Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick
Faxy = prexeroxovať
Elek.záznamy = vytlačiť
Telefonáty o úradnom konaní = vyhotoviť úradný záznam a zaregistrovať.

Môžem s Tebou iba súhlasiť: riadna buz.....
Málo smajlíkov si doplnila.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Môj osobný názor: Kopec vecí,ktoré musíme robiť = zbytočnosť. Ale viete si predstaviť toľko úradníkov žijúcich iba z podpory v nezamestnanosti? Ja nie a to mám slušnú predstavivosť,myslím si, bez lichotenia si.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ale registraturne zaznamy ako su napr. objednavky sa predsa neponukaju archivu na uschovu, len sa im urci lehota - doba pocas ,ktorej treba tieto zaznamy uchovavat a ked uplynie tak sa vyradia - zlikviduju.
0 0
Chava Chava

Chava je offline (nepripojený) Chava

Asi položím otázku, ktorá je už každému jasná, ale...
Vzťahuje sa vypracovanie tohto registratúrneho poriadku a ost. aj na občianske združenie? Lebo stále sa hovorilo o SZCO, s.r.o., a.s...

Lebo ak áno, tak konkrétne pre nás mi to pripadá ako jedna veľká hlúposť. Poštou k nám chodí tak jedna faktúra za mesiac, nemáme zamestnancov ani nič podobné. A na to, aby som nepovyhadzovala par faktúr fakt nepotrebujem poriadok.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prosím, môžete mi zhrnúť povinnosti SZČO?
1) Musí /nemusí vypracovať?
2) Ak musí vypracovať, musí dať na schválenie do archívu?
3) Ak vedie účtovníctvo + mzdy - aká registratúra? Podľa linkov hore?
4) Dátumy - do kedy to treba vypracovať.

Nestíham Odkladala som to, reku mám čas.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
heja3
Prosím, môžete mi zhrnúť povinnosti SZČO?
1) Musí /nemusí vypracovať? Musí
2) Ak musí vypracovať, musí dať na schválenie do archívu?Nie
3) Ak vedie účtovníctvo + mzdy - aká registratúra? Podľa linkov hore?Áno
4) Dátumy - do kedy to treba vypracovať. Urob si smernicu s dátumom ? ???????- Keďže nemusíš predkladať archívu,môžeš spätne poukladať podľa RP. Dúfam,že nenavádzam na nič zlé.
Nestíham Odkladala som to, reku mám čas.
.....................................
0 0
Monikanika Monikanika

Monikanika je offline (nepripojený) Monikanika

Zajdi si na stranku www.spisy.sk
tam su aj vzory pre FO aj PO.
Mne sa tak zda ze sa nutnost tohto poriadku posunula na nejaky iny rok. alebo sa mi to len zda?????
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Nestačí to do júna?
0 0
frigo frigo

frigo je offline (nepripojený) frigo

Ahojte, práve sa potím nad plánom a poriadkom, už som čítala kadečo, ale stále mi nie jasný pojem "záznam s trvalou archívnou hodnotou" v súvislosti s priradením "A"-čka. Na základe čoho - alebo lepšie - čo konkrétne je jednoznačne takýto záznam? Čo sa stane, ak A nepriradím k tomu, k čomu mám? Archív ma upozorní alebo sa nestane nič? Ďakujem

Pokiaľ ja viem, tak ten termín je 5/2007. Jana
0 0
Sio Sio

Sio je offline (nepripojený) Sio

Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Sio
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
krásne, keby som to vedela hodím to do preklepov
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Sio
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
chyba - 395/2002
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

kto rozhodne, ze kto je vyznamny povodca?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Sio
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
odkial mas info? ja to nemozem nikde najst
dik
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Sio
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
Ale ozaj to bude zrušené, alebo len vzrušené? Ak to bude pravda, tak sláva.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

prikladám link.
http://www.enoviny.sk/?sekcia=3&urov...h=21&cid=18212
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Hneď tak z rána, a taká dobrá správa, neviem čo to rozdýcham
0 0
stanula stanula

stanula je offline (nepripojený) stanula

Prosím, ako je to s povinnosťou registratúry - až od 1.7.2007 ?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Sio
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
Ja som sa dnes dočítala, že tento návrh zákona vláda len ide prerokovať, ešte nie je schválený, odkiaľ máš info, že už bol schválený?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

dogicka Pozri príspevok
Ja som sa dnes dočítala, že tento návrh zákona vláda len ide prerokovať, ešte nie je schválený, odkiaľ máš info, že už bol schválený?
Sio, neodpovieš?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať