Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

My sme minulý rok robili certifikáciu ISO /podotýkam, že je to strašná bl../no a podmienkou sú všetky možné aj nemožné smernice, aby sme si certifikáciu za nemalé peniaze zaslúžili.Mimochodom pripravovali sme to 17 mesiacov.
0 0
Dadena Dadena

Dadena je offline (nepripojený) Dadena

Ospravedlňujem sa, ak som uviedla nejaké dezinformácie. V každom prípade, Štátny archív mesta BA, usporiada dňa 19. 11. 2004 o 9.00 hod. informačný seminár s témou ako vypracovať registratúrny poriadok a registratúrny plán (ktorý sa týka s. r.o.). Bližšie informácie na tel. 02/54 43 32 48 p. Karačanová. Predmetného semináru sa zúčastním aj ja. Ak by sa Vám z akéhokoľvek dôvodu tohto semimáru nepodarilo zúčastniť, závery z neho Vám dám na vedomie, resp. pokúsim sa vypracovať registratúrny poriadok.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
To rosemary...
takže zato máš o všetkom taký prehľad...keďže si tým všetkým už musela prejsť...
my tu nemáme žiadne smernice...a ani nič podobné... takže ISO by nám určite nehrozilo..ale ani ho nechceme.... my si tu budeme spokojne žiť... až pokiaľ nás nezrušia..hihihi
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

V prípade ,keď má spoločnosť smernice kvality ISSO neviemaké, a tam je okolo tohto obehu dokladov a archivacii a skartacii vsetko do puntiku, tak treba okolo toho aj nejaky registraturny poriadok, ved ziskanie takeho certifik ISSO obnasa nemalu sumu , zda sa mi to scestné
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás nemôže niekto poskytnuť vzor ako má vypracovaný ten registratúrny poriadok? Ja robim účtovníctvo štyrom podnikateľom a každy podnika v inej činnosť. Mám čo robiť, aby som to stíhala a teraz ešte aj toto. Prosím,prosím k nahľadnutiu niejakého registratúrneho poriadku.Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pridávam sa s prosbou k andrei, som na tom presne ako ona.
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Dadena, srdečná vďaka vopred za ponuku a ochotu vypracovať nejaký registratúrny poriadok a dať ho tu do pľacu, myslím že tým pomôžeš veľa "pohodárom". Ešte raz dík za všetkých.
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Volala som dnes do pobočky štátneho archívu, kde patríme ( pobočky sú uvedené a s tel. číslami na stranke Ministerstva vnútra - archívnictvo). Veľmi milá pani mi povedala aby sme zajtra prišli, že nám dá na diskete vzory, ktoré k tomu bedeme potrebovať. Ak ich budem mať pokúsim sa ich tu uverejniť.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Výborne, Tomi, myslím, že tu už podupkujeme viacerí....
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Kto ste z Prievidze... ?! kam spadáme... pod ktorý archív...?!
lebo na tej stránke je štátny archív NITRA pobočka Bojnice..je to tak?! ..díky za odpoveď..
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

To Hlinkovx: Prievidza spada pod statny archiv Bojnice. c.tel: 5430419. Podla ustneho usmernenia ich pracovnicky treba si vypracovat reg. poriadok podla tej publikacie z Bratislave, v jednom vyhotoveni odniest alebo poslat im, su tam kazdy den cca do 15.00 hod. Pani riaditelka ho skontroluje, ak bude v poriadku ostempluje ho, ze je vyhovujuci, potom si ho zalozite ako firma, alebo ho vrati na prepracovanie, ak bude treba. Vraj cela procedura je bez poplatkov. Tolko som zistila ja. Tak teraz uz len cakam na tu knihu, sef mi ju dovolil kupit na dobierku.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Keby si tam chcela ist osobne, je to niekde v oblasti poslednej tocitej zastavky v Dubnici. Este som tam nebola, len z pocutia viem, ale uz som tam zvazovala ist kvoli SVB.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Díky Jani...
potešila si ma..a díky za objasnenie postupu....ale zatiaľ sa hrám na mŕtveho chrobáka... čakám na registratívny poriadok od Rosemary..a až potom sa tam budem ozývať...

Jani.. to myslíš, že ten archív je kdesi pri LUNE?!..či kde?!
Už som zistila...je to veľký barák nad Lunou...
Naposledy upravil Hlinkovx : 27.10.04 at 11:39
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Tomi dúfam,že sa ti to podarí uverejniť, inak sme stratení.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Akurát mi prišiel list, že mi za "malý" poplatok vypracuje jedna firma ten reg.... plán. A keďže viem, že majiteľ tej firmy je dobrý lakomec a "malý" poplatok bude pre mňa dosť veľký, tak si pekne počkám na reg.plán od rosemary./.... len dúfam, že nás nesklame a prilepí ho tu/. Vopred ďakujem.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja som dostala ponuku za vypracovanie reg. poriadku s 5-miestnou sumou. Dalsie prace samozrejme samostatne zaplatit navyse. Vzhladom na to, ze sef nechce, aby niekto prezeral udaje nasej firmy pri zostavovani planu, neminie ma to vypracovat to vo vlastnej rezii. Drzte mi palce, aby som sa Vam nemusela ozvat zo Sucian. Sice, minule som tadial isla a uz ta budova nestoji, neviete kde ma teda odvezu ?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Ahojte poradníci,

registratúrny poriadok skutočne beží. Je to ozaj zaujímavá záležitosť a pre ekonomov dosť nepríjemná. Prísť k dohode a zhode s archívom je dosť problém. Tiež to máme za sebou, ale ja to budem vždy robiť cez archivára, ktorý mi všetko vybaví, zabezpečí a ťahá sa s archívom. Najskôr sme si mysleli, že máme dosť právnikov aby sme to zvládli, ale archív a istá pani tam nás presvedčila, že sme všetci študovali zbytočne. Najali sme archivára a za 3 mesiace máme veci v archíve.
Toť moja konkrétna skúsenosť. Všetkým držím palce.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A kde ste si najali toho archivára? Popíš ešte niečo bližšie. Dík.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Janca
Ja som dostala ponuku za vypracovanie reg. poriadku s 5-miestnou sumou. Dalsie prace samozrejme samostatne zaplatit navyse. Vzhladom na to, ze sef nechce, aby niekto prezeral udaje nasej firmy pri zostavovani planu, neminie ma to vypracovat to vo vlastnej rezii. Drzte mi palce, aby som sa Vam nemusela ozvat zo Sucian. Sice, minule som tadial isla a uz ta budova nestoji, neviete kde ma teda odvezu ?
To Janca.. v nemocnici v Bojniciach rozšírili psychiatrické oddelenie..takže ani do archívu to nebudeš mať ďaleko...a určite sa tam stretneme...
aj keď dúfam, že rosemary.. ten papier pošle..a my si ušetríme prácu a námahu a psychiatrickému oddeleniu námahu s nami
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Rosemary pomooooc, lebo budu musiet stavat viac zariadeni pre nas "postihnutych zakonmi" !!!!!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať