Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pobavili diskusie ako vždy :-)).Na Pravde zase diskutujú nad pohotovosťami a nevedia o čom.Smiešne:-)).
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a ja diskutujem sama so mnou, ..treba mi zreparovať kúpeľňu..nie prerobiť, ani inovovať, len slušne zreparovať...ja hovorím mne:"treba"..a mne hovorí mne:"veď hej, treba,ale nie si milionár!"..a ja hovorím mne: "aj za trochu peňazí može byť kopec muziky!"..(medzičasom som prebehla zo dvojo stavebnín a aktuálne letáky náležitých predajcov v blízkosti mňa-noo, ale také, ako ja chcem, som nenašla..a tak ja hovorím mne:"kašli na to"..a mne hovorí mne: "vymysli niečo!"..šmarjá, vraj vymysli!..uff!..
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nedávno tu spomenul Pavol drozdy. Ja si ich tiež užívam roky.
Dostala som pred týždňom avízo, že asi 21. 6. bude vtáctvo meniť perie a stíchne. U nás to stihli o tri dni skôr. To je priam prírodný úkaz!
Ráno neprirodzené hrobové ticho široko-ďaleko, skončili živé rána. Prvý individuálny štebot zaznel po 15. hod. V podstate je stále ticho.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

o 6-tej som sa zobudila a prvé,čo som si uvedomila,bol vtáčí spev.Celý deň bez prestávky niečo spieva,dokonca okolo polnoci je tu počuť nejaké pískanie,asi sovy,tie sme tu zatiaľ nemali.
Spievať prestávajú po 24.6. (Ján berie vtáčikom píšťalky)
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nechápem,prečo sa mi tam nedali nahrať fotky priamo do komentára,norrmálne som ich priložila a keď som odoslala koment,tak nič,iba text.....a nejde mi to ani cez formátovanie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

V komentároch sa fotky nezobrazujú, len odkazy na ich miesto uloženia.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nemyslím komentár v nejakej inej téme k odpovedi,myslím tu....veď taiko tu má vložené 3 fotky-16.06.16 20:04
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ chceš sem vložiť fotku/obrázok z internetu, musíš to urobiť buď cez "formatovať" a cez ikonku obrázka (vlozíš tam odkaz na ten obrázok a ten sa zobrazí), alebo jeho kopírovaním a vložením, alebo "programátorsky". použitím TAGov. A to je [ img] adresa obrázku na nete [ /img] V TAGoch bez medzier!

Pokiaľ je to tvoj obrázok z počítača, tak to vkladáš ako "príloha, foto".
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

je to môj obrázok,normálne som ho vložila,aj som to videla,že tam je,ale keď som klikla na ODPOVEDAŤ a moja odpoveď sa zobrazila,tak obrázok tam nebol,iba text.
Šak to normálne robím,dávam foto do témy o mydlách a sú tam.......zase tu je niečo pokazené.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

...
rybarova zena.jpg  
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ty môj oný...to sa už odkedy príspevky mažú ???
Konkrétne ide http://www.porada.sk/t285956-zivot-n...ml#post2867799

Príspevok samotný bol text jednej skladby od Landu.
Žeby sa patričný komentár k hodnoteniu nepáčil ...???

Fujtajbl...moderátori si teda fakt robia, čo len chcú. Na iných fórach sa aspoň zdôvodní konanie.
ss.png  
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Sa ti čudujem, buchač.
Jedného potešilo, iného rozčúlilo. Ale ruku na srdce, veď tie tvoje múdrosti (akože rady), stáli za veľké guľové. (A nie len tie tvoje.)
Môj dom - moje pravidlá. To je zaostalosť sama.
Veď ten dom, má byť aj domovom, domovom aj pre detí. A nie žalárom a káznicou nejakého diktátora.
Správne je "náš dom" a tak aj "naše pravidlá".
------------------------------------
Odpovedali ste tam, a všetci ste sa zhodli a pritom ste ani nevedeli na čo vlastne odpovedáte. Čo sa vlastne dotyčná pýtala.
Teda všetci, až na pavla54. Ten jediný zareagoval, že doplniť nejasnú otázku.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Sa ti čudujem, buchač.
Jedného potešilo, iného rozčúlilo. Ale ruku na srdce, veď tie tvoje múdrosti (akože rady), stáli za veľké guľové. (A nie len tie tvoje.)
Môj dom - moje pravidlá. To je zaostalosť sama.
Veď ten dom, má byť aj domovom, domovom aj pre detí. A nie žalárom a káznicou nejakého diktátora.
Správne je "náš dom" a tak aj "naše pravidlá".
------------------------------------
Odpovedali ste tam, a všetci ste sa zhodli a pritom ste ani nevedeli na čo vlastne odpovedáte. Čo sa vlastne dotyčná pýtala.
Teda všetci, až na pavla54. Ten jediný zareagoval, že doplniť nejasnú otázku.
Hm...a čítal si vlastne ten text danej skladby od Landu...vieš vlastne, o ktorú sa jednalo ?
Tak čítaj... http://www.karaoketexty.sk/texty-pie...iel/tata-26948 ... snáď pochopíš význam.
Na ten zvyšok ohľadom danej témy nejak nereagujem...to nemá absolútny význam.
-------------------------------------
Ale Ty si nepochopil to hlavné !!!
Nejde o to, či niekto a správne poradil..."moje múdrosti" nevynínajúc.
TU IDE O TO, ŽE NIEKTO Z MODERÁTOROV USÚDIL, ŽE MOJ PRÍSPEVOK NIE JE VHODNÝ !!!
Nuž sorry, ale toto je už iné ihrajkanie sa na pieskovisku...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Sa ti čudujem, buchač.
Jedného potešilo, iného rozčúlilo. Ale ruku na srdce, veď tie tvoje múdrosti (akože rady), stáli za veľké guľové. (A nie len tie tvoje.)
Môj dom - moje pravidlá. To je zaostalosť sama.
Veď ten dom, má byť aj domovom, domovom aj pre detí. A nie žalárom a káznicou nejakého diktátora.
Správne je "náš dom" a tak aj "naše pravidlá".
------------------------------------
Odpovedali ste tam, a všetci ste sa zhodli a pritom ste ani nevedeli na čo vlastne odpovedáte. Čo sa vlastne dotyčná pýtala.
Teda všetci, až na pavla54. Ten jediný zareagoval, že doplniť nejasnú otázku.
Hm...a čítal si vlastne ten text danej skladby od Landu...vieš vlastne, o ktorú sa jednalo ?
Tak čítaj... http://www.karaoketexty.sk/texty-pie...iel/tata-26948 ... snáď pochopíš význam.
Na ten zvyšok ohľadom danej témy nejak nereagujem...to nemá absolútny význam.
-------------------------------------
Ale Ty si nepochopil to hlavné !!!
Nejde o to, či niekto a správne poradil..."moje múdrosti" nevynínajúc.
TU IDE O TO, ŽE NIEKTO Z MODERÁTOROV USÚDIL, ŽE MOJ PRÍSPEVOK NIE JE VHODNÝ !!!
Nuž sorry, ale toto je už iné ihrajkanie sa na pieskovisku...
Možno sa budeš čudovať, aj keď som naň nereagoval, ale čítal som ho. Ale tiež si v ňom napísal, že význam textu nemieniš rozoberať a objasňovať.
Je tak?
------------------------------------
To že ti niekto ten príspevok vymazal neriešim a nečudujem sa mu, skôr sa čudujem, že nevymazal aj ostatné, bezduché múdrosti.
Veď aj deti potrebujú mať "svoje" šťastie, šťastie podľa svojich pravidiel, či skôr bez pravidiel a podmienok. No a to, čo ste tam písali napovedá, že nemáte šajn o čom vlastne spieval.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
To že ti niekto ten príspevok vymazal neriešim a nečudujem sa mu, skôr sa čudujem, že nevymazal aj ostatné, bezduché múdrosti.
Veď aj deti potrebujú mať "svoje" šťastie, šťastie podľa svojich pravidiel, či skôr bez pravidiel a podmienok. No a to, čo ste tam písali napovedá, že nemáte šajn o čom vlastne spieval.
No vidíš, neriešiš.
No dalo by sa aj inak povedať...ani ja neriešim tie Tvoje (na výmaz náležité) bezduché múdrosti.

Mne je jedno, že kto a ako vychováva svoje potomstvo. No som (a nie iba ja, ale aj odborníci) presvedčený, že výchova bez náležitých pravidiel nemá svoje opodstatnenie.
Vezmem si na pomoc "výchovu" podľa vzoru amerických pravidiel.
Všetko je povolené, samé objímanie, bozkávanie, prepáčovanie, atď...kde to končí, to všetci dobre vieme. Vedia to hlavne susedia, učitelia a okolie. Doma majú detičky "svoje" šťastie...a okolie je z nich nešťastné.
0 3
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ale choď, čo sem pletieš Ameriku a ich spôsob výchovy?
Odvolávaš sa na odborníkov a pravidlá, ale stále si nechceš priznať, že žiadne pravidlá ti nepomôžu, ak nie sú prijaté a preto aj rešpektované.
Aj ten tvoj Landa vraví:
Dokud s tebou můžu chvíli po tvý cestě jít,
za ruku tě podržím, jestli budeš chtít.

vraví: "keď budeš chcieť", ale to je pre teba, asi menej dôležité. Pritom je to najdôležitejšia podstata výchovy.

No a umením výchovy, je práve tá schopnosť rodiča, vedieť, ako vyvolať v dieťati to chcenie. Vytvoriť ponukou jeho záujem a nie odpor, na dané pravidlo.
Vy vo všeobecnosti podporujete výchovu k potrebným pravidlám pomocou vydierania. Akosi si neviete uvedomiť, že ak niekoho mám rád, nekladiem si podmienky. No a asi budeš súhlasiť, že svoje deti milujeme také, aké sú. Teda, milujeme ich "bezpodmienečne". Ty musíš byť pre nich nedobytný hrad, ale jeho brána, tá musí byť bezpodmienečne otvorená. Otvorená bez podmienok a dokonca aj bez výčitiek a posmeškov.
3 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ešte mi tak napadlo, že som nedávno čítal jednu buchačovu radu v téme, ktorá bola o tom, či má pravdu sused, alebo my.
Jednalo sa o hydroizoláciu na základoch domu, ktorý pravdepodobne stojí priamo na hranici pozemku. Tam sa buchač vyjadril, že má zo zákona právo vstupovať na susedov pozemok.
Nuž môj ctený sused si to tiež tak vyložil a odmietol sa v prvom rade dohodnúť so mnou. Vraj on má právo zo zákona a vraj ho aj na súde na 100% obháji. On sa predsa nemá čo s kým dohadovať a jednoducho si u mňa postavia lešenie a idú na to. No a čuduj sa, súd mu to jednoznačne zamietol čo len prejednávať a odkázal ho na dohodu so mnou.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pobavil Zemanov prejav-že pachatelé dobra :-).
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Potesilo, ze v robote balim a letim na chalupu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať