Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako som minule spomínal - Sociálka naháňala moju fazuľku s dokladmi. Naštastie pre ňu - všetky mala. Ale ako mi prezradila - idú po pánovi "podnikateľovi" - preto zháňajú všetkých, ktorí tam pracoval, aby zistili skutočný stav. Pán podnikateľ síce strhával to, čo mal, ale nič neodviedol. Neodvádzal dane, poistné, odvody - skrátka nič. A na krku má niekoľko exekúcii - dokonca založil dom svojich rodičov (chudáci rodičia - čoho sa dožili - môžu o strechu nad hlavou prísť). A pána podnikateľa nieto - zmizol....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
Na 7nocidov.minimalne 2 tyzdne.....na menej sa neoplati ani balit
Skoro som sa došťal.
Tých 7 nocí tam uvádzajú pre orientáciu zákazníka.
Je to hotel, nie ROH ubytovňa.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
Presne tak. A frčíš, frčíš na dlh, ako Slovenský kráľ.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Ako som minule spomínal - Sociálka naháňala moju fazuľku s dokladmi. Naštastie pre ňu - všetky mala. Ale ako mi prezradila - idú po pánovi "podnikateľovi" - preto zháňajú všetkých, ktorí tam pracoval, aby zistili skutočný stav. Pán podnikateľ síce strhával to, čo mal, ale nič neodviedol. Neodvádzal dane, poistné, odvody - skrátka nič. A na krku má niekoľko exekúcii - dokonca založil dom svojich rodičov (chudáci rodičia - čoho sa dožili - môžu o strechu nad hlavou prísť). A pána podnikateľa nieto - zmizol....
Aspoň vidíš, aké to majú naši podnikatelia ťažké.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88
lujza.j
Na 7nocidov.minimalne 2 tyzdne.....na menej sa neoplati ani balit
Skoro som sa došťal.
Tých 7 nocí tam uvádzajú pre orientáciu zákazníka.
Je to hotel, nie ROH ubytovňa.
Zasnem.....ze by kupit dva pobyty za sebou?!sa nedosti.....ty vsadebolko a vsevedko
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

http://www.cas.sk/clanok/412334/robi...e-v-zahranici/
Dovolenková sezóna sa pomaly začína a tisícky Slovákov si chodia oddýchnuť k moru. My ako turisti máme zopár charakteristík, podľa ktorých nás vedia už ľudia identifikovať. Aspoň jednu z týchto vecí ste spravili na dovolenke určite aj vy.
1. Jedlo na pláži

Spraviť si rožok so salámou, alebo zabaliť si len napríklad ovocie, je rozdiel. Keď budete počuť šuchotanie sáčku a uvidíte jedlo zabalené v servítke, ktorá je celá mokrá od masla, zbystrite pozornosť. Pravdepodobne pôjde o Slovákov. Paštéta a rožky sú taktiež častou voľbou.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
jar88
lujza.j
Na 7nocidov.minimalne 2 tyzdne.....na menej sa neoplati ani balit
Skoro som sa došťal.
Tých 7 nocí tam uvádzajú pre orientáciu zákazníka.
Je to hotel, nie ROH ubytovňa.
Zasnem.....ze by kupit dva pobyty za sebou?!sa nedosti.....ty vsadebolko a vsevedko
Moja, veď píšem, že hotéél, to znamená, že sa ubytuješ podľa vlastnej vôle. A to aj na jeden jediný deň. Ale ak chceš, tak aj na dva, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 dní.
-----------------------
PS - tých 14 dní nieje konečný limit, dá sa aj ďalej pokračovať.
(to aby neprišlo k omylu, že len 14 dní)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
Len aby to nevzala doslova a necestovala s debetkou a chlapom na Kubu.
------------------------
Tam potrebuje riadny bágel. Teda zatiaľ než tam nezavládne tá amerikanizácia.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
Presne tak. A frčíš, frčíš na dlh, ako Slovenský kráľ.
Moj ty stary :-)))))))))))
Pomylil si si debetku s kreditkou. Na debetke mas prachy SVOJE.
A kreditka je uverova karta.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Moj ty stary :-)))))))))))
Pomylil si si debetku s kreditkou. Na debetke mas prachy SVOJE.
On si toho dosť mýli a dosť často ... skoro permanentne....



A doplním....... rečnícka otázka: Nie je náhodou omylom prírody?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88
Nandrolon
Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
Presne tak. A frčíš, frčíš na dlh, ako Slovenský kráľ.
Moj ty stary :-)))))))))))
Pomylil si si debetku s kreditkou. Na debetke mas prachy SVOJE.
No jasné a preto s ňou ideš na debet.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ty si este nepocul, ze banky maju "obratene uctovnictvo"??
Debetna su tvoje prachy, viazana na ucet, kreditka je uverova, nemusi byt viazana k uctu...
Dostudovat !
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ale ten dabet dajako poznaá....jaj...co on nepozna
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

jar88
Nandrolon
Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
Presne tak. A frčíš, frčíš na dlh, ako Slovenský kráľ.
http://www.sme.sk/c/3921630/debetna-...-rozdiely.html
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza.j
Ale ten dabet dajako poznaá....jaj...co on nepozna
Kua, ved oni vsetci cely zivot pouzivaju kreditky a potom menia simky kvoli exekutorom :-)))))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ty si este nepocul, ze banky maju "obratene uctovnictvo"??
Debetna su tvoje prachy, viazana na ucet, kreditka je uverova, nemusi byt viazana k uctu...
Dostudovat !
Debetná karta
- vlastné peniaze
Debetná karta je vydaná k bežnému účtu, ktorý je vedený v banke. Znamená, že jej majiteľ u obchodníka alebo pri výbere hotovosti z bankomatu používa vlastné peniaze, ktoré má uložené na účte v banke. Klient zvyčajne platí tzv. účtovné poplatky za transakcie, ktoré touto debetnou kartou vykonáva.
Ak využíva povolené prečerpanie k účtu, tzv. kontokorent, môže pomocou karty čerpať peniaze až do povoleného limitu. Inými slovami, môže ísť do mínusu. Treba však počítať s tým, že po tom, čo bude mať na účte opäť dostatok peňazí (príde mu naň napríklad výplata), banka si dlžnú sumu stiahne a úročí ju vyšším, sankčným úrokom.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/3921630/debetna-...#ixzz4BeftB5pi
Debetná a kreditná karta – rozdiely
Platobné karty sa na prvý pohľad od seba nelíšia. Sú rovnako veľké, farebné, obsahujú logo banky a názov kartovej spoločnosti , ktorá ich vydala.

Platobné karty sa na prvý pohľad od seba nelíšia. Sú rovnako veľké, farebné, obsahujú logo banky a názov kartovej spoločnosti , ktorá ich vydala.

Buď sú hladké, čiže indentované, alebo s vystúpeným písmom, teda embosované. Môžu obsahovať magnetický prúžok alebo čip. Čo na karte nie je vidieť, je to, či je debetná alebo kreditná.


BRATISLAVA. Základné delenie platobných kariet je na debetné a kreditné. Hoci obidve umožňujú platiť za platby u obchodníkov alebo vyberať hotovosť z bankomatu, hlavný rozdiel je v tom, aké peniaze sa za nimi skrývajú.

Debetná karta

- vlastné peniaze

Debetná karta je vydaná k bežnému účtu, ktorý je vedený v banke. Znamená, že jej majiteľ u obchodníka alebo pri výbere hotovosti z bankomatu používa vlastné peniaze, ktoré má uložené na účte v banke. Klient zvyčajne platí tzv. účtovné poplatky za transakcie, ktoré touto debetnou kartou vykonáva.

Ak využíva povolené prečerpanie k účtu, tzv. kontokorent, môže pomocou karty čerpať peniaze až do povoleného limitu. Inými slovami, môže ísť do mínusu. Treba však počítať s tým, že po tom, čo bude mať na účte opäť dostatok peňazí (príde mu naň napríklad výplata), banka si dlžnú sumu stiahne a úročí ju vyšším, sankčným úrokom.

Ďalšou črtou debetných kariet je, že môžu byť embosované alebo indentované. Rozdiel je v tom, že embosované majú identifikačné údaje akoby zo zadnej strany vryté do karty, takže na vrchnej strane písmo vyčnieva. Charakteristické pre ne je, že sa dajú u obchodníkov použiť v tzv. žehličkách. Je to obdĺžnikový prístroj, do ktorého obchodník vloží kartu, vrchnou časťou prístroja po nej prejde zľava doprava a naopak. Odtlačí tak vystúpené údaje na karte na akúsi potvrdenku a na základe toho sa vykoná aj autentifikácia klienta. Občas takýto prístroj vidieť najmä v starších amerických filmoch, kde ich používajú obchodníci alebo na recepciách hotelov. Indentované karty sú hladké, identifikačné údaje o klientovi a karte sú na nej napísané plocho, nevyčnievajú. Väčšinou sa používajú na výber z bankomatov, ale môžu a aj sa využívajú i na platenie v obchodoch.

Kreditná karta

- úver pri ruke

Na rozdiel od debetnej karty je pre kreditnú kartu charakteristické, že klient nepoužíva vlastné peniaze, ale banka mu vlastne dáva úver. Stanoví mu určitý úverový rámec, ktorý môže čerpať podľa potreby a neplatí väčšinou účtovné položky. Tieto karty sú viac orientované na platenie cez POS terminály, je to výhodnejšie z hľadiska poplatkovej politiky, ale, samozrejme, možno nimi vyberať aj hotovosť z bankomatu.

Výhodou kreditných kariet je tzv. bezúročné obdobie. Počas neho klient čerpá úver zadarmo, keď splatí celú sumu, ktorú za toto obdobie vyčerpal. Každá banka ho má stanovené inak, pohybuje sa v rozpätí od 40 do 50 dní. Klient však úver môže uhradiť postupne ako určité percento z dlžnej sumy v podobe tzv. povinnej minimálnej splátky. Vtedy už banke platí úrok. Povinná minimálna splátka je vo väčšine bánk stanovená na 5 percent z dlžnej sumy, ale môže byť aj 10 percent. Prakticky vzápätí, ako klient splatí povinnú minimálnu splátku, môže čerpať peniaze opäť. Úver na kreditnej karte je totiž revolvingový, koľko sa splatí, toľko sa môže opäť čerpať.



Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/3921630/debetna-...#ixzz4Beg0KpF3
-----------------------------------------------

Už ti je jasné, čo a kedy je výhodnejšie? Ty obrátené účtovanie?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vyhodnejsie je pouzivat vlastne prachy. Vzdy, ked ich clovek vlastni. Hadam ma nechces ucit o kartach prave ty :-)))))))))))
Ps: treba nastudovat aj "suvisiace poplatky", potom zistis, co je vyhodnejsie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Žabinka
jar88
Nandrolon
Na co balit ? Debetku das do kapsy :-))))))
Presne tak. A frčíš, frčíš na dlh, ako Slovenský kráľ.
http://www.sme.sk/c/3921630/debetna-...-rozdiely.html
Debetná karta
- vlastné peniaze
Debetná karta je vydaná k bežnému účtu, ktorý je vedený v banke. Znamená, že jej majiteľ u obchodníka alebo pri výbere hotovosti z bankomatu používa vlastné peniaze, ktoré má uložené na účte v banke. Klient zvyčajne platí tzv. účtovné poplatky za transakcie, ktoré touto debetnou kartou vykonáva.
Ak využíva povolené prečerpanie k účtu, tzv. kontokorent, môže pomocou karty čerpať peniaze až do povoleného limitu. Inými slovami, môže ísť do mínusu. Treba však počítať s tým, že po tom, čo bude mať na účte opäť dostatok peňazí (príde mu naň napríklad výplata), banka si dlžnú sumu stiahne a úročí ju vyšším, sankčným úrokom.


Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/3921630/debetna-...#ixzz4BehkftZp

No a toto sa ti na kreditke v žiadnom prípade nestane. Jednoducho na cestách čerpáš vlastne úver a následne ho bez poplatkov a úroku zaplatíš z účtu.
Jednoduché, či nie?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Vyhodnejsie je pouzivat vlastne prachy. Vzdy, ked ich clovek vlastni. Hadam ma nechces ucit o kartach prave ty :-)))))))))))
Ps: treba nastudovat aj "suvisiace poplatky", potom zistis, co je vyhodnejsie.
Samozrejme, že za vlastné a naviac v hotovosti je lepšie, ale koľko našincov ide za vlastné? Teda za vlastné hotové, nie budúce hotové.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať