Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

V ba okrem uz znameho fantoma.....sa moze na vas iny /mozno/......aj vymocit.....dve sedeli ja zastavke hmd v petrzalke....prisiel chlap vytasil "peťa" a ocural ich.......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, vieš ako niektoré firmy vyplácajú NA SLOVENSKU dividendy??? Budem teraz konkrétny, ale anonymný.
6000 ľuďom po 5 eur a dvaja štatutári /ale stále zamestnanci/ po 50 000 eur/ročne, všetko tichým duchom...
Spolužiak robí mzdára v jednej takej slávnej akciovke...
To je podnikanie na slovenský spôsob.
Ale veď Slovensko nieje izolované a finančne oddelené od ostatného sveta.
A ako som už predtým písal, ľudia sa budú musieť aj čo to naučiť. Je to ich voľba, ich prospech.
------------------------
Mal by si uznať, že to ako sa na Slovensku koná, nieje chybou len štatutárov, ale hlavne akcionárov. Tí predsa môžu predať akcie a tým sa tých štatutárov zbaviť. Následne si môžu kúpiť iné akcie a iných štatutárov.
----------------------------
V jednej reklame beží hláška, že banku nezmeníš, ale môžeš ju vymeniť.
Určite je to ľahšie a aj rýchlejšie.
Naposledy upravil jar88 : 02.11.15 at 12:42
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nedávno tu buchač spomínal, aký je biznis dávať psychologické posudky. Že je to v podstate obrovská suma peňazí. Samozrejme že je to vďaka lobingu a že celkovo sa jedná o veľkú sumu peňazí. Pritom by každému malo byť jasné, že aj tie peniaze budú niekomu na trhu chýbať. Možno aj tým hyper a super marketom.
Je, šak viem.
Jedná sa, šak viem.
Nebudú...psychoši ich otočia. Na jedného psychoša (rodinu) pripadajú tri autá, jeden solídny byt (dom), luxusné dovolenky, víkendové sídlo...atď.
Viem, nekecám...
Ak mi niekto neverí, nech sa opýta alayi (BEZ URÁŽKY) !
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Nedávno tu buchač spomínal, aký je biznis dávať psychologické posudky. Že je to v podstate obrovská suma peňazí. Samozrejme že je to vďaka lobingu a že celkovo sa jedná o veľkú sumu peňazí. Pritom by každému malo byť jasné, že aj tie peniaze budú niekomu na trhu chýbať. Možno aj tým hyper a super marketom.
Je, šak viem.
Jedná sa, šak viem.
Nebudú...psychoši ich otočia. Na jedného psychoša (rodinu) pripadajú tri autá, jeden solídny byt (dom), luxusné dovolenky, víkendové sídlo...atď.
Viem, nekecám...
Ak mi niekto neverí, nech sa opýta alayi (BEZ URÁŽKY) !
Ale ak sa stotožníme s Nandrolonom, že žalúdok im zostane rovnaký, tak zrejme ich otočia pri nákupoch aut, domov a podobne.
Nie v Kauflande, či inom hyper-super.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes končí dušičkový týždeň. Za ostatné dni som precestovala pol Slovenska, skrášlila hroby blízkych, zapálila sviečky a spomínala na spoločný život. Pekné spomienky to boli. Škoda, že sa už nedá nič vrátiť. Potešilo ma, že v jednom menšom meste sa samospráva postarala o cezpoľných na cintoríne takou (ne)samozrejmosťou. Tíško reprodukovanou hudbou, ale hlavne voľným prístupom k WC, vyvoňaným, s toaletným papierom, mydlom a obrúskami na utretie rúk. Bola som veľmi milo prekvapená. Aj tým, že v čase, keď som sa zdržiavala na cintoríne, katolícky farár pri kríži slúžil bohoslužbu. Neviem, či je to správne pomenovanie. Pristavila som sa a želela si, aby ten hore vyslyšal všetko, o čom sa tam hovorilo.
Toto je jedna zo skladieb, ktorá znela na cintoríne.

Veľmi ma potešil dvojdielny tv film Babička, ktorý dávali české televízie v rôznom čase a dňoch tento týždeň. Mám rada verziu s Jarmilou Kurandovou. Bolo to ako pohladenie duše.

Lenže okrem týždňa spomienok sa diali veľké veci aj v športe. Napríklad WTA Turnaj majsteriek v Singapure. Držala som palce Šarapovovej, ale keď ju v semifinále sfúkla Kvitová, vo finále som fandila Poľke Radwanskej. A len čert vie prečo, keďže ja veľa poľského nemusím. Tenis na turnaji bol zväčša perfektný, takže potešil. TV ČTsport asi mesiac dával prenosy zápasov z MS v ragby. Je to asi jeden z mála športov, v ktorom som sa darmo snažila pochopiť pravidlá a hádam aj jeho zmysel. Je to surový šport, podobne ako box. Divný pocit som mala už keď 30 namakaných chlapov vybehlo na trávnik a viac ako polovica vyzerala, ako by ich vypustili z poľného lazaretu. Ale priznám sa, že ma fascinovala sila, akou sa chlapi v mlyne pretláčali až na hranicu päťky(5) Ragbyový cirkus skončil víťazstvom Nového Zélandu, ale nebolo mi smutno, že už skončili.
... a tak život plynie ďalej, s nami či bez nás.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Dáša_
vždy ma trochu zamrzí, keď čítam veľmi nenávistné komentáre na imigrantov. Spomeniem si totiž, že aj moji pradedovia, prapradedovia odišli do ameriky. Niektorí sa vrátili, iní už nikdy. Niektorí aj peniaze poslali, o iných už nebolo počuť. Doteraz mi nenapadlo, jak museli mať vtedy ťažký život.
A v praxi som pochopila, že ťažký život mali aj emigranti po 48/68. Aj keď boli vzdelaní, šikovní, vždy boli len emigranti. Až na pár výnimiek, vždy mali domáci prednosť. Ťažký život.

Snažím sa chápať, že za mnohými nenávistnými komentármi je vlastne závisť. Samozrejme, keď niekto prežíva z mála a číta o tom, ako azylanti dostanú ťažké peniaze, tak ho to zarmúti. Ja si ale hovorím, že som aspoň doma, pri svojich, nemusím ísť tam, kde ma nechcú.

Aj keď pravda, u nás stačia východniari v Bratislave a už tých nemáme radi. Stačia dedinčania v okresnom meste. Alebo naopak, mešťania, ktorí sa na starosť prisťahujú na dedinu. Neprímame radi zmeny. Možno stále cítime nejaké ohrozenie? Neviem.
Nieje to nič iné, len neskutočná zaostalosť a ľudská nemohúcnosť.
No ja neviem teraz.
Vraví sa, že Západ je vyspelejší...a že by bol aj nemohúci ???
Ak je tento článok pravdivý, tak potom o čom to všetko je ?
Teraz ustúpili v jednej veci...čo bude nasledovať potom ?
Holt, nie je biskup ako biskup...
Chcel by som vidieť, či by sa mešity prispôsobili podobným štýlom.
---------------------------------------

Z kostolov vyhodili oltáre, zložili kríže... Kvôli utečencom
2.11.2015 14:15

Internetový server Christian Today informuje o neobvyklých úpravách, ktoré urobili nemeckí kresťania vo svojich svätostánkoch. V niektorých kostoloch v Nemecku vraj odstránili oltáre či dokonca kríže, aby sa utečenci cítili v krajine „príjemnejšie“.
V meste Oberhausen nechali nemeckí protestanti zo svojho kostola odstrániť významné symboly, ako sú oltáre a kazateľnice, aby sa tu moslimskí migranti z Blízkeho východu a Afriky cítili „ako doma“. Pastor Joachim Deterding to vysvetlil tak, že len chce, aby päťdesiat utečencov ubytovaných v tejto oblasti cítilo, že sú tunajšou komunitou vítaní. „Predtým, ako sa tu budú utečenci pohybovať, odvezieme preč sedadlá, oltár aj kazateľnicu,“ vyhlásil Deterding pre médiá. Okrem týchto úprav samotného kostola nainštalujú práčky, aby si utečenci mohli prať svoju bielizeň.


Farnosť navyše plánuje poskytovať všetkým päťdesiatim utečencom jedlo zadarmo. Hovorca radnice v Oberhausene Reiner Suhr oznámil, že všetky tieto aktivity smerujúce k pomoci utečencom robia ľudia z láskavosti a dobrej vôle. „Farnosť to ponúkla mestu a my to veľmi radi prijímame,“ uviedol Suhr. K podobnému kroku sa rozhodli podľa Christian Today tiež predstavitelia cirkvi v Štokholme. Na začiatku októbra vyzvala tunajšia lesbická biskupka Eva Brunneová kostoly vo svojej diecéze, aby odstránili všetky krucifixy, pretože len tak sa vraj môžu stať kostoly trochu príťažlivejšie pre moslimských veriacich. „Je dôležité, aby mali naše sestry a bratia miesto, kde sa budú modliť. Takto ukážeme našu pohostinnosť a toleranciu. A to bez ohľadu na vieru,“ dodala.

K podobnému „milosrdenstvu“ sa odhodlala aj ortodoxná cirkev na gréckom ostrove Lesbos, ktorá premenila časť svojich svätostánkov na provizórne prístrešie a nemocnice pre utečencov. „Ešte aj kňaz a jeho manželka sa ponáhľali s šálkou horúceho čaju, aby sa mohli skrehnutí utečenci zohriať,“ poznamenala tamojšia dobrovoľníčka Helena Zahosová pre denník The Pappas Post.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena...ecencom-255363
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Dáša_
vždy ma trochu zamrzí, keď čítam veľmi nenávistné komentáre na imigrantov. Spomeniem si totiž, že aj moji pradedovia, prapradedovia odišli do ameriky. Niektorí sa vrátili, iní už nikdy. Niektorí aj peniaze poslali, o iných už nebolo počuť. Doteraz mi nenapadlo, jak museli mať vtedy ťažký život.
A v praxi som pochopila, že ťažký život mali aj emigranti po 48/68. Aj keď boli vzdelaní, šikovní, vždy boli len emigranti. Až na pár výnimiek, vždy mali domáci prednosť. Ťažký život.

Snažím sa chápať, že za mnohými nenávistnými komentármi je vlastne závisť. Samozrejme, keď niekto prežíva z mála a číta o tom, ako azylanti dostanú ťažké peniaze, tak ho to zarmúti. Ja si ale hovorím, že som aspoň doma, pri svojich, nemusím ísť tam, kde ma nechcú.

Aj keď pravda, u nás stačia východniari v Bratislave a už tých nemáme radi. Stačia dedinčania v okresnom meste. Alebo naopak, mešťania, ktorí sa na starosť prisťahujú na dedinu. Neprímame radi zmeny. Možno stále cítime nejaké ohrozenie? Neviem.
Nieje to nič iné, len neskutočná zaostalosť a ľudská nemohúcnosť.
No ja neviem teraz.
Vraví sa, že Západ je vyspelejší...a že by bol aj nemohúci ???
Ak je tento článok pravdivý, tak potom o čom to všetko je ?
Teraz ustúpili v jednej veci...čo bude nasledovať potom ?
Holt, nie je biskup ako biskup...
Chcel by som vidieť, či by sa mešity prispôsobili podobným štýlom.
---------------------------------------

Z kostolov vyhodili oltáre, zložili kríže... Kvôli utečencom
2.11.2015 14:15


http://www.parlamentnelisty.sk/arena...ecencom-255363
Tak sa mi zdá, že zas si zavalil riadne mimo.
Dáša spomenula našich emigrantov a aké to pre nich muselo byť ťažké.
Že nám už vadia aj východniari v Bratislave, sedláci v meste a mešťania na vidieku.
Nato som napísal, že je to ich zaostalosť, nemohúcnosť (duševná úbohosť).
--------------------------------------------
Ty na to,
že západ vyspelejší? aj nemohúci?
tak potom o čom to je?
Kto ustúpil a komu, čomu v čom? Nepíšeš jasne.
A nechápeš to akosi zle?
-------------------------------------------------------
Veď kostol bol pre ľudí vždy útočiskom. A samozrejme, že nie len pre veriacich, ale pre všetkých.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Opatrenia, aby to všetko neľahlo popolom. Gotika, barok, ako dopadla Plmr?
3 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Dáša_
vždy ma trochu zamrzí, keď čítam veľmi nenávistné komentáre na imigrantov. Spomeniem si totiž, že aj moji pradedovia, prapradedovia odišli do ameriky. Niektorí sa vrátili, iní už nikdy. Niektorí aj peniaze poslali, o iných už nebolo počuť. Doteraz mi nenapadlo, jak museli mať vtedy ťažký život.
A v praxi som pochopila, že ťažký život mali aj emigranti po 48/68. Aj keď boli vzdelaní, šikovní, vždy boli len emigranti. Až na pár výnimiek, vždy mali domáci prednosť. Ťažký život.

Snažím sa chápať, že za mnohými nenávistnými komentármi je vlastne závisť. Samozrejme, keď niekto prežíva z mála a číta o tom, ako azylanti dostanú ťažké peniaze, tak ho to zarmúti. Ja si ale hovorím, že som aspoň doma, pri svojich, nemusím ísť tam, kde ma nechcú.

Aj keď pravda, u nás stačia východniari v Bratislave a už tých nemáme radi. Stačia dedinčania v okresnom meste. Alebo naopak, mešťania, ktorí sa na starosť prisťahujú na dedinu. Neprímame radi zmeny. Možno stále cítime nejaké ohrozenie? Neviem.
"Možno stále cítime nejaké ohrozenie?" Odpoveď znie, cítim sa byť ohrozený. Otázka znie: prečo im nepomôže Saudská Arábia, Izrael? majú to len na skok. Oni vedia prečo. Je tam toľko bojujúcich strán, že tato vojna neprestane. Islam je iné vierovyznanie ako kresťanstvo, je potláčané a v niektorých krajinách blízkeho východu dokonca zakázané. Nepomáhame ľuďom bez domova alebo iba v malej miere, dôchodcovia žijú na hranici chudoby, príde imigrant a chcel by sa mať lepšie ako domáci? Veď je to celé proti zdravému rozumu....Dnes príde 10 000 a zajtra 10x viac, kto ich uživí?
4 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Tak sa mi zdá, že zas si zavalil riadne mimo.
Dáša spomenula našich emigrantov a aké to pre nich muselo byť ťažké.
Že nám už vadia aj východniari v Bratislave, sedláci v meste a mešťania na vidieku.
Nato som napísal, že je to ich zaostalosť, nemohúcnosť (duševná úbohosť).
--------------------------------------------
Ty na to,
že západ vyspelejší? aj nemohúci?
tak potom o čom to je?
Kto ustúpil a komu, čomu v čom? Nepíšeš jasne.
A nechápeš to akosi zle?
-------------------------------------------------------
Veď kostol bol pre ľudí vždy útočiskom. A samozrejme, že nie len pre veriacich, ale pre všetkých.
Ani Ty si nenapísal, nezvýraznil, že na čo presne reaguješ...že Východ a Západ Slovenska. Ale to je aj tak jedno.

Šiel som ďalej, kde je vyspelejšia kultúra..
-------------------------
Čomu nerozumieš?
Predsa protestanti ustúpili moslimom...dali im k dispo svoje kostoly. Veď v poho, rozhodnutie dnej farnosti v danom meste a v danom štáte.
Ono existuje plno linkov, no nemienim ich dávať, nik neoverí ich relevantnosť.
Ale existujú tajné dohovory a aplikácia ich výsledkov do postupnej praxe...toť za hranicami - v Česku. Ak by sa to dostalo do praxe...pfúúú, to by bola sila.
Aby som aspoň naznačil, ide o voľby a následky...viď, keď je starostom obce nejaký Dežo so vzdelaním 5 triedy ZŠ, kde ani podpis na dekrét nebol schopný dať.
----------------------------
Kostol bol/je/bude vždy útočiskom...(vedel som, že to bude spomenuté).
Je ale trochu rozdiel, ak sa do kostola uchýli z onakvejších dôvodov.
Myslím si, že kostol bol vysvetený pre účely kresťanov a nie pre iné náboženstvá.
Znova ale zopakujem.
Čo by sa dialo, ak by kresťan vošiel do mešity a začal by sa prežehnávať ?
Naznačujem totiž to, že dosť sa utečencom ustupuje...tých príkladov je dostatok.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vlado 33
Dáša_
vždy ma trochu zamrzí, keď čítam veľmi nenávistné komentáre na imigrantov. Spomeniem si totiž, že aj moji pradedovia, prapradedovia odišli do ameriky. Niektorí sa vrátili, iní už nikdy. Niektorí aj peniaze poslali, o iných už nebolo počuť. Doteraz mi nenapadlo, jak museli mať vtedy ťažký život.
A v praxi som pochopila, že ťažký život mali aj emigranti po 48/68. Aj keď boli vzdelaní, šikovní, vždy boli len emigranti. Až na pár výnimiek, vždy mali domáci prednosť. Ťažký život.

Snažím sa chápať, že za mnohými nenávistnými komentármi je vlastne závisť. Samozrejme, keď niekto prežíva z mála a číta o tom, ako azylanti dostanú ťažké peniaze, tak ho to zarmúti. Ja si ale hovorím, že som aspoň doma, pri svojich, nemusím ísť tam, kde ma nechcú.

Aj keď pravda, u nás stačia východniari v Bratislave a už tých nemáme radi. Stačia dedinčania v okresnom meste. Alebo naopak, mešťania, ktorí sa na starosť prisťahujú na dedinu. Neprímame radi zmeny. Možno stále cítime nejaké ohrozenie? Neviem.
"Možno stále cítime nejaké ohrozenie?" Odpoveď znie, cítim sa byť ohrozený. Otázka znie: prečo im nepomôže Saudská Arábia, Izrael? majú to len na skok. Oni vedia prečo. Je tam toľko bojujúcich strán, že tato vojna neprestane. Islam je iné vierovyznanie ako kresťanstvo, je potláčané a v niektorých krajinách blízkeho východu dokonca zakázané. Nepomáhame ľuďom bez domova alebo iba v malej miere, dôchodcovia žijú na hranici chudoby, príde imigrant a chcel by sa mať lepšie ako domáci? Veď je to celé proti zdravému rozumu....Dnes príde 10 000 a zajtra 10x viac, kto ich uživí?
A čím prosím ťa.?
Konkrétne.
----------------------------
Tie veľké prachy berú inde, nie u nás.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Tak sa mi zdá, že zas si zavalil riadne mimo.
Dáša spomenula našich emigrantov a aké to pre nich muselo byť ťažké.
Že nám už vadia aj východniari v Bratislave, sedláci v meste a mešťania na vidieku.
Nato som napísal, že je to ich zaostalosť, nemohúcnosť (duševná úbohosť).
--------------------------------------------
Ty na to,
že západ vyspelejší? aj nemohúci?
tak potom o čom to je?
Kto ustúpil a komu, čomu v čom? Nepíšeš jasne.
A nechápeš to akosi zle?
-------------------------------------------------------
Veď kostol bol pre ľudí vždy útočiskom. A samozrejme, že nie len pre veriacich, ale pre všetkých.
Ani Ty si nenapísal, nezvýraznil, že na čo presne reaguješ...že Východ a Západ Slovenska. Ale to je aj tak jedno.

Šiel som ďalej, kde je vyspelejšia kultúra..
-------------------------
Čomu nerozumieš?
Predsa protestanti ustúpili moslimom...dali im k dispo svoje kostoly. Veď v poho, rozhodnutie dnej farnosti v danom meste a v danom štáte.
Ono existuje plno linkov, no nemienim ich dávať, nik neoverí ich relevantnosť.
Ale existujú tajné dohovory a aplikácia ich výsledkov do postupnej praxe...toť za hranicami - v Česku. Ak by sa to dostalo do praxe...pfúúú, to by bola sila.
Aby som aspoň naznačil, ide o voľby a následky...viď, keď je starostom obce nejaký Dežo so vzdelaním 5 triedy ZŠ, kde ani podpis na dekrét nebol schopný dať.
----------------------------
Kostol bol/je/bude vždy útočiskom...(vedel som, že to bude spomenuté).
Je ale trochu rozdiel, ak sa do kostola uchýli z onakvejších dôvodov.
Myslím si, že kostol bol vysvetený pre účely kresťanov a nie pre iné náboženstvá.
Znova ale zopakujem.
Čo by sa dialo, ak by kresťan vošiel do mešity a začal by sa prežehnávať ?
Naznačujem totiž to, že dosť sa utečencom ustupuje...tých príkladov je dostatok.
Čoho sa to stále chytáš?
Sám si písal, "ak je to pravda".
Ja si myslím, že v tých kostoloch, pravdepodobne zriadili nejaké, miesta pomoci. Nie že ich odovzdali, či prenechali.
No a či by nás pustili do mešity, je jasné, či nie? Ale v prípade nejakej katastrofy v Európe, neviem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Čoho sa to stále chytáš?
Sám si písal, "ak je to pravda".
Ja si myslím, že v tých kostoloch, pravdepodobne zriadili nejaké, miesta pomoci. Nie že ich odovzdali, či prenechali.
No a či by nás pustili do mešity, je jasné, či nie? Ale v prípade nejakej katastrofy v Európe, neviem.
Slovíčkuješ...slovíčkáriš...nerieš.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
jar88
Tak sa mi zdá, že zas si zavalil riadne mimo.
Dáša spomenula našich emigrantov a aké to pre nich muselo byť ťažké.
Že nám už vadia aj východniari v Bratislave, sedláci v meste a mešťania na vidieku.
Nato som napísal, že je to ich zaostalosť, nemohúcnosť (duševná úbohosť).
--------------------------------------------
Ty na to,
že západ vyspelejší? aj nemohúci?
tak potom o čom to je?
Kto ustúpil a komu, čomu v čom? Nepíšeš jasne.
A nechápeš to akosi zle?
-------------------------------------------------------
Veď kostol bol pre ľudí vždy útočiskom. A samozrejme, že nie len pre veriacich, ale pre všetkých.
Ani Ty si nenapísal, nezvýraznil, že na čo presne reaguješ...že Východ a Západ Slovenska. Ale to je aj tak jedno.

Šiel som ďalej, kde je vyspelejšia kultúra..
-------------------------
Čomu nerozumieš?
Predsa protestanti ustúpili moslimom...dali im k dispo svoje kostoly. Veď v poho, rozhodnutie dnej farnosti v danom meste a v danom štáte.
Ono existuje plno linkov, no nemienim ich dávať, nik neoverí ich relevantnosť.
Ale existujú tajné dohovory a aplikácia ich výsledkov do postupnej praxe...toť za hranicami - v Česku. Ak by sa to dostalo do praxe...pfúúú, to by bola sila.
Aby som aspoň naznačil, ide o voľby a následky...viď, keď je starostom obce nejaký Dežo so vzdelaním 5 triedy ZŠ, kde ani podpis na dekrét nebol schopný dať.
----------------------------
Kostol bol/je/bude vždy útočiskom...(vedel som, že to bude spomenuté).
Je ale trochu rozdiel, ak sa do kostola uchýli z onakvejších dôvodov.
Myslím si, že kostol bol vysvetený pre účely kresťanov a nie pre iné náboženstvá.
Znova ale zopakujem.
Čo by sa dialo, ak by kresťan vošiel do mešity a začal by sa prežehnávať ?
Naznačujem totiž to, že dosť sa utečencom ustupuje...tých príkladov je dostatok.
Mas slabe vedomosti o protestantskych chramoch.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Mas slabe vedomosti o protestantskych chramoch.
Ja viem...no a čo ? Veď nie sme na skúške z teológie.
Ale kto chce, tak ten pochopí, že o čom vravím.

Ale opýtam sa :
Ako je to s Tebou a tou osobnostnou charitou ? Ešte stále som nedostal odpoveď.
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Sankt Johann pastva pre oči každý deň
Naposledy upravil pmajap : 06.11.15 at 20:16
20151025_172438.jpg  
20150911_111943.jpg  
20151025_134926.jpg  
20150911_125241.jpg  
20151018_091805.jpg  

20150911_130237.jpg  
20151018_100803.jpg  
20151018_103231.jpg  
20151018_103520.jpg  
20151018_092435.jpg  

20151018_111650.jpg  
20151025_134302.jpg  
20151025_133537.jpg  
1/1
8 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Mala som v plane....ist dnes trosku.....do stareho mesta...tak z nohy na nohu....zabit cas pred keramikou......pecene gastany by som si...ako minuly pondelok......ale kedze sama.....co ak na mna zaútoci...ten onyý...
No, aspoň by ho konečne niekto chytil. :-)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Vyššie pokuty za závažné prekročenie rýchlosti dostali na výbore zelenú
http://auto.sme.sk/c/8059111/vyssie-...u.html?ref=trz

Táto pasáž ma aj celkom pobavila.

Po novom sa bude postihovať aj porušenie zákazu nákladných vozidiel nad 7,5 tony predchádzať po diaľnici iné vozidlá.
Jeden nejaký šofér/ka, ktorý si netrúfne na vyššiu rýchlosť ako 70-80 km/h a na diaľnici by podľa toho bola kolóna ajajáááj...
Alebo prázdny kamión nebude môcť predísť naložený ...
---------------------
Len mi tam chýba ešte to postihovanie chodcov a ich "objektívna" zodpovednosť.

---------------------

ALE môžeme sa čudovať ???

Rezort vnútra dostal pokarhanie od ministerstva financií, že neplní štátnu pokladnicu - napríklad pokutami od vodičov za priestupky...
...
Minulý rok sa preto rezort financií obrátil na ministerstvo vnútra a upozornil na riziká nenaplnenia príjmov. V prípade pokút (napríklad za dopravné priestupky), ako aj sankcií z elektronického mýta, videlo ministerstvo financií na vnútre dieru vo výške takmer 27 miliónov eur.
http://www.aktuality.sk/clanok/27719...ut-nic-nebude/

----------------------------

BRATISLAVA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Policajti naplnili štátny rozpočet za obdobie vlády Roberta Fica pokutami za dopravné priestupky sumou 117 780 655 eur. Vyplýva to z odpovede ministra vnútra Roberta Kaliňáka na interpeláciu poslanca NR SR Jozefa Mikloška (KDH).

http://www.webnoviny.sk/slovensko/cl...akmer-118-mil/
Naposledy upravil buchač : 04.11.15 at 07:32
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Jar, dovoľ mi zasmiať sa. Prečo robíš zo seba úmyselne nechápajúceho?
Tak, ako ich nezaplatia teraz, nezaplatia ich nikdy. Na Slovensku sa vždy nájde niekto, kto to bude robiť za 400 eur brutto, takže pre podnikateľov super kšeft. A teraz treba ešte nadávať na ľudí, že si sami za to môžu, lebo to nemajú čo robiť za 400 eur. A podnikateľ je zase ako svätý za dedinou, ktorý vlastne za nič nemôže..., iba obchoduje TRHOVO.
A potom tí istí podnikatelia horekujú, že im nemá kto robiť tržby v ich obchodoch, lebo tá obrovská masa ľudí ledvo vyžije, takže kupujú iba najnutnejšie veci. A tých 1-5% pracháčov majú furt iba 1 žalúdok na osobu, takže peniaze v obehu chýbajú.
Súhlasí asi každý.
Z čoho budú tí ľudia žiť v dôchodku?
Je úplne v poriadku, keď sa výška platu odvíja podľa pracovnej pozície v podniku. Ale ľudia nielen na najnižších pozíciách majú otrokárske mzdy vypočítané jednotne na celom území iba na zúfalé prežitie. Doplácajú na to zdravotne, rozbíjajú sa rodiny, narastá frustrácia, agresia. Zo zisku žije iba manažment firiem. Ide o známe otváranie nožníc, ale aby sa zasa raz nestalo, že tie nožnice znova cvaknú, pretože to ľudia jednoducho nevydržia.
Peniaze na zvýšenie platov pracovníkov sú. Ale nepoľavia nikde pre adekvátne ohodnotenie svojich pracovníkov. Toto je asi jediná jednotnosť na Slovensku, ktorá tu v súčasnej dobe existuje. Devastuje sa zámerne školstvo, zdravotníctvo, infraštruktúra.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať