Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Jananov, môžem sa aj aj pridať Tvojho do fun-klubu registratúrnych poriadkov?

Ďakujem vopred.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

jananov, môžem poprosiť aj ja?
Vopred ďakujem
0 0
Astep Astep

Astep je offline (nepripojený) Astep

Ďakujem veľmi pomohlo.

Pekný deň. Astep
0 0
jananov jananov

jananov je offline (nepripojený) jananov

Chcem len upozornit, ze na skoleni nam hovorili to, co tu uz velakrat pisal miro_mr. Ide o to, ze SZCO nemusia reg. poriadok a plan posielat na schvalenie do archivu, nalezitosti zakona splnia, ak sa budu riadit Metodickym usmernenim, ktore vydalo min. vnutra. Na druhej strane mnoho mojich znamych (zivnostnikov) tvrdi, ze ked je v zakone napisane, ze fyzickych osob sa to tyka tiez a oni nemaju na papieri potvrdene, ze to robit nemusia, tak sa budu radsej riadit zakonom. Nejako to nedomysleli, keby v tom metodickom usmerneni jasne definovali, ze SZCO to posielat na schvalenie do archivu nemusi, mnohym ludom by zjednodusili rozhodovanie, co maju vlastne robit.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
jananov
Chcem len upozornit, ze na skoleni nam hovorili to, co tu uz velakrat pisal miro_mr. Ide o to, ze SZCO nemusia reg. poriadok a plan posielat na schvalenie do archivu, nalezitosti zakona splnia, ak sa budu riadit Metodickym usmernenim, ktore vydalo min. vnutra. Na druhej strane mnoho mojich znamych (zivnostnikov) tvrdi, ze ked je v zakone napisane, ze fyzickych osob sa to tyka tiez a oni nemaju na papieri potvrdene, ze to robit nemusia, tak sa budu radsej riadit zakonom. Nejako to nedomysleli, keby v tom metodickom usmerneni jasne definovali, ze SZCO to posielat na schvalenie do archivu nemusi, mnohym ludom by zjednodusili rozhodovanie, co maju vlastne robit.
Ahoj, presne ako hovoríš, nikto neviem čo má robiť ((....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
JANKA aj ja si to prosím...
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Hlinkovx
JANKA aj ja si to prosím...
Cosi som zacul ze tento tyzden maju archivy v Bojniciach poradu a tam by sa malo o tom nieco hovorit. Tak snad uz to bude jesnejsie.
Navrhujem este pockat ci po tejto porade v tom bude este chaos, alebo sa to uz ujednoti. Casu je este do 30.6. dost.
0 0
fejka fejka

fejka je offline (nepripojený) fejka

Prosím, prosím pošli e-mail týkajúci sa registratúry aj mne.
Som nešťastná (lebo neviem čo to po mne chcú) SZČO bez zamestnancov.
Dík Fejka
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Snazim sa prekusnut tym registraturnym poriadkom a planom - zatial mi nie je jasne co ma znamenat "znak hodnoty". Niekde pisu "A" , niekde "AA", niekde "AAA". Co to vyjadruje, kde by som nasla nejaku definiciu? Comu mam tie acka pridelit a comu nie?

Dakujem.
0 0
dana hanakova dana hanakova

dana hanakova je offline (nepripojený) dana hanakova

znak hodnoty je, či dokument má charter archívneho dokumentu, alebo nie. "A" znamená, že je to archívny dokument. Lehota uloženia - koľko rokov sa dokument musí vo firme uchovávať. Oidľa zákona sú označenia len A (archívny) a bez označenia len počet rokov. Vecná skupina sa označuje ako si zvolíte. Napr. v Agende riadenia - A.01 Dokumenty o vzniku a zmenách firmy (zn.hodnoty A lehota uloženia 10 po zániku firmy) ....Takto si vypíšete celú agendu čo vo firme máte, podľa toho akú máte a ste zvyknutá si ju ukladať do šanónov (ekonomická, mzdová,personálna, obchodná atď.)
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

adinka55
Snazim sa prekusnut tym registraturnym poriadkom a planom - zatial mi nie je jasne co ma znamenat "znak hodnoty". Niekde pisu "A" , niekde "AA", niekde "AAA". Co to vyjadruje, kde by som nasla nejaku definiciu? Comu mam tie acka pridelit a comu nie?

Dakujem.
Zrejme si samienas Znak hodnoty s registraturnou znackou.
Znak hodnoty moze byt len "A" alebo nic.
"A" znamena ze ide o dokument, ktory ma trvalu dokumentarnu hodnotu a po vyradeni bude umiestneny do archivu na vzdy.
Dokumenty, ktore nemaju znak hodnoty "A" sa po vyradeni mozu znicit.
AAA je zrejme Registraturna znacka.
Cize registraturny plan rozclenuje agendu do vecnych skupin. Kazda takato skupina sa potom oznaci registraturnou znackou ta moze byt v tvare AAA, A1-01, AA1 a pod.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

A ktore dokumenty mam oznacit tym "A". Su to nejake predpisane dokumenty?
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

takze vazeny poradaci, dajme tomu,ze som uz dokopala moj registraturny poriadok,mozno uz aj vacsina z vas, ale prosim Vas, povedzte mi, kto to bude dodrziavat. som tu na vsetku agendu, ucto.....sama, uz sa vidim, ako si pekne oznacujem, evidujem presne podla registr. poriadku. To beriem, ze vo velkych firmach, kde je na to clovek sa to da...ale my sme mala firma so 4 zamestnancami. No a neviem si predstavit, ci vsetky tie papiere, co mi pridu do ruky mam oznacovat, zapisovat do registr. dennika. Ako je to napr. s tym, ze pride mi sem clovek so zdrapom papiera, ze chce urobit ponuku na pc zostavu? to mam o tom urobit zaznam, odfotit si jeho papier, prilozit k tomu moju ponuku a zalozit to...??? to snad nie?
alebo to oznacovanie, ja mam za cely rok 1 šanon, kde mam vsetky papiere o mzdach, poistovniach, danove priznania dph, interne doklady, hlasenia, prehlady...snad nemam kvoli tomu urobit na vsetky zvlas sanon....
takze by som rada dala pokracovanie tejto temy...s podtemou....registraturny poriadok v praxi....prosim o navrhy a poznatky.
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

adinka55
A ktore dokumenty mam oznacit tym "A". Su to nejake predpisane dokumenty?
A si FO ci PO?
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Danka Kosibová
povedzte mi, kto to bude dodrziavat.
Teraz si trafila kliniec po hlavicke.
To je ta spravna otazka, ktoru si treba polozit pred spracovanim poriadku a planu a mat to stale na pameti.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

K nám tiež chodia denno-denne poštou kadejaké reklamy,hneď to vyhadzujem.Snáď ich nebudem zapisovať do denníka.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

bepo
K nám tiež chodia denno-denne poštou kadejaké reklamy,hneď to vyhadzujem.Snáď ich nebudem zapisovať do denníka.
riesim to podobne.... davam si zalezat pri vybere korespondencie, ktoru naozaj zapisem do reg. dennika
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

bepo
K nám tiež chodia denno-denne poštou kadejaké reklamy,hneď to vyhadzujem.Snáď ich nebudem zapisovať do denníka.
OK to je problem asi kazdeho. Ak by sa mala zapisovat aj nevyziadana posta tak by to bola katastrofa.
Ked ale pride cenova ponuka a vam sa zapaci a budete na nu reagovat - tj. vznikne obchodny pripad, tak je vhodne do spisu zaevidovat vsetko k tomuto obchodnemu pripadu, tak aby vsetko od prveho kontaktu s dodavatelom (aj jeho ponuka na zaklade ktorej sa obdchod inicializoval) bolo podchytene.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Ja som PO a neviem co mam oznacit "A". Je to niekde uvedene, alebo je to dobrovolne co oznacim?
A ten dennik co mam viest - ten moze byt na kazdy typ dokladov iny?

Som z toho zmatena.....
Dakujem za pomoc
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

tiez by ma to zaujimalo....co mam oznacit tym A....nikde som to nenasla, vcera som preluskala cely zakon aj vyhlasku a nic...teda nieze nic...je mi jasne, ze (aby som bola presna)...dokument, ktorý má domumentárnu hodnotu pre poznanie dejin slovenska a slovákov....:-) Takze co pod tým tvorca zakona rozumel ani srnky netusia...a uz vidim ako sa kazdy vys...kasla na info o nasej firme, alebo vytunelovane firmy...ha ha...to mi uz je len super ukazka..."dejín slovenska a slovakov" :-)

no a este sa vratim k tomu dodrziavaniu reg. poriadku....pocujte ludkovia, to mi chcete povedat, ze kazdu doslu, vyslu fa, vpd, ppd, výpisy z bankymam registrovat v tomto denníku a pridelit im cislo?????????????? pomooooooooooooc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať