Zavrieť

Porady

Nezvestný syn - už sa našiel.

Od nedele 10.6. neviem kde je môj syn. Nevie niekto poradiť nejakú osobu, ktorá na základe napríklad fotografii vie nájsť nezvestné osoby?


http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd
Naposledy upravil arizona : 23.08.12 at 12:12
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Z doteraz napísaného mám dojem, že mladý si išiel s patričnou dávkou trucu zaprázdninovať... Síce trošku skôr a bez Vášho súhlasu, ale tak, ako on uznal za vhodné... A vráti sa možno až v septembri, keď začne semester. Čo však neznamená, že sa nemôže ozvať skôr... Patrilo by sa teda... Ak ujdem z domu neplánovane, tak predsa nenapíšem rodičom, že im napíšem, že si beriem ich auto a kde ho odstavím... a neberiem si so sebou oblečenie a gitaru... Resp. idem stopom, keď mám hlboko do vrecka... Zrejme mal nejaké plány, a tá posledná "vyčítačka" bola len takým urýchľovačom...

Mne to tiež pripadá tak, akoby sadol do rýchlika do Prahy... Netuším síce, koľko stojí lístok, ale veď sa dá skúsiť aj na čierno... A možno po prázdninách, keď pochodí "svet" a možno aj niečo zarobí, zistí, že na vandri s gitarou je síce fajn, ale "mamahotel" je len jeden...

Chápem Tvoje obavy, ale pozri sa na to, čo je fajn: je dospelý /aspoň podľa kalendára /,ukončil školu, zmaturoval, je prijatý na VŠ /chcel na ňu ísť on alebo to bolo Vaše želanie?/, nechal odkaz...
Možno si chce cez leto od všetkého oddýchnuť, od priateľky, od priateľov, od virtuálneho sveta, ktorý dnes mladých pohlcuje tak, že nevedia žiť ten reálny - a možno preto si nebral ani ten mobil /veď kedysi ľudia žili aj bez telefónu/. Alebo si ho jednoducho naozaj zabudol a vrátiť sa preň neprichádzalo do úvahy...

Držím palce, nech sa Vám čo najskôr ozve, a nech sa vráti "zocelený" pobytom tam vonku, aby si vedel vážiť domov. Možno si naozaj len hľadá svoje miesto pod slnkom a mal pocit, že mu všetci len tienili... Patrí to k tomu veku, aj keď je to extrémne riešenie. No každé dieťa je originál...
Nezastávam sa ho, ani jeho konanie neschvaľujem, len sa Ti snažím navrhnúť, aby si sa na to pozrela z tej lepšej stránky.

Mimochodom, čo Ti povedali na polícii? Viac ako na ich pátranie by som sa spoľahla na vlastné sily a v tomto prípade sociálne siete - ako Ti tu radili mnohí - vzdať sa anonymity a zverejniť, čo sa dá - ak to má pomôcť situácii. Vždy sa predsa hovorí, že prvé hodiny a dni sú najdôležitejšie... Neviem, aké pravidlá sú pri pátraní po nezvestných osobách, ale na stránke min. vnútra nič také nevidím, hoci píšeš, že po ňom pátranie vyhlásené už bolo...

Moja 16-ka mávala tiež občas také stavy, akože keď budem mať 18, padám z domu... Tak som jej na to: Beriem Ťa za slovo, len aby som Ťa tu nemala na krku do 30-ky ! /ako majú moje kolegyne dcéry a teraz nie a nie sa ich zbaviť ... Chlapov to preberá, deti to nechce, to radšej psov, variť sa to nenaučilo, bývať to nemá kde, nájomné vysoké, tak je odrazu dobrá aj tá mama, s ktorou sa to voľakedy nedalo vydržať - komplet služby, domáci servis a tak podobne... / A obyčajne bolo po hneve...
Naposledy upravil Oliwa : 15.06.12 at 10:16
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

od Oliw...
Neviem, aké pravidlá sú pri pátraní po nezvestných osobách, ale na stránke min. vnútra nič také nevidím, hoci píšeš, že po ňom pátranie vyhlásené už bolo...
pokiaľ dá dôvod aby bol kontrolovaný hliadkou PZ a bude "lustrovaný" cez operačného v takom prípade sa zistí že je v pátraní.... takže nič moc
3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Zdielala som na facebooku... držím palce, nech sa ozve, že je v poriadku a užíva si leto...
3 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Tweety Pozri príspevok
No vidíš, mal ísť do Čiech na brigádu, čo keď tam išiel už skôr?
Písala som do všetkých študentských servisov, zatial nešiel. Jeho kamaráti niektorí sú už tam. Asi nemá zmysal sa trápiť, len čakať.
Musím veríť ,že sa to skončí dobre .
3 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.
3 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

A nemohla by si niečo napísať o okolnostiach, o synovi, veď je nás tu veľa, túlame sa kade-tade, možno niekto z nás niečo započuje, alebo o niečo zakopne, alebo nejakým spôsobom pomôže v kontaktoch.
2 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Ďakujem všetkým za podporu. Je to ťažké, ja už neviem čo by som ešte skúsila. Obvolala som pracovné servisy a pracovné agentúry, či si tam náhodou nehľadal brigádu. Začala som volať do internátov, či nešiel k niekomu . Ale keď mi jeden pán na vrátnici povedal, že sa tam dá dostat len tak načierno, tak som to vzdala. Idem volať do Čiech, mal tam ísť o dva týždne na brigádu, tak či náhodou nie je niekde tam.
On keď odišiel z domu, vzal si auto a napísal, že ho nechá v Košiciach. Tak sme tam išli a našli sme auto pred vlakovou stanicou. Už som volala aj na železničnú políciu do BA a tam bol taký ochotný pán, ktorý pozrel záznamy z kamier, či tam taký chlapec s gitarou nevystúpil v tom čase príchodu vlaku z KE. Ja som predpokladala, že možno pôjde k staršiemu synovi do BA. Včera ma ešte napadlo, že ho treba poistiť. Síce si vzal europsky zdravotný preukaz, ale to nepokryje všetky náklady v prípade, že bude potrebovať lekára. Neviem čo by som ešte mohla spraviť.... Asi len čakať kým sa ozve.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

mariana11 Pozri príspevok
Kto to je? nevies nejaku stranku na neho?
Páči sa mi jeho stránka, a tak z nej vyberiem to, čo asi pre tieto Tvoje dni platí rovnako, ako pre všetky čakajúce mamy:

Omnia sponte fluant, absit violentia rebus. – Všechno ať samo plyne, ať ve věcech násilnost není.....
Veľmi držím palce.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana11 Pozri príspevok
Keby som určite vedela, že je v poriadku, tak počkám hoc aj pol roka...ale ked my sme sa bali, aby sa mu niečo nestalo... Viem, že aj keby ho našli a on si neprial sa vratiť ,tak policajti nemôžu nič urobiť, ale aspoň by nám povedali že je v poriadku.
NO vidíš, média by určite v tomto pomohli. Krátka výzva, žiadne výčitky, len prosba, aby dal o sebe správu. Možno za pokus by to stálo.
2 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

mariana11, ked mas trochu cas, stale sa vracaj spomienkami na to ako ste zili , co ste robili, teraz nemyslim tym, ze ho nejako myslienkami privolas, to nie, ale mozno ta napadne, kde by mohol ist, mozno ti pride na rozum nejaka nitka spojitosti jeho odchodu, skus, patraj ,rozmyslaj, mysli nan a hnevaj sa nanho len tak trochu.
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Stanislav 1975 Pozri príspevok
celá táto debata je od veci a zbytočná- tu nejde o to že sa chlapec stratí a nevie sa vrátiť,príp. sa mu niečo stalo- proste chalanisko sa vybral do sveta - vie o sebe, vie čo robí a ked bude chciet tak sa vráti...-ked nie-tak sa nevráti-...
Stando, už Ťa chcem vidieť aký by si bol pokojný Ty, keby sa Ti takto "stratil" jeden alebo druhý syn...
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

kukučka Pozri príspevok
Mariana, Stano sa tu za tie roky postupne priznával ku všelijakým kúskom, jeho asi tiež v tej dobe netrápilo, čo nato povie jeho mama. Ber to ako mincu z druhej strany.
Nechce sa mi veriť, žeby sa tvoj syn vykašľal na výšku. Prajem ti veľa síl a držím palce, aby si čo najskôr dostala dobrú správu.
A kamarátom tvojho syna odkazujem, aby ti pomohli. Tiež raz budú rodičmi.
Kukulienka, Stano sa raz ku svojim rodičom vrátil. Ale Marianka je v očakávaní, či sa tak stane. A vtedy je dôležité aj to, či sa prikryl, a či mal čím sa prikryť. Treba sa pripraviť na všetko. Aj na to, že bude treba čakať roky. Prestať čakať? Neprestať? Môj synovec v druhom rade sa vracia už 5 rokov... A jeho matka čaká stále. V prvom rade na neho. V druhom rade na nejakú správičku.
Každá minca má rub aj líc. Čakateľ doma to má však ťažšie.
2 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
neviem, asi by som stále chodila za tými jeho kamarátmi, alebo za tou priateľkou... mám stále taký tichý pocit, že oni predsa len niečo vedia. a ak aj nevedia teraz, časom sa im ohlási...
Naposledy upravil Helik3 : 27.06.12 at 10:38
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mariana11 Pozri príspevok
Ano, nové.

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
no super....ale ťažké skoro dva mesiace.....
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana11 Pozri príspevok
Ano, nové.

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
Marianka, ani nevieš, ako sa teším s Tebou, až mi vyšla slzička. Krásna správa, pre mamu, určite si celá šťastná, že sa má dobre a určite je šťastný tiež. Teraz už len počkať, kedy prídem domov a všetko si vysvetlíte. Viem, nebude to z jeho strany určite ľahké, ale oslobodzujúce. Želám veľa lásky a porozumenia.
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mariana11 Pozri príspevok
Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.
Tak držím palce hlavne synovi, aby toto bolo pre neho najlepšia škola života, aby našiel sám seba a hlavne všetko toto aby mu padlo na úžitok. Páči sa mi, že sa takto dokázal osamostatniť. A hlavne do toho štúdia ho netreba tlačiť, na to musí prísť sám čo chce ďalej ...
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Taká osoba neexistuje.
Treba pohľadať u všetkých možných známych a hneď osloviť políciu.Koľko má vlastne rokov?
1 0
renata_k renata_k

renata_k je offline (nepripojený) renata_k

mariana11 Pozri príspevok
Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.
To vyzerá, že mal niečo naplánované, že odišiel s niekým a niekam, možno ho niekto nahovoril na prácu v zahraničí alebo možno nejaká sekta?? Odporúčam prehľadať poriadne všetky jeho veci, mobil, počítač, vypočuť priateľov ... Niekde musíte zachytiť stopu toho čo chystal, takto sa zatiaľ nemáte čoho chytiť ani Vy ani polícia ... Držím silno palce!
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pikoška Pozri príspevok
Tušila som, marianka. Sú na konci zverokruhu a tak majú v sebe niečo z každého znamenia. Napíšem Ti, len čo doumývam kúpelku. Mladý bojuje s tým, či bude rybička proti prúdu, alebo po prúde. A je to veľmi dôležitý okamih, aby sa rohodol správne. Alkoholu sa nevyhol, ale ryby sú už poväčšine, až na výnimky, také. Asi by si mala, či mohla byť pokojná.
Mariannka, ak napísal, že sa ozve listom, tak sa ničoho neboj. Určite si len potreboval trochu oddýchnuť od vaších výčitiek, možno je tam problém aj s priateľkou, mladí všetko berú inak, buď smrteľné vážne, alebo zas nerozvážne. Hlavne buď pokojná, určite sa rýchlo ozve, určite má výčitky, že odišiel len tak narýchlo.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Aňuška Pozri príspevok
Možno si uvedomil, že má problém... Je to odo mňa naivné si myslieť, že išiel na nejaké protialkoholické liečenie? Tam nepotrebuje ani peniaze ani mobil.
Aňuška, tak to by bol prvý a jediný, teda pod slnkom. Že sa mu podarilo zopárkrát opiť ešte z neho nemuselo urobiť žiadneho závisláka. Chlapec je určite citlivý, jednoducho zbalil ruksak a išiel si vyvetrať hlavu. A k čomu mobil, keď nikoho nechce počuť? Keď bude chcieť dať informáciu, tak ju dá. Mobil už nosia v ruke aj bezdomovci. Je jasné, že rodičia mu hodili rukavicu a on ju zodvihol. Má argument k dobru, keď bude po návrate klopiť oči. A teraz cez prázdniny nebude marianka ani prvá, ani posledná mama, čo si bude lámať hlavu nad ratolesťou, keď si na chvíľu len tak, bez oznámenia z domu odskočí. Iná doba, iný mrav. Ja verím, že onedlho sa dozvieme len tú naočakávanejšiu správu, že je doma, a teší sa plnému zdraviu.
A ak by si mala náhodou pravdu Ty, tak začnem veriť na zázraky.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať