Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
regis regis

regis je offline (nepripojený) regis

treba vediet ako na to ak chces viac nieje to na chat tak ma kontaktuj na webe
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Ako som slubil pred nedavnom v otazke FO a spravy registratury sa nic nemeni. Tu je mail od pani Mrizovej z MV SR:
Od: "Maria Mrizova"
Komu: <>
Předmět: Re: Registratura FO
Datum: 28. února 2005 10:14

... nie, FO naozaj stačí iba si zadovážiť ten metodický návod a najmä postupovať v súlade s ním
FO príde do styku so štátnym archívom prvýkrát pri vyraďovaní dokumentov vzniknutých z jej činnosti - znovu podľa metodického návdou.

Pekný deň

M. Mrižová

>>> <xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx> 02/16/05 08:41odp >>>
Dobry den pani Mrizova,

chcel by som sa vas len opytat ci sa nieco zmenilo na tom ze fyzickym osobam
staci plnit metodicky pokyn, lebo na internete sa jedna z diskutujucich na
temu registratura fyz. osob vyjadrila takto:

"Bola som v archíve v Leviciah. Predložila som im Metodický návod MVSR s
otázkou ako mám v prípade FO postupovať. Odpoveď bola taká, že mám do
metodického návodu doplniť svoje identifikačné údaje FO, vytlačiť ho a
priniesť na schválenie do archívu. Nemusím na ňom nič meniť - to ale platí
len pre FO, ktoré nemajú zamestnancov. Pre FO so zamestnancami mi dali vzor
registratúrneho poriadku, ktorý má vrátane reg. plánu 8 strán. Ten je podľa
nich potrebné dopliniť o identifikačné údaje FO a priniesť na schválenie
archívu."

To by bolo trochu v rozpore s vasim predoslym vyjadrenim ako aj clankom pana
Dr. Kartouza v Hospodarskych novinach. Kedze sa snazim robit osvetu
registrature prosim o Vase vyjadrenie aby som neposkytoval mylne informacie..

Dakujem a prajem Vam pekny den
MM


-=x=-
Skontrolované antivírovým programom NOD32
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Možno toto niekomu pomôže.
http://www.litcentrum.sk/dokumenty/r...turny_plan.xls
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Ok Luna
lehoty by mohli napomoct. Pozor vsak na znaky hodnot, lebo este to obsahuje S a V, ktore boli zrusene.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Som uplne znechutená, sme mala firma, musime sa riadne otacat, aby sme sa uzivili a niekto si vydava hlupe predpisy. Pripada mi to ako balada "O ....... na morskom dne". Kurnik, ved existuju predpisy, co a ako dlho mam archivovat a nieto este taketo ...., aby clovek robil.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Včera som bola na školení o archívoch a registratúrach. Bola tam pani zo štátneho archívu, ktorá tam robí od roku 1979 (už som sa vtedy hádam nemala plienky ) a poriadne nám vynadala, že si nevážime písomnosti
a záznamy, že sa máme ísť pozrieť k nim do archívu, čo všetko tam majú.
Poradila nám, že si nemáme plniť povinnosti vyplývajúce zo zákona, lebo
čo zarobia na pokutách z toho budú reštaurovať zachované písomnosti.
Keby sme mali dodržať všetko čo by si oni priali museli by to robiť (aspoň v našej firme) aspoň dvaja ľudia. Inak mi veľa nepomohli, lebo to všetko hovorili vlastne len z ich pohľadu a nárokov. Takže mám čo robiť po daňovom priznaní!
0 0
monsol monsol

monsol je offline (nepripojený) monsol

Firma musí odovzdať reg. plán a poriadok na Štátny archív do 30.6.2005. Tieto postupy by mala mať zavedené už skôr. Ja osobne si s tým hlavu veľmi nerobím, odovzdám to do 30.6. ale uplatním to (aj to určite nie všetko) až na začiatku roku 2006.

Na archíve z toho aj tak budú mať veľkú srandu, keď budú čítať tie výplody firiem...
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Oni majú srandu z tých výplodov už teraz! Neviem či sa to bude dať s tým nedodržaním odfláknuť, lebo na školení sa nám vyhrážali, že budú chodiť na kontroly ako daňováci (aj námatkovo) a majú dosť veľa možností na sankcie!
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Fakt ma štvú všetci títo úradníčkovia, ktorí žiju z našich daní. Hneď sa vedia vyhrážať, a prvé čo vedia všetci vysvetliť je, za čo všetko nás budú pokutovať. A samozrejme, že to vedia presne v akej výške. Ale keď ideš za nimi s konktrétnym niečim, tak ..... škoda reči. Možno toto moje "nadávanie" ani nepatrí do tejto témy, ale na každom školení, je vždy ich bu-bu-bu a sankcie.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Ja som bola včera v Št. archíve v Prešove a zlatá pani mi povedala, že niekedy v apríli budú mať vypracované vzory Reg. poriadkov a plánov pre menšie firmy, ktoré sa budú dať zakúpiť asi cca za 50-100,- Sk - vraj stačí len dopísať do tých tlačív konkr. údaje o firme , dať pečiatku , oni to potvrdia a "amen". Bolo by to super, ale zdá sa mi to príliš jednoduché....na to, aká všetká byrokracia je okolo nás.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Ja sa chystám navštíviť náš archív v Trebišove v pondelok, tak som zvedavá
čo mi tam povedia, lebo Trebišovský okres je štát v štáte! Už sa veľmi teším
na "ochotné tetušky".
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Toto mám zo Štátneho archívu v BB.Odpovede na moje otázky.

Ak firma ma sidlo v okresoch Banska Bystrica alebo Brezno, inak do uzemne prislusnej pobocke statneho archivu. Na posudenie spravnosti staci jedno vyhotovenie, na schvalenie potom dva exemplary. K vzoru je nutne vyhotovit aj titulny list, kde bude navrhu nazov a sidlo firmy, Uprostred nazov „Registraturny poriadok a registraturny plan“, dole vlavo: Statny archiv, pobocka Banska Bystrica, meno zamestnanca archívu, dole vpravo: nazov Vasej firmy a meno veduceho.
Odpoved na Vase otazky:

  • Aka pečiatka? Ak firemna – ma ju kazda firma; ak prezentacna – nemusi byt.
  • Je na Vas aku formu vyhotovenia zvolite.
  • Neudavate zdroj, na internete moze byt hocico. V prilohe Vam zasielam vzorovy registraturny poriadok a registraturny plan pre male firmy.
  • Firma si sama urci kto bude spravca registratury.
  • Lehota ulozenia je počet pokov, pocas ktorych organizacia potrebuje registraturny zaznam pre svoju cinnost. Vzory su v registraturnom plane.

Dúfam,že Vám to pomôže.Ušetrite si cestu do archívu.
Naposledy upravil Luna : 17.03.05 at 07:32
0 0
jjj jjj

jjj je offline (nepripojený) jjj

ahojte,
prosim Vas - prave som si prezerala registraturny plan a rada by som sa spytala na jednu vec: "dane registraturne znacky" su vseobecne platne pre vsetky subjekty? (pretoze som na stranke nasla aj ine plany s odlisnym znacenim dokumentov)
...plus by ma zaujimalo, ci sa povinnost zriadit registrat.poriadok vztahuje aj na statne institucie? (to by ma dost zaujimalo)
Diky
Jana
Naposledy upravil jjj : 06.04.05 at 10:58
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Ahoj aj na statne institucie sa to vztahuje.
System registraturnych znaciek si navrhuje povodca
mozu byt rozne napr
A1-01
AA1
a pod.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Vdaka, Luna.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ja by som poprosila iba odsúhlasenie, či to tak môže byť: Objednávky, zmluvy,... - rozdelené na vyšlé a došle, každé mam na samostatnom papieri - napr. Objednávky: 1. 08.04.2005 - objednávka + vec - od koho je alebo komu ju posielam. My sme FO, takže v archíve mi povedali, že nič neposielam. A chcem sa spýtať, musím aj cenové ponuky-vyšlé takto archivovať , keď sa vytlačí jedna a potom sa rozposiela viacerým. Diki. Adula.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Odsúhlasí mi to niekto, či je to tak správne ako som uviedla v príspevku predtýmto.Ešte raz diki. Adula
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Ak som tomu dobre porozumel tak si myslim ze je to ok.
Ak odosielas nieco na viac adresatov, staci zalozit jeden vytlacok. Na nom byva dobre urobit tzv. Rozdelovnik kde sa napisu adresati ktorym to odislo aby sa v buducnosti dalo zistit kam vsade to slo.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte lidičky!!!


Vy ste proste super. O tejto veci som sa dozvedela iba dnes ráno, hneď som skočila sem na poradu, a zrazu je mi jasné, čo všetko mám robiť. Ste všetci proste SUPPPPPER!

Idem a napíšem e-mail do archívu.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ďakujem veľmi pekne Miro.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať