Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Ale už sa je aspoň o čo oprieť ....je fakt, že zmenšiť ho na pomery malej firmy je dosť ťažké, ale ide to....už som si to rozplánovala...len sa do toho pustiť naplno.....
Ebeš..z ktorej časti Slovenska si ?! východ, západ, stred?!
Pravdaže, či ho schvália, to je otázne?!...
Ale za pokus to stojí...však keď neuspejem...potom budem veci riešiť inak
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Som zo západu a táto debata mi pripomenula povinnosť opät navštíviť archív.
Naposledy upravil ebeš : 30.11.04 at 08:12 Dôvod: intepunkcia
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Tak príjemné vybavovanie..potom sa podel s nami o tvoje dojmy a skúsenosti
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som bola u nás na archíve a p.riaditeľka mi povedala, že oni žiaden vzorový poriadok ani plán nemajú. Akurát mi ponúkla, aby som si u nej kúpila tú knižku na vypracovanie poriadku cca 300,-Sk. Ale, že som SZČO, čiže fyzická osoba, tak mi ten reg.poriadok a plán vôbec netreba, pokiaľ sme obchodná firma a že stejne aj keby sme mali nejaké veci do archívu aj tak ich nebudú od nás chcieť, pretože z historického a kultúrneho hľadiska pre potreby archivácie sme nič ! Na kontroly, že vôbec nechodia, lebo nemajú čas. No ale S.R.O. by mala mať vypracovaný reg.poriadok a plán. Ja som si zatiaľ ešte čas na vypracovanie nenašla. Tiež sme novozaložená s.r.o. obchodného charakteru a tak tiež mám problém prispôsobiť si reg.plán a poriadok pripnutý na túto poradu.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Jess...neviem teda..ale čo mne bolo povedané..aj FO a aj PO musia mať registratúrny poriadok a plán vypracovaný!! ale mám dojem, že zmienka o FO a PO je aj v zákone!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tak mi povedala priamo riaditeľka v našom archíve v malom meste na juhu SR. Vraj, že stejne sa to má novelizovať tuším v januári.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Jess...ja teda neviem..ale v zákone je to uvedené ináč..ale to je jedno
však oni všetko idú novelizovať...tak to dopadlo aj s ochranou osobných údajov, tak to dopadne aj s archívom...
ale aspoň sme ich riadne zahltili otázkami...a oprášili ich spráchnivené archívy!!
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Zákon o Archívoch a registratúrach hovorí, že " vypracovať registratúrny poriadok a plán a predložiť ho.....je povinný pôvodca registratúry " a " pôvodca registratúry je právnická alebo fyzická osoba, z činnosti ktorej vzniká registratúra."
No a z toho, že nemajú čas a nechodia na kontroly by som sa moc netešila, lebo ešte viac nemajú peniaze a pokuty sú ich istý zdroj ( tak nás strašili na školení ).
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ebeš
Zákon o Archívoch a registratúrach hovorí, že " vypracovať registratúrny poriadok a plán a predložiť ho.....je povinný pôvodca registratúry " a " pôvodca registratúry je právnická alebo fyzická osoba, z činnosti ktorej vzniká registratúra."
No a z toho, že nemajú čas a nechodia na kontroly by som sa moc netešila, lebo ešte viac nemajú peniaze a pokuty sú ich istý zdroj ( tak nás strašili na školení ).
presne to isté si myslím aj ja!!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Veď to, niečo v správach preblesne, potom sme z toho na vetvy a nakoniec aj tak všetko ostane po starom. Mne tá riaditeľka povedala, že je ich 5 v archíve spolu a že kedy by to stíhali chodiť na kontroly a dávať pokuty. Ak sa FO zaoberá nejakou výrobou alebo zvláštnymi službami atraktívnymi pre archív, tak potom aj FO. Ale pre právnickú osobu to platí. No ale vieš, iný región, iný názor. Je fakt, že zákon nepustí, ale pokiaľ ho majú novelizovať, tak radšej počkám a budem sa venovať príjemnejším veciam, ktoré mi horia viac ako reg.poriadok. Ako napríklad teraz moje palacinky. Pomoooc ...
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Po 15.januari 2005 bude usmernenie k registračnému poriadku ako pre právnicke osoby aj pre fyzické. Také sú informácie zo štátneho archívu mesta Bratislavy. Malo by to byť uverejnené aj na stránke MV SR,ale to s istotou nehovorila.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Presne to mi hovorili aj u nás v archíve. Takže, počkajme. Pekný deň !
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Dobry den

malo by to byt cislo 204-2004/00844 z 22.11.2004 vydane sekciou archivov a registratur MVSR.
Kolega to videl visiet niekde na nastenke na zivnostenskom urade.

Miro
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Elektronicke zaznamy sa nemusia oznacit v plane nijak. Ale musite ich mat zaevidovane a ak uz su v reg. stredisku, tak podchytene v tzv. lokacnom prehlade podla vyhlasky c. 628/2002zz. Taktiez ich potom musite zapracovat do vyradovacieho zoznamu (bez hodnoty "A"). S hodnotou "A" by mali byt len na papieri.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Helou vsetci,
mate uz ten Registraturny poriadok a Registratúrny plan , lebo ja ho mam uz aj schvaleny Statnym archivom. Mam Vam poslat ?
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

No,teda!! Ja som celú túto debatu objavila dnes, stravila som nad ňou asi hodinu a hlavu mám ako melón-ešte k tomu dutý. To všetko je fakt? Vlastne som už o tomto všetkom počula, ale medzi časom v návale iných povinností sladko zabudla. Stihnem sa ešte zaradiť? Alebo mam pokutu na krku? A niekedy mám dojem, že ma už snáď aj zavrú nepodmienečne doživotne
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
resola
Helou vsetci,
mate uz ten Registraturny poriadok a Registratúrny plan , lebo ja ho mam uz aj schvaleny Statnym archivom. Mam Vam poslat ?
skús ho buď sem prilepiť...alebo tu je moja e-mail adresa..

Díky
Naposledy upravil Hlinkovx : 21.05.06 at 07:22
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
gabri
No,teda!! Ja som celú túto debatu objavila dnes, stravila som nad ňou asi hodinu a hlavu mám ako melón-ešte k tomu dutý. To všetko je fakt? Vlastne som už o tomto všetkom počula, ale medzi časom v návale iných povinností sladko zabudla. Stihnem sa ešte zaradiť? Alebo mam pokutu na krku? A niekedy mám dojem, že ma už snáď aj zavrú nepodmienečne doživotne
ešte ťa nezavrú ...neboj..do 30.6... to ale musíš mať už aj schválené!!
Naposledy upravil Hlinkovx : 21.12.04 at 20:57
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

...to som rada, už som si zabalila pilnik...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no..ja už ani teraz narýchlo neviem s kým., ale rezervovala som si izbu na psychiatrii..bo to u nás blízko archívu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať