Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123 (Včera 12:00) na 500 € zabudnite, nakoľko sro si to určite bude dávať do nákladov, teda u vás bez oslobodenia-......ak je vlastníkom nehnuteľnosti i manžel, ktorý má sro musí byť spísaná transférová dokumentácia (okrem iného), komplikácie ale dá sa.....(na Porade sú tú aj takí, ako vidíte v ich odpovediach, tí kazia, nivočia Poradu, pletú politiku s účtovníctvom a pod.) a budete čítať za chvíľku ich reakciu.......
https://www.porada.sk/t323781-planuj...-to-vobec.html

" Krásna pripomienka "...taká k veci samotnej.
Ale už účtovníčka (v poslednej dobe najmúdrejšia ) nespomenie, že v danej téme ide o klasický oyeb...žeby z vlastnej skúsenosti ?
Len aby sa neposrala z tej svojej " nadradenosti "... ALE že ona má hnusné pripomienky k zadávateľom, tak tým sa nepochváli.
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Teda toľko článkov o utečencoch na smečku už dávno nebolo,niečo sa chystá.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Trochu som sa hrala. Ďalšia maškrtka. Jablkovo - broskyňová koža. Strááááášne je dobrá. A ďalšie rajčiny. Tento raz som ich nezjedla. V strede sú broskyne, tie sú ešte v trúbe.
DSCF1705.JPG  
DSCF1709.JPG  
DSCF1706.JPG  
DSCF1707.JPG  
1/1
9 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Čo s tým potom robíš babka?Ješ ako cukríky?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
Teda toľko článkov o utečencoch na smečku už dávno nebolo,niečo sa chystá.
No najprv treba mozgy vymasírovať
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
Mila123 (Včera 12:00) na 500 € zabudnite, nakoľko sro si to určite bude dávať do nákladov, teda u vás bez oslobodenia-......ak je vlastníkom nehnuteľnosti i manžel, ktorý má sro musí byť spísaná transférová dokumentácia (okrem iného), komplikácie ale dá sa.....(na Porade sú tú aj takí, ako vidíte v ich odpovediach, tí kazia, nivočia Poradu, pletú politiku s účtovníctvom a pod.) a budete čítať za chvíľku ich reakciu.......
https://www.porada.sk/t323781-planuj...-to-vobec.html

" Krásna pripomienka "...taká k veci samotnej.
Ale už účtovníčka (v poslednej dobe najmúdrejšia ) nespomenie, že v danej téme ide o klasický oyeb...žeby z vlastnej skúsenosti ?
Len aby sa neposrala z tej svojej " nadradenosti "... ALE že ona má hnusné pripomienky k zadávateľom, tak tým sa nepochváli.
Juraj, zas si si nasiel niekoho, do koho potrebuješ rýpať? Dušana som niekolkokrat upozornila aj ja, ked odpovedal v temach o ktorych nema ani sajnu ...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Juraj, zas si si nasiel niekoho, do koho potrebuješ rýpať? Dušana som niekolkokrat upozornila aj ja, ked odpovedal v temach o ktorych nema ani sajnu ...
Sorry...ale ja nerýpem...ja konštatujem danú skutočnosť.
Ale poznáš ma...idem podľa " Ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva "..." Bez vetra sa ani lístok nepohne "..." Nedráždi štrkáča bosou nohou "...
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

BXLmiami
Čo s tým potom robíš babka?Ješ ako cukríky?
Tento rok to robím prvý raz. Zaváranin a džemu veľa nepotrebujem, tak vymýšľam čo s ovocím, aby som sa moc nenarobila. Je to v podstate iba rozmixované, ochutené - vanilka, škorica, citrónová kôra, raz som dala kúpené v sáčku perníkové korenie - podľa fantázie, ovocie čo mala, to dala. Buď jednodruhové, alebo zmes. Koľko prinesiem, toľko zmixnem. Dám na plech a robí sa samé. To je hlavné Maliny dávam do mrazničky, ani pasírovať sa mi nechce a zrniečka by mi vadili. Má to chuť sušeného ovocia a keď príde mládež a mám doma nasušené v pohárkoch, tak im to hneď dám. Na zimu mi asi ani nezostane
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

babka - ježibabka
BXLmiami
Čo s tým potom robíš babka?Ješ ako cukríky?
Tento rok to robím prvý raz. Zaváranin a džemu veľa nepotrebujem, tak vymýšľam čo s ovocím, aby som sa moc nenarobila. Je to v podstate iba rozmixované, ochutené - vanilka, škorica, citrónová kôra, raz som dala kúpené v sáčku perníkové korenie - podľa fantázie, ovocie čo mala, to dala. Buď jednodruhové, alebo zmes. Koľko prinesiem, toľko zmixnem. Dám na plech a robí sa samé. To je hlavné Maliny dávam do mrazničky, ani pasírovať sa mi nechce a zrniečka by mi vadili. Má to chuť sušeného ovocia a keď príde mládež a mám doma nasušené v pohárkoch, tak im to hneď dám. Na zimu mi asi ani nezostane
Oli, skúšala si aj z hrušiek? Da sa zo samotnych, alebo treba pridat aj nieco iné?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hrusky s vanilkou mnam...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

ked hovoríte o tej ovocnej koži, fascinujú ma tieto fotky, je to tam aj s receptom.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"Osobnosti" televíznej obrazovky
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

veronikasad
babka - ježibabka
BXLmiami
Čo s tým potom robíš babka?Ješ ako cukríky?
Oli, skúšala si aj z hrušiek? Da sa zo samotnych, alebo treba pridat aj nieco iné?
Z hrušiek som neskúšala, mám takú nepodarenu hrušku, tento rok pár plodov mala. Asi zajtra skúsim urobiť.

Dáša_
ked hovoríte o tej ovocnej koži, fascinujú ma tieto fotky, je to tam aj s receptom.
Na internete je veľa receptov. Ja som si vybrala ako inšpiráciu tento: https://www.trend.sk/spravy/hitom-le...h-vyrobit-doma
Po viacerých skúsenostiach by som odporúčala: V uvedenom recepte je 50°. To je málo. Môže byť ako je v recepte od Dáši 75 aj 80. Ja som mixovala všetko ovocie storočným mxérom surové, ale by som odporučila jablká (aj iné tvrdé ovocie) ako je v recepte od Dáši predvariť, hlavne ak by sa mixovali ručným mixérom.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nezostane v koži viac vitamínov, keď sa suší surové ovocie ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Keďže voda sa odparí/vysuší, tak ovocie sa svojím spôsobom mení, nakoľko počas dehydratácie sa tiež automaticky zvyšuje koncentrácia blahodarných prvkov...a ono je v podstate aj jedno, či ich ostane viac v koži alebo vo vnútri.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
Keďže voda sa odparí/vysuší, tak ovocie sa svojím spôsobom mení, nakoľko počas dehydratácie sa tiež automaticky zvyšuje koncentrácia blahodarných prvkov...a ono je v podstate aj jedno, či ich ostane viac v koži alebo vo vnútri.
V recepte od Dášky sa ovocie pred mixovaním varí, na to som sa pýtala, či nie je lepšie (zdravšie) zmixovať ho surové, aj keď koža nebude taká pekná vzhladom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ved sa susi surove ovocie...len je mixovane...akurat sa tam skoncentruje cukor..ked sa vyredukuje voda..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tu sa ovocie pred mixovaním dusí
https://www.instagram.com/p/CD1rs4OniI9/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

veronikasad
Nezostane v koži viac vitamínov, keď sa suší surové ovocie ?
to máš ťažko povedať, vitamíny sa strácajú aj oxidovaním, lúhovaním vo vode, varením.... Nie celkom dobre si viem predstaviť sušiť surové rozmixované jablká, keď si predstavím, jak hnednú aj vo vode, nieto na vzduchu.
Tu podla mna nejde ani tak o vitamíny, ako o zachovanie nadúrody. A potom sú tu aj rôzne minerály, stopové prvky... Zdroj vlákniny
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať