Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Korela. Vsetci su nahraditelni a vsetko je iba o peniazoch.
Vcelku aj hej, vcelku ani nie ...

Mi povedz, že prečo sú poniektorí (a nie ich teda málo) na svojich miestach a málo im je...a pritom veru biedu netrú.
Tu ide o iné, ešte vyšší stupeň vyvrcholenia...ten božský pocit moci je pre nich nadovšetko...

Menovať by sa dalo aj z radov politikov (posledný prípad je že "ombucman" Jasovský)...no každý má aj tie svoje skúsenosti zo svojho okolia.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Nemáš prehľad o VŠ školstve a herci nad 67 neprestanú predsa hrať. Čo je tu o peniazoch?
Ja Nandrovi rozumiem, že ako to myslí.
Nik také niečo nechce od hercov, profesorov na VŠ...atď.

Tu sa jedná o úradníckeho šimľa...teplé stoličky.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Korela. Vsetci su nahraditelni a vsetko je iba o peniazoch.
Omyl! Nie všetci! Jeden je stále nenahraditeľný..... i kričal dávnejšie, že končí a furt otravuje na Vodnom vrchu....
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Nemáš prehľad o VŠ školstve a herci nad 67 neprestanú predsa hrať. Čo je tu o peniazoch?
Ja Nandrovi rozumiem, že ako to myslí.
Nik také niečo nechce od hercov, profesorov na VŠ...atď.

Tu sa jedná o úradníckeho šimľa...teplé stoličky.

Ja mu tiež rozumiem, iba to mal dôslednejšie poňať, pretože mám dojem, že si to neuvedomil.

"Nandrolon
Pekny clanok. Ja by som kludne bol za, aby v tom veku zanikol automaticky zo zakona akykolvek pracovny pomer, na ktory ma stat dosah, teda cela statna sprava, vsetky organizacie, kde je stat vacsinovy vlastnik, takisto to naviazat na statne tendre a vyberove konania. Vodicak, skusky preskusanie a zhodnorenie psych. stavu min. kazdy rok, nakolko alzheimer je schopny z nelieceneho vitalneho cloveka za 12 mesiacov urobit strasne veci /pisem o mentalnom zdravi/
http://www.topky.sk/cl/100535/150738...okoch-skoncit/..."
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vždy ma trochu zamrzí, keď čítam veľmi nenávistné komentáre na imigrantov. Spomeniem si totiž, že aj moji pradedovia, prapradedovia odišli do ameriky. Niektorí sa vrátili, iní už nikdy. Niektorí aj peniaze poslali, o iných už nebolo počuť. Doteraz mi nenapadlo, jak museli mať vtedy ťažký život.
A v praxi som pochopila, že ťažký život mali aj emigranti po 48/68. Aj keď boli vzdelaní, šikovní, vždy boli len emigranti. Až na pár výnimiek, vždy mali domáci prednosť. Ťažký život.

Snažím sa chápať, že za mnohými nenávistnými komentármi je vlastne závisť. Samozrejme, keď niekto prežíva z mála a číta o tom, ako azylanti dostanú ťažké peniaze, tak ho to zarmúti. Ja si ale hovorím, že som aspoň doma, pri svojich, nemusím ísť tam, kde ma nechcú.

Aj keď pravda, u nás stačia východniari v Bratislave a už tých nemáme radi. Stačia dedinčania v okresnom meste. Alebo naopak, mešťania, ktorí sa na starosť prisťahujú na dedinu. Neprímame radi zmeny. Možno stále cítime nejaké ohrozenie? Neviem.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, diskutujeme ako ludia, preco chces aby sa kazdy vyjadroval ako pravnik? /tomu tak hovorim, ak sa musim vyjadrovat tak, aby sa to z niktorej strany nedalo chytit ani za 1 slovicko/.
Ak niekto nechape bezny prispevok obycajneho cloveka, je cas sa nad sebou zamysliet. Ale napisem to teda presne. Myslim TPP na plny uvazok. A este raz pisem, vsetko je o peniazoch.
Herci a pod? ved vacsinou maju svoje firmy, neviem, kolki su v klasickom TPP ako zamestnanec, mame predsa rozne dohody, zmluvy o dielo, zivnosti...
Atraktivnost a neatraktivnost daneho miesta tvori z 90% financne ohodnotenie.
Minule bol v TV niekto z obchodnej sfery a stazoval sa, ze za predavacky sa uz dnes nikto nechce ucit a obchody maju castokrat problem obsadit funkcie...
Bodaj by nie, ked skoro vsetky predavacky su na min. mzde.
Obchodnici si to zapricinili globalne sami, ked takto miesto predavacky desatrocia dehonestovali platmi. Ak by od dnesneho dna zacali predavacky viac zarabat, tak manazeri nepojdu na 5 dovoleniek rocne + plat poslanca, ale od vecera do rana by bolo o tieto pozicie zaujem a skoly by praskali vo svikoch...
Toto sa tyka kazdeho jedneho miesta, aj tych lekarov /oni sa zase porovnavaju so zapad. lekarmi/ az po tych VS profakov. Kopec ma 4 prac. pomery, na smiech, lebo to by musel nespat a este sa aj rozkrajat. 2/3 VS zrusit, nechat iba kvalitne /udaje z UP/ a hned by aj ucitelov bolo dostatok a mohli by sa aj vyspat, nemuseli by robit na 4 uvazky.
Na lekarov mam jednoznzcny nazor. Kto nechce robit, nech ide prec a legislativne podporit prijimanie lekarov zo zahranicia.
Na kysuciach najrenomovanejsi zubari /podnikatelia, nezmluvni/ maju najviac zamestnancov ciernych a ukrajincov . Aj tak tam chodia najvacsi prachaci, lebo robia najkvalitnejsiu pracu, na ktoru sa ostatni zubari casto nechytaju. Detto kysucka nemocnica. Rozni lekari zo zahranicia, stokrat vacsia ochota pracovat. Nas plat lekara je pre nich ako pre nasho lekara plat v nemecku. Takze podla toho sa aj snazia makat.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
alaya1
Reagovat na nick, ktory ma má akože v ignore, sa ani neoplati .
P.S. dnes opat bol ten vstupny koberec posliapany. Staci zajst sa tam pozriet .
Myslela som si, že po viac ako roku ťa to už prešlo. Ale skôr mi z tvojej reakcie vyplýva, že nemáš argument. Tak to chceš vziať radšej zboku. Nebol to jeho článok, išlo o rozhovor, kde zachytil jeho odpovede redaktor.
A prečo si vlastne odporuješ? Ak sa neoplatí, tak nereaguj. Reagovala si.
Pre mňa je dôležité, ako to vyzerá pred mojím prahom.


Ja ziadny nepotrebujem. Ja som o Prof. Krcmerym nepisala, ani ma on v clanku nezaujal. Zaujal ma posledny odstavec, ktory som citovala a ten ma potesil. Link bol pripnuty len ako zdroj informacie. Skoda, ze z kazdej uslachtilej cinnosti sa tu vyrobi nieco uplne ine. Chcela by som vidiet tych ohnivo diskutujucich, ako drhnu zachody po xy cudzich ludoch, ale aj oni musia niekde chodit na zachod. zeny o tom vedia svoje. A ano, mas pravdu, zle som sa vyjadrila, ked som napisala, ze on bol autor. Nie, iba popisoval situaciu. Uz je to snad v poriadku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
korela
alaya1
Reagovat na nick, ktory ma má akože v ignore, sa ani neoplati .
P.S. dnes opat bol ten vstupny koberec posliapany. Staci zajst sa tam pozriet .
Myslela som si, že po viac ako roku ťa to už prešlo. Ale skôr mi z tvojej reakcie vyplýva, že nemáš argument. Tak to chceš vziať radšej zboku. Nebol to jeho článok, išlo o rozhovor, kde zachytil jeho odpovede redaktor.
A prečo si vlastne odporuješ? Ak sa neoplatí, tak nereaguj. Reagovala si.
Pre mňa je dôležité, ako to vyzerá pred mojím prahom.
Ja ziadny nepotrebujem. Ja som o Prof. Krcmerym nepisala, ani ma on v clanku nezaujal. Zaujal ma posledny odstavec, ktory som citovala a ten ma potesil. Link bol pripnuty len ako zdroj informacie. Skoda, ze z kazdej uslachtilej cinnosti sa tu vyrobi nieco uplne ine. Chcela by som vidiet tych ohnivo diskutujucich, ako drhnu zachody po xy cudzich ludoch, ale aj oni musia niekde chodit na zachod. zeny o tom vedia svoje. A ano, mas pravdu, zle som sa vyjadrila, ked som napisala, ze on bol autor. Nie, iba popisoval situaciu. Uz je to snad v poriadku.
Ale šak neblbni...
Poukazuješ na niečo mimoriadne (čistenie latrín) len preto, lebo to robil biskup...

...a mimochodom, nechci radšej, aby som Ti opísal (a ani sa to poriadne nadá), čo a ako som ja (a nie iba ja) musel na tej vojenčine na tých latrínach (nie toaletách) vykonávať.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

To bol iba môj názor a miliónov ďalších.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
korela
alaya1
Reagovat na nick, ktory ma má akože v ignore, sa ani neoplati .
P.S. dnes opat bol ten vstupny koberec posliapany. Staci zajst sa tam pozriet .
Myslela som si, že po viac ako roku ťa to už prešlo. Ale skôr mi z tvojej reakcie vyplýva, že nemáš argument. Tak to chceš vziať radšej zboku. Nebol to jeho článok, išlo o rozhovor, kde zachytil jeho odpovede redaktor.
A prečo si vlastne odporuješ? Ak sa neoplatí, tak nereaguj. Reagovala si.
Pre mňa je dôležité, ako to vyzerá pred mojím prahom.
Ja ziadny nepotrebujem. Ja som o Prof. Krcmerym nepisala, ani ma on v clanku nezaujal. Zaujal ma posledny odstavec, ktory som citovala a ten ma potesil. Link bol pripnuty len ako zdroj informacie. Skoda, ze z kazdej uslachtilej cinnosti sa tu vyrobi nieco uplne ine. Chcela by som vidiet tych ohnivo diskutujucich, ako drhnu zachody po xy cudzich ludoch, ale aj oni musia niekde chodit na zachod. zeny o tom vedia svoje. A ano, mas pravdu, zle som sa vyjadrila, ked som napisala, ze on bol autor. Nie, iba popisoval situaciu. Uz je to snad v poriadku.
Ale šak neblbni...
Poukazuješ na niečo mimoriadne (čistenie latrín) len preto, lebo to robil biskup...

...a mimochodom, nechci radšej, aby som Ti opísal (a ani sa to poriadne nadá), čo a ako som ja (a nie iba ja) musel na tej vojenčine na tých latrínach (nie toaletách) vykonávať.
Pocuj, co ta to tak irituje? Ano, ide mi o to, ze aj ked moze vyuzivat blahobyt, ktory mu jeho urad zabezpecuje, oblecie sa, ibe kilometre a umyva zachody. kazdy v tomto vidi nieco ine. Zadala som do temy, kde to patrilo, ze ma to potesilo.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dáša_
vždy ma trochu zamrzí, keď čítam veľmi nenávistné komentáre na imigrantov. Spomeniem si totiž, že aj moji pradedovia, prapradedovia odišli do ameriky. Niektorí sa vrátili, iní už nikdy. Niektorí aj peniaze poslali, o iných už nebolo počuť. Doteraz mi nenapadlo, jak museli mať vtedy ťažký život.
A v praxi som pochopila, že ťažký život mali aj emigranti po 48/68. Aj keď boli vzdelaní, šikovní, vždy boli len emigranti. Až na pár výnimiek, vždy mali domáci prednosť. Ťažký život.

Snažím sa chápať, že za mnohými nenávistnými komentármi je vlastne závisť. Samozrejme, keď niekto prežíva z mála a číta o tom, ako azylanti dostanú ťažké peniaze, tak ho to zarmúti. Ja si ale hovorím, že som aspoň doma, pri svojich, nemusím ísť tam, kde ma nechcú.

Aj keď pravda, u nás stačia východniari v Bratislave a už tých nemáme radi. Stačia dedinčania v okresnom meste. Alebo naopak, mešťania, ktorí sa na starosť prisťahujú na dedinu. Neprímame radi zmeny. Možno stále cítime nejaké ohrozenie? Neviem.
Nieje to nič iné, len neskutočná zaostalosť a ľudská nemohúcnosť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Korela, diskutujeme ako ludia, preco chces aby sa kazdy vyjadroval ako pravnik? /tomu tak hovorim, ak sa musim vyjadrovat tak, aby sa to z niktorej strany nedalo chytit ani za 1 slovicko/.
Ak niekto nechape bezny prispevok obycajneho cloveka, je cas sa nad sebou zamysliet. Ale napisem to teda presne. Myslim TPP na plny uvazok. A este raz pisem, vsetko je o peniazoch.
Herci a pod? ved vacsinou maju svoje firmy, neviem, kolki su v klasickom TPP ako zamestnanec, mame predsa rozne dohody, zmluvy o dielo, zivnosti...
Atraktivnost a neatraktivnost daneho miesta tvori z 90% financne ohodnotenie.
Minule bol v TV niekto z obchodnej sfery a stazoval sa, ze za predavacky sa uz dnes nikto nechce ucit a obchody maju castokrat problem obsadit funkcie...
Bodaj by nie, ked skoro vsetky predavacky su na min. mzde.
Obchodnici si to zapricinili globalne sami, ked takto miesto predavacky desatrocia dehonestovali platmi. Ak by od dnesneho dna zacali predavacky viac zarabat, tak manazeri nepojdu na 5 dovoleniek rocne + plat poslanca, ale od vecera do rana by bolo o tieto pozicie zaujem a skoly by praskali vo svikoch...
Toto sa tyka kazdeho jedneho miesta, aj tych lekarov /oni sa zase porovnavaju so zapad. lekarmi/ az po tych VS profakov. Kopec ma 4 prac. pomery, na smiech, lebo to by musel nespat a este sa aj rozkrajat. 2/3 VS zrusit, nechat iba kvalitne /udaje z UP/ a hned by aj ucitelov bolo dostatok a mohli by sa aj vyspat, nemuseli by robit na 4 uvazky.
Na lekarov mam jednoznzcny nazor. Kto nechce robit, nech ide prec a legislativne podporit prijimanie lekarov zo zahranicia.
Na kysuciach najrenomovanejsi zubari /podnikatelia, nezmluvni/ maju najviac zamestnancov ciernych a ukrajincov . Aj tak tam chodia najvacsi prachaci, lebo robia najkvalitnejsiu pracu, na ktoru sa ostatni zubari casto nechytaju. Detto kysucka nemocnica. Rozni lekari zo zahranicia, stokrat vacsia ochota pracovat. Nas plat lekara je pre nich ako pre nasho lekara plat v nemecku. Takze podla toho sa aj snazia makat.
Nandrolon, máš to naozaj veľmi popletené. Nikto nikomu nemôže predpisovať nejaký plat. Nemôžeš od nikoho žiadať, aby robil to, čo si praješ ty. To ty sám musíš robiť to, čo si praješ a aj iní si to budú robiť. Je naozaj veľmi scestné, ak posudzuješ, že niekto ide na 5 dovoleniek a berie veľký plat. Je to len jeho súkromná a osobná vec.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

alaya1
buchač
alaya1
korela
alaya1
Reagovat na nick, ktory ma má akože v ignore, sa ani neoplati .
P.S. dnes opat bol ten vstupny koberec posliapany. Staci zajst sa tam pozriet .
Myslela som si, že po viac ako roku ťa to už prešlo. Ale skôr mi z tvojej reakcie vyplýva, že nemáš argument. Tak to chceš vziať radšej zboku. Nebol to jeho článok, išlo o rozhovor, kde zachytil jeho odpovede redaktor.
A prečo si vlastne odporuješ? Ak sa neoplatí, tak nereaguj. Reagovala si.
Pre mňa je dôležité, ako to vyzerá pred mojím prahom.
Ja ziadny nepotrebujem. Ja som o Prof. Krcmerym nepisala, ani ma on v clanku nezaujal. Zaujal ma posledny odstavec, ktory som citovala a ten ma potesil. Link bol pripnuty len ako zdroj informacie. Skoda, ze z kazdej uslachtilej cinnosti sa tu vyrobi nieco uplne ine. Chcela by som vidiet tych ohnivo diskutujucich, ako drhnu zachody po xy cudzich ludoch, ale aj oni musia niekde chodit na zachod. zeny o tom vedia svoje. A ano, mas pravdu, zle som sa vyjadrila, ked som napisala, ze on bol autor. Nie, iba popisoval situaciu. Uz je to snad v poriadku.
Ale šak neblbni...
Poukazuješ na niečo mimoriadne (čistenie latrín) len preto, lebo to robil biskup...

...a mimochodom, nechci radšej, aby som Ti opísal (a ani sa to poriadne nadá), čo a ako som ja (a nie iba ja) musel na tej vojenčine na tých latrínach (nie toaletách) vykonávať.
Pocuj, co ta to tak irituje? Ano, ide mi o to, ze aj ked moze vyuzivat blahobyt, ktory mu jeho urad zabezpecuje, oblecie sa, ibe kilometre a umyva zachody. kazdy v tomto vidi nieco ine. Zadala som do temy, kde to patrilo, ze ma to potesilo.
Aj mňa to potešilo. Mohli by aj iné veci, začať platiť dane. Veriaci by mohli prispievať do kasičky za omše a iné zbytočnosti, hneď by sa dav preriedil. Tak ako je to v západných krajinách, nie zaťažovať štátne rozpočty.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Ešte by ma zaujímalo prečo pratal práve tie moslimské hovná, veď kresťanských hovien máme dostatok. Moslimovia a kresťania jak živ medzi sebou bojovali, žeby mier? Prapraprapra rodičia, by nemali z toho radosť.
Naposledy upravil vlado 33 : 01.11.15 at 22:23
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, nič popletené nemám.
Veď práve o tom to je, že človek je nenažraný a platy tých predavačiek sa dostali na takú úroveň, že to nemá kto robiť.
No a v TV bude nejaký supermanažér plakať že nemôže zohnať predavačky.
Ja len hovorím, bodaj by aj mohol, keď firmy ich platia tak, ako ich platia.
"Populárnosť zamestnaní" je striktne naviazaná na ich ohodnotenie.
Je pochopiteľné, že ak práca nie je ohodnotená, nie je o ňu ani záujem a takisto aj o tie dané školy nie je záujem.
Neriešim manažérov, je to ich súkromná vec, ale nech nájdu príčinu a nie tváriť sa ako svätý za dedinou že PREČO nemôžeme nájsť silu...
Oni dobre vedia, kde je problém, každý jeden, lenže pred davom ovcí sa musia robiť AKOŽE nevedia...
Zaženiem to ale do extrému, aby si pochopil. Ak by umývači záchodov začali dostávať mesačne v hrubom hrubý priemerný plat. Čo myslíš, nezvýšil by sa počet záujemcov o umývanie záchodov ???
Tu nikto nikomu nič nechce a ani nemôže nič diktovať. Tu ide princíp že pokiaľ nebudú určité odbory ohodnotené tak, ako vo vyspelom svete, tak za chvíľu nás nebude mať kto obsluhovať a kasírovať v obchodoch. Nehovoriac, že drvivá väčšina pokladničiek v super/hyper marketoch má titul z VŠ, neriešim akej, ale má a samozrejme na konkurzoch sa aj uprednostňujú, hoci je to pre firmu kontraproduktívne...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dievčence, viac opatrnosti a obozretnosti.
http://www.topky.sk/cl/10/1507177/Ve...sudna-znalkyna
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, nič popletené nemám.
Veď práve o tom to je, že človek je nenažraný a platy tých predavačiek sa dostali na takú úroveň, že to nemá kto robiť.
No a v TV bude nejaký supermanažér plakať že nemôže zohnať predavačky.
Ja len hovorím, bodaj by aj mohol, keď firmy ich platia tak, ako ich platia.
"Populárnosť zamestnaní" je striktne naviazaná na ich ohodnotenie.
Je pochopiteľné, že ak práca nie je ohodnotená, nie je o ňu ani záujem a takisto aj o tie dané školy nie je záujem.
Neriešim manažérov, je to ich súkromná vec, ale nech nájdu príčinu a nie tváriť sa ako svätý za dedinou že PREČO nemôžeme nájsť silu...
Oni dobre vedia, kde je problém, každý jeden, lenže pred davom ovcí sa musia robiť AKOŽE nevedia...
Zaženiem to ale do extrému, aby si pochopil. Ak by umývači záchodov začali dostávať mesačne v hrubom hrubý priemerný plat. Čo myslíš, nezvýšil by sa počet záujemcov o umývanie záchodov ???
Tu nikto nikomu nič nechce a ani nemôže nič diktovať. Tu ide princíp že pokiaľ nebudú určité odbory ohodnotené tak, ako vo vyspelom svete, tak za chvíľu nás nebude mať kto obsluhovať a kasírovať v obchodoch. Nehovoriac, že drvivá väčšina pokladničiek v super/hyper marketoch má titul z VŠ, neriešim akej, ale má a samozrejme na konkurzoch sa aj uprednostňujú, hoci je to pre firmu kontraproduktívne...
Nandrolon,
ak píšeš o nejakom probléme, musíš si vybrať. Nemôžeš predsa v jednom príspevku napísať, že nie sú predavačky a súčasne, že sú na konkurzoch uprednostňované uchádzačky s titulom.
-------------------
A to, že už ľudia neštudujú na predavačku, je snáď samozrejmé a jasné. Už nepotrebujú tovaroznalectvo a čo ja viem čo študovať. Všetko je balené, označené, pokladne rátajú a blokujú a tak ďalej.
Čo by sa akže malo na tých školách učiť?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nandrolon,
ak píšeš o nejakom probléme, musíš si vybrať. Nemôžeš predsa v jednom príspevku napísať, že nie sú predavačky a súčasne, že sú na konkurzoch uprednostňované uchádzačky s titulom.
-------------------
A to, že už ľudia neštudujú na predavačku, je snáď samozrejmé a jasné. Už nepotrebujú tovaroznalectvo a čo ja viem čo študovať. Všetko je balené, označené, pokladne rátajú a blokujú a tak ďalej.
Čo by sa akže malo na tých školách učiť?
Ale potrebujú...veru potrebujú...dokonca až veľmi.

Čo by sa malo učiť ?...Ale šak Ty to dobre vieš, tak nerob caviky.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Za posledných cca 20 rokov nastal neskutočný pokrok v technológiách.
Neviem si predstaviť, čo by tu bolo, ak by sme sa neotvorili svetu a slobodnému trhu.
Pritom je tu neskutočná masa ľudí, ktorá tu globalizáciu akosi nemusí. Zrejme si neuvedomujú, čo by tu bez nej bolo. Kedysi sa chodilo kopať do kukurice, zbierať zamiaky a podobne. Chodili sme vykladať vagóny, podbíjať pražce na železnicu, ale dnes to už nieje. Sú tu stroje.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mala som v plane....ist dnes trosku.....do stareho mesta...tak z nohy na nohu....zabit cas pred keramikou......pecene gastany by som si...ako minuly pondelok......ale kedze sama.....co ak na mna zaútoci...ten onyý...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať