Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Neda Neda

Neda je offline (nepripojený) Neda

Vie mi niekto povedat, kto je oprávneny vyhotovovat registratúrny poriadok,

ci je potrebné mat na to neakú licenciu. Je mozne postupovat pri vypracovaní

reg.poriadku podla vzoru pre FO, PO, ktorý sa dá nájst na internete s tým, ze

sa pouzijú len tie veci, ktoré tá , ktorá firma potrubje. Vdaka Neda
0 0
adehda adehda

adehda je offline (nepripojený) adehda

Stanme sa vsetci disidentmi voči blbým zákonom.....
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ja som si ho vyhotovila podla vzoru, ktory mi dal statny archiv na disketu a len som tam povyhadzovala veci, ktoré sa nás netýkajú a idem s tým upraveným. Uvidíme, ale myslím, že len všetci robia okolo toho BUBUBU a že je to pre nás strašné len preto,lebo tomu celkom dobre nerozumieme,ale však my sa do toho dostaneme :-))
Pekný deň


Neda
Vie mi niekto povedat, kto je oprávneny vyhotovovat registratúrny poriadok,

ci je potrebné mat na to neakú licenciu. Je mozne postupovat pri vypracovaní

reg.poriadku podla vzoru pre FO, PO, ktorý sa dá nájst na internete s tým, ze

sa pouzijú len tie veci, ktoré tá , ktorá firma potrubje. Vdaka Neda
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ako má byť v registratúrnom poriadku ošetrené ak pôvodca registratúry má hospodársky rok pre účely dane z príjmu iný ako je kalendárny rok a registratúrny denník sa nesmie používať počas viacerých kalendárnych rokov.

Ak mám hospodársky rok od 1.5. do 30.4. tak sa mi jeden hospodársky rok delí do dvoch registratúrnych denníkov, čo môže spôsobiť problém pri daňovej kontrole. V prípade ak chcem mať všetky podklady potrebné pre daňové účely v jednom celku = hospodársky, rok buď robím veci duplicitne (napr. kniha dodávateľských faktúr, kniha odberateľských faktúr, doklady k vedeniu účtovníctva týkajúcich sa hospodárskeho roka a pod.) alebo poruším podmienku jedného registratúrneho denníka na jeden kalendárny rok.

Aký majú názor odborníci na registratúru, ako v praxi riešiť daný problém.

Ak môžem odporúčať tak, v časopise Dane a Účtovníctvo 5/2005 od PP, je príspevok k Správe registratúrnych záznamov a archívnych dokumentov, kde sú odkazy aj na iné normy. Je písaný celkom zrozumiteľne.
Naposledy upravil accad : 17.05.05 at 05:55
0 0
norika norika

norika je offline (nepripojený) norika

Našla som v porade len registratúru vedenú manuálnym spôsobom. Nemohol by mi niekto poradiť spôsob ako viesť registratúru na PC, pretože mám zlý pocit zo záplavy papierov.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Rado2
Toto je skutočne dobre mienená rada pre všetkých, ktorí si komplikujú život vedením zvlášť knihy došlej pošty a zvlášť knihy odoslanej pošty. A na čo, keď registratúrny denník to zvládne oboje?
Už to tu síce bolo, ale ešte raz: pokiaľ prijmete list a na neho odpovedáte, tak odpoveď ide pod tým istým číslom, ako ste list prijali a zapisuje sa to do toho istého riadku, len do iného stĺpca. Takže nepribúdajú nové čísla.
A nemôžem knihu došlej a odoslanej pošty nazvať registratúrným denníkom?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

norika
Našla som v porade len registratúru vedenú manuálnym spôsobom. Nemohol by mi niekto poradiť spôsob ako viesť registratúru na PC, pretože mám zlý pocit zo záplavy papierov.
To, ze to budes viest na PC este neznamena, ze registraturu budes viest automatizovanym systemom. Tabulka v exceli ti moze nahradit manualne vypisovanie, ale stale sa jedna v zmysle zakona o vedenie registratury neautomatizovanym sposobom. Na trhu su aj firmy, ktore sa zaoberaju vyvojom a predajom takych produktov. Prilepujem ich zoznam, ktory som dostala zo st.archivu v Bratislave.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Chcem sa spýtať,

1. keďže obchodnú korešpondenciu budem evidovať v reg. denníku, orazím ju prezentačnou pečiatkou a priradím jej podacie číslo napr 5/2005, číslo spisu bude ???

2. a keď mi príde faktúra tú zaevidujem v knihe prišlých faktúr a orazím ju prezentačnou pečiatkou a priradím jej podacie číslo napr. 5/2005, číslo spisu bude???

a čo teraz keď mám dve rovnaké podacie čísla? Nebude to vadiť? Nemali by tie podacie čísla byť len z reg. denníka, to znamená nutnosť zapisovať faktúry aj v reg. denníku?
0 0
RENATAW RENATAW

RENATAW je offline (nepripojený) RENATAW

mlyn16
Naša s.r.o. má registratúrny poriadok už aj schválený štátnym archívom.

V prípade záujmu ho zašlem.
Sme tiež s.r.o. a beriem Ťa za slovo. Mám záujeme o zaslanie schváleného registratúrneho poriadku.


Ďakujem RENATAW votep@stonline.sk
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

ja ba som bola tiež nesmierne povďačná

kkohlsovska@mch-slovakia.sk
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

acmee
Zdravim vospolok,

kedze velmi ocenujem tuto moznost zdielania informacii, chcel by som aj ja prispiet niecim, co som tu na fore este nevidel a co sa mi podarilo ziskat z archivu v Kosiciach. Je to vzorovy registraturny poriadok pre male tzv. rodinne srocky. Je to velmi zjednodusena verzia, ktora ani nepocita s vytvorenin jednotnej evidencie zaznamov - dennikom. Pri sprave registratury podla tohto vzoru sa eviduju zaznamy len na tzv. zbernych harkoch podla jednotlivych vecnych skupin planu.
Acmee alebo už robil niekto poriadok podľa tohto vzoru, a čo to sú za zberné hárky, ako vyzerajú?
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

marianna
A nemôžem knihu došlej a odoslanej pošty nazvať registratúrným denníkom?
To by nebola pravda tie knihy sluzia na uplne nieco ine
Naposledy upravil miro_mr : 17.05.05 at 07:04
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1
Chcem sa spýtať,

1. keďže obchodnú korešpondenciu budem evidovať v reg. denníku, orazím ju prezentačnou pečiatkou a priradím jej podacie číslo napr 5/2005, číslo spisu bude ???

2. a keď mi príde faktúra tú zaevidujem v knihe prišlých faktúr a orazím ju prezentačnou pečiatkou a priradím jej podacie číslo napr. 5/2005, číslo spisu bude???

a čo teraz keď mám dve rovnaké podacie čísla? Nebude to vadiť? Nemali by tie podacie čísla byť len z reg. denníka, to znamená nutnosť zapisovať faktúry aj v reg. denníku?
Prosím skúste poradiť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alex1
Prosím skúste poradiť.
Já by som zaviedla jednu evidenciu - Kniha došlej pošty - tam mám evidovanú aj došlú administratívu aj došlé faktúry . Čiže tu by sa čisla nemali zduplikovať . A to , že faktúru zaevidujem medzi záväzky , to je už iné číslovanie aj iná evidencia . To je môj názor .
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Neviem či je to tým, že som blondína alebo tým, že som tehotná ale ja tomu vôbec nerozumiem. Takže mám zabudnúť na Knihu došlej a odoslanej pošty a mám zaviesť vo firme Registratúrny denník? A tam budeme všetci zapisovať všetko čo robíme, posielame, telefonujeme, mailujeme, faxujeme.... Tak? No to bude riadny chaos. A ešte, dočítala som sa v tejto porade, že ten denník, sa dá kúpiť ako dvojstrana, to koľko budem potrebovať do roka? Alebo si ho môžem vyrobiť sama zo zošita? Prosím Vás vysvetlite mi to polopate.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mariana, já som neni blondína , ale asi som to spískala . Už som aj já blbá .
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

marianna
Neviem či je to tým, že som blondína alebo tým, že som tehotná ale ja tomu vôbec nerozumiem. Takže mám zabudnúť na Knihu došlej a odoslanej pošty a mám zaviesť vo firme Registratúrny denník? A tam budeme všetci zapisovať všetko čo robíme, posielame, telefonujeme, mailujeme, faxujeme.... Tak? No to bude riadny chaos. A ešte, dočítala som sa v tejto porade, že ten denník, sa dá kúpiť ako dvojstrana, to koľko budem potrebovať do roka? Alebo si ho môžem vyrobiť sama zo zošita? Prosím Vás vysvetlite mi to polopate.
Ja nie som ani blondínky, ani tehotná, ale sm z toho tiež blbá. Mám v tom poriadny chaos.
0 0
Kači Kači

Kači je offline (nepripojený) Kači

nič zaujímavé - manželka, mamka, účtovníčka ...viac
Miro sa zrejme najlepšie vyzná v registratúrnom chaose. Chcem sa spýtať, je veľa podnikateľov FO-že až na konci roka sa rozhodnú či uplatnia paušálne výdavky, alebo preukazateľné. Ak sa rozhodne pre paušálne výdavky musí teraz robiť registr. poriadok a plán?
A keďže teda podľa pokynov MV SR FO nemusia dať schvaľovať registr.´poriadok a plán, tak, medzi nami, nič hrozné sa nestane, keď ho urobíme aj neskôr. Veď uplatňovať ho máme od 1.1.2006. Kači
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
norika
Našla som v porade len registratúru vedenú manuálnym spôsobom. Nemohol by mi niekto poradiť spôsob ako viesť registratúru na PC, pretože mám zlý pocit zo záplavy papierov.
Je možne viesť denník aj elektronickou formou, ale treba si dať pozor od akej firmy sa program kupuje. Vcera som bola na školení na túto tému. Zoznam licencovaných firiem by malo mať Ministerstvo vnútra.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Pripájam sa aj ja s mojou skúsenosťou ohľadom registratúry, dnes som odovzdala reg.plán aj poriadok na schválenie, urobili mi to na počkanie a schválili,nie je to nič hrozné a sami na štátnom archíve mi povedali ,že malé firmy vôbec nebudú kontrolovať, tu ide hlavne o štátne firmy aby to dôsledne robili oni.Neviem, ale myslím si ale, že radšej to robme všetci,lebo oni sami nevedia čo budú kontrolovať a kedy.A čo sa týka reg.denníka - budem robiť len reg.denník a knihu došlej a odoslanej pošta nie- bude všetko spolu, aj číslovanie bude jednoduchšie,čiže por.čislo z reg.denníka bude č.spisu/rok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať