Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vážne nikto nevie?????????????
Silvia
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Registraturny poriadok je smernica.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďíky pekne Miro za odpoved.
pekný den.
Silvia
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Ahojte poradaci, jeden moj klinet sa ma pytal, ze ked by chcel vypracovavat reg. poriadok / samozrejme za nejaku sumu a ma ZL/ ci staci ten ZL na sluzby alebo tam musi byt uvedene nieco specialne ? sama neviem co by to malo byt, tak som mu len povedala, ze zistim a preto sa obraciam na vas.
Dakujem
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Prosím Vás, dokedy sa má odovzdať na schválenie registratúrny poriadok? A musia ho predložiť aj FO /do 20 zamestnancov/?
0 0
Milanmsk Milanmsk

Milanmsk je offline (nepripojený) Milanmsk

pracoval som v Česku v controllingu a v spolupráci s ABB Lenzburg som sa dostal k finančným analýzam. Žiaľ na Slovensku nie je dopyt po spomínanej činnosti. ...viac
Archivácia a registratúra, nájdete všetko na www.spisy.sk. Sú tam aj vzorové formuláre.
0 0
tinit tinit

tinit je offline (nepripojený) tinit

Zdravim vsetkych "nadsencov" pre registraturny poriadok!
Mam dotaz. Registraturny poriadok pre nasu spolocnost nam vypracovala ina spolocnost a poskytovala nam vsetky sluzby okolo toho. Teraz ta spolocnost zanikla a ja neviem, ci treba niekde nahlasovat zmenu, ci mame vypracovavat novy registraturny poriadok.... Vie mi prosim niekto poradit? Dakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tinit
Zdravim vsetkych "nadsencov" pre registraturny poriadok!
Mam dotaz. Registraturny poriadok pre nasu spolocnost nam vypracovala ina spolocnost a poskytovala nam vsetky sluzby okolo toho. Teraz ta spolocnost zanikla a ja neviem, ci treba niekde nahlasovat zmenu, ci mame vypracovavat novy registraturny poriadok.... Vie mi prosim niekto poradit? Dakujem.
Môj názor je, že ak ho máte schválený tak nič netreba meniť, len podľa neho pracovať. A ak firma chce môže zadať práce okolo toho inej firme už s tým že RP vypracovaný a schválený má, len ďalšie služby chce od nej - ale neviem o aké služby ide? - veď podľa RP už len evidujem a zakladám doklady...
0 0
tinit tinit

tinit je offline (nepripojený) tinit

sway, dakujem za nazor
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
tinit
sway, dakujem za nazor
Fajn ale aj tak ešte chvíľku počkaj čo ostatní.....
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Ahojte, práve idem začať pracovať na registratúrnom poriadku pre s.r.o. - 5 zamestnancov. Nemohol by niekto niečo podobné prilepiť. Díky
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Skús pozrieť sem
http://www.porada.sk/t8858-tlaciva-i...oriadok+pl%E1n
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ked som SZCO a nezamestnavam nikoho, mozem pouzit registraturny plan a poriadok co je na stankach http://www.civil.gov.sk/arch/MPzivnostnicileg.doc , pripadne co je vzor na http://www.spisy.sk/zivnostnici-registraturny-plan.html .
Ked nebudem viest vsetku agendu co je v tej tabulke mam radsej tie riadky vymazat, alebo ich tam nechat.
Pokial nebudem mat dokument co by som tam zalozil tak sa s tym riadkom proste nezaoberat?
Este pre istotu, nemusim to davat na schvalenie ked je to take isté odporucené od MVSR, pripadne keby som nejake riadky z tabulky vynechal?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zdendo
Ked som SZCO a nezamestnavam nikoho, mozem pouzit registraturny plan a poriadok co je na stankach http://www.civil.gov.sk/arch/MPzivnostnicileg.doc , pripadne co je vzor na http://www.spisy.sk/zivnostnici-registraturny-plan.html .
Ked nebudem viest vsetku agendu co je v tej tabulke mam radsej tie riadky vymazat, alebo ich tam nechat.
Pokial nebudem mat dokument co by som tam zalozil tak sa s tym riadkom proste nezaoberat?
Este pre istotu, nemusim to davat na schvalenie ked je to take isté odporucené od MVSR, pripadne keby som nejake riadky z tabulky vynechal?
Povinnosť schváliť svoj RePo a RePlán majú s.r.o.
Tie vzory sú trochu strohé na môj vkus a aj ukladanie dokumentov podľa toho plánu si neviem dosť dobre predstaviť. To je len pomôcka,pre podrobnejšie vypracovanie.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Nemáte niekto skúsenosti s p. riaditeľkou archívu v Trebišove? Je to strašné, včera ma z nej skoro porazilo. Už 3 mesiace nám schvaľuje reg. plán. Máme strašne veľa papierov, bez A-čka, ktoré majú viac ako 10 rokov, potrebovali
by sme ich vyradiť, lebo nám len zaberajú zbytočne veľa miesta. Povedala mi
pred 2-mi mesiacmi, že keď si urobím plán podľa knižky ktorú napísala jej šéfka tak to bude určite dobré. Ja som to urobila podľa tej knižky samozrejme
som to prispôsobila na podmienky našej firmy a odovzdala na schválenie. Po mesiaci mlčania som tam zavolala, či by to nemohli urýchliť, lebo sa nám už
naozaj nezmestia papiere do poličiek, tak nám z trucu zaslala sekretárkou
list, že tam máme chyby a máme pozrieť knižku (podľa ktorej som to robila), alebo prísť na konzultáciu. Predvčerom som jej zavolala, kedy môžem prísť
na tú konzultáciu tak mi povedala, že ona už nevie o čo tam išlo, ale určite
to bolo pokazené. Včera som za ňou zašla, po 45 minútach čakania a 20 minútach kým našla naše papiere mi povedala, že ona nie je povinná mi povedať čo tam máme zle. Že máme niekomu zaplatiť (zdá sa mi že tým myslela seba) 15.tisíc aby nám to urobil. Keď som sa jej spýtala, či to potom už bude isté, že nám to schváli povedala, úškrnom, že nie. Neviete náhodou, kde by som sa na ňu mohla sťažovať. Je to staršia pani, ktorá robí určite v archíve od skončenia vŠ a myslí si, že je to najdôležitejšia inštitúcia v štáte.
Rozpráva s povýšeneckým tónom ako keby bola najmúdrejšia osoba na svete.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Našťastie naša firma nedávala ešte nič na archiváciu, tak nemám skúsenosti s prístupom nášho archívu, ale zo životných skúseností by som ti doporučila písomný styk, aby si mala aspoň niečo v rukách. S takouto korešpondenciou by si sa mohla neskôr obrátiť aj na nadriadený úrad.
Držím palce!
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

alexandra tak teda tu pani pozdravujem- kedze si bola na konzultacii pani ti mala pekne povedat co konkretne je zle, neexistuje aby ti povedala, ze si mate najat niekoho kto ti povie co tam mate zle.
my sme firma,ktora robi registraturu a aj za klientov vybavujeme konzultacie v archive, ver tomu, ze oni si vzdy nieco najdu, zo je treba opravit aj ked je to urobene inou firmou - vlastna skusenost.
vzdy ked som bola na konzultaciach bol navrh pripraveny a oznaceny co treba prerobit a preco, takze pokial mas navrh urobeny a hlavne prisposobeny na vase podmienky tak trvaj na tom, ze chces od nej vyjadrenie s konkretnymi vecami co treba urobit a dovod.
ona predsa nevie ako to u vas funguje a nemoze vnucovat nejaky vzor podla knizky to je blbost , kazda firma predsa zaklada dokumnety podla toho ako jej to vyhovuje a hlavne ako si zvykla a nebude to predsa menit podla toho ako urobi niekto knizku
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Veď ja si trvám na svojom, lenže ona sa mi zdá, že kým nedostane do vrecka zopár tisíc, alebo nepodám na ňu niekde sťažnosť tak bude vyskakovať. A to som už včera predtým ako som tam išla dve sekretárky z inej firmy vraveli, že ma dopredu ľutujú, že tam musím ísť, lebo oni ju tiež poznajú, takže to asi nerobí iba so mnou. Už som tam poslala písomne návrh na vyradenie bez "A"čkových záznamov. Počkám či sa ozve keď nie tak to vyhadzujem.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

splnila si si povinnost - zaslala si smernice na schvalenie - predpokladam, ze mas od toho nejaky doklad , pripadne sa informuj nie u nej ale u pracovnicok ci maju v tom konkretnom archive limit do kedy to musia schvalit - malo by to byt do 3 mesiacov -/mam skusenosti aj s jednym rokom/
viac tam nevolaj musia ti poslat pisomne vyjadrenie, s uvedenymi chybami alebo navrhmi na zmeny
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

hlavne si trvaj na svojom - kazde vyjadrenie pisomne,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať