Zavrieť

Porady

zúfalstvo z Energetického centra

Ľudia,pomôžte mi.
Dnes som dala preštudovať zmluvu právničke a tá mi povedala,že naša zmluva sa nedá zrušiť.(Bohužiaľ sme ju podpísali na 5 rokov a platiť bude od 01.01.2012)
A ako bonus mi prišla prvá faktúra,teda prvá mesačná záloha.To by nič nebolo,ale k tomu bola pripočítaná dalšia mimoriadna záloha 110 eur.
Už týždeň hľadám nejaký vzor výpovede ale našla som len také kde je lehota do 7 dní.Prosíííím pomôžte mi lebo sa z toho zbláznim...
Ďakujem..
Usporiadat
Luanna Luanna

Luanna je offline (nepripojený) Luanna

player85 Pozri príspevok
ahojte vedeli by ste mi poradiť ako mam postupovať mojmu otcovi dlzi EC preplatok za elektrinu.uz je to skoro 4 mesiace po splatnosti, kde sa mame obratit??? dakujem
...tak toto zaujíma aj mňa...preplatok /vyúčtovacia faktúra/ mala splatnosť 27.9.2012 a nič. Na email neodpovedali a na infolinke mi oznámili, že "je v podateľni"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...tak toto zaujíma aj mňa...preplatok /vyúčtovacia faktúra/ mala splatnosť 27.9.2012 a nič. Na email neodpovedali a na infolinke mi oznámili, že "je v podateľni"
Poslať im "srdečný" e-mail:
Vážení, nakoľko ste mi do dnešného dňa nevyplatili preplatok, začínam Vám dňom splatnosti započítavať poplatok z omeškania vo výške 0,5% zo sumy preplatku za každý deň omeškania až do doby splatenia.
Ďalej Vás upozorňujem, že pokiaľ môj preplatok mi nebude do XXXXX pripísaný na účet, budem si ho vymáhať súdnou cestou a to i formou exekúcie a odstavením všetkých Vašich účtov.
Bla....bla....bla....

Asi tak - nejaké BU-BU-BU na nich.
Ale potom už nie BU-BU-BU, ale rovno ranu - platobný príkaz a exekútora. Neviem, ako sa bude EC tváriť, až odrazu sa im tam "nahrnie" cca x stovák exekúcií a ich účty budú zmrazené.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A zmluvu potom použiť na súde ako dôkaz proti nim - porušenie zmluvných podmienok, neoprávnené obohatenie.
0 0
neojahoda neojahoda

neojahoda je offline (nepripojený) neojahoda

už vie niekto čí sa menili ceny u EC?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ako prví vytiahnu ceny veľkí (SSE, ZSE, VSE a SPP). Ostatní súčasne s nimi, ale ako tomu bolo po minulé roky, tak až po veľkých, aby na poslednú chvíľu prispôsobili ceny veľkým a podliezli ich. Takže až od 01.12. treba začať byť v strehu.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

gogol99 Pozri príspevok
Ako prví vytiahnu ceny veľkí (SSE, ZSE, VSE a SPP). Ostatní súčasne s nimi, ale ako tomu bolo po minulé roky, tak až po veľkých, aby na poslednú chvíľu prispôsobili ceny veľkým a podliezli ich. Takže až od 01.12. treba začať byť v strehu.
"Veľkí" zverejňujú ceny po 1.1.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Zo zákona majú povinnosť všetci dodávatelia pre domácnosti zverejniť ceny 30 dní pred nadobudnutím ich platnosti. Ak chce dodávateľ, aby ceny platili od 01.01., tak ich musí zverejniť k 01.12. Veľkí to dodržujú, malí na to často kašlú.
Treba rozlišovať medzi
- platnosťou nových cien (napr. od 01.01.)
- zverejnením nových cien (30 dní pred ich platnosťou)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

už došliel cenník od magnea ..
0 0
Donitka Donitka

Donitka je offline (nepripojený) Donitka

Code:
Zo zákona majú povinnosť všetci dodávatelia pre domácnosti zverejniť  ceny 30 dní pred nadobudnutím ich platnosti. Ak chce dodávateľ, aby ceny  platili od 01.01., tak ich musí zverejniť k 01.12. Veľkí to dodržujú,  malí na to často kašlú.
Treba rozlišovať medzi
- platnosťou nových cien (napr. od 01.01.)
- zverejnením nových cien (30 dní pred ich platnosťou)
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

od akého managera???
0 0
Donitka Donitka

Donitka je offline (nepripojený) Donitka

Pre gogol,ak by mi vedel poradit:-))Taktiez mame zmluvy aj elektrinu aj plyn.Konkretne elektrika nema v zmluve dobu viazanosti,tak sme podali 2 mesacnu vypovednu lehotu,ktoru nam zamietli s dovodu ze zmluva je viazana na dobu 5 roky.Po vypisani kopec e-mailov pre e-centrum a telefonatov nam nakoniec pisomne potvrdily ze sa stala chyba ze do zmluvy ktoru maju oni,zrejme obch.zastupca dociarkol dobu viazanosti.Do 5.12.2012 im mame preposlat dva krat dva dokumenty ktore nam preposlali,ktore mame podpisat a zaslat im na uvedenu adresu.Konkretne citujem jedno tlacivo ktore my od vcera nejde absolutne do hlavy,budem citovat tak ako to je napisane,zaroven by som Vas poprosila o Vase komentare co si mam o tom mysliet nakolko cim viac to citam mi to pride ze tu vypovednu lehotu nam chcu zrusit a my to mame podpisat,ak som to spravne pochopila.Takze citujem list:

Dohoda o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy o zdruzenych sluzbach dodavky elektriny a plynu sa dohodli na uzavreti tejto dohody o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy,dalej len dohoda,za nasledujucich podmienok:
1.predmet dohody
Zmluvne strany uzavreli medzi sebou zmluvu o zdr.sluzbach dodavky elek.,a plynu zo dna 21.6.2011.c.zmluvy....,.

2.Zakaznik vypovedal zmluvu pis.vypovedou dorucenou dodavatelovi 12.10.2012,dalej len vypoved,cim mala zmluva o dodavke elektriny skoncit ku dnu uplynutia vyp.lehoty alebo k inemu dnu v zmysle zmluvy alebo vseob.zaväznych pravnych predpisov.

3.Zakaznik tymto v celom rozsahu odvolava vypoved a ucinky s nej vyplivajuce s cim dodavatel vyjadruje svoj bezpodmienecny suhlas.Zmluvne strany sa tak vzajomne dohodli ze ku dnu ucinnosti tejto dohody sa vypoved zrusuje a zanikaju jej ucinky najmä(avsak nie vylucne),neplinie dalej vypovedna doba a zmluva na zaklade vypovede nezanikne.Zmluvne strany pre vylucenie pochybnosti vyhlasuju ze zmluva bude v nezmenenej podobe trvat dalej aj po uplynuti doposial plynucej vyp.lehoty ktory zacina plynut na zaklade dorucenej vypovede.

Teda a toto mame akoze podpisat,mne sa to akoze cele nezda,tak Vas poprosim o radu.Nakolko my by sme sa ich radi zbavily a tato dohoda mi pride ako zrusenie nasej vypovede ak sm to spravne pochopila???
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Neviem či v EC nevie ľavá ruka o tom, čo robí pravá ruka (žeby jeden zmluvu zrušil a druhý pokračoval v ďalších krokoch, na ktoré sú zvyknutí?) alebo čo sa vlastne zasa deje, lebo plynári žiadajú o zaslanie akceptovania zrušenej zmluvy. Teraz som kópiu práve poslala majlom. Už som z nich asi na rozum.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Donitka Pozri príspevok
Pre gogol,ak by mi vedel poradit:-))Taktiez mame zmluvy aj elektrinu aj plyn.Konkretne elektrika nema v zmluve dobu viazanosti,tak sme podali 2 mesacnu vypovednu lehotu,ktoru nam zamietli s dovodu ze zmluva je viazana na dobu 5 roky.Po vypisani kopec e-mailov pre e-centrum a telefonatov nam nakoniec pisomne potvrdily ze sa stala chyba ze do zmluvy ktoru maju oni,zrejme obch.zastupca dociarkol dobu viazanosti.Do 5.12.2012 im mame preposlat dva krat dva dokumenty ktore nam preposlali,ktore mame podpisat a zaslat im na uvedenu adresu.Konkretne citujem jedno tlacivo ktore my od vcera nejde absolutne do hlavy,budem citovat tak ako to je napisane,zaroven by som Vas poprosila o Vase komentare co si mam o tom mysliet nakolko cim viac to citam mi to pride ze tu vypovednu lehotu nam chcu zrusit a my to mame podpisat,ak som to spravne pochopila.Takze citujem listohoda o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy o zdruzenych sluzbach dodavky elektriny a plynu sa dohodli na uzavreti tejto dohody o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy,dalej len dohoda,za nasledujucich podmienok:1.predmet dohodyZmluvne strany uzavreli medzi sebou zmluvu o zdr.sluzbach dodavky elek.,a plynu zo dna 21.6.2011.c.zmluvy....,.2.Zakaznik vypovedal zmluvu pis.vypovedou dorucenou dodavatelovi 12.10.2012,dalej len vypoved,cim mala zmluva o dodavke elektriny skoncit ku dnu uplynutia vyp.lehoty alebo k inemu dnu v zmysle zmluvy alebo vseob.zaväznych pravnych predpisov.3.Zakaznik tymto v celom rozsahu odvolava vypoved a ucinky s nej vyplivajuce s cim dodavatel vyjadruje svoj bezpodmienecny suhlas.Zmluvne strany sa tak vzajomne dohodli ze ku dnu ucinnosti tejto dohody sa vypoved zrusuje a zanikaju jej ucinky najmä(avsak nie vylucne),neplinie dalej vypovedna doba a zmluva na zaklade vypovede nezanikne.Zmluvne strany pre vylucenie pochybnosti vyhlasuju ze zmluva bude v nezmenenej podobe trvat dalej aj po uplynuti doposial plynucej vyp.lehoty ktory zacina plynut na zaklade dorucenej vypovede.Teda a toto mame akoze podpisat,mne sa to akoze cele nezda,tak Vas poprosim o radu.Nakolko my by sme sa ich radi zbavily a tato dohoda mi pride ako zrusenie nasej vypovede ak sm to spravne pochopila???
mne s toho vychadza ze chcu aby zmluvny vztah dalej pokracoval a ked im toto podpises,tak im trvanie zmluvneho vztahu potvrdis,ja by som toto nepodpisal a trval by som na vypovedi zmluvneho vztahu.A presne tak je to zrusenie vasej vypovede,takze ak sa ich chces zbavit,nepodpisuj a napis ze trvas na vypovedani zmluvy.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

babka - ježibabka Pozri príspevok
Neviem či v EC nevie ľavá ruka o tom, čo robí pravá ruka (žeby jeden zmluvu zrušil a druhý pokračoval v ďalších krokoch, na ktoré sú zvyknutí?) alebo čo sa vlastne zasa deje, lebo plynári žiadajú o zaslanie akceptovania zrušenej zmluvy. Teraz som kópiu práve poslala majlom. Už som z nich asi na rozum.
prave ze oni dobre vedia co robia,lebo vzdy je to tak aby si udrzali zakaznika za kazdu cenu.skor sa clovek dostane z ,,pekla,, ako od nich.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

1. Nepoznám celú korešpondenciu s EC, preto sa mi takto na diaľku veľmi ťažko vyjadruje názor, ktorý je relevantný a korešponduje s už realizovanou korešpondenciou.
2. V období, kedy ste podali výpoveď je istá komunikácia medzi Vami a EC o tom, či máte zmluvu bez viazanosti, alebo s 5 ročnou viazanosťou. Ak EC vybojuje, že máte 5 ročnú viazanosť, tak budete platiť poplatok za predčasné ukončenie zmluvy. Tento poplatok má EC vo VOP.
3. Upozorňujem na to, že podľa nového zákona o energetike máte právo zrušiť zmluvu bez udania dôvodu pri zmene ceny, alebo VOP (u Vášho dodávateľa), ak to stihnete najneskôr 15 dní pred platnosťou nového cenníka, alebo VOP. Ak sa teraz s nimi naťahujete o už podanej výpovedi, tak sa vystavujete tomu, že nestihnete zrušiť zmluvu podľa nového zákona o energetike.
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu

4. Táto situácia sa dá riešiť niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je naťahovať sa s EC donekonečna, akú že to vlastne máte zmluvu (viazanosť áno, alebo nie?). Iným, z možných riešení je to, že odberateľ hneď teraz mailom, faxom, listom jednostranne odstúpi od výpovede čo najskôr, aby to stihol do konca tohoto mesiaca. Následne na to, bude odberateľ "dúfať", že EC zmení k 01.01.2013 ceny, alebo VOP a ak sa tak stane, tak odberateľ podá výpoveď zmluvy podľa nového zákona o energetike. Musím však upozorniť na riziko, že EC nezmení ceny EE a ZP a ani nezmení VOP. Potom ste naďalej v zmluvnom vzťahu s EC.

5. Rada: Myslím si, že trvanie na výpovedi je za súčasnej situácie asi jediná istota - ak ste presvedčená o tom, že máte zmluvu na dobu neurčitú. Ak EC medzi časom zmení ceny, alebo VOP, tak vtedy môžete podať výpoveď z titulu zmeny ceny/VOP a súčasne odvolať výpoveď s 2mes. výp.lehotou. Pozor však na to, aby sa Vám nestalo to, že nebudete mať dohodnutého nového dodávateľa. Preto svoj postup koordinujete aj s novým dodávateľom, aby sa nestalo, že EC bude akceptovať Vaše zrušenie zmluvy, ale už nestihnete podpis zmluvy s novým dodávateľom.
0 0
Donitka Donitka

Donitka je offline (nepripojený) Donitka

To veru ze nevedia co robi prava a lava ruka,lebo ten cely system je totalne postaveny na hlavu.A ja totalne nechapem co je to vlastne to odvolanie ucinkou vyp.zmluvy,myslim ze vyssie o tom pisal command 30.10.12, 18:42,teraz ci to podpisat alebo nepodpisat,co to vlastne znaci ak to podpiseme,ale to cele sa mi nezda:-(((
0 0
Donitka Donitka

Donitka je offline (nepripojený) Donitka

pre gogol:-)V liste nam potvrdily ze urobily chybu a ze zmluva je na dobu neurcitu,su tam dva tlaciva jedno o zrusenie zmluvy,a to druhe o tej dohode odvolani ucinkou vyp.zmluvy,ze to treba podpisat a zaslat na ich adresu do 5.12.12,.Akoze to cele sa mi zda na hlavu lebo my sme ziadali o vypovednu lehotu s coho sme vychadzali aj s VOP,nie o zrusenie,alebo o odvolani ucinkov vyp.lehoty,hm ale ako vidim je to ich dalsi tah na nas..prislusne dokumenty sem mozem aj prilepit v ramci obrazku,len si musim pockat na sken,aby sme mali blizsie k danej veci o co sa jedna
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

trisestri Pozri príspevok
prave ze oni dobre vedia co robia,lebo vzdy je to tak aby si udrzali zakaznika za kazdu cenu.skor sa clovek dostane z ,,pekla,, ako od nich.
Práve že ešte sme neboli ich zákazníci. Zmluvu dal ich agent podpísať manželovi podvodom, obsahovala vyplnené iba 4 kolonky, na doplnenie ostatného si vzal naše doklady (dnes ich znova pýtam už asi po 4 krát späť) a hneď v ten večer som žiadala majlom a o 2 dni doporučeným listom s prílohami fotokópia zmluvy a môjho majlu a potom ešte raz zrušenie zmluvy, čo aj akceptovali, tak neviem čo zas vymýšľajú. Už ma fakt štvú.
0 0
Donitka Donitka

Donitka je offline (nepripojený) Donitka

babka - ježibabka Pozri príspevok
Práve že ešte sme neboli ich zákazníci. Zmluvu dal ich agent podpísať manželovi podvodom, obsahovala vyplnené iba 4 kolonky, na doplnenie ostatného si vzal naše doklady (dnes ich znova pýtam už asi po 4 krát späť) a hneď v ten večer som žiadala majlom a o 2 dni doporučeným listom s prílohami fotokópia zmluvy a môjho majlu a potom ešte raz zrušenie zmluvy, čo aj akceptovali, tak neviem čo zas vymýšľajú. Už ma fakt štvú.
Toto je nekonecny pribeh...
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Každý máme právnu subjektivitu. To znamená, že si sami zodpovedáme za to, čo podpíšeme v strese, pod tlakom, či z ľahostajnosti neprečítať si, čo vlastne podpisujem. Musím oponovať v tom, že
- keby Váš manžel nepodpisoval nevyplnenú zmluvu, tak podomoví predajcovia nemajú šancu,
- keby Váš manžel nepodpisoval niečo, čo si neprečítal, tak podomoví predajcovia nemajú šancu,
- keby Váš manžel nedával niekomu cudziemu doklady, tak nemáte teraz starosti.

Pri všetkej úcte - ak 6-ročné dieťa urobí to, čo urobil Váš manžel, tak sa zhodneme na tom, že hyeny zneužili bezbranné dieťa. Váš manžel ale nie je 6-ročné dieťa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať