Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Nuž čo? Ešte sa "narehlíme"... až nám z toho šibať bude....
Myslím, že ten rehot skončí, akonáhle si uvedomíme, že sme zostali na Titaniku a Briti v záchranných člnoch za obzorom.
---------------------
Inak základná myšlienka EÚ (spoločný trh, voľný pohyb občanov, tovaru, služieb a kapitálu) mi bola vždy sympatická, ale to, čo z nej urobili eurohujeri, ju nevyhnutne pochová. Briti v referende jasne dali vedieť, že zatiaľ z nich neurobili jedno veľké, celistvé euro-stádo.
---------------------
Som zvedavý, akú vládu si zvolia a kedy a čím a či vôbec, na nich eurohujeri niekedy zaútočia. Zatiaľ tvrdia, že to, čo vyjednal Cameron je maximum. Preto som zvedavý, kam až v budúcnosti, EÚ pred UK zacúva.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Predseda narodnej rany....hovorkyna P NR SR....ked sa pomyli aj pravdu povie...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Čo vás po politike, my to nezmeníme, na to sú tam naši zástupcovia a tí si urobia to čo budú chcieť. Nás sa pýtať nikto nebude. Dajte si radšej želé višňovo - malinové kocky s extra veľkými kúskami višní.
Višňovo - malinové želé (1).JPG  
Višňovo - malinové želé (3).JPG  
1/1
8 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Myslím, že ten rehot skončí, akonáhle si uvedomíme, že sme zostali na Titaniku a Briti v záchranných člnoch za obzorom.
Tak nejako...???
25928557xu.jpg  
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
Bohužiaľ pravdepodobnosť tvojho výroku sa blíži k "1", ako sa dá vystúpiť z NATO? lebo o vstupe doň sme nehlasovali ako o vstupe do EU
*
Reaguješ na mna?Vystupiť z NATO je posledná vec ktorú by som chcela.Rada by som dožila na Slovensku.[/QUOTE]
Však sa chceme mať ako vo Švajčiarsku a oni nie sú v NATO ani Rakúšania sa neboja bez NATO dokonca ani Fíni tak kde je problém? v medzinárodných dohovoroch o neúčasti v blokoch
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
BXLmiami
Bohužiaľ pravdepodobnosť tvojho výroku sa blíži k "1", ako sa dá vystúpiť z NATO? lebo o vstupe doň sme nehlasovali ako o vstupe do EU
*
Reaguješ na mna?Vystupiť z NATO je posledná vec ktorú by som chcela.Rada by som dožila na Slovensku.
Však sa chceme mať ako vo Švajčiarsku a oni nie sú v NATO ani Rakúšania sa neboja bez NATO dokonca ani Fíni tak kde je problém? v medzinárodných dohovoroch o neúčasti v blokoch[/QUOTE]
To akože vystúpenie z NATO, by malo byť "múdre rozhodnutie"?
Ty si naozaj myslíš, že na neutralitu, stačí nejaké rozhodnutie?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Myslím, že ten rehot skončí, akonáhle si uvedomíme, že sme zostali na Titaniku a Briti v záchranných člnoch za obzorom.
Tak nejako...???
Skoro tak, len s tým rozdielom, že DEPT by bola luxusnou výletnou loďou a zatiaľ ešte, by plávala v pokojných vodách.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

babka - ježibabka
Čo vás po politike, my to nezmeníme, na to sú tam naši zástupcovia a tí si urobia to čo budú chcieť. Nás sa pýtať nikto nebude. Dajte si radšej želé višňovo - malinové kocky s extra veľkými kúskami višní.
Dáme, dáme! Máš toho dosť pre všetkých?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Angličtina už asi nebude rokovacím jazykom v EU to už by sa mohlo zaviesť rovno esperanto, latinčina alebo jazyk kmeňa Burundi
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
BXLmiami
Bohužiaľ pravdepodobnosť tvojho výroku sa blíži k "1", ako sa dá vystúpiť z NATO? lebo o vstupe doň sme nehlasovali ako o vstupe do EU
*
Reaguješ na mna?Vystupiť z NATO je posledná vec ktorú by som chcela.Rada by som dožila na Slovensku.
Však sa chceme mať ako vo Švajčiarsku a oni nie sú v NATO ani Rakúšania sa neboja bez NATO dokonca ani Fíni tak kde je problém? v medzinárodných dohovoroch o neúčasti v blokoch
To akože vystúpenie z NATO, by malo byť "múdre rozhodnutie"?
Ty si naozaj myslíš, že na neutralitu, stačí nejaké rozhodnutie?[/QUOTE]
ty tomu nerozumieš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Mám taký pocit že si všetci chytia nosy a budú rozmýšľať triezvejšie alebo nebudú a každý si povie dá sa
Keď tak čítam vyjadrenia štátnikov ???
Každý sa vyjadril tak, či onak...ALE vyjadril sa k veci jasne a aj zrozumiteľne, zaujal postoj.

LEN ten náš pán prezident je nejak úplne mimo.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...drzat-jednotu/
-----------------------------
...a úplne trápna je tá karikatúra, kde kráľovná rozhadzuje mozgy potetovaným fašistom. To chce autor naznačiť, že každý hlasujúci odídenec je ich prívržencom ???
Naposledy upravil buchač : 24.06.16 at 17:39
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Nič sa nedeje, len briti to budú mať ťažšie a už im svitlo, dva roky budú padať vlády , Putin sa upije šampanským a Merkelová emigruje do oslobodeného Iraku
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nechceli to iba mladí výrostkovia, ktorí sú superpodnikateľmi v štátoch EÚ, teda aj u nás + sú tam ešte dôchodci, ktorí využívajú recipročné zmluvy o zdravotnej starostlivosti, napr. v španielsku, ale na druhej strane tí "starší", ktorí sa pozreli okolo seba a videli samých "kozomrdov", a učiteľky v škôlkach dostali nariadenie aby sa ich deti neoslovovali "ty a tá" ale univerzálne, /slniečkári/, lebo však to dieťa sa môže vlastne rozhodnúť či je chlapec alebo dievča"...
Tí volili za vystúpenie, a ani sa im nečudujem.
PS: ale chápem, že tí, čo majú v anglicku/írsku nejakú rodinu sú proti. Sám by som možno tak uvažoval...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Mám taký pocit že si všetci chytia nosy a budú rozmýšľať triezvejšie alebo nebudú a každý si povie dá sa
Keď tak čítam vyjadrenia štátnikov ???
Každý sa vyjadril tak, či onak...ALE vyjadril sa k veci jasne a aj zrozumiteľne, zaujal postoj.

LEN ten náš pán prezident je nejak úplne mimo.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...drzat-jednotu/
-----------------------------
...a úplne trápna je tá karikatúra, kde kráľovná rozhadzuje mozgy potetovaným fašistom. To chce autor naznačiť, že každý hlasujúci odídenec je ich prívržencom ???
Prvé vyjadrenie ešte neznamená podrobnú analýzu a stanovenie nových úloh, musia niečo vymyslieť aby si zachránili kožu a zachovali tvár.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pmajap
Nič sa nedeje, len briti to budú mať ťažšie a už im svitlo, dva roky budú padať vlády , Putin sa upije šampanským a Merkelová emigruje do oslobodeného Iraku
tesne vedľa Iraku, ale deje, len nie je taký veľký buchot, Všetko je pominuteľné
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Nechceli to iba mladí výrostkovia, ktorí sú superpodnikateľmi v štátoch EÚ, teda aj u nás + sú tam ešte dôchodci, ktorí využívajú recipročné zmluvy o zdravotnej starostlivosti, napr. v španielsku, ale na druhej strane tí "starší", ktorí sa pozreli okolo seba a videli samých "kozomrdov", a učiteľky v škôlkach dostali nariadenie aby sa ich deti neoslovovali "ty a tá" ale univerzálne, /slniečkári/, lebo však to dieťa sa môže vlastne rozhodnúť či je chlapec alebo dievča"...
Tí volili za vystúpenie, a ani sa im nečudujem.
PS: ale chápem, že tí, čo majú v anglicku/írsku nejakú rodinu sú proti. Sám by som možno tak uvažoval...
lenže rozbehnutý proces schvaľovania TTIP je znova na začiatku čo je najvýraznejší plus BREXITU
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
pavol54
Mám taký pocit že si všetci chytia nosy a budú rozmýšľať triezvejšie alebo nebudú a každý si povie dá sa
Keď tak čítam vyjadrenia štátnikov ???
Každý sa vyjadril tak, či onak...ALE vyjadril sa k veci jasne a aj zrozumiteľne, zaujal postoj.

LEN ten náš pán prezident je nejak úplne mimo.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...drzat-jednotu/
-----------------------------
...a úplne trápna je tá karikatúra, kde kráľovná rozhadzuje mozgy potetovaným fašistom. To chce autor naznačiť, že každý hlasujúci odídenec je ich prívržencom ???
Prvé vyjadrenie ešte neznamená podrobnú analýzu a stanovenie nových úloh, musia niečo vymyslieť aby si zachránili kožu a zachovali tvár.
Sorry, ALE (nie iba) môj názor je ten, že náš prezident tú svoju tvár stratil dosť rýchlo po usadení do prezidentského kresla.

Ale je to iba môj názor a dodám ešte, že samostatné Slovensko ešte nemalo prezidenta, ktorý by si zaslúžil úctu celého národa.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Ale čo z toho bude vyplývať?
Predpoklad (nemusí sa naplniť):
Rada EU bude musieť toto schváliť. OK - schvália. UK sa stane samostatným štátom v Európe.
Do dvoch rokov bude Škótsko požadovať odtrhnutie od British Commonwealth, Škóti totiž v EU chceli zotrvať. Ak sa im to podarí, bude to pokračovať North Ireland (Severné Írsko), ktoré sa bude chcieť pripojiť k Írsku. A to bude značiť rozpad British Commonwealth, pretože Austrália a New Zealand (Nový Zéland) si tiež povedia, že aj oni chcú byť samostatní a nie v područí His Majestic, Španieli začnú požadovať navrátenie Gibraltáru, Argentína zase bude chcieť Falklandy.
To bude po stránke politickej. Po stránke ekonomickej - už nebudú tak radi Briti investovať v iných štátoch, ak budú chcieť si udržať svoju ekonomiku. T.z. že i na Slovensku do dvoch rokov pri Nitre závod stáť nebude (a aká to bude rana pre Hranatého).
Do dvoch rokov sa bude na Ostrov chodiť len na pas (žiadny OP/ID), možno sa zavedú i víza (veď predsa imigranti), čo bude strašná smola pre našich Romulánov, smola pre iných, ktorí tam pracovali a pracujú. Nakoľko Briti si budú chrániť svoj pracovný trh, tak "cezpoľných" postupne vysáčkujú (už teraz z toho Poliaci majú bobky).

A ako sa spomínalo - dominový efekt. Češi tiež majú zajačie úmysly, Francúzi tiež, Gréci by chceli, ale sami sa pchajú k tomu, aby sa vypudili. A čo tu potom zostane?
Silný Deutschland und Osterreich, k tomu lenivé Italiano a ostatné slabé štátiky, ktoré budú musieť rozpočtovú dieru zaplátať.
Pretože EUrohujeri nemienia rozhadzovať na pí**viny, tak sa bude míňať a míňať a tí drobní budú platiť a platiť.
Vtedy som napísal predpoklad. A tu http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...drzat-jednotu/ sa to začína pomaličky vyjasňovať:
Skotští představitelé dali najevo, že budou usilovat o nové referendum o nezávislosti na Británii, které by jim umožnilo opětovné přistoupení k EU. Volání ke sjednocení s Irskou republikou zaznívá ze Severního Irska.
A to je len začiatok....
A to vtedy som ani netušil, aký bude výsledok referenda.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
pavol54
Mám taký pocit že si všetci chytia nosy a budú rozmýšľať triezvejšie alebo nebudú a každý si povie dá sa
Keď tak čítam vyjadrenia štátnikov ???
Každý sa vyjadril tak, či onak...ALE vyjadril sa k veci jasne a aj zrozumiteľne, zaujal postoj.

LEN ten náš pán prezident je nejak úplne mimo.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...drzat-jednotu/
-----------------------------
...a úplne trápna je tá karikatúra, kde kráľovná rozhadzuje mozgy potetovaným fašistom. To chce autor naznačiť, že každý hlasujúci odídenec je ich prívržencom ???
Prvé vyjadrenie ešte neznamená podrobnú analýzu a stanovenie nových úloh, musia niečo vymyslieť aby si zachránili kožu a zachovali tvár.
Sorry, ALE (nie iba) môj názor je ten, že náš prezident tú svoju tvár stratil dosť rýchlo po usadení do prezidentského kresla.

Ale je to iba môj názor a dodám ešte, že samostatné Slovensko ešte nemalo prezidenta, ktorý by si zaslúžil úctu celého národa.
Ja som reagoval na vetu "Keď tak čítam vyjadrenia štátnikov", Nie na prezidenta svojich voličov
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Ale je to iba môj názor a dodám ešte, že samostatné Slovensko ešte nemalo prezidenta, ktorý by si zaslúžil úctu celého národa.
By som rád vedieť názor dotyčného, ktorý s mojím nesúhlasí.

Kováč, Schuster, Gašparovič, Kiska...ktorý čo zrobil - zviditeľnil niečo pre Slovensko ???

Kováč únosom svojho syna ? Veď mladý má toľko masla na hlave, že to nie je pekné...

Schuster snáď tou dvoplatničkou a inými onačinami ? Jeho syna nemienim rozoberať..

Gašparovič snáď ? Že bolo naň určité podozrenie ohľadom poľovačky s určitým koncom ? Jeho syn je už iný level...zaradil by som do kategórie chrapúňov...

Kiska ? Pche...ten sa zatiaľ pchá do nesprávnej riti....a jeho synátor zatiaľ kšeftuje so zbraňami.

----------------------------------------------------------------

Reagovať | Nahlásiť | Ignorovať |...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať