Nastavte si sledovanie aktualít z DRAKa na email.  

Cenník za vstup do Elektronickej encyklopédie mzdárov DRAK

 
 
Hľadať v článku
Nástroje k článku

Cenník za vstup do Elektronickej encyklopédie mzdárov DRAK

Autor Jozef Mihál   19.12.06
Cena za vstup do Elektronickej encyklopédie mzdárov DRAK platná na obdobie 12 mesiacov (počíta sa 12 mesiacov odo dňa aktivácie prístupu) je

5 EUR/mesiac bez dph Ročne 60 EUR (1205...
2
ľudí to zaujíma
mňa tiež
Komentár od ondrejvla 17.01.07 19:08
#81  
Citát Pôvodca textu príspevku: TomosP
Dobrý den, už jsem tento dotaz kladl jednou (viz 12.1.07), ale asi zapadl - chtěl bych si objednat el. přístup do DRAKa pro firmu z České republiky. Jak v takovém případě probíhá placení a fakturace?

Díky.

TomosP
TomosP, nie som síce kompetentná odpovedať za moderátorov tejto témy, ale môj návrh :
Vypíš si objednávku, ktorá je v prílohe tejto témy, uhradíš predplatné podľa VS, ktorý ti bude pridelený v objednávke, uhradíš sumu predplatného a budeš žiadať Richarda o vystavenie faktúry. Prípadne napíš Richardovi cez SS, určite dostaneš správnu odpoveď.
Komentár od Richard 17.01.07 19:13
#82  
Už som mu písal SSku :-)

Ide mu o DPH....
Naposledy upravil Richard : 17.01.07 at 19:20.
Komentár od ondrejvla 17.01.07 19:47
#83  
Citát Pôvodca textu príspevku: Richard
Už som mu písal SSku :-)

Ide mu o DPH....
Aha - no tak to by profesionálne zaujímalo aj mňa, ako je to v tomto prípade, či sa to považuje za službu poskytnutú na našom území alebo v ČR?
Podľa mňa, služba je poskytovaná na území SR, aj keď si to on otvorí napr. aj v inom štáte EÚ, či nie?
Komentár od Richard 18.01.07 07:57
#84  
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
Komentár od otázka 18.01.07 13:17
#85  
Chcem sa spýtať, koľko to celé zhruba trvá: danú sumu som uhradila šekovou poukážkou na príslušný BÚ presne pred týždňom /dúfam, že na správny BÚ /.
Komentár od MILKA58 18.01.07 15:27
#86  
Dnes mi došla faktúra za uhradenú sumu na DRAKa. Ďakujem.
Komentár od Monkey 18.01.07 17:14
#87  
Citát Pôvodca textu príspevku: Richard
drak je zatial len na mzdy.
drak je nieco nove, co nie je na Porade
Porada ostava tak ako doteraz - aj na mzdy .-)

Ďakujem Richardovi za odpoveď. A aký je v tom teda rozdiel - v čom spočívajú výhody DRAKA?
Komentár od Richard 18.01.07 22:56
#88  
Takže tu je úvodník:
http://www.porada.sk/t37187-vitajte-...i-na-mzdy.html
Tu sú popísané výhody:
http://www.porada.sk/t37186-vyhody-a...nie-draka.html

Ďalej si kliknite na odkazy v menu, a dostanete sa na obsah, ktorý drak ponúka (tento obsah sa postupne rozširuje).

Ak to mám zhrnúť, základný rozdiel je v tom že drak nie je diskusná stránka, ale stránka ktorá ponúka spracovaný obsah, či už ide o aktulity, praktické príklady, komentáre, testy či tématické celky.
Komentár od Jana Acsová 21.01.07 16:29
#89  
Fakturácia do ČR pre českú firmu - zdaniteľnú osobu a platiteľa DPH v ČR by mala prebiehať podľa týchto zásad:

1. jedná sa o elektronickú službu podľa § 10 ods. 6 písm. i) českého ZDPH,

2. miestom dodania podľa § 10 ods. 7 je ČR, ak službu dodáva podnikateľský subjekt inému platiteľovi dane alebo osobe povinnej k dani podľa § 6 ods. 1 českého zákona o DPH, prípadne osobe identifikovanej na daň v ČR,

3. podľa § 108 ods. 1 je osobou povinnou priznať a zaplatiť daň platiteľ dane, ktorému boli poskytnuté služby podľa § 10 ods. 7.

Ak sú podmienky obchodného vzťahu také, ako je uvedené platí, že slovenská zdaniteľná osoba a platiteľ dane vystavuje českému platiteľovi dane faktúru, miesto dodania služby je ČR a na českého platiteľa sa prenáša daňová povinnosť.
Slovenský subjekt vystavuje faktúru podľa nášho § 73 ZDPH s odvolávkou na § 15 ods. 7 a následne § 15 ods. 8 písm. i).
Komentár od pajka 22.01.07 12:08
#90  
Dobrý den uhradila som už zálohovu faktúru na draka a dnes ked som si chcela urobit test na dane z príjmov mi to kričalo, že nemám prístup viete mi to prosím vysvetliť aj ked som bola prihlásená pod svojim menom a heslom. Díky pajka
Komentár od ALDA 22.01.07 13:01
#91  
Skús znovu funguje to i keď nie je zaplatené predplatné.
Komentár od FaLuMa 22.01.07 17:25
#92  
Nadväzujem na príspevok napísaný v tomto bloku. Som na porade registrovaná pod svojim menom, ale faktúru uhradím ako firma ktorú vlastníme dve účtovníčky. Objednávku som vyplnila pod novým nickom (teraz som na neho prihlásená) - logicky sa teda budem vo firme prihlasovať na tento nový nick. Znamená to že keď budem prihlásená pod svojim starým nickom nebudem mať prístup na draka a musím sa znova prihlásiť, resp. prehlásiť? A to ani napriek tomu že súkromne som relatívne aktívny prispievateľ a už som získala aj niekoľko bodov? Beriem že cena za prístup je super, ale obe pracujeme v práci aj doma a pomerne často aj súčase. Nedalo by sa to nejako poriešiť? Ak ano budem rada lebo mi to uľahčí prístup, ale ak nie tak to rešpektujem a porade aj drakovi zostanem verná až na večné časy (a nikdy inač )
Komentár od Richard 22.01.07 17:35
#93  
FaLuMa prístup na draka a na Poradu môžete (myslím môžeš) využívať pod jedným nickom, preto je to tak riešené, aby ste nemuseli meniť prihlásenia.
Nie je potrebné vytvárať dva nicky.

Ak ste vytvárali nový nick preto, aby ste sa mohli prihlasovať viaceré, tak to naše pravidlá neumožňujú, pretože jeden nick a teda jeden prístup môže používať len jedna osoba.
Prístup nie je viazaný na jednu firmu ale na jedného užívateľa. Takže ak sa budete naraz prihlasovať pod jedným nickom z dvoch počítačov, tak Vám to bude automaticky zablokované...
Naposledy upravil Richard : 22.01.07 at 17:44.
Komentár od Saly 22.01.07 21:23
#94  
Dobrý večer, rada by som si objednala encyklopediu pre mzdárov,no do VS by som mala napísať svoje poradové číslo a neviem,kde ho mám nájsť.Nie som podnikateľ.Ďakujem Saly
Komentár od Paula 22.01.07 21:31
#95  
Tvoje číslo:

31092
Komentár od Ivana Š 22.01.07 21:35
#96  
Choď na hlavnú stránku Porady - na momentálne účastní užívatelia
kurzorom choď na nick člena a uvidíš v spodnom riadku na obrazovke
http://www.porada.sk/member.php?u= poradové číslo člena
tvoje je 31 092
Komentár od Saly 22.01.07 21:36
#97  
Ďakujem pekne :-) a kde si ho nájdem?
Komentár od Saly 22.01.07 21:37
#98  
Ešte raz ďakujem.Saly
Komentár od FaLuMa 23.01.07 06:36
#99  
OK Richard, platba by mala isť dnes.
Komentár od vema 23.01.07 21:07
#100  
Ja tiež neviem nájsť svoje poradové číslo.Poraďte mi.