Zavrieť

Porady

MATERSKÁ 2013

Potrebujem info, plánujem bábo v čo najkatšom čase..potrebujem získať max materskú, moja situácia je taká, že 26.10.2012 mi skončilo DNP, ktoré som si platila alikvotne, pretože som ešte zamestnaná na HPP už cca 3 roky (takže som si platila DNP len rozdiel sumy do max VZ ešte podľa starého zákona 1.153,50 eur). Bohužial sa mi doteraz nepodarilo otehotnieť a potrebujem vedieť čo mám robiť aby som získala max materskú???? Mám sa znovu prihlásiť na DNP ( platiť rozdiel,podľa nového zákona to nie je žiadna sranda z maxima????), podmienku 270 dní za posled. 2 roky mám splnenú...ale čo robiť teraz fakt neviem....VIE MI PROSIM NIEKTO PORADIT??? a ešte jeden dotaz, ak otehotniem, pojdem hned na rizikové tehotenstvo... viem ze z HPP by som mala narok na PN , ale co potom s tym DNP???
dakujem
Usporiadat
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

prosím Vás vie mi niekto poradiť? na materskej by som mala byť do februára, presne do 9,2,2013, ale do práce idem už od januára, dcera bude v škôlke. Mám nárok aj na materskú, alebo sa mi tým pádom zruší, niekde som čítala, že sa zruší, ale kamoška zasa tvrdí, že ona dostala aj materskú, aj pracovala.... tak neviem....dakujem....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

martina0203
prosím Vás vie mi niekto poradiť? na materskej by som mala byť do februára, presne do 9,2,2013, ale do práce idem už od januára, dcera bude v škôlke. Mám nárok aj na materskú, alebo sa mi tým pádom zruší, niekde som čítala, že sa zruší, ale kamoška zasa tvrdí, že ona dostala aj materskú, aj pracovala.... tak neviem....dakujem....
Končí TI MD alebo rodičovská dovolenka, lebo ak ti končí rodičovská tak áno môžeš pracovať i RP ti bude UP vyplácať do veku 3 rokov dieťaťa.
2 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Xanti
martina0203
prosím Vás vie mi niekto poradiť? na materskej by som mala byť do februára, presne do 9,2,2013, ale do práce idem už od januára, dcera bude v škôlke. Mám nárok aj na materskú, alebo sa mi tým pádom zruší, niekde som čítala, že sa zruší, ale kamoška zasa tvrdí, že ona dostala aj materskú, aj pracovala.... tak neviem....dakujem....
Končí TI MD alebo rodičovská dovolenka, lebo ak ti končí rodičovská tak áno môžeš pracovať i RP ti bude UP vyplácať do veku 3 rokov dieťaťa.

ježiš, áno rodičovský mi samozrejme ,končí, ospravedlnujem sa....takže môžem, dakujem moc za odpoved.....
0 0
Aduska06 Aduska06

Aduska06 je offline (nepripojený) Aduska06

Zdravím, mám takýto problém. Momentálne som na rodičovskej dovolenke. Môj pracovný pomer stále trvá. Dnes som zistila, že čakáme druhé bábo. S manželom by sme chceli zvýšiť moju materskú a tak sme rozmýšľali, že by som sa na dohodu zamestnala u neho vo firme (mzdu mi dá takú, aká by bola treba na max.matersku) no a moja otázka je: Pomôže mi druhé zamestnanie k väčšej materskej? a ako dlho ma musi zamestnavať? Ďakujem za každú radu
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Aduska - takáto situácia je už popísaná niekoľkokrát - popozeraj si tému.. (aj viac ich je)
Ale základnou podminkou nároku na materskú - je 270 dní poistenia za dva roky pred pôrodom. Ak chceš dávku z dvoch poistení (zamestnaní) - tak musí byť splnená v obidvoch poisteniach. čiže treba na to myslieť pred otehotnením
Ak by si mala iné ukončené poistenie (nejaký ukončený PP, v tomto roku aj brigáda)?? - tak by sa ti mohla pripočítať doba tohto poistenia k novému (predpokladanému) poisteniu.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať