Zavrieť

Porady

"Obcikávanie" nabytku psikom /Yorkom.

Dobrý deň, chcela by som poprsoiť o radu, Máme malého Yorka, ktorý má takmer 2 roky a rovnako dlho pretrvávajúci problém. Pes nám obcikáva všetko, čo mu príde pod nohy. Nie je to nedostatkom pobytu von. Pri venčení sa vyciká aj niekoľkokrát a akonákle príde dnu, do domu, ide a ociká niektorú zárubňu, kôš na prádlo...čokoľvek. Každé ráno som vstávala k ocikanému nábytku, teraz ho na noc a v našej neprítomnosti zatvárame do pivnice, aj keď mi to nie je po vôli, neviem to inak riešiť. V poslednej dobe sa to zhoršilo aj tým, že keď mu treba cikať, až ani nezíde po schodoch, skrátka len vylezie z pelechu a napríklad 10 cm od neho sa vyšpiní. Jeden odborník mi povedal, že pes si len "preznačnováva" a keďže sme mali psa už predtým, stále ho tam cíti.......Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť, čo mám so psom robiť? Rady typu: chyba bude v panovi a podobne mi asi v tomto prípade nepomôžu........Ďakujem za každu radu a prajem pekný deň.
Naposledy upravil arizona : 25.07.13 at 13:08
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Kedže nemám energiu reagovať tu na každú blbosť poviem vám to takto .Naučte svojho psa to že ked s ním pôjdete po ulici plnej ludí a v jednom momente mu poviete zostan tak aby tam zostal kým budete v obchode a čakal na vás .Dalej ho naučte aby pri vychádzke v lese od vás na povel odbehol a pohyboval sa tak aby ste ho ani nevideli ale ked ho privoláte do 15 sekúnd vám bude sedieť pri lavej nohe.
A potom až sa vám to podarí tak si ešte raz prečítajte svoje príspevky a pouvažujte či by ste predsa len niečo nezmenili.


jar88-nevitrhávaj stále vety z kontextu už to nieje ani vtipné.Evidentne máš naštudované ale pes má naozaj prah bolesti o kus dalej ako človek s bolestami s ktorými je schopný normálne fungovať by sa človek válal na zemy v agonii a kričal o pomoc ,spýtaj sa veterinára.Nečítaj len knižky.Bež na polovnícku súťaž psov a pokecaj z nejakým sútažiacim,je to suverénne najťažší výcvik psa ,pre oboch aj pre psa aj pre človeka. Dalej by ma zaujímalo aký je už len rozdiel v tom ked ho štipneš na chrbáte rukou a ked ho švihneš tenkím prútikom lebo ja v tom teda velký rozdiel nevidím pocit bude zhruba stejný záleží od intenzity jedného aj druhého.Prepáč ale ty proste musíš rýpať že?

Ak si niekto myslí že ked psovy ukáže jeho kaluž a povie nonono tak to pes pochopí tak sa hlboko mýli pes nemá ani šajnu o čo mu ide ale robte ako chcete.Normálny pes vnútri nečurá aj bez vášho pričinenia,najskôr bol príliš skoro odobratí od matky.

A predsa ešte jedna vec , ked pes v svorke má neadekvátne správanie je za to kruto aj krvavo potrestaný tak to jednoducho je,príroda je okrem iného aj hnusná a neskutočne krutá a akékolvek ludské zásahi to vždy len zhoršili..

Inak s kopou vecí tu aj súhlasím netvrdím že všetko je zle ale niktoré veci nefungujú tak ako si večšina myslí a základom všetkých chýb je to že si myslíte že pes je schopný samostatne myslieť teda vyvodiť z jednej veci druhú ale to teda nieje ani náhodou.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Martin1310
Mozes mi napisat tvoje chovatelske ci kynologicke uspechy?
0 2
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

mne sa z niektorých príspevkov zdá, že niektorí tu kladú psa na rovnocenné miesto , ako rovnocenného člena rodiny......
a to je chyba....pes musí jasne bedieť, kde je jeho miesto...a to rozhodne nie je za vrchstolom, ani rovnocenné s pánom....

ale ked to niekomu vyhovuje a nemá s tým problém, tak ja už najmenej....

len ma ťažko presvedčíte o svojích teoriách, vyčítaných z prekrásneho atlasu vášho plemena s farebnými fotkami za 20 ..-€....
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Martin1310
Kedže nemám energiu reagovať tu na každú blbosť poviem vám to takto .Naučte svojho psa to že ked s ním pôjdete po ulici plnej ludí a v jednom momente mu poviete zostan tak aby tam zostal kým budete v obchode a čakal na vás .Dalej ho naučte aby pri vychádzke v lese od vás na povel odbehol a pohyboval sa tak aby ste ho ani nevideli ale ked ho privoláte do 15 sekúnd vám bude sedieť pri lavej nohe.
A potom až sa vám to podarí tak si ešte raz prečítajte svoje príspevky a pouvažujte či by ste predsa len niečo nezmenili.


jar88-nevitrhávaj stále vety z kontextu už to nieje ani vtipné.Evidentne máš naštudované (Nič nemám priamo naštudované, všetko vždy až v momente konkrétnej potreby. No a tým že ma vždy zaujímajú aj súvislosti a logické pochybnosti, všetko si overujem z viacerých zdrojov. Jasné, že ak niečo do niečoho nezapadá, dočasne to vylúčim a pátram po tom, čo do súvislostí zapadá.) ale pes má naozaj prah bolesti o kus dalej ako človek s bolestami s ktorými je schopný normálne fungovať by sa človek válal na zemy v agonii a kričal o pomoc ,spýtaj sa veterinára. (Ja sa nepotrebujem pýtať veterinára, zažil som so svojimi psami aj ich bolesti. Viem že ich tie veci riadne boleli. Boleli ich tak, že sa triasli a kňučali a aj tak držali a nechali si mnou čistiť rany. )Nečítaj len knižky.Bež na polovnícku súťaž psov a pokecaj z nejakým sútažiacim,je to suverénne najťažší výcvik psa ,pre oboch aj pre psa aj pre človeka. (Bol som s ním pozrieť na predvádzanie poľovníckych psov. Pritom nejeden z účastníkov pochválil môjho psa s tým, že je ho škoda nevyužívať v revíri. Boli aj takí, čo závideli a čudovali sa čo všetko dokáže.) Dalej by ma zaujímalo aký je už len rozdiel v tom ked ho štipneš na chrbáte rukou a ked ho švihneš tenkím prútikom lebo ja v tom teda velký rozdiel nevidím pocit bude zhruba stejný (Nechcem ti stále oponovať, ale práve to, že si myslíš že pocit bude stejný, je to od teba nevedomé poľudšťovanie psa. On to vôbec necíti rovnako, nieje človek. On to cíti ako pes. Už som ti tu písal, že suka šteňa štipne prednými zubami do kože na zadnej polovici chrbta a to u nich znamená jasný zákaz. Suka ho nikdy nešvihá prútikom a tak to šteňa určite prirodzene nevie, čo švihanie vlastne znamená)záleží od intenzity jedného aj druhého.Prepáč ale ty proste musíš rýpať že?

Ak si niekto myslí že ked psovy ukáže jeho kaluž a povie nonono tak to pes pochopí tak sa hlboko mýli pes nemá ani šajnu o čo mu ide ale robte ako chcete.Normálny pes vnútri nečurá aj bez vášho pričinenia,najskôr bol príliš skoro odobratí od matky.

A predsa ešte jedna vec , ked pes v svorke má neadekvátne správanie je za to kruto aj krvavo potrestaný (Nuž aj tu sa neskutočne mýliš, lebo tak to určite nieje. Tak to prezentujú niektoré hlúpe filmy a senzáciechtiví reportéri. Pes dokáže veľmi rýchlo zistiť prevahu protivníka a okamžite prejaví podriadenosť. Akonáhle to urobí, pes s prevahou ukončí agresivitu a nechá ho tak. Nikdy v útoku nepokračuje a nemstí sa.)tak to jednoducho je,príroda je okrem iného aj hnusná a neskutočne krutá a akékolvek ludské zásahi to vždy len zhoršili..

Inak s kopou vecí tu aj súhlasím netvrdím že všetko je zle ale niktoré veci nefungujú tak ako si večšina myslí a základom všetkých chýb je to že si myslíte (základom všetkého je, že si myslíte, že si pes myslí to čo si myslíte vy) že pes je schopný samostatne myslieť teda vyvodiť z jednej veci druhú (Nuž buď si istý, že pes vie vyvodiť z jednej skutočnosti druhú - nasledujúcu udalosť.)ale to teda nieje ani náhodou.
Napíš mi prosím, čo konkrétne som vytrhol z kontextu a ja to napravím.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Naposledy upravil kopretinka : 26.07.13 at 18:52
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
mne sa z niektorých príspevkov zdá, že niektorí tu kladú psa na rovnocenné miesto , ako rovnocenného člena rodiny......
a to je chyba....pes musí jasne bedieť, kde je jeho miesto...a to rozhodne nie je za vrchstolom, ani rovnocenné s pánom....(Najskôr sa to musí dozvedieť pán a panička a následne to bude vedieť aj pes.)

ale ked to niekomu vyhovuje a nemá s tým problém, tak ja už najmenej....

len ma ťažko presvedčíte o svojích teoriách, vyčítaných z prekrásneho atlasu vášho plemena s farebnými fotkami za 20 ..-€....
Čo povieš na tú spoluprácu psa s pánom v tých agility disciplínach?
Vieš si tam predstaviť vlčiaka s polišom?
Neber to ako posmešok, lebo to nepíšem za tým účelom. Píšem to preto, lebo tí psi to nerobia úplne automaticky a spontánne. Oni to robia na povel. Nie celú zostavu, ale každý cvik samostatne.
Všimni si, ako v tom švungu čakajú a pátrajú po pánových poveloch.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Martin1310
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
Tak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
1 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Martin1310
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

alaya1
Martin1310
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
Tak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
To sa mi asi len zdá-Kolko poznáš ty polovníkov? a videla si niekedy ako vyzerá takých päť roztrhaných srniek na zemi ašte chrčia a dodíchavajú a vedla nich 10 roztrhaných malých srnčiatok a to všetko jeden nevinný zatúlaný psík .Zvládol to tak za 50sekúnd.
Potom sa nečuduj ked sú nasratí ,ked oni tam celú zimu do kopcov vláčia seno a kupujú zrno za vlastné peniaze, sami srnky nestrielajú ,lebo je ich málo a príde takýto miláčik rodiny a urobí toto a nieje to nič výnimočné.

Polovníci sú milovníci psov to si piš ale ty si vo vnímaní celej prírody uplne mimo.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chlapci, nemozete si nalozit miniporadu, ci osobitnu temu? Toto fakt nie je k tejto teme. prosim moderatorov o napravu.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
Martin1310
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
Tak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
Sú medzi nimi aj výnimky a to v tom, že tu túžbu dokážu utajiť. Drvivá väčšina tu túžbu otvorene priznáva.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

jar88
Martin1310
To jar88-
Takto ti poviem zoči voči by som si rád s tebou podebatoval niekde pri pivku a nepochybujem že by sme sa na niečom aj zhodli.No takto na fore je to beh na dlhú trať na každý tvoj argument ti mám čo povedať aj z vysvetlením narozdiel od teba ty hádžeš suché fakty ale do demagogických debát a tahaní sa za slovíčka na fore sa stebou nebudem púštat.Píšem pomali a pravopis je tiež bieda takže to s tebou nemienim rozbiehať.Neber to nijak v zlom.

No a ked si teda myslíš že pes je schopný vyvodiť z jednej veci druhú, teda istá forma dedukcie tak to fakt nieje o čom ,To robí niekedy problém aj ludom.
Fakt vrátte tých psov speť na zem.
Ja sa tiež nechcem hádať. Ale napíšem ti zopár jednoduchých príkladov, čo považujem za psiu logiku. Teda vyvodenie si z jednej udalosti príchod ďalšej udalosti.
--------------------
Keď tichučko cmuknem, hoci aj na spiaceho psa, okamžite zdvihne hlavu a vie, že hneď príde môj príkaz - požiadavka.
Keď si priložím ruku na brucho, automaticky si vyvodí, že v nasledujúcej chvíľke mu dám odmenu.
Keď počuje parkovať nejaké auto, nemusí ho vidieť a vie kto prišiel. A to si striedame autá, ako ponožky. Vie, že kto na ňom odišiel, ten sa na ňom aj vráti.
Vie, že keď zoberiem do ruky jeho panvicu, bude žrať on a keď robím niečo na inej panvici, vie že on žrať nebude.
-----------------------------------------------
Neviem či to uznáš ako jeho logiku, ale určite to je vyvodenie si následujúcej situácie na základe predchádzajúcej. To že pes dokáže dedukovať aj zložitejšie situácie, ti určite potvrdia aj iní tu na Porade.Preto ti ich popisovať nebudem, určite by si neuveril.
Všetko čo si popísal sú podmienené raflexi.to nieje uvažovanie to je proste niečo čo sa pes naučí neustálim opakovaním aj ja napríklad ked na mojho psa zavrčím tak vie že to čo robí nemá robiť a aj to funguje.Ale to je docielené opakovaním stále tej istej udalosti za ktorou nasleduje zase stále tá istá reakcia,teda podmienený reflex.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

alaya1
Chlapci, nemozete si nalozit miniporadu, ci osobitnu temu? Toto fakt nie je k tejto teme. prosim moderatorov o napravu.
Tebe tu chýba to tlačítko vyriešené že?
Naša debata je k téme zato tvoje posledné tri príspevky niesu.
1 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

jar88
alaya1
Martin1310
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
Tak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
Sú medzi nimi aj výnimky a to v tom, že tu túžbu dokážu utajiť. Drvivá väčšina tu túžbu otvorene priznáva.

Nepoznám takého .ked už pre nič iné tak len preto že potom má len dve možnosti,nahlásiť to a behať po úradoch alebo vykopať jamu a zahrabať ho do zeme a ani jedno nieje žiadna zábava.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
Chlapci, nemozete si nalozit miniporadu, ci osobitnu temu? Toto fakt nie je k tejto teme. prosim moderatorov o napravu.
To značkovanie je už vyriešené, alebo sa mýlim?
Čo chceš v tejto téme ešte mlátiť o značkovaní v byte?
Alebo ti vadí, že sa tu spolu bavíme o ostatných súvislostiach? To snáď nie?
Ak máš nejakú pochybnosť, tak ju napíš.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Martin1310
Nepoznám takého .ked už pre nič iné tak len preto že potom má len dve možnosti,nahlásiť to a behať po úradoch alebo vykopať jamu a zahrabať ho do zeme a ani jedno nieje žiadna zábava.
https://www.google.sk/search?q=psy+z...ox-a&gws_rd=cr
fakt boli títo psy nahlásení a zakopaní.....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Martin1310
jar88
alaya1
Martin1310
To alaya1 -
Na súťaž by som nikdy nešiel ,to proste nieje pre mna bez urážky sú to fanatici
Ale aby som ukojil tvoju zvedavosť tak na vojne som strávil každý den zhruba 12 hodín v službe so psovodom a ten ma dosť naučil a poukazoval mi.Dalej mám vela kamarátov polovníkov,ja sám by som asi nič nezastrelil,bolo by mi to lúto.No a od nich som sa tiež čo to poučil chodia aj na súťaže a občas aj ja ako divák.
Tak polovnici su fakt milovnikmi psov. Hlavne, ked si dobre do nich zastrielaju.
Sú medzi nimi aj výnimky a to v tom, že tu túžbu dokážu utajiť. Drvivá väčšina tu túžbu otvorene priznáva.

Nepoznám takého .ked už pre nič iné tak len preto že potom má len dve možnosti,nahlásiť to a behať po úradoch alebo vykopať jamu a zahrabať ho do zeme a ani jedno nieje žiadna zábava.
Tak to ich veľmi málo poznáš. Ja si nedovolím zobrať psa do lesíka za dedinou, práve preto, že ich dobre poznám. Napriek tomu, že vedia akého mám psa, že je extra dobre vycvičený a že zveri nič nehrozí, bavili sa o ňom v krčme.
-------------------
Im stačí jednoducho streliť si a zbabelo zaliesť.
1 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Bohovsky sa mi páči ako sa vždy chytíte jednej ,zvyčajne tej najmenej podstatnej veci a na to hlavné nejak nikto nereaguje.
Nuž ja za to nemôžem že tam máte takých polovníkov u nás taký niesu. Poznám ich dosť aj z iných revírov.zastrelenie psa je skôr otrava ako nejaké terno.Zaujímavé že 15 roztrhaných srniek nikomu nevadí a sú ich ročne mraky.No ale to je váš názor a ja vám ho neberiem.

kopretinka,vieš mám nejaké skúsenosti z médiami a po tých skúsenostiach viem že taký dobre tendenčne napísaný článok zmení aj beh zemegule ,toto sa vynechá toto trošku prikrášlime ,toto zveličíme ,toto len nepatrne pozmeníme a je tu škandál jak hovado.Netvrdím že by to v zásade nebola pravda ale nieje pravda ako pravda.Ver tomu že v skutočnosti je to ešte ovela horšie s tými informáciami než by si si dokázala predstaviť.

jar88-To že zveri nič nehrozí to sú take keci že to snáť nieje ani pravda.Ved si zober nás ludí aký sme múdri a vychovaní a aj tak sa medzi sebou celé stáročia vraždíme ako môžeš tak stopercentne vedieť že nič nehrozí.Takých psov ktirí nikdy nikomu neublížili a zrazu bác decko bez ucha , bez nosa atd. už tu bolo.

No a čo bude s tými podmienenými reflexami , ich použitie a využitie je alfou a omegou každého výcviku psa. Na ich princípe funguje aj to švihnutie prútikom ,nieje to žiadna bytka ide o to že pes značkuje,zrazu ho niečo štipne a ked sa to opakuje dookola tak po čase už ked zdvihne nohu hned sa mu vplivom toho reflexu vybavý štipnutie na chrbte a nohu dá pekne zasa dolu .
Dal by sa napísať aj lepší prípad ako podmienený reflex využiť pri normálnom výcviku bez švihania,toto s tým značkovaním je zrovna taký blbí príklad . Nieje to založené na nejakom bití ale zrovna u dvojročného psa by sa to uplatnilo,tam bežné metody budú ťažko fungovať.Ale šak trápte sa, len dúfam že ten pes nebude v tej pivnici až do smrti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať