Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Dobre vieš, že som nereagovala na Máriu, tá totiž udala fakty. Tak nedramatizuj zbytočne. Úplne si obišiel príspevok, na ktorý som reagovala.
Dramatizuješ občas Ty...ale mne je jedno, či áno alebo nie.
...ono je ale skôr tregédia to, čo sa pri stavbe diaľníc a aj iných stavbách deje.
Len tak námatkou...Kurimany, teraz tá budova Apollo, atď...
----------------------------
korela
Oliwa vypotila prirovnanie, aké je Slovensko neschopné oproti Japoncom a porovnávala neporovnateľné - novú výstavbu s opravou. Tak hlúpy nie si, aby si si to nevšimol.
Snáď nechceš tvrdiť, že to porovnanie (aj keď je to neporovnateľné=postup pri stavbe a oprave) je neporovnateľné.
Veď to je holý a nezvratiteľný fakt.
...a pokračujem...mi chceš tvrdiť, že sú snáď všetky záplavové škody odstránené ? Veď zlikvidované nie sú ešte aj tie, čo bolo za Dzurindovej vlády...a to už teda veľa vody v Dunaji pretieklo.
------------------------------
korela
A začni už raz konečne normálne citovať príspevky, aby bolo každému jasné o čo ide. Pretože vo forme,v akej je to teraz, je to úplne nezrozumiteľné a odklonené.
Nemá význam...reagujem len na dané vety v príspevku.
Budem citovať z citácie, ktorá bola už citovaná a aj odcitovaná...a príspevok bude na dve strany ?
=========================
Ozaj...mimochodom...Ty nie si laik, Ty si odborník ???
Nejak si neodpovedala ......takže ?
Naposledy upravil taiko : 22.10.15 at 13:46 Dôvod: oprava citovania
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

srska
zdar boh !!! hm, mrtvo
vítaaj, inak som si spomenul na teba keď začal problém okolo budovy padajúce v Piešťanoch
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Čím viac papierovačiek, tym viac mastných úplatkov. Napokon to záujemcov vyjde tak draho, že nemuseli žiadať o žiadnu dotaciu.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-19-potvrdeni/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
Čím viac papierovačiek, tym viac mastných úplatkov. Napokon to záujemcov vyjde tak draho, že nemuseli žiadať o žiadnu dotaciu.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-19-potvrdeni/
Nezatepľujem, nemienim, nežiadam...
Nemá význam, nepotrebujem, nechcem.
Prečo ?
Lebo by som si celú chalupu - jej vlastnosti (tepelno-chladiace) dodrbal.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
duves
Čím viac papierovačiek, tym viac mastných úplatkov. Napokon to záujemcov vyjde tak draho, že nemuseli žiadať o žiadnu dotaciu.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-19-potvrdeni/
Nezatepľujem, nemienim, nežiadam...
Nemá význam, nepotrebujem, nechcem.
Prečo ?
Lebo by som si celú chalupu - jej vlastnosti (tepelno-chladiace) dodrbal.
Ale to sa nevzťahuje iba na zateplovanie polystyrénom.
Môžeš zatepliť aj kvalitnejším a vetraným systémom.
------------------------------------
Ale podmienkou je dom, nie chalupa.
---------------------------
Ale tá dotácia je hlavne na to, aby sa nefušovalo (bez papiera) a platili dane. A aby si už konečne, aj normálny občan, mohol dovoliť zaplatiť certifikovaného dodávateľa.
Naposledy upravil jar88 : 24.10.15 at 08:34
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
korela
Dobre vieš, že som nereagovala na Máriu, tá totiž udala fakty. Tak nedramatizuj zbytočne. Úplne si obišiel príspevok, na ktorý som reagovala.
Dramatizuješ občas Ty...ale mne je jedno, či áno alebo nie.
...ono je ale skôr tregédia to, čo sa pri stavbe diaľníc a aj iných stavbách deje.
Len tak námatkou...Kurimany, teraz tá budova Apollo, atď...
----------------------------
korela
Oliwa vypotila prirovnanie, aké je Slovensko neschopné oproti Japoncom a porovnávala neporovnateľné - novú výstavbu s opravou. Tak hlúpy nie si, aby si si to nevšimol.
Snáď nechceš tvrdiť, že to porovnanie (aj keď je to neporovnateľné=postup pri stavbe a oprave) je neporovnateľné.
Veď to je holý a nezvratiteľný fakt.
...a pokračujem...mi chceš tvrdiť, že sú snáď všetky záplavové škody odstránené ? Veď zlikvidované nie sú ešte aj tie, čo bolo za Dzurindovej vlády...a to už teda veľa vody v Dunaji pretieklo.
------------------------------
korela
A začni už raz konečne normálne citovať príspevky, aby bolo každému jasné o čo ide. Pretože vo forme,v akej je to teraz, je to úplne nezrozumiteľné a odklonené.
Nemá význam...reagujem len na dané vety v príspevku.
Budem citovať z citácie, ktorá bola už citovaná a aj odcitovaná...a príspevok bude na dve strany ?
=========================
Ozaj...mimochodom...Ty nie si laik, Ty si odborník ???
Nejak si neodpovedala ......takže ?
Pri Japonskom tempe (150 m za 6 dní) by sme stavali diaľnicu z BA do KE (cca 400 km) 65 rokov.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ale to sa nevzťahuje iba na zateplovanie polystyrénom.
Môžeš zatepliť aj kvalitnejším a vetraným systémom.
------------------------------------
Ale podmienkou je dom, nie chalupa.
Čo treba predložiť na získanie dotácie na zatepľovanie

Bod č. 4 - čestné vyhlásenie žiadateľa, že rodinný dom je využívaný výlučne na bývanie.

-------------------------------
Teraz mám len prechodný pobyt.
Jeden úkon zmení prechodný pobyt na pobyt trvalý .. a som vysmiaty.


ALE aj tak by som proste nezatepľoval.
Dodrbal by som na komplet dom...lebo je z kameňa, steny o hrúbke 60 cm. Ten sa izoluje a zatepľuje aj sám ...
-------------------------------
...a ani plastové okná nechcem na chalupe...jak poniektorí si dali.
Vyzerá to jak päsť na oko...čiže ujovô.
Mám staré, klasické, drevené, dvojité...
Naposledy upravil buchač : 24.10.15 at 13:36
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm...pred Vianocami to bude zaujímavé...hlavne pre tých zadarmiko cestujúcich.
Myslím si, že nie jeden si radšej kúpi lístok už v predstihu a aj s miestenkou.

http://aktualne.atlas.sk/cestujucich...tm_campaign=hp
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Hm...pred Vianocami to bude zaujímavé...hlavne pre tých zadarmiko cestujúcich.
Myslím si, že nie jeden si radšej kúpi lístok už v predstihu a aj s miestenkou.

http://aktualne.atlas.sk/cestujucich...tm_campaign=hp
No čo Regiojet podliezal s cenami čo sa nedá dlhodobo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Hm...pred Vianocami to bude zaujímavé...hlavne pre tých zadarmiko cestujúcich.
Myslím si, že nie jeden si radšej kúpi lístok už v predstihu a aj s miestenkou.

http://aktualne.atlas.sk/cestujucich...tm_campaign=hp
No čo Regiojet podliezal s cenami čo sa nedá dlhodobo.
...a myslíš si, že to zadarmiko pre študentov a dôchodcov je v poriadku ?
To je aké "podliezanie" cien ?

Správnejšie a najsprávnejšie by bolo nie "podliezanie" ale "podlizovanie" sa inkriminovaným skupinám...
Veď čo...o čo ide ?...holt preferencie vládnucej strane stúpajú jak nadržanému panicovi oný ...

...a to sa zjavil aj článok o 13 dôchodku...nie vianočnom príspevku, ale o DOCHODKU...
Len kde na to nájdu v rozpočte...tak to je už iná káva.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
Hm...pred Vianocami to bude zaujímavé...hlavne pre tých zadarmiko cestujúcich.
Myslím si, že nie jeden si radšej kúpi lístok už v predstihu a aj s miestenkou.

http://aktualne.atlas.sk/cestujucich...tm_campaign=hp
No čo Regiojet podliezal s cenami čo sa nedá dlhodobo.
...a myslíš si, že to zadarmiko pre študentov a dôchodcov je v poriadku ?
To je aké "podliezanie" cien ?

Správnejšie a najsprávnejšie by bolo nie "podliezanie" ale "podlizovanie" sa inkriminovaným skupinám...
Veď čo...o čo ide ?...holt preferencie vládnucej strane stúpajú jak nadržanému panicovi oný ...

...a to sa zjavil aj článok o 13 dôchodku...nie vianočnom príspevku, ale o DOCHODKU...
Len kde na to nájdu v rozpočte...tak to je už iná káva.
Najlepšie bolo keď vlaky pendlovali úplne prázdne, alebo ešte lepšie ich úplne zrušiť, inak je pravda že k tomu cestovaniu zadarmo mali dať aj povinné sprchy zadarmo. Odbočka - v Blave už slepec nemôže cestovať zadarmo treba mu pomôcť si kúpiť lístok, ale budú sa kupovať nové automaty ktorým budú rozumieť aj slepci za cenu ktorú, keby všetci slepci Slovenska jazdili zadarmo tak nikdy nevyčerpajú .
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Najlepšie bolo keď vlaky pendlovali úplne prázdne...
Tomu ani sám neveríš.

Keď som robil u železnice, mal som služobnú kartu, ktorá ma oprávňovala sadnúť si do I. triedy.
Málokedy bolo voľné miesto a keď som šiel na služobku, tak zásadne som kupoval miestenku.
Tá II. trieda bola vždy plná už vo východzej stanici...či Blava, či Praha...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
buchač
pavol54
buchač
Hm...pred Vianocami to bude zaujímavé...hlavne pre tých zadarmiko cestujúcich.
Myslím si, že nie jeden si radšej kúpi lístok už v predstihu a aj s miestenkou.

http://aktualne.atlas.sk/cestujucich...tm_campaign=hp
No čo Regiojet podliezal s cenami čo sa nedá dlhodobo.
...a myslíš si, že to zadarmiko pre študentov a dôchodcov je v poriadku ?
To je aké "podliezanie" cien ?

Správnejšie a najsprávnejšie by bolo nie "podliezanie" ale "podlizovanie" sa inkriminovaným skupinám...
Veď čo...o čo ide ?...holt preferencie vládnucej strane stúpajú jak nadržanému panicovi oný ...

...a to sa zjavil aj článok o 13 dôchodku...nie vianočnom príspevku, ale o DOCHODKU...
Len kde na to nájdu v rozpočte...tak to je už iná káva.
Najlepšie bolo keď vlaky pendlovali úplne prázdne, alebo ešte lepšie ich úplne zrušiť, inak je pravda že k tomu cestovaniu zadarmo mali dať aj povinné sprchy zadarmo. Odbočka - v Blave už slepec nemôže cestovať zadarmo treba mu pomôcť si kúpiť lístok, ale budú sa kupovať nové automaty ktorým budú rozumieť aj slepci za cenu ktorú, keby všetci slepci Slovenska jazdili zadarmo tak nikdy nevyčerpajú .
Tie nové automaty, nehoráznosť, to si ako prerátali návratnosť? Hlavne, že zdražujú opäť lístky. Ako jeden z argumentov budú nové automaty. To poriadne prestrelili.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja cestovanie vlakom vôbec nevyužívam a ani nebudem.Koľko môže byť percent takých ľudí, že to nevyužívajú?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To je ten slávny trhový mechanizmus ospevovaný jedným nemenovaným užívateľom.
On by vám všetkým napísal, že keď nemáte na danú službu, tak nikto vám pištoľ pri hlave nedrží si ju kúpiť. Treba naštartovať autá a cestovať autami, kto nemá, tak najskôr kúpiť...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
To je ten slávny trhový mechanizmus ospevovaný jedným nemenovaným užívateľom.
On by vám všetkým napísal, že keď nemáte na danú službu, tak nikto vám pištoľ pri hlave nedrží si ju kúpiť. Treba naštartovať autá a cestovať autami, kto nemá, tak najskôr kúpiť...
kde si tu našiel slávny trhový mechanizmus ?
v čom konkrétne ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

v čom?
v ponuke a dopyte a v slobodnej vôli účastníkov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja cestovanie vlakom vôbec nevyužívam a ani nebudem.Koľko môže byť percent takých ľudí, že to nevyužívajú?
Hehehe...nevyužívaš síce a ani nebudeš...ALE máš jedno, či hej alebo nie, no aj napriek tomu dane (obrazne povedané) platíš. Teda inak povedané, koľkí jedinci (rodiny) nevyužijú cestovanie vlakom, no dane platia. Nevraviac už aj o tom, že v prípade rodiny ide o úplne iný level cestovania...síce trooošku drahší, no oveľa príjemnejší.
Koľko %%%...kľudne to odhadnem na tých 50-80 %.
Zadarmiko cestovanie využíva (a aj zneužíva) hlavne skupina študentstva. Tí dôchodcovia sedia poväčšinou doma, prípadne cestujú len krátke trate na nejaký výlet...alebo kladú bobek na nejaký vlak a tiež radšej sadnú do auta.

Ja napríklad mám MHD zadarmiko, no do tých prepravných prostriedkov teda len veľmi výnimočne, raz za uhorský rok...radšej idem autom a mám istotu, že mi nejaký študák neodbije batohom ľadvinu, nepoškodí kríže...alebo nemusím počúvať tie všeliaké reči baladového typu o ho..ne...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dnes je situácia taká, že chodíme s manželkou do práce cca 6 km.
Keďže auto máme /nepočítam teda vstupnú investíciu, lebo plno ľudí auto má a aj tak chodí autobusom/, tak lacnejšie nás vyjde do práce a späť cesta tým autom, ako MHD /nepočítam amortizáciu, čisto iba palivo/.
+ ako bonus naviac úspora času cca 1,5 hodiny/denne dvaja ľudia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Najlepšie bolo keď vlaky pendlovali úplne prázdne...
Tomu ani sám neveríš.

Keď som robil u železnice, mal som služobnú kartu, ktorá ma oprávňovala sadnúť si do I. triedy.
Málokedy bolo voľné miesto a keď som šiel na služobku, tak zásadne som kupoval miestenku.
Tá II. trieda bola vždy plná už vo východzej stanici...či Blava, či Praha...
za socíku to bolo, tak teraz na to zabudni aj ja keby som nemal z Košíc 1 alebo lôžko tak stojím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať