Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šak pred chvíľou bol nado mnou - nejaký rumungeorg - kde zmizol?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To som teda zmeškal.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neboj sa - objaví sa s novým nickom, možno číselným, trojznakovým, alebo ako bulhargiorgiu
Veď to bol náš starý známy s označeniami motorových vozňov triedy 8XX.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - dozvedel som sa niečo, z čoho sa teraz rehlím.....
Vodári mali poruchu (stáva sa), tak odstavili vodu v porúchanej vetve. Lenže - ups - chyba nebola na tej vetve, ktorú uzatvorili (a nás tak odstavili od vody), ale iná, kde voda veselo unikala ďalej.... A prišli na to až po 4-och hodinách....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Dnes nepotešilo: ráno vstanem a.... žiadna voda..... idem sa pre istotu dole pozrieť, či nejaký oznam nevisí - NIČ, žiadne oznámenie o odstávke vody, o poruche, oprave. Jednoducho odstavili v týchto horúčavách vodu. A pozerám - ľudia (pretože nik to nečakal) húfne šprintujú do obchodov na vodu.
Keď prestane tiecť doma voda, prvé čo urobím, že zavolám do vodárne na poruchovú službu a nezisťujem info po susedoch, a mám info z prvej ruky, aj koľko budeme odstavení.
Iné je, keď vypadne večer elektrina, vtedy pozriem po okolí, či ostatní svietia, ak áno, idem pozrieť poistky.
Sme jediní na ulici, ktorí ohlasujú poruchy, čo tu bývame. Netuším, na čo ľudia čakajú. A to bol kedysi telefón takmer zadarmo.
2 2
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
misoft
bjuty smis
3 miliardy v starej mene...

na toto potrebovali túto superstar stiahnuť z kassa...

https://dennikn.sk/1190150/rasiho-ur...-sns/?ref=tit1
Hehehe.... vraj IT bezpečnosť..... šak na SK je to tak bezpečné, že sa buď A) ani štát do vlastného webu nedostane (lebo nefunguje), alebo B) hacker sa dostane a po presnorení nadobudne dojem, že to práve jeho nabúrali....
Raz za rok sa mi zažiada pripomenúť, že IT dodávky na slovenský spôsob vymysleli kyselinári.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Keď prestane tiecť doma voda, prvé čo urobím, že zavolám do vodárne na poruchovú službu a nezisťujem info po susedoch, a mám info z prvej ruky, aj koľko budeme odstavení.
Iné je, keď vypadne večer elektrina, vtedy pozriem po okolí, či ostatní svietia, ak áno, idem pozrieť poistky.
Sme jediní na ulici, ktorí ohlasujú poruchy, čo tu bývame. Netuším, na čo ľudia čakajú. A to bol kedysi telefón takmer zadarmo.
Nemchapem, čo si tým chcela naznačiť. Ale to je jedno.... tvoj pohľad na vec.
Info po susedoch zháňať nemusím, keď sami sa začnú nervóziť, že voda nie je a vidím, ako ťahajú fľaše s vodou z obchodov. Logika. A logika mi tiež povie, že niekde sa niečo po-toto...
A elektrina - práve si vynašla teplú vodu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Prepáč, že sa ťa to dotklo. Nikto nie je nadšený, ak niečo vypadne, a tobôž voda v týchto teplách.
Ale u nás fakt celá dlhá ulica ako sloní chobot nedokáže oznámiť žiadnu poruchu.
Mne by skôr prekážalo, že by som nevedela aspoň približne, kedy ukončia opravu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No a mne by prekážalo, keby to vôbec neopravili. To približne.... je ako Loto - padne? Nepadne?
Mne len tak trochu prekážalo, že zakrútili ventil, ktorý nemali a nezakrútili ventil, ktorý mali....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mňa dnes potešilo, že som zavčasu ráno konečne ostrihala psicu, už je poľudštená. Vznikol sklz. Pocítila to, behala ako zjašená, alebo, že už je voľná.
Príde zasa po týždni vnučka, trochu sa jej bojí, iných psov v parkoch nie, ešte medzi nimi aj behá, toho sa bojím zasa ja, tak jej pripnem na krk červenú mašľu, možno to zaberie.
To je tak, keď dcéra dala zákaz priblíženia od narodenia.
1 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Neviem co je to za plemeno, ale je dost mozne, ze sa bude viac skvarit ako pred ostrihanim...
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
Neviem co je to za plemeno, ale je dost mozne, ze sa bude viac skvarit ako pred ostrihanim...
Presne tak
Pes ma srst pre nieco. Iba tak mu nenarastla. Mnohi o termoregulacii nemaju ani ponatia.
6 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Neviem co je to za plemeno, ale je dost mozne, ze sa bude viac skvarit ako pred ostrihanim...
Myslíš? Ja som nenapísala, že som ho vystrihala, ale ostrihala. Nikdy nie strojčekom, ale klasicky nožnicami.
Pretože "Srst bišonka nelíná a stále roste. Výhodou je, že váš byt není plný chlupů, nevýhodou, že bišonek vyžaduje pravidelné česání a stříhání, ideálně 1x měsíčně. Vlhkou srst je nutné jen jemně sušit, pokud ji budete drhnout ručníkem, je riziko zacuchání a následného zplstnatění."
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bi%C5%A1onek

Bišonka má na Porade viac ľudí, o.i. i alaya1 a dokonca vie, že ho mám, ak nestratila pamäť, pretože som sa s ňou radila. Mala ho aj Petra Nová.
Na veľké plemeno si už netrúfam, hoci by sa zišlo. Ale keď colníkom bišoni strážia sklady, postráži aj nás.
A mašľa sa hodí skutočne iba na pár malých plemien. A na bielej srsti vynikne, taká malá hračka.

Po dvoch čistokrvných vlčiakoch, novofoundlandskom psovi, jednej akože vlčiačke z útulku (zlatá duša), tibetskom teriérovi (super pes) a poslednej bišonke snáď niečo o psoch viem.
Čo dodať k vašim poznámkam?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
No a mne by prekážalo, keby to vôbec neopravili. To približne.... je ako Loto - padne? Nepadne?
Mne len tak trochu prekážalo, že zakrútili ventil, ktorý nemali a nezakrútili ventil, ktorý mali....
Že to neopravia, sa nemôže stať ani pri 300, 500, tobôž pri 1400 mm profile.
V poslednej dobe u nás ako povedia, tak je aj opravené. Zasa tých porúch našťastie nie je veľa, ale vyskytli sa za tie roky.
Pokiaľ ti nezakrútia krkom, tak prežiješ všetko. :-)))

A čo sa týka omylu odstavenia inej vetvy a vytekania vody, to je zahrnuté v plánovaných stratách.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm... furt nepochopila to , medzi riadkami, napísané.....ale čo už..... a o tretej ráno ešte čumieť do monitora... výsledky sa dostavia....
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Hmmmm... furt nepochopila to , medzi riadkami, napísané.....ale čo už..... a o tretej ráno ešte čumieť do monitora... výsledky sa dostavia....
Aký máš zasa problém? Keď chladím byt, nemôžem spať, niekedy risknem.
Jaro Filip chodil spávať pravidelne o šiestej ráno, ako takmer všetci tvoriví ľudia čo píšu, skladajú a pod., skús to adresovať im. :-) Hneď by ťa niekam s radosťou odprevadili.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://www.bichonklub.sk/bischon.html ked uvadzas vzhlad bichon a poil frise tak cerpaj z relevantnych zdrojov. Tym Wikip.nie je. Tomuto plemenu sa srst moze len upravovat. To co popisujes ty, spravanie zvierata po tej procedure svedci o tom, ze je poriadne vylipane. A potom plati to, co som pisala ja.

Uprava bisonika

Domace vylipanie


P.S. Uvadzas, ze srst stale rastie. To je nezmysel
" Srsť: jemná, hodvábna, stočená ako vývrtka, našuchorená, podobná srsti mongolskej kozy, nemá byť hladká ani spletená, je dlhá 7 až 10 cm."
Naposledy upravil alaya1 : 03.08.18 at 07:02
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alaya1
http://www.bichonklub.sk/bischon.htm ked uvadzas vzhlad bison a poil frise tak cerpaj z relevantnych zdrojov. Tym Wikip.nie je. Tomuto plemenu sa srst moze len upravovat. To co popisujes ty, spravanie zvierata po tej procedure svedci o tom, ze je poriadne vylipane. A potom plati to, co som pisala ja.
link nie je funkčný
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mila123
alaya1
http://www.bichonklub.sk/bischon.htm ked uvadzas vzhlad bison a poil frise tak cerpaj z relevantnych zdrojov. Tym Wikip.nie je. Tomuto plemenu sa srst moze len upravovat. To co popisujes ty, spravanie zvierata po tej procedure svedci o tom, ze je poriadne vylipane. A potom plati to, co som pisala ja.
link nie je funkčný
Opravene, som cez mobil, nie vzdy vezme cely link.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať