Zavrieť

Porady

zúfalstvo z Energetického centra

Ľudia,pomôžte mi.
Dnes som dala preštudovať zmluvu právničke a tá mi povedala,že naša zmluva sa nedá zrušiť.(Bohužiaľ sme ju podpísali na 5 rokov a platiť bude od 01.01.2012)
A ako bonus mi prišla prvá faktúra,teda prvá mesačná záloha.To by nič nebolo,ale k tomu bola pripočítaná dalšia mimoriadna záloha 110 eur.
Už týždeň hľadám nejaký vzor výpovede ale našla som len také kde je lehota do 7 dní.Prosíííím pomôžte mi lebo sa z toho zbláznim...
Ďakujem..
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Gogol, hoci manžel nie je 6 ročné dieťa, ale je po viacerých mozgových príhodách a na prvý pohľad je na ňom vidieť, že je ofúknutý a dá si agent podpísať účasť u nás pre zamestnávateľa asi podvod je. Ináč všetko aj na pošte, obecnom úrade a u lekárov podpisujem zaňho ja.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ospravedlňujem sa.
Ak je skutočnosť takáto, tak súhlasím s názorom, že podomoví obchodníci konali neeticky.
0 0
Luanna Luanna

Luanna je offline (nepripojený) Luanna

Dobrý deň...ešte k EC...preplatok doteraz neprišiel, na telefonáty nereagujú. Dá sa použiť neoprávnené zadržiavanie preplatku ako dôvod pre výpoveď? Vďaka.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Preštudujte si VOP. Ak je tam taká možnosť, tak áno. Ak tam nie je taká možnosť, tak potom podľa Občianskeho zákonníka.
0 0
Luanna Luanna

Luanna je offline (nepripojený) Luanna

Prepáčte, čo je to VOP

Vďaka
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Luanna Pozri príspevok
Prepáčte, čo je to VOP

Vďaka
VOP = všeobecné obchodné podmienky.
To sú tie hárky A4, spravidla niekoľkostranové a tlačené drobným typom písma, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy - pri úveroch, vkladoch, pôžičkách, poistných zmluvách, dôchodkových pilieroch... - a ktoré žiaľ, málokto číta...
A pritom sú v nich tie najdôležitejšie veci - odstúpenie od zmluvy, výpovede, výpovedné lehoty, sankcie, plnenie, splatnosti, ...
0 0
Luanna Luanna

Luanna je offline (nepripojený) Luanna

Oliwa Pozri príspevok
VOP = všeobecné obchodné podmienky.
To sú tie hárky A4, spravidla niekoľkostranové a tlačené drobným typom písma, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy - pri úveroch, vkladoch, pôžičkách, poistných zmluvách, dôchodkových pilieroch... - a ktoré žiaľ, málokto číta...
A pritom sú v nich tie najdôležitejšie veci - odstúpenie od zmluvy, výpovede, výpovedné lehoty, sankcie, plnenie, splatnosti, ...
...och , ďakujem, Oliwa...
Okrem nevyplateného preplatku od EC za elektrinu /355 eur/ so splatnosťou 27.9.2012 pribudol ešte preplatok za plyn /422 eur/ so splatnosťou 13.11.2012 a stále nič. Pracujem v zahraničí a dajako to nestíham dosledovať
0 0
neojahoda neojahoda

neojahoda je offline (nepripojený) neojahoda

Luanna ten istý problem som mal ja nevyplacali a to som mal preplatky 291€ , 169€ , 40€ na každy jeden preplatok som volal a volal a volal na 0850000888 až im bolo trápne sa zo mnou rozprávať že volám o preplatok tie dva preplatky som dostal do konca roka 2012 a na 40€ som už vyvolával akurát dnes tak mi povedali že to pošlú, dávam im max 3 týždne, ale inač sú lajdáci.
0 0
Luanna Luanna

Luanna je offline (nepripojený) Luanna

S radosťou oznamujem, že po Vašich radách a "výhražnom" liste mi konečne z EC po pol roku na účet prišiel preplatok takmer 800 eur...vzápätí list s ospravedlnením a prísľub vyplatenia úrokov z omeškania...všetkým Vám ďakujem
1 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

0 0
fo1122 fo1122

fo1122 je offline (nepripojený) fo1122

Som kto som :)
Luanna blahoželám k úspešnému koncu.
Rada pre ostatných nevzdávajte sa ste v práve. Chce to veľa síl a behačiek, ale určite docielite pozitívny výsledok. Nepodporujme takéto firmy u nás, keď ich štát nedokáže podchytiť. Nám tiež zrušili zmluvu a vyplatili to čo mali. Nenechajte to iba tak.
0 0
marfuška11 marfuška11

marfuška11 je offline (nepripojený) marfuška11

snívajuci realista
Dopredu sa ospravedlňujem,ak už táto otázka zaznela,už hodinu to tu prezerám a nenašla som
V marci bol rok,čo od EC odoberáme plyn a ani po viacnásobných telefonátoch neposlali vyúčtovanie.Aj za preplatok za elektrinu sme to museli riešiť upomienkou-úspešne(-až na úroky,ale to som si neoverila VOP,či máme nárok).Ale keďže nemáme ani vyúčtovanie nemáme na základe čoho riešiť podobnou cestou.Chcem sa spýtať,či nedoručenie vyúčtovania,môže byť dôvodom na odstúpe od zmluvy(alebo zrušenie zmluvy).Ďakujem
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

marfuška11
Dopredu sa ospravedlňujem,ak už táto otázka zaznela,už hodinu to tu prezerám a nenašla som
V marci bol rok,čo od EC odoberáme plyn a ani po viacnásobných telefonátoch neposlali vyúčtovanie.Aj za preplatok za elektrinu sme to museli riešiť upomienkou-úspešne(-až na úroky,ale to som si neoverila VOP,či máme nárok).Ale keďže nemáme ani vyúčtovanie nemáme na základe čoho riešiť podobnou cestou.Chcem sa spýtať,či nedoručenie vyúčtovania,môže byť dôvodom na odstúpe od zmluvy(alebo zrušenie zmluvy).Ďakujem
my tiez ukoncili zmluvu k 1 marcu 2013 a doteraz aj napriek slubom nemame vyuctovanie
0 0
marfuška11 marfuška11

marfuška11 je offline (nepripojený) marfuška11

snívajuci realista
a na základe čoho ste ukončili zmluvu?
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Tak ste sa dočkali:
http://peniaze.pravda.sk/inzercia/cl...stal-zakaznik/
1 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Len dúfajme, že to už bude inak. Lebo toto je inzercia....
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Ja len k tomu vyuctovaniu: na to je zakon - § 17 ods. 12 zákona č. 251/2012 Z. z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov je ako pôvodný dodávateľ povinný doručiť konečné vyúčtovanie platieb za dodávku elektriny a plynu najneskôr do štyroch týždňov po vykonaní zmeny. Takže pre tých čo s nimi už ukončili zmluvu tak im treba napisať napr aj mail samozrejme odozva od nich cca 1-2 tyždne a potom ked nepomoze napisať sťažnosť na URSO. Osobne prave dnes posielam sťažnosť na URSO v poradi už asi desiatu a vždy keĎ to šlo cez URSO tak do 2 týždňov bolo po probleme.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

urso to už rieši 2 mesiace,vybavuju len toho koho sa im zachce vybavit,alebo zaleží asi na konkretných referentoch,aký postoj k tomu zaujmu,nuž ked si EC kúpilo media prečo nie aj podaktorých referentov URSO.-nenadormo napriek mnohým porušeniam zákona a hrubým,dostali iba 10 % pokuty.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Mne URSO vzdy do cca 2 tyzdnov som mal vzdy vsetko vybavene a vybavovali ma viaceri referenti. Ono odpoved zalezi aj od toho kedy im daju odpoved nemozu predsa napisat tebe ked im neprisla z EC odpoved na danu otazku.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

1.10.2013 prevzala spoločnosť Energetické centrum Slovakia Energy.Nakoľko u nás nedošlo k zmene pôvodných dodávateľov / SPP a VSE/ a ani nám EC zmluvu nezrušili ,nikdy nám neposlali faktúru a ani od nás nepožadovali žiadne platby . Pri pokuse o ukončenie zmluvy nám písomne oznámili , že zmluva naďalej trvá / ani pokuta nič nám neprišlo/ a teraz nám končí 3 -ročná lehota od podpísania Zmluvy s EC , potrebovala by som poradiť , či mám zaslať ukončenie zmluvy už Slovakia Energy / aby nedošlo k automatickému predlženiu zmluvy na ďalšie roky/, alebo sa im radšej ani nepripomínať ? Čo myslíte ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať