Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o..

Som zacinajuci zivnostnik a stale tu citam o vyhodach s.r.o.
Asi tomu nechapem, ale ake vyhody ma pre mna zalozit s.r.o. a byt tam konatel a zamestnanec z dovodu odvodov do poistenia?
Ved pokial som ako zamestnanec tak si musim platit odvody aj zo mzdy ako zamestnanec a s.r.o. ako zamestnavatel.
Chapem to asi tak ze si ako zamestnanec mozem dat minimalnu mzdu a platit z toho. Na konci s.r.o. zaplati len dan zo zisku.
Rozumiem tomu dobre?
Zatial jedinu vyhodu vidim v tom, ze ako s.r.o. nerucim svojim majetkom.
Ako je to teda?
Keby som bol len ako konatel a nie ako zamestnanec mozem vykonavat napriklad predaj a sluzby za s.r.o? V pripade konatela je to vraj inak s odvodmi.
Kedze som si zivnost urobil v auguste 2004 uvazujem, ze si budem ako zivnostnik platit dobrovolne prispevky do soc.poist a od jula 2005 sa zamestnam v s.r.o. a zrusim zivnost. Nemusel by som mat dvojite odvody do poistovni.
Naposledy upravil zdendo : 04.11.04 at 22:48
Usporiadat
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

josh Pozri príspevok
brute, leontin: nevidim ziadny dovod pre to, aby FO nemohol poziciavat spolocnosti auto, peniaze alebo tak...
Jedine obmedzenie je v § 59a ods. 1. ObchZ - ak spolocnik predava spolocnosti majetok za hodnotu vyssiu ako je 10 percent zakladneho imania. Vtedy treba znalecky posudok.
Dik Josh, presne takto som si to aj myslel. Akurat tou poslednou vetou si ma usmernil a dam si na to pozor.
0 0
otamm otamm

otamm je offline (nepripojený) otamm

[quote=kori;20584]našiel by sa nieko, kto by mi mohol poskytnúť vzor zakladateľskej listiny pri založení s.r.o.
Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

. .
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Chcem založiť sro-očku, podala som všetky listiny na súd a aj napriek tomu mi odmietlli vykonať zápis údajov do obch. registr z dôvodu, že prílohy k návrhu nespĺňajú tieto podmienky vykonania zápisu:

navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle § 2 ods. 3 Obch. zák. (§6 ods. 1 písm. c, z.č. 530/2003 Z.z.)

môžte mi s tým pomôcť? ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Cecilia Pozri príspevok
Chcem založiť sro-očku, podala som všetky listiny na súd a aj napriek tomu mi odmietlli vykonať zápis údajov do obch. registr z dôvodu, že prílohy k návrhu nespĺňajú tieto podmienky vykonania zápisu:

navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle § 2 ods. 3 Obch. zák. (§6 ods. 1 písm. c, z.č. 530/2003 Z.z.)

môžte mi s tým pomôcť? ďakujem.

Podľa Obchodného zákonníka § 2, ods. 3 si asi nepredložila doklad o sídle firmy - ale sídlo firmy by mal obsahovať už živnostenský list, nemáš to tam uvedené ??
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

v živnostenskom liste mám uvedené ulica a číslo domu 8, aj v zakladateľskej listine mám číslo domu 8 a v tých sprievodných tlačivách som vypisovala podľa OP a tam je ulica a číslo domu 979/8. Môže byť v tom chyba?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Cecilia Pozri príspevok
v živnostenskom liste mám uvedené ulica a číslo domu 8, aj v zakladateľskej listine mám číslo domu 8 a v tých sprievodných tlačivách som vypisovala podľa OP a tam je ulica a číslo domu 979/8. Môže byť v tom chyba?

Áno, musí to byť všade rovnaké, čiže ŽL, zakladateľská listina aj návrh na zápis do OR.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

ako mám, prosím Vás, podať námietku? Čo tam mám napísať? Môžem zavolať tomu právnikovi, ktorý to mal na starosti, či sa jedná o túto chybu? Bude sa so mnou baviť? Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Cecilia Pozri príspevok
ako mám, prosím Vás, podať námietku? Čo tam mám napísať? Môžem zavolať tomu právnikovi, ktorý to mal na starosti, či sa jedná o túto chybu? Bude sa so mnou baviť? Ďakujem

Nebude sa s tebou baviť. Musíš to opraviť, podať námietku v lehote a všetky dokumenty uviesť do perfektného stavu.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Mám opraviť v ŽL - vykonať zmenu - aj v Zakladateľskej listine?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Cecilia Pozri príspevok
Mám opraviť v ŽL - vykonať zmenu - aj v Zakladateľskej listine?
Musíš to urobiť tak, aby to bolo čo najjednoduchšie - všade to musí byť identické. Ak máš v ŽL aj v zakladateľskej listine jeden údaj, najlepšie je opraviť asi návrh na zápis do OR.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Ďakujem za odpovede aj za súhlas
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

[quote=Cecilia;434273]Chcem založiť sro-očku, podala som všetky listiny na súd a aj napriek tomu mi odmietlli vykonať zápis údajov do obch. registr z dôvodu, že prílohy k návrhu nespĺňajú tieto podmienky vykonania zápisu:

navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle § 2 ods. 3 Obch. zák. (§6 ods. 1 písm. c, z.č. 530/2003 Z.z.



Zistila som, že sro nezapísali, lebo neboli doložené na súd doklady: Zmluva o nájme a Výpis listu vlastníctva. Tieto doklady som dávala k vydaniu živnostenského listu a musím ich doložiť aj na súd.
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

[quote=Cecilia;434825]
Cecilia Pozri príspevok
Chcem založiť sro-očku, podala som všetky listiny na súd a aj napriek tomu mi odmietlli vykonať zápis údajov do obch. registr z dôvodu, že prílohy k návrhu nespĺňajú tieto podmienky vykonania zápisu:

navrhovateľ nepredložil doklad v zmysle § 2 ods. 3 Obch. zák. (§6 ods. 1 písm. c, z.č. 530/2003 Z.z.



Zistila som, že sro nezapísali, lebo neboli doložené na súd doklady: Zmluva o nájme a Výpis listu vlastníctva. Tieto doklady som dávala k vydaniu živnostenského listu a musím ich doložiť aj na súd.
No toto su pre mna novinky. Za prve, ak pridem na Zivn.urad, tak potrebujes aj LV a najomnu zmluvu, kde bude sidlit ta SRO. Takze to ma na starosti ten urad, inak by Ti nemal vydat ZL. A kedze uz ti ho vydali, tak je jasne, ze OR by to mal brat, ako za skontrolovane.
Troska som zaskoceny, kam sa nam ta byrokracia ubera. A to nam hovorili po kazdych volbach, ze byrokracie bude menej a vybavit si ZL alebo Zapis do OR uz bude jednoducha zalezitost. A vidime, ze je to stale dost na "...". A stale sa niekomu nieco nepaci a stale robia problemy!!!

P.S: U nas, na Ziv,urade povedali, ze ked mam presne v najomnej zmluve stanovene, o aku nehnutelnost sa jedna, tak to staci aj im aj OR.
Napr: Nehnutelnost nachadazujucu sa v katastri mesta XY, na parcele c.XY oznacenu ako budovu Obchodna prevadzka, c.supisne XY, c. popisne XY.

Vlastne ide o presny opis, podla ZL. Je mozne, ze si toto neurobila a presne nemas specifikovamu tu nehnutelnost, presne podla LV. Ja som to tak urobil a nerobil problem ani ZU, a ani OR.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Vo vcerajsej zbierke zakonov prisla vyhlaska, je treba od 1.4.07 predkladat aj suhlas vlastnika so zriadenim sidla (alebo najomna a obdobna zmluva) na ORSR.
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

josh Pozri príspevok
Vo vcerajsej zbierke zakonov prisla vyhlaska, je treba od 1.4.07 predkladat aj suhlas vlastnika so zriadenim sidla (alebo najomna a obdobna zmluva) na ORSR.
OK, ale zda sa, ze niekto to zacal uplatnovat uz pred tymto datumom
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ono to totiz v obchodnom zakonniku uz je od februara. Ale osobne si myslim, ze ked to nie je v zakone o obchodnom regsitri, nemaju to preco ziadat.
0 0
dezider dezider

dezider je offline (nepripojený) dezider

Som tu novacik a chcem poprosit o pomoc.Chceme zalozit dvaja sro. Musime mat zakladatelsku alebo spolocensku zmluvu? Dakujem za radu.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

dezider Pozri príspevok
Som tu novacik a chcem poprosit o pomoc.Chceme zalozit dvaja sro. Musime mat zakladatelsku alebo spolocensku zmluvu? Dakujem za radu.
Zakladateľská listina sa spisuje ak s.r.o. zakladá jeden človek. Spoločenská zmluva ak je tých zakladateľov viac.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Chcem sa informovať, či nová sro môže predložiť len Zmluvu o budúcej zmluve o nájme (ak ešte nevznikla spoločnosť, nemôže vlastniť nehnuteľnosť ani uzatvárať znluvu o nájme ) alebo je potrebné doložiť aj LV prenajímateľa ako doklad že je vlastníkom prenajímateľnej nehnutreľnosti.
Naposledy upravil Peterka : 17.04.07 at 06:55
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať