Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde. No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete... Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Možno 20km/h a i to dozadu.... Alebo 520km/h dopredu a počas spánku......
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap


4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
jar88
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde. No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete... Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať.
biednych 5 a smrť v očiach
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pmajap

ktorý pedál je plyn a ktorý brzda?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Zdravím všetkých motorizovaných. A čo takto v zime v lete na mopede? Bol síce pre jedného, ale vozili sme sa dvaja. Aj na motorke, tuším sa volala Jawa čezeta 175. To bolo už stráááášne dávno.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar, vsak ja som patricne reagoval. len si nepochopil ze rev a vykon spolu nesuvisia. simsona bez vyfuku bude pocut tak 3 km v pohode. hondu cbr 1000 f v serii takmer nepocujes. ale zbytocne vysvetlovat, ked si jazdil necele 2 roky. vtedy ma to este ani naplno nezacalo bavit. no a adrenalin pri nehode? ten som mal este tyzden. na pomyslenie na ten nocny ohnostroj ked sa moto smykala 100m na padakoch a ja za jej iskrami.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
jar, .................................................. ......ale zbytocne vysvetlovat, ked si jazdil necele 2 roky.............................................. ...
...a i to bez výfuku, aby každý počul, že on ide...... - rýchlosť tridsať a v očiach smrť....
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

babka.
jawa bola znacka z tynca nad sazavou a cz ina znacka zo strakonic. 175 ka cz existovala, vobec to nebol moped, ale celkom slusna moto v tej dobe. najvacsi a najsilnejsi skvost vtedy z domacej produkcie bola jawa 350 - postupne plno verzii. mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport /to su ti, co idu stale iba na jednu stranu a driftom/ :-)))))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
..........................mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport ...............)
Bola aj klasika - cesťák..... perák a potom kývačka....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde. No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete... Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať.
buchač
jar88
Ja som nikdy žiadny adrenalín na motorke nepocítil a to dokonca ani pri poriadnom páde. No a v devätnástich rokoch ma to prestalo baviť nadobro. Poslednú motorku som predal tesne pred odchodom na vojenčinu.
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete... Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať.
Viem, že si chceš troška šťuchnúť. Ako vždy.
Tak len toľko:
Používam auto, ktoré na jednotku, dá 60 km/hod. Na dvojku 95, na trojku 130, na štvorku 160 a má aj päťku. Ale nie som z tých, ako Nandrolon, že ak to ide aj 260 km/hod, tak to musím aj skúsiť. Mňa jazda autom nevzrušuje, nebúcha mi srdce a ani adrenalín mi akosi nestúpa. Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici.
---------------------------
No a k tej babete, len toľko, že mal so všelijaké približovadlá, ale Babetu nikdy.
---------------------------
V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť.
Naposledy upravil jar88 : 06.07.16 at 09:45
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nandy, viem, že moped a 175 sú dva rozdielne stroje. Jazdili sme na oboch. Zo 175 ma vodič hore kopcom vysypal do trávy. Mala som ružové taftové šaty a nedali sa oprať. Nemôžem tu popísať všetky zážitky, lebo by ste sa od rehotu počúrali a bola by som na vine ja.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
jar, vsak ja som patricne reagoval. len si nepochopil ze rev a vykon spolu nesuvisia. simsona bez vyfuku bude pocut tak 3 km v pohode. hondu cbr 1000 f v serii takmer nepocujes. ale zbytocne vysvetlovat, ked si jazdil necele 2 roky. vtedy ma to este ani naplno nezacalo bavit. no a adrenalin pri nehode? ten som mal este tyzden. na pomyslenie na ten nocny ohnostroj ked sa moto smykala 100m na padakoch a ja za jej iskrami.
rev a výkon spolu súvisia, bez vzduchového filtra a tlmiča zvuku sa výkon neznižuje rádove okolo 1 - 3 %
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
babka.
jawa bola znacka z tynca nad sazavou a cz ina znacka zo strakonic. 175 ka cz existovala, vobec to nebol moped, ale celkom slusna moto v tej dobe. najvacsi a najsilnejsi skvost vtedy z domacej produkcie bola jawa 350 - postupne plno verzii. mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport /to su ti, co idu stale iba na jednu stranu a driftom/ :-)))))
jawa 500 sa vyrabala normálna, cestná.......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
Nandrolon
babka.
jawa bola znacka z tynca nad sazavou a cz ina znacka zo strakonic. 175 ka cz existovala, vobec to nebol moped, ale celkom slusna moto v tej dobe. najvacsi a najsilnejsi skvost vtedy z domacej produkcie bola jawa 350 - postupne plno verzii. mam dojem, ze bola aj jawa 500, ale iba pre plochodrazny sport /to su ti, co idu stale iba na jednu stranu a driftom/ :-)))))
jawa 500 sa vyrabala normálna, cestná.......
Presne tak a dokonca OHC.
Najkrajšia Jawa, aká sa kedy robila.
(1952-54) Jawa 500 OHC typ 15/00
http://www.eurooldtimers.com/cze/gal...typ-15-00.html
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, za mna uz asi nie, historikov neriesim.
Jar88, 130 km/ na trojke som isiel na citroene ax, 1,4 diesel, 750 kG auticko, okolo 40 kw, r.v.1996. chcel som ho precistit cestou na EK.
Teda vlastne na "babete medzi autami".
neviem, ci ti nieco neuslo, ale od 90-tich rokov su rychlosti velmi pruzne a clovek by sa cudoval, ked to prislapne...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
pokial jazdis ako clovek a nemas ladeny vyfuk, ani vykuchany, tak ta je menej pocut ako hocijake 15 rocne auto.
veď toto......že jazdia ako debili...ešte po 5 minútach je ich v diaľke počuť
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Na jednej sme zacinali, na druhej este snad nekoncime
M2.jpg  
M1.jpg  
1/1
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete... Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať.
Viem, že si chceš troška šťuchnúť. Ako vždy.
Tak len toľko:
Používam auto, ktoré na jednotku, dá 60 km/hod. Na dvojku 95, na trojku 130, na štvorku 160 a má aj päťku. Ale nie som z tých, ako Nandrolon, že ak to ide aj 260 km/hod, tak to musím aj skúsiť. Mňa jazda autom nevzrušuje, nebúcha mi srdce a ani adrenalín mi akosi nestúpa. Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici.
---------------------------
No a k tej babete, len toľko, že mal so všelijaké približovadlá, ale Babetu nikdy.
---------------------------
V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť.
...šak ako vždy...a seronačí ?
Odpoveď beriem, aspoň si teraz nepreháňal.

Tak len toľko k veci dám aj ja...kto uverí, tak uverí...ostatných neriešim.
Mal som auto, ktoré malo maximálku 280 km/h. Keď som ho kúpil, tak som si veru odskúšal, že koľko to vlastne dá a ako sa bude správať...a ako budem reagovať aj ja.
Ne jednom ľudoprázdnom úseku, cez víkend, som to roztiahol. Keď ručička tachometra prešla cez 200ku, to už bolo iné kafe...pri 240ke sa biela prerušovaná čiara zliala do jednej celej....a následne už išla noha z plynu veru dole. Začalo mi lepiť a aj ten adrenalín stúpať. Ale auto sedelo na ceste jak riť na šerbli, bol som aj spokojný s výkonom, išlo mi pri tej skúške overiťsi čo dokáže a čo v prípade, ak by som takúto rýchlosť potreboval.
Lebo mám jednu zásadu...buď predbehnúť a rýchlo zdrhnúť pred nejakým debilom, alebo nechať tak-spomaliť, nech si ide a nenechať sa ohroziť.
Teraz mám už iné auto, na ktorom si nemôžem dovoliť takto šantiť, nakoľko ťažisko nepustí...a mám aj iné výdavky a nie podporovať rozpočet pokutami, lebo chlapci z radarmi sú pomaly na každom kiláku. Ale ak sa dá, kľudne a bežne idem 120-160kou...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať