Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dnes som sa dozvedel z prvej ruky jednu zaujímavú informáciu, ktorá sa týka sociálneho systému.

Ide o to, že deti zo sociálnych rodín (na 80-90 % cigáni) majú nárok na stravu v školskom zariadení za pár centov...tak je ? Je !
Konkrétne v škole, o ktorú sa momentálne jedná, je platba za obed 0,09 € (deväť centov)..!
Obed stojí inak 1,10 €.
Lenže ak je v celej škole 50 % detí zo sociálnych rodín, tak automaticky sa táto výhoda platenia za obed v hodnote 9 centov týka aj ostatných žiakov. Tak isto je to aj v prípade poskytnutia školských pomôcok v hodnote 2 x 16 €.

Len v spomenutej škole je to za stravu cca 1.000 € mesačne, čiže 12.000 € za rok plus 1.500 € za pomôcky...

Ak si vezmeme, že v koľkých dedinách a či menších mestách je takáto situácia, tak sa dopracujeme k nehoráznym číslam.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

buchač
Dnes som sa dozvedel z prvej ruky jednu zaujímavú informáciu, ktorá sa týka sociálneho systému.

Ide o to, že deti zo sociálnych rodín (na 80-90 % cigáni) majú nárok na stravu v školskom zariadení za pár centov...tak je ? Je !
Konkrétne v škole, o ktorú sa momentálne jedná, je platba za obed 0,09 € (deväť centov)..!
Obed stojí inak 1,10 €.
Lenže ak je v celej škole 50 % detí zo sociálnych rodín, tak automaticky sa táto výhoda platenia za obed v hodnote 9 centov týka aj ostatných žiakov. Tak isto je to aj v prípade poskytnutia školských pomôcok v hodnote 2 x 16 €.

Len v spomenutej škole je to za stravu cca 1.000 € mesačne, čiže 12.000 € za rok plus 1.500 € za pomôcky...

Ak si vezmeme, že v koľkých dedinách a či menších mestách je takáto situácia, tak sa dopracujeme k nehoráznym číslam.
Takže by mohli byť cca 3 skupiny rodičov :

- normálni - dajú si dieťa kam chcú a platia 1,1

- sociálni platia - 0,1

a keby boli rozumní, tak sa roydelia / zgrupujú po školách tak, aby ich bolo cca 55 %

- špekulanti - vyberajú si školu, kde je tých 55 % sociálnych - 0,1

Ale mohli by byť solidárni =

za vytvorenie a prijatie do nej by platili napr 0,3 (z toho 0,2 sociálnym a 0,1 riaditeľovi)



a ešte aj tak by ušetrili 0,8



No a ten rozdiel medzi 1,1 a 0,1 radi zaplatíme my
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misoft
pritom čítaní aj rozmýšľať čo vlastne autor myslel a tie kombinácie a variácie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
bjuty smis
to ako ospravedlnuje sponzorov smeru ?

oni sú určení okrádať prípadných lumpov a darebákov ?

neplatíme si náhodou kaliňáka ? súdy ? prokurátorov ?
Čo ťa to trápi?

To ako keby si vstupoval medzi ožranov a riešil ich spor, kto platí rundu a kto ešte nezaplatil a ak si dajú po papuli, volal by si policajtov.

Nikto nieje určený na okrádanie darebákov. Posudzuješ normálny obchodný prípad, ako trestný čin. (okrádanie - krádež)

Veď aj tí darebáci si platia kaliňáka, súdy a prokuratúru. Je to ich "osobný"problém a tak si ho aj riešia. Že neskoro? Že až keď je podnik v konkurze?

To akože skôr nemohli? Jasné že mohli, ale báli sa o ďalší kšeft a tak čakali. Ich vec, ich smola, nemyslíš?
keby sa bili o rundu, bolo by mi to jedno....

lenže oni sa bijú o rundu, ktorú platím JÁ ( ty , on, ona, oni ...) aj ked, nechcem

a čo je ovela horšie, ruvú sa o rundu, čo budú platiť naše deti...

a smrad-sro to cez PPP projekty zdokonalil - platiť to budú aj naše vnúčatá ...
Máš na to iný pohľad, ako ja.
Neber to ako nejaké opravovanie tvojho pohľadu, či dokonca slovičkarenie.
Chápem, že máš pocit, že tu rundu platíš ty, ale nieje to tak naozaj. Platí to štátna pokladnica, do ktorej ty platíš dane a to je veľký rozdiel. Ty platíš tak či tak a naozaj nieje tvoja vec, ako s nimi vláda naloží. Tie peniaze ti už nepatria a rozhodovanie tiež.
------------------------
Problém je úplne iný. Nijako sa tomu nedá zabrániť. Ktokoľvek môže čokoľvek vymýšľať a zlodeji si vymyslia znova niečo nové. Nech robíš čo robíš, vždy sa nájde niekto kto to zneužije.
Treba si priznať, že základné ľudské vlastnosti sa zmeniť nedajú. Pomôžem si príkladom z dôb totality. Určite vieš, čo boli šmelinári, či vexláci. Koľko sa tomu komunisti snažili zabrániť a nijako sa im nedarilo. Mali aj devízový zákon, aj políciu a súdy. Musíš uznať, že v tých časoch si policajti mohli dovoliť aj nelegálne a trestné veci. Nikomu sa nemuseli spovedať, či konali zákonne. Súdy deto. Nikdy sa im nepodarilo zabrániť šmeline.
Vieš prečo už nemáme vexlákov? Prečo už nikto nekupuje cudziu menu na ulici?
-------------------------------
Ak nebudú v štáte zbytočné rozpočty a hlavne presne neurčené peniaze, nebudú ani úplatky. Štát predsa nemusí robiť všetko. Stačí, ak bude robiť to, na čo je predurčený.
Hlavný problém je v tom, že ľudia chcú aby im štát zabezpečil dôchodky, zdravotníctvo, školstvo, železnicu, energie, cesty, dotácie a dokonca aj ten obchvat. Pritom to aj tak sám nedokáže a bez súkromného sektoru by na to ani nemal.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
sito
Čo to trepeš o etike?

Takto, banky 100 %, iní 100 %?
vtipalek, myslel som ten vulgarizmus
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
Nepotesilo.

Minuly September som pisal o Doprastave a teraz zase zarvu male firmy a zivnostnici kvoli Vahostavu. Dostanu 15% zo svojich pohladavok a bude im to vyplacane 5 rokov
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-fi...u-dlhov-700396.

Ficov mecenas sa smeje zplna hrdla, statne zakazky sa zase pohrnu a preferencie Smeru rastu ts ts ts
Tak ako ,tymto zlodejstvom postihnuti, volici " Smeru do pekla" ? Toto sme chceli?
Taiko, nie som zástanca Smeru, či Fica, ale ako tomu má, či môže zabrániť?
Tomuto sa povie demagógia.
To čo sa deje tým firmám, je obchodná záležitosť, nie politická.
Mali vedieť do čoho idú a keď nevedeli, nuž aspoň majú poučenie. Síce drahé, ale na celý život.
zartujes? Co tak nedat statne zakazky kamaratovi, ktory pravidelne okrada firmy/ludi ? Este zacni hovorit ako hranolova sebranka, ze vsetko je OK, lebo je to podla zakona a uz bude fakt vymalovane. Ty vtipkar, ze si z nas Ty robis srandu tu, cooo?

No a to co si vyplodil neskor, ze
"
Ty platíš tak či tak a naozaj nie je tvoja vec, ako s nimi vláda naloží. Tie peniaze ti už nepatria a rozhodovanie tiež.
"
ta snad nebudem ani komentovat, lebo by mi zmazali prispevok
Naposledy upravil taiko : 25.03.15 at 21:34
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
taiko
Nepotesilo.

Minuly September som pisal o Doprastave a teraz zase zarvu male firmy a zivnostnici kvoli Vahostavu. Dostanu 15% zo svojich pohladavok a bude im to vyplacane 5 rokov
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-fi...u-dlhov-700396.

Ficov mecenas sa smeje zplna hrdla, statne zakazky sa zase pohrnu a preferencie Smeru rastu ts ts ts
Tak ako ,tymto zlodejstvom postihnuti, volici " Smeru do pekla" ? Toto sme chceli?
Taiko, nie som zástanca Smeru, či Fica, ale ako tomu má, či môže zabrániť?
Tomuto sa povie demagógia.
To čo sa deje tým firmám, je obchodná záležitosť, nie politická.
Mali vedieť do čoho idú a keď nevedeli, nuž aspoň majú poučenie. Síce drahé, ale na celý život.
zartujes? Co tak nedat statne zakazky kamaratovi, ktory pravidelne okrada formy/ludi ? Este zacni hovorit ako hranolova sebranka, ze vsetko je OK, lebo je to podla zakona a uz bude fakt vymalovane. Ty vtipkar, ze si z nas Ty robis srandu tu, cooo?
Nežartujem, len hovorím pravdu, ktorú si vy nedokážete ani len pripustiť.
Každému súdnemu človeku by malo byť jasné, že nikto nebude taký poctivec. Moc korumpuje a každý sleduje najskôr svoj osobný prospech a až následne cudzí. To nijako nezmeníš.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

taiko, ale veď jar88 má pravdu, ty môžeš akurát tak ísť, alebo neísť k urne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pokuta pre zákazníka bez bločku?
Finančná správa na Slovensku uvažuje nad tým, aby nielen obchodníci boli potrestaní, ak nevydávajú bločky, resp. vydávajú falošné účtenky. V Chorvátsku a Taliansku je pravidlo, že keď si zákazník nezoberie bloček napríklad z reštaurácie a zastaví ho kontrolór, tak má problém nielen daný prevádzkar, ale aj samotný zákazník.

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...ka-bez-blocku/
Hm...to akože niečo na spôsob diaľničných známok ?
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...ti-nevyberaju/
To akože policajti už fakt nemajú/nebudú mať nič iné na prácu, len robiť výpalníkov ?
Lebo ak nie, že by nejaký financ (aj keď je to tiež verejná osoba) bez prítomnosti poliša odo mňa pýtal smiešny bloček za kávu, asi by som ho za horúca poslal do teplých krajín a do jednej-dvoch otvorov...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

taiko
sito
Čo to trepeš o etike?

Takto, banky 100 %, iní 100 %?
vtipalek, myslel som ten vulgarizmus
Keby to bolo tak, ani ti iní by netajili úsmev, tak ako ho netají ani taiko.

Tak vulgarizmus Ťa trápi, a tých 85 % nie?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
taiko, ale veď jar88 má pravdu, ty môžeš akurát tak ísť, alebo neísť k urne
hmmmm, je smutne, ze tak rozmysla viac ludi
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
taiko
Nepotesilo.

Minuly September som pisal o Doprastave a teraz zase zarvu male firmy a zivnostnici kvoli Vahostavu. Dostanu 15% zo svojich pohladavok a bude im to vyplacane 5 rokov
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-fi...u-dlhov-700396.

Ficov mecenas sa smeje zplna hrdla, statne zakazky sa zase pohrnu a preferencie Smeru rastu ts ts ts
Tak ako ,tymto zlodejstvom postihnuti, volici " Smeru do pekla" ? Toto sme chceli?
Taiko, nie som zástanca Smeru, či Fica, ale ako tomu má, či môže zabrániť?
Tomuto sa povie demagógia.
To čo sa deje tým firmám, je obchodná záležitosť, nie politická.
Mali vedieť do čoho idú a keď nevedeli, nuž aspoň majú poučenie. Síce drahé, ale na celý život.
zartujes? Co tak nedat statne zakazky kamaratovi, ktory pravidelne okrada formy/ludi ? Este zacni hovorit ako hranolova sebranka, ze vsetko je OK, lebo je to podla zakona a uz bude fakt vymalovane. Ty vtipkar, ze si z nas Ty robis srandu tu, cooo?
Nežartujem, len hovorím pravdu, ktorú si vy nedokážete ani len pripustiť.
Každému súdnemu človeku by malo byť jasné, že nikto nebude taký poctivec. Moc korumpuje a každý sleduje najskôr svoj osobný prospech a až následne cudzí. To nijako nezmeníš.
Zda sa ze teda hovorime o dvoch, alebo 1000 rozlicnych veciach. Ja hovorim o tom, ze volici Smeru su zaslepeni, daju sa opit rozkom a ze vo vztahu k tomu koho volili vobec neodzrkadluju to ako sa ten voleny voci nim sprava. Ergo. Ja volim A, A ma cele volebne obdobie neskryte priamo, ci nepriamo okrada a klame, pred volbami mi A da pivo a gulas a ja budem volit A zase. Pravda je, vsetci kradnu, ale Smer si vychovava narod zombie, ktori mu budu tolerovat vsetko, hlavne ked dostanu kus masa.
Nuz teda a Ty hovoris o com?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
sito
taiko
sito
Čo to trepeš o etike?

Takto, banky 100 %, iní 100 %?
vtipalek, myslel som ten vulgarizmus
Keby to bolo tak, ani ti iní by netajili úsmev, tak ako ho netají ani taiko.

Tak vulgarizmus Ťa trápi, a tých 85 % nie?
Takze, to ze Vahostav okrada ludi znamena , ze sa tu budeme vyjadrovat ako luza?Zabudnime na to. Prepac, ze som rusil tvoje kruhy
Naposledy upravil taiko : 26.03.15 at 07:14
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

taiko
kukučka
taiko, ale veď jar88 má pravdu, ty môžeš akurát tak ísť, alebo neísť k urne
hmmmm, je smutne, ze tak rozmysla viac ludi
Vieš o inej legálnej možnosti?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
bjuty smis
neviem, ktorý parlament schváli súčasný zákon...

ale viem, že v rámci tohto zákona kradnú ako straky sponzori smeru...

a viem, že smer už skoro 8 rokov presadí každý zákon, ktorý chce...

viem, že včera smeráci opäť-kolký raz už odmietli zmenu tohto zákona, ktorú predložilo kdh...

viem, že smer-s.r.o ja na vine tejto dalšej megalúpeže na stovkách drobných podnikateloch...
Ja len pre poriadok,

poznám najmenej 30 takých malých podnikateľov a ani jeden z nich nebol nikdy slušným chlapom. Všetci sa radi podieľali na týchto rabovačkách. Veď zo štátneho krv netečie.

Veľmi tvrdo bojovali o účasť na týchto zákazkach, uplácali, podrážali sa navzájom a vždy predražovali o 100 a viac percent. Niekedy sa účtovali aj 10 násobné ceny. Tam aj keď dostane len 15% z faktúry, stále má 50% zisku.

--------------------

Takže, ja by som ich nenazýval chudákmi, majú tak či tak dosť, veď nehrabú na prvej štátnej zákazke.
aha, takze teda z toho ze Ty poznas podvodnikov vyplyva, ze"vsetci" mali a stredni podnikatelia a zivnostnici su neslusni zlodeji a podvodnici
Hmmm, kohoze retoriku mi toto pripomina.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
taiko
kukučka
taiko, ale veď jar88 má pravdu, ty môžeš akurát tak ísť, alebo neísť k urne
hmmmm, je smutne, ze tak rozmysla viac ludi
Vieš o inej legálnej možnosti?
rozmyslat, analyzovat, odvodzovat, aplikovat a vyzadovat ? Popripade upozornovat, netolerovat a potrestat?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

taiko
kukučka
taiko
kukučka
taiko, ale veď jar88 má pravdu, ty môžeš akurát tak ísť, alebo neísť k urne
hmmmm, je smutne, ze tak rozmysla viac ludi
Vieš o inej legálnej možnosti?
rozmyslat, analyzovat, odvodzovat, aplikovat a vyzadovat ? Popripade upozornovat, netolerovat a potrestat?
Ako vieš, že to nerobím, nerobíme? Len preto, že tu nenadávam na politikov,alebo tých, čo volili ináč ako ja a nelepím bulvár?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

[/QUOTE]

keby sa bili o rundu, bolo by mi to jedno....

lenže oni sa bijú o rundu, ktorú platím JÁ ( ty , on, ona, oni ...) aj ked, nechcem

a čo je ovela horšie, ruvú sa o rundu, čo budú platiť naše deti...

a smrad-sro to cez PPP projekty zdokonalil - platiť to budú aj naše vnúčatá ...[/QUOTE]
Máš na to iný pohľad, ako ja.
Neber to ako nejaké opravovanie tvojho pohľadu, či dokonca slovičkarenie.
Chápem, že máš pocit, že tu rundu platíš ty, ale nieje to tak naozaj. Platí to štátna pokladnica, do ktorej ty platíš dane a to je veľký rozdiel. Ty platíš tak či tak a naozaj nieje tvoja vec, ako s nimi vláda naloží. Tie peniaze ti už nepatria a rozhodovanie tiež.
------------------------
Problém je úplne iný. Nijako sa tomu nedá zabrániť. Ktokoľvek môže čokoľvek vymýšľať a zlodeji si vymyslia znova niečo nové. Nech robíš čo robíš, vždy sa nájde niekto kto to zneužije.
Treba si priznať, že základné ľudské vlastnosti sa zmeniť nedajú. Pomôžem si príkladom z dôb totality. Určite vieš, čo boli šmelinári, či vexláci. Koľko sa tomu komunisti snažili zabrániť a nijako sa im nedarilo. Mali aj devízový zákon, aj políciu a súdy. Musíš uznať, že v tých časoch si policajti mohli dovoliť aj nelegálne a trestné veci. Nikomu sa nemuseli spovedať, či konali zákonne. Súdy deto. Nikdy sa im nepodarilo zabrániť šmeline.
Vieš prečo už nemáme vexlákov? Prečo už nikto nekupuje cudziu menu na ulici?
-------------------------------
Ak nebudú v štáte zbytočné rozpočty a hlavne presne neurčené peniaze, nebudú ani úplatky. Štát predsa nemusí robiť všetko. Stačí, ak bude robiť to, na čo je predurčený.
Hlavný problém je v tom, že ľudia chcú aby im štát zabezpečil dôchodky, zdravotníctvo, školstvo, železnicu, energie, cesty, dotácie a dokonca aj ten obchvat. Pritom to aj tak sám nedokáže a bez súkromného sektoru by na to ani nemal.[/QUOTE]


1. odsek - a ako inak ho mám brať, ak nie ako slovičkarenie ??

2.ods.-nemôžem súhlasiť...prečo je bývalý chorvátsky premiér v base ?
vraví ti niečo Laura Kovesi ? ak nie, prečítaj si tento blog..

http://alojzbaranik.blog.sme.sk/c/37...acom-pase.html

stalo by sa to , ak by mala tvoj názor ? postoj ?

3. odsek - plný súhlas, a to je jedna z vecí, ktorú najviac vyčítam socanom...sústavné posilňovanie úlohy štátu., vytváranie más nesvojprávnych voličov...

najviac im ale vyčítam udržiavanie justičnej mafie....s politikmi prepletenej prokuratúry a polície....
Naposledy upravil bjuty smis : 26.03.15 at 10:12
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

taiko
sito
taiko
sito
Čo to trepeš o etike?

Takto, banky 100 %, iní 100 %?
vtipalek, myslel som ten vulgarizmus
Keby to bolo tak, ani ti iní by netajili úsmev, tak ako ho netají ani taiko.

Tak vulgarizmus Ťa trápi, a tých 85 % nie?
Takze, to ze Vahostav okrada ludi znamena , ze sa tu budeme vyjadrovat ako luza?Zabudnime na to. Prepac, ze som rusil tvoje kruhy
I tak še da. Pod koberec ...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
taiko
kukučka
taiko
kukučka
taiko, ale veď jar88 má pravdu, ty môžeš akurát tak ísť, alebo neísť k urne
hmmmm, je smutne, ze tak rozmysla viac ludi
Vieš o inej legálnej možnosti?
rozmyslat, analyzovat, odvodzovat, aplikovat a vyzadovat ? Popripade upozornovat, netolerovat a potrestat?
Ako vieš, že to nerobím, nerobíme? Len preto, že tu nenadávam na politikov,alebo tých, čo volili ináč ako ja a nelepím bulvár?
juuj, ved ja nevravim, ze to nerobite. Len si pisala, ze nemozes robit nic len ist k urne ci neist. Tak som napisal, co si myslim, ze sa da robit este okrem toho.
Nebolo ucelom niekoho urazat, ak mi uslo, tak nech prepacia a tiez nezvyknem bulvar prilepovat.
Naposledy upravil taiko : 26.03.15 at 10:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať