Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Asi by bolo najlepšie..aby tieto dve témy Richard zlúčil...
a keďže sa k tomu nikto nemám, aby mu to oznámil ...tak mu idem napísať ja..
0 0
Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ďakujem,Yaya.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Resola pošli mi prosím ten vzor registr.poriadku a plánu na SS.Vopred dakujem.
Krásny deň prajem všetkým, Veselý Silvester a štastný Nový rok plný zdravia, úspechov a pohody.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Nemate niekto kontakt na archiv v Ziline?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
misurka
Nemate niekto kontakt na archiv v Ziline?

Ministerstvo vnútra SR

Štátny archív v Bytči

pobočka Žilina

010 01 Žilina, Framborská 9

telefón, FAX : 041/ 562 26 19

E-mail: archiv@saby-pza.vs.sk

riaditeľ: Mgr. Peter Š t a n s k ý

0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
http://www.civil.gov.sk/archivy.htm
tu sa nachádza zoznam archívov...keď neviete pod ktorý patríte..kliknite na mapku..a potom na ten pod ktorý patríte....v adresári
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

koalko
Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Ahoj Koalko! Viem Ti poradiť. Stačí sa obrátiť na hociaký štátny archív a oni Ti emailom zašlú zdarma vzor registratúrneho poriadku a registr. plánu. Ak budeš potrebovať aj konkrétnu emailovú adresu ozvi sa!
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Prosím prosím daj adresu na tie protivné úrady.Dííííííky
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Zuzana68
Prosím prosím daj adresu na tie protivné úrady.Dííííííky
http://www.civil.gov.sk/archivy.htm
tu je link na archív..iba si vyberieš mesto, pod ktoré spadáš...
0 0
Kolmar Kolmar

Kolmar je offline (nepripojený) Kolmar

Pre vsetky pravnicke a fyzicke osoby kliknite na www.bureau-veritas.sk sekcia aktuality, je to francuzka firma, ktora vyuzia erudovanych odbornikov na vypracovanie dokumentacii pre firmy ( i registratúru ) su vyborni, rychli, odporucam...!!!
0 0
mamina mamina

mamina je offline (nepripojený) mamina

som drobna 100 kilova žienka ...viac
[img]images/icons/icon14.gif[/img]
][img]images/icons/icon14.gif[/img][img]images/icons/icon11.gif[/img][img]images/icons/icon11.gif[/img][img]images/icons/icon11.gif[/img]
:Registratúrny poriadok: ahojte poradaci je to úžasná stránka som na stránke už pekne dlho,pátrala som po info.o archivacii učtovných dokladov, a prišla som až sem ,to čo som sa dočítala mi vzalo chuť dalej pracovať [img]images/icons/icon8.gif[/img] .To vážne musí aj živnostník vypracovať tie nezmyselné tlačivá.pracujem ako obchodný zástupca,a učtovníctvo si robím sama,sú to len príjmy fakturačné ,a výdavky za kopírovanie a cesty,nechce sa mi veriť že to musím robiť aj ja[img]images/icons/icon8.gif[/img] skutočne to je nutné !!potvrdí mi to niekto skúsený??? PS.neviem s tým netom ešte dobre pracova t tak prepáčte prípadné chyby,[img]images/icons/icon8.gif[/img]!
Naposledy upravil mamina : 08.02.05 at 00:22
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Nemusis nic tvorit. Staci sa riadit metodickym pokynom MV SR.
Vid:
http://www.admis.sk/fyzos.htm
0 0
mamina mamina

mamina je offline (nepripojený) mamina

som drobna 100 kilova žienka ...viac
dakujem miro_mr za radu, už som si to stiahla.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

pripájam Vám metodický pokyn z ministerstva pre vypracovanie registratúry pre samostatné fyzické osoby.
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Neviem či som to tu už niekto spomenul, alebo som to len prehliadla, ale registratívny poriadok musí byť schválený archívom do 1.5.2005
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Ja viem tak, že do 30.6.2005 musí byť predložený archívu na schválenie. Ak a keď ho archív schváli tak bude platiť od 1.1.2006.
0 0
Andrej Ahoy Andrej Ahoy

Andrej Ahoy je offline (nepripojený) Andrej Ahoy

Ked uz si tu ludia robia reklamu, skusim tiez www.registre.sk

Urcite sa dohodneme.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Nike
Ja viem tak, že do 30.6.2005 musí byť predložený archívu na schválenie. Ak a keď ho archív schváli tak bude platiť od 1.1.2006.
Reg. poriadok musí byť predložený archívu na schválenie do 30. júna 2005, lebo archív má 1/2 roka na schválenie. Platnosť reg. poriadku si môžete určiť sami, ale najneskôr s účinnosťou od 1. januára 2006 ( vyhláška 628/2002, §43, odst. 1)
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Ja som si čítala vaše rôzne príspevky asi v decembri, bola som plná optimizmu že napochodujem do ŠA a tam mi poradia-pomôžu, ako ste mali mnohí z vás skúsenosti, ale velice som sa sklamala. U nás nie sú ochotní pomôcť vôbec, dokonca mi porozprávali ako už koľkých odpinkali, lebo mali zle vypracované podklady, a vraj sa mám obrátiť na právnikov o pomoc.(to zas bude tortúra)
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

§16 zak.395/2002 ods. 1 sice hovori ze povodca ma pravo poziadat informaciu, radu a usmernenie, ale uz tam neni napisane ze ju aj musite dostat. Archiuvy budu zahltene mnozstvom smernic ktore musia schvalit a tak nebude casu moc sediet s niekym nad jeho problemami, co je tak trochu na skodu. Ak sa metodicka cinnost archivu obmedzi len na poskytnutie vzoru smernic, tak je to tiez na nic, lebo potom to vyzera ze na slovensku je kazda organizacia rovnaka - smernice nepopisuju konkretny stav vo firme - jedine plus je ze prejdu bez problemov schvalovanim archivom ale su v rozpore s medzinarodnymi normami pre riadenie dokumentacie a udajov a zasadami zabehnutymi v celej europe - to tiez neni dobre. Personalne moznosti archivov nie su nevycerpatelne a ked si zoberieme cas potrebny na podrobne prestudovanie smernic, najma planov a pocet firiem tak to asi inak nejde.
Pravnik Vam to vypracuje po pravnej stranke mozno dobre ale to chce skusenosti z oblasti spravy dokumentov-registratury, co on chudak bude robit registraturny plan?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať