Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo XII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t275310-co-sa-m...tesilo-xi.html sme skocili a pokracujeme tuto.
Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Zvady, urazky a ine nepristojnosti skoncia tuto http://www.porada.sk/t273296-pieskovisko.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž také auto nemám, nemal som. Ale jazdil som po diaľnici 265km/h - Porsche Carrera RS. Vtedy ešte neboli obmedzené rýchlosti na diaľnici, takže som to rozpálil (auto moje nebolo, majiteľ sedel vedľa mňa).
To bola moja jediná jazda takou rýchlosťou - ale stála za to.
A ku "chválenkárovi":
"Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici."
To ich teda nedodržuje, keď má ťažkú nohu.
"V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť."
A toto môže rozprávať lastovičkám na drôtoch. V štrnástich kúpil moped - tůdle za svoje - to by musel brigádovať ako školák (a do školy nechodiť) a ani vodičáky vtedy neboli od 15-tich. A Jawu 250 perák v osemnászich? To kde potom "pracoval"? Možno takto pracoval, ako sa chválil, čo na vojne robil - otváranie zbrojáku pod nosom dozorného......
Naposledy upravil misoft : 06.07.16 at 12:58
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Bjuty, za mna uz asi nie, historikov neriesim.
Jar88, 130 km/ na trojke som isiel na citroene ax, 1,4 diesel, 750 kG auticko, okolo 40 kw, r.v.1996. chcel som ho precistit cestou na EK.
Teda vlastne na "babete medzi autami".
neviem, ci ti nieco neuslo, ale od 90-tich rokov su rychlosti velmi pruzne a clovek by sa cudoval, ked to prislapne...
Nandrolon, ja som mal na mysli pijánko jazdu. 4 až 5500 ot/min.

Mne stačí v 80ke zaradiť na 2 - 3 sekundy dvojku, plný plyn a hneď päťku bez plynu a v pohode s ubratým plynom sa zaradím. Pri trošku ostrejšej jazde, to robí 140 - 150. Ale ani to nieje adrenalín.

-------------------------
A ešte k tomu tvojmu naivnému, akože prečisteniu (zrejme vstrekovačov). To je len ďalšia hlúpa "múdrosť". Nič také sa pretáčaním motora nedeje. Vstrekom je jedno či dávajú 1000, alebo 1600 krát za minútu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
A ešte k tomu tvojmu naivnému, akože prečisteniu (zrejme vstrekovačov). To je len ďalšia hlúpa "múdrosť". Nič také sa pretáčaním motora nedeje. Vstrekom je jedno či dávajú 1000, alebo 1600 krát za minútu.
Vysoké otáčky motora prečistia výfukové potrubie a lambda sondu...to nie je hlúpa "múdrosť", to je fakt. Kľudne si preštuduj net a dozvieš sa viac....mne ale úplne stačí, ak mi to povedal môj automechanik. Táto činnosť sa poväčšinou robí pred EK...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač
No schválne...nože daj najrýchlosť, ktorú si dosiahol na tej Babete... Prípadne aj rýchlosť nejakého auta, ktoré si šoféroval.
Môžeš kľudne aj (ako vždy) preháňať.
Viem, že si chceš troška šťuchnúť. Ako vždy.
Tak len toľko:
Používam auto, ktoré na jednotku, dá 60 km/hod. Na dvojku 95, na trojku 130, na štvorku 160 a má aj päťku. Ale nie som z tých, ako Nandrolon, že ak to ide aj 260 km/hod, tak to musím aj skúsiť. Mňa jazda autom nevzrušuje, nebúcha mi srdce a ani adrenalín mi akosi nestúpa. Zároveň dodržiavam aj predpisy (rýchlosť nepresahujem o viac, ako 10km/hod.), ale vo výnimočných situáciách, som sa pristihol, že niekedy mi to aj ujde. Bežne do 160 a výnimočne 180.
Ale tých 180 km/hod. je moje osobné maximum na diaľnici.
---------------------------
No a k tej babete, len toľko, že mal so všelijaké približovadlá, ale Babetu nikdy.
---------------------------
V 12 rokoch som si kúpil prvý bicykel. Jasné že za vlastné zarobené peniaze. V štrnástich som si kúpil prvý moped Stadion S11, rok na to Jawa 550 pionier, a v osemnástich Jawa 250 pérak. Všetko za vlastné a bez vedomia rodičov. Tesne pred vojnou som predal Jawu 350, HD 750 a aj FN 500. Jednoducho ma to prestalo baviť.
...šak ako vždy...a seronačí ?
Odpoveď beriem, aspoň si teraz nepreháňal.

Tak len toľko k veci dám aj ja...kto uverí, tak uverí...ostatných neriešim.
Mal som auto, ktoré malo maximálku 280 km/h. Keď som ho kúpil, tak som si veru odskúšal, že koľko to vlastne dá a ako sa bude správať...a ako budem reagovať aj ja.
Ne jednom ľudoprázdnom úseku, cez víkend, som to roztiahol. Keď ručička tachometra prešla cez 200ku, to už bolo iné kafe...pri 240ke sa biela prerušovaná čiara zliala do jednej celej....a následne už išla noha z plynu veru dole. Začalo mi lepiť a aj ten adrenalín stúpať. Ale auto sedelo na ceste jak riť na šerbli, bol som aj spokojný s výkonom, išlo mi pri tej skúške overiťsi čo dokáže a čo v prípade, ak by som takúto rýchlosť potreboval.
Lebo mám jednu zásadu...buď predbehnúť a rýchlo zdrhnúť pred nejakým debilom, alebo nechať tak-spomaliť, nech si ide a nenechať sa ohroziť.
Teraz mám už iné auto, na ktorom si nemôžem dovoliť takto šantiť, nakoľko ťažisko nepustí...a mám aj iné výdavky a nie podporovať rozpočet pokutami, lebo chlapci z radarmi sú pomaly na každom kiláku. Ale ak sa dá, kľudne a bežne idem 120-160kou...
Každý sme iný. Ja by som si to na verejnej komunikácii v žiadnom prípade nedovolil. Nie pre pokutu a určite nie, že by som si neveril, alebo to nezvládal. Tu ide o riskovanie a zahrávanie sa s bezpečnosťou ostatných. Myslím, že nikto nemá právo vystavovať ostatných akémukolvek nebezpečenstvu.
Na také "skúšanie" sú uzavreté okruhy. Pár krát som si to skúsil a je pravda, že sa mení videnie, ale adrenalín a lepenie som aj tak nepociťoval.
V druhej rade je to tvoje overenie, čo dokáže. To nieje žiadne overenie, auto a aj človek sa chová v každej extrémnej situácii inak. To sa naskúšať nedá. Dokonca ani na jednu šupu naučiť.
Ale tak či tak platí, že máme jazdiť bezpečne a aj s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky. Cesty sú verejné.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Cca pol hodiny po vodnej "pohrome" - vidieť známky živlu.... cez ulicu vo dvore rodinného domu a z pohľadu z balkánu....


A doplním.... i sused "reparuje" žaluzie... má však smolu, jemu to vytrhlo, polámalo a vyhodilo do priestoru. Moje sú dlhšie, takže sa len ohli a zasekli. Oprava cca 10 min.
P06-07-16_14.11[1].jpg  
P06-07-16_14.11.jpg  
1/1
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

alaya1
Na jednej sme zacinali, na druhej este snad nekoncime
tá prvá je krajšia....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Každý sme iný. Ja by som si to na verejnej komunikácii v žiadnom prípade nedovolil. Nie pre pokutu a určite nie, že by som si neveril, alebo to nezvládal. Tu ide o riskovanie a zahrávanie sa s bezpečnosťou ostatných. Myslím, že nikto nemá právo vystavovať ostatných akémukolvek nebezpečenstvu.
Na také "skúšanie" sú uzavreté okruhy. Pár krát som si to skúsil a je pravda, že sa mení videnie, ale adrenalín a lepenie som aj tak nepociťoval.
V druhej rade je to tvoje overenie, čo dokáže. To nieje žiadne overenie, auto a aj človek sa chová v každej extrémnej situácii inak. To sa naskúšať nedá. Dokonca ani na jednu šupu naučiť.
Ale tak či tak platí, že máme jazdiť bezpečne a aj s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky. Cesty sú verejné.
Síce si ma celkom nepochopil, ale nevadí...išlo o niečo iné.
Tá bezpečnosť na cestách je jasná, tá platí furt...teda mala by.
Ten adrenalín za volantom ? Ten sa dal, to bolo také šteklenie v bruchu a trochu zvýšený tep.
Ale zažil som aj horšie...ale to je už iný level, iné hrátky. Tep trhá žily, žalúdok v hrdle...a o nejaký čas následne aj postraumatický šok.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
A ešte k tomu tvojmu naivnému, akože prečisteniu (zrejme vstrekovačov). To je len ďalšia hlúpa "múdrosť". Nič také sa pretáčaním motora nedeje. Vstrekom je jedno či dávajú 1000, alebo 1600 krát za minútu.
Vysoké otáčky motora prečistia výfukové potrubie a lambda sondu...to nie je hlúpa "múdrosť", to je fakt. Kľudne si preštuduj net a dozvieš sa viac....mne ale úplne stačí, ak mi to povedal môj automechanik. Táto činnosť sa poväčšinou robí pred EK...
Ja tie "múdrosti" poznám.
Mne ich písať nemusíš. Ale prefukovať výfuk a lambda sondu? To sa na východe, ako že dá?
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88, som sa nasmial :-)))))))) ze vstreky :-))))
vytocenim diesla na max. otacky, idealne za jazdy a iba na par sekund sa precisti vyfukovy system.
preco myslis ze na emisnej u dieslov to tocia 5-6 x na podlahu, dokonca bez zataze, co priamo zakazuje vyrobca?
lebo mame pridrbane predpisy merania ek u dieslov, a este preto, lebo prvymi zoslapnutiami sa precisti vyfukovy system a naslednymi "na podlahu" sa meria.
z diesloveho motora totiz nejde dym, ale sadze, to si zas nevedel, lebo v tych 12-tich si zarabal drobnymi kradezami :-))))
inac, zabudol si este napisat, ze si si vlastnorucne postavil dom...




... ten, v ktorom si sa narodil :-)))))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ja tie "múdrosti" poznám.
Mne ich písať nemusíš. Ale prefukovať výfuk a lambda sondu? To sa na východe, ako že dá?
Pozri sem...mne je úplne jedno, čo a či poznáš....či na východe a či na západe...
Ako som spomenul, mám dôveru v automechanikoch, ktorí mi šahajú na auto (dvaja)...a zvyšok je úplne nepodstatný.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Ja tie "múdrosti" poznám.
Mne ich písať nemusíš. Ale prefukovať výfuk a lambda sondu? To sa na východe, ako že dá?
Pozri sem...mne je úplne jedno, čo a či poznáš....či na východe a či na západe...
Ako som spomenul, mám dôveru v automechanikoch, ktorí mi šahajú na auto (dvaja)...a zvyšok je úplne nepodstatný.
A čo? pôvodne boli kominári? a teraz sa dali na vymetanie výfukov?
Keď už z výfuku lietajú sadze, treba ísť za kominárom, nie za mechanikom.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar, tebe z tej starej benzinovej vrazdy lieta z vyfuku iba hrdza a ulomky rozpadnuteho katalyzatora, ak este ako spravny vidlak nemas elektronicky a mechanicky bypass, vsak je to LEVNEJSIE :-))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar88, som sa nasmial :-)))))))) ze vstreky :-))))
vytocenim diesla na max. otacky, idealne za jazdy a iba na par sekund sa precisti vyfukovy system.
preco myslis ze na emisnej u dieslov to tocia 5-6 x na podlahu, dokonca bez zataze, co priamo zakazuje vyrobca?
lebo mame pridrbane predpisy merania ek u dieslov, a este preto, lebo prvymi zoslapnutiami sa precisti vyfukovy system a naslednymi "na podlahu" sa meria.
z diesloveho motora totiz nejde dym, ale sadze, to si zas nevedel, lebo v tych 12-tich si zarabal drobnymi kradezami :-))))
inac, zabudol si este napisat, ze si si vlastnorucne postavil dom...




... ten, v ktorom si sa narodil :-)))))
Myslím že máš nejakú poruchu s vylučovaním adrenalínu.
Daj sa vyšetriť, že ťa všetko vytáča a následne si začneš vymýšľať sprostosti, ktoré nemáš odkiaľ vedieť.
---------------
Vieš, za mojich mladých čias, sme cez prázdniny chodili na brigády. Mne otec nemal za čo kúpiť motorku, nebol som synáčik ako ty.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja som v 17-tich mal uz niekolko brigad za sebou, ovocne nepocitam. V trinci v zeleziarnach a v pepsi cole v prahe. ja si zijem za svoje uz pekne dlho, vratane ZVS, mne tam ziadny komunisticky kader neposielal prachy...
Naposledy upravil Nandrolon : 06.07.16 at 15:20
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
jar, tebe z tej starej benzinovej vrazdy lieta z vyfuku iba hrdza a ulomky rozpadnuteho katalyzatora, ak este ako spravny vidlak nemas elektronicky a mechanicky bypass, vsak je to LEVNEJSIE :-))
Nevieš o čom píšeš. Naštuduj si, aká vlastnosti má e36 a či ešte aj nejaké iné auto takými vlastnosťami disponuje. Teda ak vynecháme i8 a "Z". Doteraz sú od výrobcu dodávané kompletne originál náhradné diely.
------------------
Dnes sa tie staré benzínové vraždy predávajú v cenách tej tvojej "díízlovej" vraždy. Teda v prípade, že nemá zanesený komín a nesmrdí po nafte.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
ja som v 17-tich mal uz niekolko brigad za sebou, ovocne nepocitam. V trinci v zeleziarnach a v pepsi cole v prahe. ja si zijem za svoje uz pekne dlho, vratane ZVS, mne tam ziadny kader neposielal prachy...
Aháá, tak že keď ty máš peniaze, tak sú zarobené, a ak ich mám ja, tak sú ukradnuté.
A nieje to náhodou naopak?
Kde by si zarobil na poriadny stroj? Veď taká Honda stávala (ojazdená stará vražda) cez 150 000 Sk. Niečo si musel zaklamať - to dá rozum, či nie?
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Cez posledny vikend zasa Pezinska Baba uzavreta, obchadzka cez BA a strata casu.
Moto preteky nech su na Slovakiaringu a nie na verejnych cestach, resp. nech preplatia palivo a stratu casu vsetkym komu zneprijemnili zivot.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

No a ešte trošku pre buchača-písal si
----------------------------------
Tak len toľko k veci dám aj ja...kto uverí, tak uverí...ostatných neriešim.
Mal som auto, ktoré malo maximálku 280 km/h. Keď som ho kúpil, tak som si veru odskúšal, že koľko to vlastne dá a ako sa bude správať...a ako budem reagovať aj ja.
-----------------------------------------

Nuž prezraď konkrétny typ a rok výroby toho auta, ktoré mao maximálku 280 km/hod. No a doplň aj rok v ktorom si ho kúpil.
------------------------
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

:-))))) trinecke zeleziarne za spinavu pracu vo vyskach platili tak, ze za 3 dni si mal mesacnu mzdu u ineho..., ale napriamo si sa tam nedostal, to je jasne.
- ja som tu svoju dieslovu vrazdu predal v roku 2011 za 500 eur (inzerat som mal za 550) vystaveny asi 20 min, kym mi nezvonil tel., od radosti som este 50 zlavnil ( prisiel kupca z 200 km dialky vlakom na istotu).

ale nebud taky skromny, lebo urcite sa predavaju po viac ako 500 eur tie tvoje vrazdy
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
ps: ja som na honde nezacinal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Spomínal som, že sme tu mali "veselo" - tak sa pozrite, ako sme sa "veselili"......
http://www.michalovskespravy.sk/clan...-fotky-a-video
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať