Zavrieť

Porady

"Obcikávanie" nabytku psikom /Yorkom.

Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.
Naposledy upravil arizona : 25.07.13 at 13:08
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bjuty smis
Martin1310
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....
Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alaya1
bjuty smis
Martin1310
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....
Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?
no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bjuty smis
alaya1
bjuty smis
Martin1310
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....
Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?
no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....

Bud rad, ze nemilujem teba-))))-
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alaya1
bjuty smis
alaya1
bjuty smis
Martin1310
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....
Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?
no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....

Bud rad, ze nemilujem teba-))))-
to si až taká fúria ? )
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

alaya1
bjuty smis
alaya1
bjuty smis
Martin1310
On sa nepocikáva,robý to vedome a naschvál a to je dosť velký rozdiel a ešte je tu aj dosť priepastný rozdiel medzi komunikačnými schopnosťami psa a človeka.
plný súhlas.......akurát ti " milovníčky " psov naklikajú teraz mínusky

ja by som chcel vedieť, či nikdy v živote necapli ani vlastným deťom po zadku, či ani na nich nikdy nezdvihli hlas....

ale bobík, to je niečo iné...on chudáčik nerozumie......a veselo dalej ciká na sedačku a nežne sa pritom pozerá majitelke do očí ....
Podla coho delis ludi na "milovnicky" psov a milovnicky psov?
no kedže si mi hned capla mínusku, tak si sa sama priradila medzi " milovníčky "
tvoje názory sú mi jasné a našu dalšiu debatu nepovažujem za konštruktívnu.....

Bud rad, ze nemilujem teba-))))-
A pes ta miluje?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....ako tak čítam hentú tému ( a nie iba túto , ale aj inde na nete ) , tak sa vždy pozastavím nad myšlienkou :

Pes postavený nad človeka ...


P.S.:
Úvodný príspevok vraví o yorkshirovi , ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém.
Pes im obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy.

Nuž ja neviem ....
Ale jedno viem s určitosťou ...pes by mi nešťal šírom - šárom ...
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erik555
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ja si radšej nič nemyslím.......
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....možno časom....

ALE

Na jednej strane by ma psíčkari ukameňovali ...
Na druhej strane je to ( mláčky ) aj problém ...šak beriem ...
No jedno je isté ...mne by to pes nerobil ...riešenie sa nedá zaujať , každý pes jeiný prípad ....a aj majiteľ....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Suhlasim...ja tiez nie som zastancom, aby psi zili v panelakoch, ale ked si majitelia myslia, ze to zvladnu, tak budiz!
0 0
19empty19 19empty19

19empty19 je offline (nepripojený) 19empty19

U šteniatok sme to riešili cez zimu, keď boli vnútri tým, že pes si chodí značkovať približne rovnaké miesta aj preto, lebo tam už cíti pach, tak sme tam zatiaľ dali noviny (na frekventované miesta). Vždy keď sme ich pristihli, tak dostali bitku (napr. novinami, nikdy nie rukou) a hlasné fuj to. Keď si však označkovali dvor, hneď boli pochválené, pohladkané. Veľmi dôležitý je aj tón hlasu, aký sa používa. Pes si ho zapamätá a bude vedieť, ako sa má potom chovať a uvedomí si, či urobil niečo dobre alebo zle. Ak mu budeš hovoriť fuj to (alebo ako je naučený), nehovor mu okolo toho romány, aj tak ti nerozumie; jednoducho fuj to a hotovo. Ak psovi ukazuješ mláčku a biješ ho, nechápe to, prečo bitku dostáva. Každú hodinu povinná vychádzka von, žiadne zlé počasie, nechce sa mi... (normálne si surovo nastav budík) (poslednú sme mávali o 22:00). Postupne čas predlžuj na hodinu a pol, dve až ostaneš približne na 4/5 hodinách, kedy by psík už mal ísť von. On si potom navykne na harmonogram a sám potom bude čakať, že už má ísť von (prípadne aj pýtať). Niečo takéto by sa možno dalo robiť aj s dospelým psíkom. Byť s ním vonku a venčiť ho úplne dovtedy, kým nemá prázdny mechúr (s našim niekedy aj hodinu) a pravidelne (naozaj zo začiatku každú hodinu, ale to je naozaj nemožné, ak nikto nie je doma). Všetky ocikané miesta v dome sa však musia bezodkladne vyumývať, vydezinfikovať ... . Pes sa toto vraj vie naučiť za 2 týždne (naše šteniatka to zvládli za týždeň, ale pri staršom to bude trvať asi dlhšie)
Naposledy upravil 19empty19 : 25.07.13 at 19:45
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
....ako tak čítam hentú tému ( a nie iba túto , ale aj inde na nete ) , tak sa vždy pozastavím nad myšlienkou :

Pes postavený nad človeka ...


P.S.:
Úvodný príspevok vraví o yorkshirovi , ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém.
Pes im obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy.

Nuž ja neviem ....
Ale jedno viem s určitosťou ...pes by mi nešťal šírom - šárom ...
samozrejme že nie,podľa tvojich komentárov predpokladám,že by si ho odstrelil.............
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
erik555
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ja si radšej nič nemyslím.......
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....možno časom....

ALE

Na jednej strane by ma psíčkari ukameňovali ...
Na druhej strane je to ( mláčky ) aj problém ...šak beriem ...
No jedno je isté ...mne by to pes nerobil ...riešenie sa nedá zaujať , každý pes jeiný prípad ....a aj majiteľ....
Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
....ako tak čítam hentú tému ( a nie iba túto , ale aj inde na nete ) , tak sa vždy pozastavím nad myšlienkou :
Pes postavený nad človeka ...
P.S.:
Úvodný príspevok vraví o yorkshirovi , ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém.
Pes im obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy.

Nuž ja neviem ....
Ale jedno viem s určitosťou ...pes by mi nešťal šírom - šárom ...
samozrejme že nie,podľa tvojich komentárov predpokladám,že by si ho odstrelil.............
....júúúúj , Mááárgit .....ale sa mýliš , až príliš !!!

Čo sa týka streľby , tak to máš pravdu .....
ALE odstrelenie v týchto súvislostiach , ktoré spomínaš , sa týkajú len a len v tej litere zákona , t.j. , podľa § 24 - 26 trestného zákona a to je predsa úplne iná káva .

Lenže moje komentáre nie sú vždy až také husté , ako sa na prvý pohľad zdá ...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

alaya1
buchač
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....
Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.
Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

erik555
alaya1
buchač
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....
Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.
Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne.
nemusia ani vyliesť z bytu u nás v bráne máme yorka 1posch. vyleziem ráno z brány s mojim a hentoho v byte ide rozdrapiť... a moj samozrejme "salam-parky"...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

erik555
alaya1
buchač
Ja síce nemám psa , nakoľko do paneláku nepatrí ....
Praveze niektore patri len tam. No to uz je o inej diskusii.
Ano, maleho vzrastu patria, ale ked majitel nevie nalozit s ich nahromadenou energiou, tak ked vyjdu von vencit, tak to je okolo seba same stekanie, napadania a podobne.
Tu ani neide tak o vzrat, skor ide o to, ze niektore psy nie su svojim osrstenim prisposobene pobytu vonku. Psy bez podsady- spodnej srsti, ktora hreje, by pri nepretrzitom pobyte vonku trpeli chladom. Taketo psy ani neplznu. Boli vyslachtene plemena ako spolocnici pre ludi v ich obydli, Spolocenske plemena.

Prikladom moze byt pudel kralovsky- velke plemeno bez podsady, nie je prisposobeny svojom srstou na to, aby pobyval cely cas vonku.Zaser psy s posdadou mopzui v teple celorpocne v byte trpiet roznymi koznymi ochoreniami prave z toho, ze sa v teplych bytoch prehrievaju.

A to, ze pes vystekava za zatvorenymi dverami nema nic spolocne s velkostou- skor s tym, ze si pes strazi svoje teritorium a citi v nom konrurenta- soka.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Ktovie či to nebude skôr tak že tieto psy boli vyšlachtené v uplne inom podnebnom pásme . Dosť pochybujem o tom že šlachtitelia mysleli pri svojej tvorbe na to že pes bude v paneláku a bude mu teplúčko.
Ale,netvrdím len pochybujem.

O, a aby som nezabudol ,pudel bol samozrejme šlachtený ako lovecký pes.To až dnešná doba s neho spravila panenku bárbíí.
Naposledy upravil Martin1310 : 25.07.13 at 22:19
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Martin1310
Ktovie či to nebude skôr tak že tieto psy boli vyšlachtené v uplne inom podnebnom pásme . Dosť pochybujem o tom že šlachtitelia mysleli pri svojej tvorbe na to že pes bude v paneláku a bude mu teplúčko.
Ale,netvrdím len pochybujem.
Martin umysly hodnotit neviem, nakolko niektore plemena v exteriery, ako su teraz, pozname uz poriadnych par sto rokov. Ale, ze su bez podsady, bez teplej srsti, ktora chrani, a v lete zase chladi, to je fakt.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

erik555
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ten pes pri tom fyzickom treste nesmie vedieť že to robíš ty , prave preto som písal že nič mu nehovoriť,nekričať,nepozerať sa nanho len raz ho švihnúť a s citom,vyskúšať na sebe.Pes má prah bolesti odosť dalej ako človek a skôr sa zlakne než ho to bolí.
Takýmto spôsobom nemá dôvod byť bojazlivý.

Tam ani nejde o nejaký trest .Pes má velmi primitívnu logiku v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť, je to jednoduchý podmienený reflex,uplne primitivne jednoduchá vec.

Ked už ich tak poludštujeme tak teda takto .Ludia sa netrestajú ? väzenie,pokuty,niekde ešte aj bitka ,sekanie rúk,atd. Kolko krát som aj tu čítal "tomu by som dal ruku odtat"
A to máme reč a vieme sa jesne dohodnúť a aj tak sa trestáme.
Ako chceš psovy vysvetliť že zrovna toto nemôže, nie každému psovy stačí ked mu povieš fuj.Práveže by som povedal že tý ktorím to stačí sú obyčajne submisívny už od prírody.

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Naposledy upravil Martin1310 : 25.07.13 at 22:59
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Martin1310
erik555
buchac, myslel si to tak, ze sa tu casto spomina, aby sa pes fyzicky netrestal? ale to je skor o tom, aby clovek nemal potom bojazliveho psa po nejakych fyzickych trestoch. Tu nemáš pravdu, bitý pes nieje bojazlivý, naopak, bitý pes sa stáva agresívnym. Neskôr zdôvodním, lebo je to zložitejšie. To tiez nie je dobre! Skor je potrebne vyskusat metody, ked nic tak kastraciu (ak nemienite pripustat k pareniu).
Ten pes pri tom fyzickom treste nesmie vedieť že to robíš ty , Ani tu nemáš pravdu, naopak, ak má pes vedieť, že je to "trest" musí vedieť začo a od koho je trestaný. To čo spomínaš s utajeným následkom, to sa používa inak a na iné chovania. prave preto som písal že nič mu nehovoriť,nekričať,nepozerať sa nanho len raz ho švihnúť a s citom,vyskúšať na sebe.Pes má prah bolesti odosť dalej ako človek a skôr sa zlakne než ho to bolí.Ani tu nemáš celkom pravdu, lebo pes cíti bolesť úplne rovnako, ako človek. Skús mu stúpiť na labku a seba skús uštipnúť do pokožky na lakti.
Takýmto spôsobom nemá dôvod byť bojazlivý.

Tam ani nejde o nejaký trest .Pes má velmi primitívnu logiku v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť, je to jednoduchý podmienený reflex,uplne primitivne jednoduchá vec. Ten podmienený reflex "uštipnutie na chrbte" má vypestovaný od matky a pre neho znamená jasnú žiadosť "nerob to!lebo uvidíš" následne už príde pokvákanie za kožuch na šiji.

Ked už ich tak poludštujeme tak teda takto .Ludia sa netrestajú ? väzenie,pokuty,niekde ešte aj bitka ,sekanie rúk,atd. Kolko krát som aj tu čítal "tomu by som dal ruku odtat"
A to máme reč a vieme sa jesne dohodnúť a aj tak sa trestáme.
Ako chceš psovy vysvetliť že zrovna toto nemôže, nie každému psovy stačí ked mu povieš fuj.Práveže by som povedal že tý ktorím to stačí sú obyčajne submisívny už od prírody.

A čo sa kastrácie týka , radšej dostanem aj akú bitku než aby ma niekto vykastroval.
Verím že pes by si vybral to isté.
Píšeš, že:
v podstate ale vie jasne rozoznať čo je pre neho dobré a čo zlé a ked ho pri tom nechcenom správaní niečo štipne na chrbte tak sa táto činnosť pre neho stane tou ktorá prenho nieje dobrá a nebud ju robiť,
Áno ale pes sa vie aj brániť a nastupuje agresivita. Pes vie rozoznať nepríjemnú situáciu a dokáže ju aj predvídať. On si vie zapamätať, že ta zlá situácia nastáva po určitom podnete a automaticky sa pred ňou chráni a chrániť sa vie len útekom, alebo útokom. Inú možnosť nepozná. Preto je pre psa potrebné, aby mal svojho vodca svorky (pána) ktorému bezvýhradne verí. Ak sa pán postaví dopredu, pre podriadeného psa to znamená, zostaň vzadu, lebo ja riešim, nie ty.
Ak sa postaví pán chrbtom k nebezpečenstvu a tvárou k podriadenému psovi, znamená to pre neho, "nič sa nedeje, to nieje žiadna hrozba" nič neriešime. Sú to len gestá, ale len gestá vodcu a skutočného pána, inak neplatia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať