Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Zdenka 0705 Pozri príspevok
pečené zemiaky so slaninkou, poliate bryndzou rozmiešanou v kyslej smotane
Aj slaninku si si tam dala?
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Včera a dnes bol koncert na želanie - mladšie dítě otravovalo, že sme dávno nemali kura na smotane s cestovinami. Teraz varíme huspeninu, tá by mala vystačiť aspoň na dva dni.
5 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes sedliacka omeleta - susedka ma zásobila vajkami čerstvými hurááá
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

drobková polievka, šampiony na cibulke s ryžou, jablkový a makový závin
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes sme mali lasagne - čerstvé cestoviny, hovädzie mäso, paradajky, parad. pretlak, červ.víno, soľ, korenie, bazalka; bešamel s muškátovým orechom a syrom gouda; na vrch syr parmigiano reggiano.
Včera večer som prvýkrát piekla chlieb len so žitným kváskom. Keďže som cesto poriadne nezabalila(nevygúľala), roztieklo sa mi. Našťastie som ho piekla v liatinovom hrnci. To tiež nebol najlepší nápad, lebo hrniec sa veľmi rozpálil a kôrka na bokoch a zo spodu je trochu tvrdá, aj keď som ju po upečení potrela vodou. Napriek tomu bol pekne pórovitý. A tá chuť! Je to o niečom úplne inom. Síce je ešte trochu kyslastý, je to však tým, že kvások je ešte veľmi mladý. Veľmi sa teším, že som sa na to dala. Pre istotu som upiekla ešte 2 chlebíky, do ktorých som tiež dala 150 g kvásku na 750 g múky ale tiež aj cca 10 g droždia.
Naposledy upravil Marína : 15.01.13 at 08:49
01_chlieb.jpg  
02_chlieb.jpg  
03_chlieb.jpg  
04_lasagne.jpg  
05_lasagne.jpg  

06_lasagne.jpg  
1/1
14 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Marína Pozri príspevok
Dnes sme mali lasagne - čerstvé cestoviny, hovädzie mäso, paradajky, parad. pretlak, červ.víno, soľ, korenie, bešamel s muškátovým orechom a syrom gouda, na vrch syr parmigiano reggiano.
Včera večer som prvýkrát piekla chlieb len so žitným kváskom. Keďže som cesto poriadne nezabalila(nevygúľala), roztieklo sa mi. Našťastie som ho piekla v liatinovom hrnci. To tiež nebol najlepší nápad, lebo hrniec sa veľmi rozpálil a kôrka na bokoch a zo spodu je trochu tvrdá, aj keď som ju po upečení potrela vodou. Napriek tomu bol pekne pórovitý. A tá chuť! Je to o niečom úplne inom. Síce je ešte trochu kyslastý, je to však tým, že kvások je ešte veľmi mladý. Veľmi sa teším, že som sa na to dala. Pre istotu som upiekla ešte 2 chlebíky, do ktorých som tiež dala 150 g kvásku na 750 g múky ale tiež aj cca 10 g droždia.
všetko dokonalé....aj chlieb ako vždy....by si mohla piecť chlebík pre nejakú pekárničku, ale že "zákazkove pečenie chlebíka"
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lujza.j Pozri príspevok
všetko dokonalé....aj chlieb ako vždy....by si mohla piecť chlebík pre nejakú pekárničku, ale že "zákazkove pečenie chlebíka"
Lujzi, ďakujem. Na to zabudni, to by ma absolútne nebavilo, mňa len tak, v malom, pre nás a občas prekvapím priateľov. Až sa mi to teraz zdá neuveriteľné, že som už mesiace v obchode nekúpila žiaden chlieb, iba občas rožky, ak potrebujem strúhanku.

Dodatok: Je toto možné? Už som počula koľko stojí taký chlieb, ale veľmi som tomu uveriť nechcela, ale je to tak(napr. tu). Že by som sa na to predsa len dala?
Naposledy upravil Marína : 12.01.13 at 20:33
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kyslá kapusta - bez mäsa, so zemiakmi, aj zahustená zemiakom, vyprážaný karfiol. Ako prílohu ku karfiolu som si dala sudovú kapustu.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Evi, ale múku si dala predpokladám aj pšeničnú. Skús len špaldovú a ražnú a daj foto.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kukučka Pozri príspevok
Evi, ale múku si dala predpokladám aj pšeničnú. Skús len špaldovú a ražnú a daj foto.
Betka, veď špalda je tiež pšenica. Ja viem, ako si to myslela, kvalitou je fakt niekde inde.
Len v čisto kváskovom je v pomere 1:1 pšeničná múka hladká chlebová a ražná múka tmavá chlebová z tohto mlyna. Majú výbornú múku. Dokonca ražnej je o niečo viac, z kvásku. Plus semená ľanové a slnečnicové. Problém bol u mňa, že som cesto poriadne nezatočila, len zľahka zagúľala(či ako to povedať). Bol to prvý kváskový, vôbec som netušila ako sa to cesto správa, teraz už, predpokladám, viem, ako mať nad ním prevahu.
V tých dvoch, kde je okrem cca 150 g kvásku aj 10 g droždia je cca 200 g múky hladkej T650, 200 g pšeničnej hladkej chlebovej, 100 g pšeničnej hladkej celozrnej bio, 100 g ražnej tmavej chlebovej, 150 g hladkej celozrnej špaldovej bio, hrsť ovsených vločiek s klíčkami, ľanové a slnečnicové semená, 15 g soli.
Betka, tiež pečieš chlieb? Aj kváskový?
Naposledy upravil Marína : 13.01.13 at 09:43
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hov. polievka s pečeňovými knedlíčkami. Rezne z morčacích pŕs, zemiaková kaša, šalát z cherry paradajok.
4 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dusené rezniky z diviaka na rydzikoch, ryža, kapustový šalát. Kuracia polievka. Tento rok sme nazbierali veľa rýdzikov, tak som zavarila aj zamrazila.
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja so strachom varím prvý krát ostrokyslú.... ked nebude jedná tak ju vykotím
1 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

sviečková,domáca knedľa
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
ja so strachom varím prvý krát ostrokyslú.... ked nebude jedná tak ju vykotím
tak asi tak....už nikdy....ak ju niekto vie urobiť takú ako u chiňana tak klobúk dolu....
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Slepačí vývar s rezancami, obrátené rezne, zemiaky , ryža a zeleninová obloha .
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

vytiahla som parný hrniec .. losos, zemiaky a zelenina na pare + domáca "tatarka" z jogurtu
8 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zdenka 0705 Pozri príspevok
vytiahla som parný hrniec .. losos, zemiaky a zelenina na pare + domáca "tatarka" z jogurtu
Tatarku z jogurtu sa chystám spraviť, ale zatiaľ som sa k tomu nedostala .
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

dnes sme mali kurací vývar s rezancami (používame do nej aj mix sušenej koreňovej a listovej zeleniny zo záhradky, je neskutočne voňavá), morčacie s broskyňou a syrom , dusená ryža a tvarohový dvojfarebný koláč, kávička.......
7 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zeleninová s ovsenými vločkami, morčacie prsia (s hráškom a karí korením) na smotane, kolienka, marhuľový koláč.
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať