Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária27

takto sa teraz jazdí v BA
Niekde musi byt chyba...v niekom alebo niecom. To pocasie ma podla mna najmenšiu vinu.
Predsa je to fakt na smiech, tie Blavacke kalamity.
Nedajboze, aby sa v niektorom stravovacom zariadeni podavala fazula...to by bolo podla medii nasledne asi tornado.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mária27


takto sa teraz jazdí v BA
Benátky nad Dunajom
V správach ukazovali - opäť ten podjazd pod traťou zaplavený... magistrát sa doteraz nepoučil, nič nepodnikol.

1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

slabé chlapci, tu máte

https://www.cas.sk/clanok/735505/fot...-zatopil-dazd/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Výsledok "kvalitnej" rekonštrukcie...... vynovili, ale zabudli, že ten podchod bol pravidelne zaplavovaný - žiadna izolácia sa nevykonala.
A zaplavovaný bol už v 80-tych rokoch minulého storočia....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Ja sa na čipovanie pozerám aj z tohto pohľadu https://dennikn.sk/1181998/v-okoli-b...i-cez-telefon/
.
Nuž - ako sa to vezme...... podľa mobilných operátorov... je to tak trochu zavádzajúce!
Môže mať TP na východe, v strede Slovenska, tam kúpi SIM kartu, ale pracuje (a možno má i PP) v BA. A volá - cez mobilné bunky v BA - a hneď ti nejaký pisálek vyriekne ortieľ - SÚ NEPRIHLÁSENÍ.....
Treba pri takomto trochu i HLAVU používať.
Inak - pokiaľ by si nevedela - SIM kartu si môžeš kúpiť u ktoréhokoľvek operátora, kdekoľvek na Slovensku. Takže i Bratislavčan si môže kúpiť SIM kartu vo Svidníku a pritom býva v BA. Pre operátorov je dôležité, aby PLATIL!!!!! Odkiaľ je, kde býva - to im je úplne fuk!
A že to píše Matej Dugovič - pisálek, ktorý o tom vie veľký PRD - a navyše v DenníkuN - to dáva veľkú výpovednú "hodnotu"....
Môžeš si kúpiť SIM kartu kde chceš s tým, že ti pred jej odovzdaním oskenujú OP z jednej aj druhej strany a ešte im to aj podpíšeš. Toľko k trvalému pobytu. O zbytku je zbytočné sa zmieňovať.
Kým sa neskenovali, aj tak človek musel poskytnúť všetky údaje.
Info mám aj z iného zdroja, ten odhad je reálny.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Info mám aj z iného zdroja, ten odhad je reálny.
Ako som spomenul, ten homogenny ony je zdroj o nicom.
Ak si jeden pozrie na jeho CV ? Ak je podla teba normalne, ze SAV sa zaobera takymito priezkumom, tak diky pekne. Ten homogenes sa JEDNEMU (vraj) problemu venuje peknych par rokov...prva praca je z roku 2010....a potom nasleduju dalsie - vzdy o tom istom.
Homogenny metrosexualny jedinec s vyzorom vikinga by mal dostat akurat tak po vajcach a nie grant, vyplatu.

Kto sa stahuje do okolia Blavy, do satelitov ? Snad si nebudeme tvrdit, ze vychodnare. Lebo ti su v prenajatych bytoch, kde platia nehorazne ciastky ... a blavaci si z nich financuju tie satelitne kutlochy.

P.S.
Co vsetko mam ja z inych zdrojov...ajajaaaaaaaj.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Môžeš si kúpiť SIM kartu kde chceš s tým, že ti pred jej odovzdaním oskenujú OP z jednej aj druhej strany a ešte im to aj podpíšeš. Toľko k trvalému pobytu. O zbytku je zbytočné sa zmieňovať.
Kým sa neskenovali, aj tak človek musel poskytnúť všetky údaje.
Info mám aj z iného zdroja, ten odhad je reálny.
A v tomto prípade by som operátora zažaloval pre porušenie GDPR - zaznačiť - môže, skenovať NIE! Aj pre nich platia pravidlá....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
GDPR ? Naozaj ?
Zakon o elektronickej komunikacii...novela z roku 2011
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ved voda v podchode ziadna novinka....ked velka leja..povarazalo obklad a voda tiekla...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
GDPR ? Naozaj ?
Zakon o elektronickej komunikacii...novela z roku 2011
Hmmm.... 2011 a GDPR 2018.... ktoré je neskôr?
https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...k-1.cast-druha
Sú operátori oprávnenou osobou? §7, §13 Z.z. 18/2018
https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...k-1.cast-druha
§56 ods.3 písm.a - sa spomína len o získavaní, nie o kopírovaní! Takže ak ja nebudem súhlasiť s okopírovaním - sú povinní si to ručne zaznačiť.
Zo zapísaných údajov sa síce dajú získať iste fakty, ale s kópiou sa dajú robiť "zázraky" - stačí, aby taká kópia OP "unikla" a cez rôzne e-shopy si na cudzie meno nakúpiš i Manhattan...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Konečne!
Bratovi sa po siedmych mesiacoch boja s veternými mlynmi, byrokraciou, úradníkmi, nezmyselnými potvrdeniami, neustálymi žiadosťami o dodávanie lekárskych správ podarilo, že rodičia budú mať pridelenú opatrovateľku....
Konečne sa môže začať zaoberať Katastrálnym úradom .... od minulého roka (Október) do dnešného dňa mnou darovaný pozemok jemu nie je prevedený na neho - návrh i po zaplatení poplatku leží stále na úrade niekde v šuflíku. A dokonca ani na sťažnosť na nekonanie, kedy mu bolo priznané vrátenie poplatku - tento doteraz mu vrátený nebol - kataster na to kašle.
Politici kedysi sľubovali, že štátny úradník, ktorý spôsobí svojim konaním, bude za to zodpovedný a bude aj za to pykať... žiaľ, úradníci sú doteraz "chránení".....
Dnes som dal radu bratovi (po oznámení tej dobrej správy), aby napísal rovno na MV sťažnosť na nečinnosť KÚ.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Potreboval som hranatu 9V bateriu.
V Bille mali za 3,69 (!), tak si hovorim pojdem do Nayu, tam budu mat lepsi vyber aj ceny - mas ho vidiet. Mali 2 druhy - za 5,29 a za 12,99 nabijatelnu.
Kedysi stala myslim 9 Kcs.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Som sa dobre pobavil nad tym manikom v Blave, co si pomylil Oktafku s OTckom...ze jak ju utopil, no amen tma.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vicktor
Potreboval som hranatu 9V bateriu.
V Bille mali za 3,69 (!), tak si hovorim pojdem do Nayu, tam budu mat lepsi vyber aj ceny - mas ho vidiet. Mali 2 druhy - za 5,29 a za 12,99 nabijatelnu.
Kedysi stala myslim 9 Kcs.
Skôr by som sa poobzeral v JYSKu a KIKu, alebo u číňana.
Naposledy som ju kupoval do multimetra v ČR v jednom záhradníckom obchode, kde som bral 5 vriec pšenice. Dokonca to bolá tá zelená GP greencell, za 25 Czk /1 euro/.
V klasických hypermarketoch majú aj obyčajné tužkové iba tie najdrahšie...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

buchač
Som sa dobre pobavil nad tym manikom v Blave, co si pomylil Oktafku s OTckom...ze jak ju utopil, no amen tma.
to bol blázon - veď videl že ide hlbšie, stačilo spiatočku zaradiť a bol by na suchu
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Potreboval som hranatu 9V bateriu.
V Bille mali za 3,69 (!), tak si hovorim pojdem do Nayu, tam budu mat lepsi vyber aj ceny - mas ho vidiet. Mali 2 druhy - za 5,29 a za 12,99 nabijatelnu.
Kedysi stala myslim 9 Kcs.
Je úplne jedno, čo človek kupuje, sledujem ako pomaly ale isto sa zdvíhajú ceny položiek v potravinách, kúpil by niekto kedysi len taký pór za takmer 30 Sk, mrkvu, zeler, broskyne ... proste všetko a v porovnaní s objemom prostriedkov vtedy a teraz. Za jogurt Alpro vysoliť takmer 4 eurá, čo je 120 Sk, takú drahotu ešte Slovensko nezažilo, položka za položkou. V CZ lacnejšie potraviny, v BILLA donáške v AT evidentne lacnejšie položky i keď je tam nižšie DPH, tu sa nabaľuje obchod, ako vždy.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Ked tak sledujem správy ... teda tie potopy a zapchy v Blave ?

Nech si vraví kazdy, co len chce na Schustera.
Ako prezidenta ho neriesim...ale vzdy lepší, ako Kiska...ale to je môj nazor.

Lenze košičania mu mozu byt vdacni za tie jeho opatrenia.
Da sa povedat, ze on doviedol vodu do mesta.
Da sa povedat, ze on urobil historicke jadro mesta.
Ze mesto bolo zadlžené (mozno este aj je)...no tie dlhy vysoko prevysuje dosah kladnych rozhodnuti.

Bývali primatorkovia Trebuľa a Rasi toho vela nenamutii, skor naopak....no urobili aspoň menej skod ako Ftáčnik alebo Nesrovnal.
Dokedy ťa to bude ešte baviť, odborník v danej oblasti nie si. Porovnaj si so súčasným spravodajstvom situáciu vo Viedni pri vysokých zrážkach, potom vypisuj. Teraz mali ešte vyššie ako u nás.
Vezmi do úvahy topografiu Bratislavy, Košice dôkladne nepoznám, nebudem porovnávať, tu sa valí voda z kopcov na pol mesta.
Aj čo stále spomínaš porovnávanie CADu s klasickým rysovaním, to chceš povedať, že dnešní absolventi priemysloviek nedokážu bez PC hodiť ručne nič na papier? To snáď nemôžeš myslieť vážne.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Co mna bavi a co nie...to laskavo nechaj na pokoji.

Absolventa dnesnej priemyslovky s tymi minulymi fakt nemozno myslet vazne.
Ti dnesni su na urovni byvalych ucnoviek.
To tvrdim ja, to tvdia ini....to tvrdia aj pedagogovia, ktorí poznaju pomery.

Nepoznas Kosice a ani okolie...ale mudrovat ides ?

Sidliska v KE...Furča, Terasa, Zelezniky, Tahanovce su na kopcoch. Ak by sa voda zliala smerom dole, tak Dom sv. Alzbety ma problém.

Furt mate mozmost zrovnat Karpaty do roviny.


...apropo...v Blave som bol nie raz...ved je to sama rovina...a nie nejake kopce...ale zvelicovanie blavakom teda ide...sak mesto Kalamita.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Mária27


takto sa teraz jazdí v BA
Benátky nad Dunajom
V správach ukazovali - opäť ten podjazd pod traťou zaplavený... magistrát sa doteraz nepoučil, nič nepodnikol.

A čo mal, prosím ťa, za takú krátku podľa teba magistrát urobiť s tým podjazdom? Takých citlivých miest je v Bratislave veľa. To chce pre mesto miliardu.
Najprv bola vybudovaná železničná trať, tá má prísnejšie techn. normy na stúpanie aj oblúky ako cestné stavby, zrejme by nevyšlo zvýšenie stúpania a vybudovanie vyššieho mosta od Hl. stanice po stanicu Nové Mesto, že v tom úseku je cesta znížená je z tohto dôvodu evidentné, jedine čo mohol magistrát urobiť, tak odkloniť dopravu neviem kadiaľ.
V čase projektovania sa s takýmito zrážkami nerátalo. Rovnako ako zač. 20. st. s takými návrhovými rýchlosťami pri cestných stavbách ako dnes.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať