Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja používam a aj odporúčam PROTEX,
všetky 4 druhy sú výnimočné,
v robote používam modrý, manželka používa červený, doma používam zelený a žltý používam pri výnimočných príležitostiach...
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Aj mydlá treba rozlišovať podľa toho,ktoré je na čo určené.
Ja preferujem kocky z lekárne-Aderma,Atoderm,Bioderma-dôvod-neobsahujú saponáty,takže neodmasťujú,neobsahujú farbivá,konzervansy ani lanolín.Je kopa ľudí,ktorá mi povie,že po sprche majú svrbenie a suchú kožu a nevedia prečo.Stačí vysadiť saponáty a je dobre.
Pokiaľ je dospelý človek,potí sa,prípadne je cukrovkár,potrebuje skupinu dezinfekčných mydiel hlavne na nohy a do zhybov,tiež na trup,kde často začínajú plesne-čiže Detol,Protex....
Pokiaľ je niekto alergik na bylinky,rozhodne nie je dobrý nápad harmančekové mydlo/Seba Med/ alebo žihľavové šampony....
Deti potrebujú detské mydlo-ale to že naša 14 je naše dieťa neznamená,že tie oleje a lanolíny jej nevyvolávajú akne...Potrebuje skôr bezolejové,bezlanolínové,sťahujúce.....
Môžeme pokračovať dosť dlho.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

luja5
Doma - tuhé mydlo, aj pri sprchovaní - nepoužívam ani sprchové gely.
dtto . skúšal som tekuté - prestal som hneď používať, bo furt som mal pocit, že som neumytý
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

tekuté mydlo a sprchové gély neznášam, lebo sa cítim po nich ako naolejovaný a donekonečna pením, problém sa je po sprchovaní utrieť, i keď to klzké je asi "cielené".

Používam jedine tuhé mydlá, nič iné, nie je ako dobre sa umyť KVALITNÝM tuhým mydlom.

Z bežne dostupných a kvalitných sú protex.
Často ale používam aj dove s peelingom /brúsnymi čiastočkami/, veľmi dobré, hydratovateľné a čistiace mydlo.

V nedávnej minulosti som mal najobľúbenejšie mydlo safeguard, podľa mojich skúseností jendo z najlepších po všetkých stránkach.

Potom sú to rôzne drahšie mydlá ručne robené, prípadne zakúpené v lekárni.
Minule som mal jednu stránku s kvalitnými ručne robenými mydlami, s prídavkom ovčieho /už neviem či syra či mlieka/, zabudol som ich názov..., takže som ešte nevyskúšal.
Častokrát ak vidím drahšie mydlo, musím kúpiť, dokonca som ho často vyžiadal aj ako darček /keď sa ma pýtali/...

Lujza, hoď mi aspoň do SS o aké mydlo sa jedná, rád vyskúšam...

edit: našiel som to mydlo, ktoré som chcel skúsiť, asi objednávam.... http://www.mydlozfarmy.sk/ - nie je to reklama, ak to vadí, moderátor môže zmazať. Na stránku som sa kedysi dostal cez článok v jednom časopise... Takže nie ovčie ale kozie mlieko...
2 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Aj ja by som rada vedieť akú značku myslela Lujza.Možno by som aj ja skúsila :-) Mohla by si prosím napísať o aké mydlo sa jedná? Veď to nebude snáď reklama ..:-). Ostatní píšu, že používajú napr. Protex, Dove ... Ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

L-M
Aj ja by som rada vedieť akú značku myslela Lujza.Možno by som aj ja skúsila :-) Mohla by si prosím napísať o aké mydlo sa jedná? Veď to nebude snáď reklama ..:-). Ostatní píšu, že používajú napr. Protex, Dove ... Ďakujem
Od f.manufaktura.cz,aj ine produkty maju....ja len vsetky tuhe mydla som pokupila...aj kamenne predajne su.....
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Ďakujem :-), pozriem.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
z palmového a repkového oleja......zatiaľ ešte odpočíva,zajtra ho vyberiem z formy a odfotím...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
z palmového a repkového oleja......zatiaľ ešte odpočíva,zajtra ho vyberiem z formy a odfotím...
dakujem...som zvedavá...komponenty si nakúpila cez net?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
lujza.j
kopretinka
práve som si ukuchtila vlastné mydlo,som zvedavá,čo z toho bude :-)
Daj potom vediet....ak sa by sa dalo aj foto :-) a ake si si robila?
z palmového a repkového oleja......zatiaľ ešte odpočíva,zajtra ho vyberiem z formy a odfotím...
dakujem...som zvedavá...komponenty si nakúpila cez net?
nie,všetko normálne v samoške
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tak tu je foto
IMG_6581.JPG  
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
dala som vôňu ananás a kokos,vonia to jemne ovocne,studená metóda.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

tak s týmto mydlom sa dá už všeličo umyť :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
tak tu je foto
fíha...vyzerá výborne...má aj vôňu?...studenou či teplou metódou s robila...
dala som vôňu ananás a kokos,vonia to jemne ovocne,studená metóda.
no našla som si stránku kde majú asi všetko....len neviem čo všetko si musím kúpiť...teda ten základ.....+- čo by si odporučila...dík
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon
tak s týmto mydlom sa dá už všeličo umyť :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))
žeby telo
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

NOOOOOOOO, je to skoro ako bábätko /teda také maličké/ ))))))))))))))))))))
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon
NOOOOOOOO, je to skoro ako bábätko /teda také maličké/ ))))))))))))))))))))
myslíš taký ten skrček, zbytok alebo ako TO ešte nazvať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať