eur.
Už týždeň hľadám nejaký vzor výpovede ale našla som len také kde je lehota do 7 dní.Prosíííím pomôžte mi lebo sa z toho zbláznim...
Ďakujem..
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Jednoducho oni zmluvu nechcú dohodou ukončiť. Nám tiež poslali po 4 mesiacoch odpoveď na zrušenie zmluvy / asi po 4tel.urgenciách/ , že zmluva je platná na dobu ktorú sme sa zaviazali. A ďalej nič. Takže čakáme , čo sa z toho vykľuje.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podľa nového zákona o energetike sa už nikto nemusí trápiť tým, že má zmluvu na dlhú dobu viazanosti.
http://www.vyhodnaenergia.sk/public/...energetike.pdf

Odporúčam preštudovať si tento zákon, hlavne § 17 ods. 4).
Stačí počkať si na to, kedy EC zmení ceny, alebo VOP a šup - bez udania dôvodu je možné bezodplatne zmluvu vypovedať. Aj zmluvu na veľmi dlhú viazanosť. Aj zmluvu s EC

Podľa príslovia Prišiel na psa mráz, je možné povedať: "Prišiel na EC mráz".
4 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

gogol99,ďakujem za info....budem to určite sledovať..:-)
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ak môžem poradiť, tak na www.VyhodnaEnergia.sk poskytujú bezplatnú službu zasielania mailov odberateľom vždy vtedy, keď niektorý dodávateľ zmení ceny pre domácnosť. Aj plyn, aj elektrina. Veľmi dobrá služba. Odporúčam.

Takže namiesto stresu z toho, aby ste neprešvihli termín, kedy EC zavesí na web nový cenník, sa zaregistrujte a z tohto webu Vám príde mail vždy vtedy, keď ktokoľvek (aj EC) zmení cenník. Samozrejme naďalej si sledujte sami situáciu s EC, ale prečo nevyužiť ešte jeden kanál na informácie, že?
2 0
keri5 keri5

keri5 je offline (nepripojený) keri5

jééj super....toto tu hľadám na nete lebo som vedela,že niekto posiela mailom takéto informácie len som sa nevedela dopátrať,že kto.Super,super vrelá vďaka gogol99 :-)
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Na tom webe vždy pred koncom kalendárneho roka a ešte aj v januári nasledujúceho roka sledujú každý týždeň aktuálny vývoj s cenníkmi, pretože vždy v tomto období väčšinou dodávatelia menia cenníky. No a teraz počas krízy bude Fico tlačiť na URSO, aby osekali ceny za energie na čo najnižšiu hodnotu, takže určite budú meniť ceny všetci dodávatelia (je to vysoko pravdepodobné).

Mimo tohto obdobia sledujú cenníky cca 1x za14-21 dní.
0 0
vs111 vs111

vs111 je offline (nepripojený) vs111

Keri5, zohnali ste teda nejaký vzor výpovede kde nie je lehota do 7 dní? Potreboval by so ho.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Zdravim chcem vam povedat len ako som to riesil ja. Mame dom kde ma dozivotne pravo jedna pani na nu boli napisane vsetky energie(plyn elektrina), ta sa minuly rok nechala nachytat od EC a podpisala s nimi zmluvu samozrejme na 5 rokov este minuly rok niekedy v juny. V Marci tohoto roku sme to zistili a tak sme sa chceli vymanit zo zmluvy s EC jedine co ma napadlo previest to na mamu cize vlastnicku, elektrinu aj plyn co znamena ze hned po podpisani zmluvy mame narok do 14 dni bez udania dovodu(zmluva musi byt uzavreta inak ako u nich v centrale cize mailom, postou) zmluvu zrusit tak sa aj stalo july tohoto roku. Samozrejme sme to museli dobre naplanovat kedze posta s EC vzdy 2 tyzdne meskala tak som po 5 dnoch od odoslania zmluvy do EC poslal aj zrusenie zmluvy jednoduchy napisany text nic zloziteho len ze to chcem ukoncitpodla ich platnych VOP tusim bod14 alebo tak nejako uz neviem a jasne ze bez pokuty. Cakali sme na odpoved a cakali a cakali niekolko krat som tam pisal maily samozrejme odpoved vzdy rovnaka ze vyjadrenie nam pride o par dni postou, ale kedze nic nechodilo tak som napisal na SOI co mozem robit odporucili ma na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví kde som napisal podnet zoskenoval vsetko potrebne a co sa nestalo do 4 dni sme mali doma dohodu o ukonceni zmluvy tu sme nasledne poslali samozrejme chaby pokus od EC prisiel o 4 dni kde mi poslali dalsiu dohodu o odvolani ucikov vypovede zmluvy. Samozrejme zase som to poslal vsetko na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Zatial cakam na ich odpoved kedze ec sa pokusil o to aby som stiahol dohodu o zruseni dodavky kde sa vyjadrili ze tomusim poslat ze vraj kvoly ochrane pred vypnutim od elektriny a plynu co mi pripadalo skor pokus o podvod takze urad presetruje a som zvedavy na vysledok. Ale jednoznacne musim povedat ze dany urad urychlil jednanie s EC z niekolkych mesiacov na niekolko dni. Teraz uz mame doma platnu a podpisanu z oboch stran dohodu o ukonceni dodavky takze zajtra sa registrujeme u noveho dodavatela. Takze rada na zaver ak mate zmluvu na 5 rokov staci energie previest na niekoho ineho s tym ze je najomcom a hned nasledne poslat zrusenie zmluvy kedze pri uzatvarani zmluvy mate do 14 dni narok na odstupenie od zmluvy bez pokuty. Ked to budu natahovat staci napisat na hore uvedeny urad tusim maju web: http://www.urso.gov.sk/sk/udaje-o-urade a ten ich trosku posunie
0 0
neojahoda neojahoda

neojahoda je offline (nepripojený) neojahoda

gogol99 vdaka za tip ale neni mi jasne ked budem vedieť že sa ceny manili tak hneď nato mam vypovedať zmluvu s EC ?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podľa zákona o energetike môže odberateľ zmeniť dodávateľa z dôvodu zmeny ceny, alebo VOP. Je na rozhodnutí odberateľa, či takúto možnosť využije. Najneskôr 15 dní pred nadobudnutím účinnosti zmeny ceny, alebo zmeny VOP treba dať výpoveď. To je všetko.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Len či to napr. také EC aj skutočne zverejní aspoň tých 15 dní pred účinnosťou zmeny a keď aj, tak či zase nebudú hrať ich klasickú hru "na mŕtveho chrobáka" ??? Ich, zákony tohto štátu zjavne vôbec netrápia .
1 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Budú musieť. Ficovci tento zákon navrhli na schválenie, schválili ho, majú pod kontrolou URSO, takže pôjdu po EC.
Predpokladám, že teraz už EC bude musieť začať dodržiavať zákon. Niektoré ustanovenia zákona o energetike boli šité priamo na EC.
1 0
neojahoda neojahoda

neojahoda je offline (nepripojený) neojahoda

Gogol99 prosím ta nevezmeš si to na starosť aby si nás informoval kedy EC zmeny ceny a dal nám vedieť na tomto portály kedy treba napísať výpoveď, myslím že by si viacerým pomohol. ĎAKUJEM
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Mám nastavené na Výhodná Energia zasielanie mailov. Ak budem na príjme, tak OK, ale najpodstatnejšie je to, že každý by mal rozhodovať za seba. To znamená, že môžem sem dať info o tom, že EC zmenil cenník a podobne. Ale pozor na lehoty.
Hypoteticky:
EC zmení ceny. Výhodná Energia o tom pošle mail. Než ho prečítam, než sem tú info zavesím, než si ho prečítaš Ty... Je tu veľa informačných uzlov medzi tým, kedy EC zmení ceny a kedy tú info sem zavesím. Čo ak síce mail od Výhodná Energia bude poslaný každému, kto sa u nich zaregistruje, ale ja budem práve vtedy na dovolenke, alebo sa mi pokazí počítač, alebo neviem čo... Čo potom, keď tú info sem zavesím neskoro?
Preto odporúčam zaregistrovať sa u Výhodná Energia a súčasne si aj sám sleduj, raz za týždeň, kedy EC zmení ceny. Budeš to mať z dvoch zdrojov a ak budem na nete, tak prípadne dám aj ja echo, ale ak môžem poradiť, tak sa spoliehaj hlavne na seba a na to, že Ti do mailu príde info od Výhodná Energia. Na podaniei výpovede z dôvodu zmeny cenníka, či zmeny VOP je veľmi krátka doba. Stačí, aby bol môj PC vypnutý 10 dní a prešvihneš termín. Bolo by potom blbé, keby si ma vinil z toho, že si nestihol termín výpovede kvôli tomu, že info odo mňa bola neskoro.

Ďalšia vec. Kedykoľvek poskytnem akékoľvek info. Ale či podať výpoveď, kedy podať výpoveď a ako podať výpoveď, to je už na rozhodnutí každého odberateľa.

Moja rada: Zmluva bez viazanosti. Ak viazanosť, tak maximálne na 2 roky,
2 0
pedl pedl

pedl je offline (nepripojený) pedl

a nie je porušením VOP od ecentra, to že nepreplatili preplatok, kde v liste uviedli, že preplatok vám bude zaslaný slovenskou poštou do 15 dní?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Či porušením, alebo nie - to je teraz vedľajšie. Podstatné je, že tie preplatky - ako peniaze - už nie sú ich majetkom - sú majetkom klientov a oni ich neoprávnene zadržiavajú. A keďže to niekedy robia i celý rok - majú z toho neoprávnený zisk, nakoľko ich určite majú v bankách na termínovaných vkladoch a berú z nich úroky (ktoré by patrili klientom).
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

ahojte vedeli by ste mi poradiť ako mam postupovať mojmu otcovi dlzi EC preplatok za elektrinu.uz je to skoro 4 mesiace po splatnosti, kde sa mame obratit??? dakujem
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nie je nejaky termin po ktorom by sa to dalo riesit sudne cez platobny rozkaz?/preplatky za energie a plyn/
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

gogol99 Pozri príspevok
Moja rada: Zmluva bez viazanosti. Ak viazanosť, tak maximálne na 2 roky,
Ak skutočne podpíšete s nimi zmluvu, tak bacha na to. Oni si podľa seba údaje doplnia. Ako som tu písala v inej téme, manžel tiež niečo (nevedel ani čo) podpísal. Boli tam vyplnené dokopy 4 položky + jeho podpis, ich razítko bez podpisu. Na doplnenie ostatných údajov nám vzali doklady. Napísala som im dosť surové zrušenie s poukázaním na to, že zmluvu považujem za podvodný zdrap papiera a na akceptovaní, ktoré nám poslali je súhlas s odstúpením od zmluvy s dobou viazanosti 5 rokov. A vidím, že niektorým nechali aspoň VOP, prípadne prejednali ceny, čo sa u nás nekonalo, agent nemal čas.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať