Zavrieť

Porady

"Obcikávanie" nabytku psikom /Yorkom.

Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.
Naposledy upravil arizona : 25.07.13 at 13:08
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeden zošťatý čokel a " problém " ako svet ..........

Také problémy mať a Onasisove love ..........sveta žiť !!!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
Martin1310
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.
však si opísal pavlovov reflex....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
Martin1310
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.
však si opísal pavlovov reflex....
A všimol si si tu nejakú zmienku o slintaní?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Jeden zošťatý čokel a " problém " ako svet ..........

Také problémy mať a Onasisove love ..........sveta žiť !!!
Ak si si nevšimol, tak tu sa neriešil žiadny čokel, tu sa debatovalo o čomsi inom.
No a prečo nemáš Onasisove lóve? To tu neriešime. Ale ak chceš vedieť, myslím si že ak by sa Onasis zaujímal a zaoberal takými problémami a záujmami ako ty, určite by ho trápili tvoje lóve a nie Onasisove.
---------------------
Dúfam, že som ti pomohol a aspoň trochu sa zaslúžil o znesiteľnejšie znášanie toho tvojho ťažkého (alebo aj blbého) osudu.
Naposledy upravil jar88 : 27.07.13 at 06:06
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Martin1310
Bohovsky sa mi páči ako sa vždy chytíte jednej ,zvyčajne tej najmenej podstatnej veci a na to hlavné nejak nikto nereaguje.

jar88-To že zveri nič nehrozí to sú take keci že to snáť nieje ani pravda.Ved si zober nás ludí aký sme múdri a vychovaní a aj tak sa medzi sebou celé stáročia vraždíme ako môžeš tak stopercentne vedieť že nič nehrozí.(Nieje človek ako človek. Sú aj takí, ako ja a sú aj takí, ako ty. Niekto by rád všetko riešil devinou a iní všetko dohodou.)Takých psov ktirí nikdy nikomu neublížili a zrazu bác decko bez ucha , bez nosa atd. už tu bolo.

No a čo bude s tými podmienenými reflexami , ich použitie a využitie je alfou a omegou každého výcviku psa. Na ich princípe funguje aj to švihnutie prútikom ,nieje to žiadna bytka ide o to že pes značkuje,zrazu ho niečo štipne a ked sa to opakuje dookola tak po čase už ked zdvihne nohu hned sa mu vplivom toho reflexu vybavý štipnutie na chrbte a nohu dá pekne zasa dolu .
Dal by sa napísať aj lepší prípad ako podmienený reflex využiť pri normálnom výcviku bez švihania,toto s tým značkovaním je zrovna taký blbí príklad . Nieje to založené na nejakom bití ale zrovna u dvojročného psa by sa to uplatnilo,tam bežné metody budú ťažko fungovať.Ale šak trápte sa, len dúfam že ten pes nebude v tej pivnici až do smrti.
Asi si na základnej škole nedával veľmi veľký pozor. (to k tomu reflexu)
--------------------------------
Poviem ti to takto, keď zbadám, že pes sa chce vyšťať na záhon pred vchodom, stačí sa postaviť pred neho (tvárou k nemu a dokonca mlčky) a pôjde inam. Jemu stačí vedomie, že pred ním stojí jeho pán. On na to nepotrebuje ani zákaz ani žiadne tajné švihnutie. Stále dokola tu píšem o gestách, ktoré každý pes neomylne číta. Pritom nezáleží na tom, či vieš alebo nevieš že robíš gesto na psa. On ho jednoducho prečíta a zariadi sa. (Ale to jednoznačne platí aj na nepriateľské gestá!)

0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pre tých čo uznávajú bitie, ako výchovný prostriedok na psov, deti, ženy a tak ďalej.
Netvrdím a nikdy som netvrdil, že bitka nefunguje. Viem že funguje a funguje rýchlejšie, ako poúčanie a dojednávanie dohôd. Ja len tvrdím, že násilie zároveň vytvára (vyvoláva) odpor.
Naopak poučenie o dobrých následkoch určitého konania, vytvára spontánny záujem a nadšenie.
------------------------------------
Určite je aj mne jasné, že ak dám psovi pod nos párok a pri jeho pokuse - náznaku vziať si ho, mu šľahnem po papuli, raz dva dosiahnem výsledný efekt. Nezoberie si žiadny párok. Môžem pokračovať aj ďalej, veď pes je sprostý. Zavolám si ho, spoza chrbta mu jednou rukou ukážem párok a druhou mu dám ranu palicou. Zaručene po pár ranách sa začne báť párkov a ak má možnosť utečie. Ak nemá možnosť ústupu, zaútočí na hrozbu, ale to je obranná reakcia, nie útočná.
------------------------------------
Pes bez príčiny neútočí a dokonca ani neloví.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Jeden zošťatý čokel a " problém " ako svet ..........

Také problémy mať a Onasisove love ..........sveta žiť !!!
Ak si si nevšimol, tak tu sa neriešil žiadny čokel, tu sa debatovalo o čomsi inom.
No a prečo nemáš Onasisove lóve? To tu neriešime. Ale ak chceš vedieť, myslím si že ak by sa Onasis zaujímal a zaoberal takými problémami a záujmami ako ty, určite by ho trápili tvoje lóve a nie Onasisove.
---------------------
Dúfam, že som ti pomohol a aspoň trochu sa zaslúžil o znesiteľnejšie znášanie toho tvojho ťažkého (alebo aj blbého) osudu.
Môj osud nerieš ...či je ťažký a či blbý , je môj .
Nik nie je s tým svojim spokojný ( to len na okraj ) a kto tvrdí opak - nuž klame !

Ale k "" téme "" ....v ktorej len točíš a točíš jak ten verklík ...k nezastaveniu...
Hotové perpetuum mobile ....
Alebo jak na zjazde UV KSČ ...tam tiež drísty šmarali , ale hlavne za tým kecátkom mali múdre reči ...
Ibaže nik si nebral tie reči k srdcu a ani poučenie z krízového vývoja spoločnosti ...

Tak isto mi to pripadá tu , respektíve v témach , kde si účastníkom ...
Rozvláčne drísty ( nie vždy síce ) plné myšlienok z netu , skúseností iných ...
Samozrejmosťou je vyťahovanie určitých viet z kontextu a reagovať iba na ne , to je špecialitka ..
Oživovanie témy a následne realizovanie sa aj napriek nezáujmu je tiež jedna z tých skutočností ..


Myšlienka dňa z posledného príspevku :

" Pes bez príčiny neútočí a dokonca ani neloví. "

Hm ...hentá myšlienka nie je presne špecifikovaná , takže ju považujem za solídnu ičovinu , nakoľko následná otázka znie ..." aký pes ??? "
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Len tak ....mimochodom ...

Takéto témy by sa mali niekde inde preberať !
Na tých špecializovaných - psíčkarskych fórach ...

Tam je dosť maniakov , ktorý by určite vedeli oveľa lepšie dôvodiť , argumentovať , postrehy z vlastných skúsenosti dávať ....a nie nejaké fantazmagórie agentúry JPP...

To je niečo podobné , ako keby som sa ja začal interesovať s nejakým problémom ohľadom gun´s & roses hen tu na Porade ...
Radšej neriešim a idem o dúm dál , kde dostanem adekvátnu a zároveň inteligentnú odpoveď , ktorá je náležite podložená ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
Len tak ....mimochodom ...

Takéto témy by sa mali niekde inde preberať !
Na tých špecializovaných - psíčkarskych fórach ...

Tam je dosť maniakov , ktorý by určite vedeli oveľa lepšie dôvodiť , argumentovať , postrehy z vlastných skúsenosti dávať ....a nie nejaké fantazmagórie agentúry JPP...

To je niečo podobné , ako keby som sa ja začal interesovať s nejakým problémom ohľadom gun´s & roses hen tu na Porade ...
Radšej neriešim a idem o dúm dál , kde dostanem adekvátnu a zároveň inteligentnú odpoveď , ktorá je náležite podložená ...

Tema bola v pohode, posledne strany uz boli uplne mimo. Lebo, ked sa tu moze preberat starecka demencia, onkologicke ochorenia, pestovanie orchidei, mozu sa aj bezne problemy so psom. Zadavatelka dostala konkretne rady od viacerych, za ktore podakovala, to po jej prispevku uz tu neparti, co som ziadala riesit niekde v nimiporade, ci samostatnej teme.. Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
0 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...
0 2
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

To jar88 . Ja s tebou končím pretože ja sa ti to snažím normálne vysvetliť a ti sa len chytáš slamiek a uražaš ma.Nikde som tu nepísal nič o mlátení , trieskaní tobôž strielaní psov.
Uvedom si že v reálnom rozhovore by si nemal šancu takýmto spôsobom komunikovať ako to robíš.
2 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

GabiZ
Neviem, podľa videa, ktoré pridal erik sa mi nezdá, žeby boli až také úplne neškodné. Síce sa tam na tom rehotali ako kone, ale keď to mali na krku, nevyzeralo to, že je to na smiech. No a predstav si takého krpca, keby ho tým zasiahneš. Hovorím, že ja nie som odborník na psy, ako laik som vychovala jednu dušu a nikdy pred tým som s tým skúsenosti nemala. .
No asi pes si zapamata, ze ked nieco zle robil, tak to nebolo pre neho "prijemne", tak sa hadam bude snazit, aby to bolo pre neho uz iba prijemne! Vsak o tom je akakolvek naprava zleho spravania sa psov! Ved nejaky obojok s vibraciami nebude musiet nosit stale...to da rozum!
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
alaya1
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...
téma ako téma,nauč sa čítať,nikto neporovnáva psa s onkologickými chorobami.každý má právo založiť si tému,niekto o psovi,niekto o onkologických chorobách,niekto o členovi buchač.kto chce,nech debatuje v téme,v akej chce.ty si už normálne mimo.nikto neposiela onko-debatujúcich na iné fórum,tak ty neposielaj tiež nikoho inam.
2 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Kopretinka ale vieš mi sme sa tu aj ked spôsobom aký sa ani mne nepáči stále bavili o tom istom , o spôsobe ako ho to odnaučiť a následne malá , nie nejak neslušná výmena názorov na jeden spôsob.
No práve alaya nás odtiahla k polovníkom a dalšie jej príspevky tiež už neboli k veci tak nechápem prečo by práve ona nás mala niekam posielať.
Je uplne evidentné že jej nejde oto aby sa tu dodržoval obsah témy ale len o to že kedže jej už došla štava ako už aj mne len z iného dôvodu, tak nechce dovoliť aby tí čo majú čo povedať spolu debatovali. Len zabrda a ruší.
3 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martin1310
Kopretinka ale vieš mi sme sa tu aj ked spôsobom aký sa ani mne nepáči stále bavili o tom istom , o spôsobe ako ho to odnaučiť a následne malá , nie nejak neslušná výmena názorov na jeden spôsob.
No práve alaya nás odtiahla k polovníkom a dalšie jej príspevky tiež už neboli k veci tak nechápem prečo by práve ona nás mala niekam posielať.
Je uplne evidentné že jej nejde oto aby sa tu dodržoval obsah témy ale len o to že kedže jej už došla štava ako už aj mne len z iného dôvodu, tak nechce dovoliť aby tí čo majú čo povedať spolu debatovali. Len zabrda a ruší.
Presne tak !!!

....a jaroušek jej sekunduje s tými svojimi onými...

Preto ma iritujú poniektoré myšlienky vo význame ...." pes nad človeka "...
Súhlasím , že ten pes si svojími skutkami a aj historického hľadiska zaslúži ten titul " najlepší priateľ človeka " ...o tom nepochybujem ani chvíľku ...
Ibaže pes je v tej podstate domestikovaný vlk , ktorý spočiatku slúžil predsa na stráženie a lov ...
Pudlíky a čibaby prišli až neskôr ................
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Martin1310, to máš ako s nakupovaním, idem len tam, kde potrebujem. Ak mám však chuť, nakuknem aj inde, možno nakúpim, keď sa mi nepáči idem ďalej. No a niekde sa otočím už vo dverách napr. kvôli zápachu, či personálu. Nehovorím personálu zmeňte sortiment, zavrite obchod.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

kukučka
Martin1310, to máš ako s nakupovaním, idem len tam, kde potrebujem. Ak mám však chuť, nakuknem aj inde, možno nakúpim, keď sa mi nepáči idem ďalej. No a niekde sa otočím už vo dverách napr. kvôli zápachu, či personálu. Nehovorím personálu zmeňte sortiment, zavrite obchod.
No ved práve ,nakukla , niečo sa jej nepáčilo ale neodišla bez toho aby nás nechala na pokoji. Tak ako ty s toho obchodu.

Hm , alebo som niečo nem-pochopil.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Martin1310
kukučka
Martin1310, to máš ako s nakupovaním, idem len tam, kde potrebujem. Ak mám však chuť, nakuknem aj inde, možno nakúpim, keď sa mi nepáči idem ďalej. No a niekde sa otočím už vo dverách napr. kvôli zápachu, či personálu. Nehovorím personálu zmeňte sortiment, zavrite obchod.
No ved práve ,nakukla , niečo sa jej nepáčilo ale neodišla bez toho aby nás nechala na pokoji. Tak ako ty s toho obchodu.

Hm , alebo som niečo nem-pochopil.
s tým musím len súhlasiť.....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...
Tak mily Buchac, drbe tak akurat tebe a to poriadne a presne.
1. este raz ma budes urazat, tak poziadam o tvoje vylucenie, lebo uz aj ja, co sa snazim drzat odstup, mam tych tvojich urazok dost . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Nazvy tem som napisala nahodne, odborne temy, ktore tiez patria do ineho fora, odborneho, ineho ako je toto.
3. tvoja ucta muza k zenam je na vysokej, urovni, pravdepodobne deformacia z prostredia
4. je vidiet, ze detska izba okolo teba nesla- ani v kratkom filme.

Dufam, ze vsetci, tvoji davaci uzitocnych sa ozvu, do dementov nadavaj vsak svojej zene, svojim detom, vnucatu. Ja si to vyprosim, lebo aj inernetova komunikacia ma svoje medze.

P.S. prospelo by opakovat citanie s porozumenim. Zjavne si v skole chybal.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
alaya1
Pri slobodenej volbe temy tu, moze si kazdy pisat, co len chce, v teme na to urcenej, ak neporusuje pravidla.
Nehnevaj sa za názor , ale teraz budem asi fest tvrdý :

Porovnávať pridrbaného , neposlušného , pošťavajúceho sa čokla s preberaním onkologických chorôb môže fakt len dement !!!!!!!
...a ani starec nemusí byť ...

Na tej Novej Porade mi občas chýba to tlačidlo " VYRIEŠENÉ " ....
Okamžite by som niekedy s radosťou klikal ...priamo by som sa erektílne odbavoval...

Ten Tvoj zvyšok je o ničom , nepochopila si ma...
Tak mily Buchac, drbe tak akurat tebe a to poriadne a presne.
1. este raz ma budes urazat, tak poziadam o tvoje vylucenie, lebo uz aj ja, co sa snazim drzat odstup, mam tych tvojich urazok dost . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. Nazvy tem som napisala nahodne, odborne temy, ktore tiez patria do ineho fora, odborneho, ineho ako je toto.
3. tvoja ucta muza k zenam je na vysokej, urovni, pravdepodobne deformacia z prostredia
4. je vidiet, ze detska izba okolo teba nesla- ani v kratkom filme.

Dufam, ze vsetci, tvoji davaci uzitocnych sa ozvu, do dementov nadavaj vsak svojej zene, svojim detom, vnucatu. Ja si to vyprosim, lebo aj inernetova komunikacia ma svoje medze.

P.S. prospelo by opakovat citanie s porozumenim. Zjavne si v skole chybal.
Jak je libo vašnosti .........dávaj si podnetov , koľko len chceš ....
ALE ja si za svojím názorom stojím !!!

Už len preto ( možno aj vieš ) , že som peklo onkológie zažil .....!!!
Teraz mám horkú slinu na jazyku ...povedal som len dvom ľuďom do ksichtu ...
Radšej nechci vedieť , že čo ....

Ty si mne nadala - beriem ......
Ale moju rodinu , deti a vnúčku do sporu nemiešaj ....je to úbohé ...v prirovnaní , to ako keby sa pitbull zakúsil do krku ( alebo slabín ) pudlíka , ležiaceho na chrbte ...

Moju úctu má ten , kto si ju zaslúži ....a je úplne jedno , o koho sa jedná ...
Vôbec to nie je to o profesionálnej deformácii a či detskej izbe ...

P.S.:
Žiadam mojich " dávačov " aby mlčali a neozývali sa ...
Udavači by im to mohli spičítať ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať