Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

danastefan Pozri príspevok
Mzda je zúčtovaná a vypočítaná čaká sa len ,či bude zrážka za škodu v plnej výške mzdy alebo v nižšej ,po posúdení škody.Takže momentálne je mzda nevyplatená.Tak neviem či ju dám do hlásenia.

Do Hlásenia 2006 dáš súčet kvartálnych prehľadov 2006.
0 0
andy22 andy22

andy22 je offline (nepripojený) andy22

Môžem mať otázku k vyplneniu časti III. Zamestnanec má príjem u jedného zamestnávateľa z hlavného pracovného pomeru a zároveň z dohody o vyk.práce, z ktorej má tiež odvedenú daň preddavkovo ( nad 5000,-Sk /mes.)
Uvádza sa do tabuľky časti III. súčet jeho príjmov, alebo zvlásť prac.pomer a zvlášť dohoda? Ď.
0 0
maminka maminka

maminka je offline (nepripojený) maminka

veselý človek
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Robím ročné hlásenie na DU zo ZČ za rok 2006, chcem vedieť či v časti III. treba uviesť aj dohodárov ktorí mali zrazenú zrážkovu daň podľa §43 a tým pádom by som ich musela uviesť aj časti I. riadok O, do celkového uhrnu príjmov. Viem že čast I. riadky 1-11 mi musia sedieť s kvartálnymi prehľadmi v ktorých som zrážkovú daň nedávala.

Vopred ďakujem za rýchlu odpoveď. MAMINKA
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

maminka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Robím ročné hlásenie na DU zo ZČ za rok 2006, chcem vedieť či v časti III. treba uviesť aj dohodárov ktorí mali zrazenú zrážkovu daň podľa §43 a tým pádom by som ich musela uviesť aj časti I. riadok O, do celkového uhrnu príjmov. Viem že čast I. riadky 1-11 mi musia sedieť s kvartálnymi prehľadmi v ktorých som zrážkovú daň nedávala.

Vopred ďakujem za rýchlu odpoveď. MAMINKA
Zrážková daň v hlásení za rok 2006 nefiguruje.

Prosím skúste si prečítať Poradu, je to tu už tisíc krát povedané
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ja by som pre jedno RČ vypísala len jeden oddiel.
0 0
andy22 andy22

andy22 je offline (nepripojený) andy22

Ďakujem, takže spočítam príjmy do jedného oddielu.
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Dobrý deň, robila som RZD prvýkrát, zamestnancom vyšiel preplatok, ten som im vysporiadala vo výplate za 02/2007. Tento preplatok sa objaví až v budúcoročnom hlásení? V Q.hláseniach to budem postupne odrátavať v r.3, to viem, ale to,aká nám vyšla celková výška preplatku resp. nedoplatku z RZD za r.2006 sa neuvádza teraz nikde? Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lukuc Pozri príspevok
Dobrý deň, robila som RZD prvýkrát, zamestnancom vyšiel preplatok, ten som im vysporiadala vo výplate za 02/2007. Tento preplatok sa objaví až v budúcoročnom hlásení? V Q.hláseniach to budem postupne odrátavať v r.3, to viem, ale to,aká nám vyšla celková výška preplatku resp. nedoplatku z RZD za r.2006 sa neuvádza teraz nikde? Ďakujem.

Uvádza sa to teraz len v Q.prehľadoch
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Takže postupne len tie čiastky, o ktoré znižujem odvod dane? A potom v ročnom hlásení v budúcom roku sumár...tak?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lukuc Pozri príspevok
Takže postupne len tie čiastky, o ktoré znižujem odvod dane? A potom v ročnom hlásení v budúcom roku sumár...tak?

presne tak
0 0
lukuc lukuc

lukuc je offline (nepripojený) lukuc

Ďakujem pekne a prajem krásny deň
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

CHIC Pozri príspevok
Skús si ešte raz poriadne prečítať poučenie k hláseniu....
Nakoľko mi na moje otázky nevedel nik na DÚ odpovedať (zmohli sa len na konštatovanie, že ASI do úhrnu príjmov "zrážkarov" nedávať-aj keď to z poučenia jednoznačne vyplýva), poslal som dopyt na DR do BB:


V poučení na vyplnenie Hlásenia o vyúčt.dane a o úhrne príjmov FO zo záv.činnosti...(ďalej "Hlásenie") sa uvádza:
Časť I
Riadok 0-uvedie sa úhrn zúčtovaných a vyplatených miezd za bežné zdaň.obdobie, ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancom vyplatil v peňažnej aj v nepeň.forme. Obsah riadku tvorí úhrn tzv. hrubých miezd, vyplatených zamestnancom (aj tým, ktorí v priebehu bežného zdaň.obdobia prestali byť zamestnancami tohto zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane)...


...podľa uvedeného je nutné v tomto riadku vykázať všetky mzdy vyplatené zamestnancom, vrátane príjmov u ktorých bol uplatnený systém zrážkovej dane.

Poučenie Časť II:
V samostatných riadkoch časti II. sa uvedie počet zamestnancov, za ktorých sa hlásenie podáva. Hlásenie sa podáva za VŠETKÝCH zamestnancov, ktorým zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, za zdaňovacie obdobie vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov v peňažnej aj v nepeňažnej forme...
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com[IMG]http://www.porada.sk/ /><o:p></o:p>
<FONT face=[/IMG]Poučenie Časť II:
<font face=" /><o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman" size=3>
<FONT face="Times New Roman" size=3>...podľa uvedeného opäť je nutné uviesť aj zamestnancov u ktorých bola uplatnená zrážková daň.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman">Poučenie Časť III bod 4:
<FONT face="Times New Roman">....uvedú sa len tie zdaniteľné príjmy, z ktorých sa vyberá PREDDAVOK na daň podľa § 35 zákona o dani z príjmov.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman"><FONT size=3>...podľa uvedeného sa sem príjmy u ktorých bola uplatnená zrážková daň neuvádzajú.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman">Je zrejmé, že poučenie je z obdobia, keď inštitút zrážkovej dane pri príjmoch zo záv.činnosti neexistoval, no nie je zrejmé ako horeuvedené nezrovnalosti "vyriešiť" a vyplniť v prípade zamestnancov u ktorých boli v priebehu roka splnené podmienky na zdanenie príjmov zo záv.činnosti tzv.zrážkovou daňou.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">Otázky:
<FONT face="Times New Roman">1) Započítať príjmy zo záv.činnosti u ktorých bola daň vybratá zrážkou podľa §43 ods.3 písm.j do úhrnu príjmov v "Hlásení" časť I riadok 0?
<FONT face="Times New Roman">2) Uviesť "zamestnancov so zrážkovou daňou" do celkového počtu zamestnancov v časti II a uviesť ich nejakým spôsobom v časti III?
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">Za odpoveď vopred ďakujem.
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman"><FONT size=3>Od zadania dopytu ubehli 3týždne, zatiaľ však nereagovali
<FONT face="Times New Roman"><FONT size=3>Ešte stále Ti neprišlo vyjadrenie?
<FONT face="Times New Roman"><FONT size=3>Mňa by zaujímala ešte jedna vec - príloha, bod 5. Zúčtované v mesiacoch: Ak zamestnanec mal v roku príjmy zdaňované preddavkovo a aj príjmy zdaňované zrážkou. Podľa poučenia, sa tu označujú mesiace, kedy mal vyplatenú mzdu. Takže nerozlišujem, či mzda bola zrazená preddavkovo alebo zrážkou? Riešil to už niekto?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

azuz Pozri príspevok
Ešte stále Ti neprišlo vyjadrenie?
Mňa by zaujímala ešte jedna vec - príloha, bod 5. Zúčtované v mesiacoch: Ak zamestnanec mal v roku príjmy zdaňované preddavkovo a aj príjmy zdaňované zrážkou. Podľa poučenia, sa tu označujú mesiace, kedy mal vyplatenú mzdu. Takže nerozlišujem, či mzda bola zrazená preddavkovo alebo zrážkou? Riešil to už niekto?


Dávam tam len mesiace kedy mal vyplatenú mzdu preddavkovo

0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

katkaj Pozri príspevok
Dávam tam len mesiace kedy mal vyplatenú mzdu preddavkovo

[/size][/font][/size][/font]
Podľa logiky s Tebou súhlasím.
Len z toho poučenia to nevyplýva jednoznačne. Ide mi o to, či niekto má oficiálne písomné vyjadrenie z DR SR na nastolené otázky.
Pri vypĺňaní tlačív totiž logika nebýva dôležitá.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

azuz Pozri príspevok
Podľa logiky s Tebou súhlasím.
Len z toho poučenia to nevyplýva jednoznačne. Ide mi o to, či niekto má oficiálne písomné vyjadrenie z DR SR na nastolené otázky.
Pri vypĺňaní tlačív totiž logika nebýva dôležitá.
Nemám vyjadrenie z DÚ ale kedže zrážková daň nefiguruje v hláseniach tak ju nedávam ani do mesiacov kedy mal vyplatený príjem
0 0
Tomáško Tomáško

Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

Ja viem, že na tému Hlásenie tu toho bolo popísaného dosť,ale potrebujem vedieť či mi správne vyplnil program časť III riadok 4 Úhrn príjmov a riadok 6 Základ dane kde mi vyplňuje tú istú sumu.Ide o dohodárov s preddavkovou daňou.Je to tak správne?
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

Tomáško Pozri príspevok
Ja viem, že na tému Hlásenie tu toho bolo popísaného dosť,ale potrebujem vedieť či mi správne vyplnil program časť III riadok 4 Úhrn príjmov a riadok 6 Základ dane kde mi vyplňuje tú istú sumu.Ide o dohodárov s preddavkovou daňou.Je to tak správne?
áno...je to tak správne
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Tomáško Pozri príspevok
Ja viem, že na tému Hlásenie tu toho bolo popísaného dosť,ale potrebujem vedieť či mi správne vyplnil program časť III riadok 4 Úhrn príjmov a riadok 6 Základ dane kde mi vyplňuje tú istú sumu.Ide o dohodárov s preddavkovou daňou.Je to tak správne?
ÁNO,je to správne.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

sonička Pozri príspevok
čiže ak som správne rozumela dohodári, kt. mali príjem do 5 000 Sk a aj zamestnanec kt. mal príjem do 5 000 Sk a neuplatňoval si nezdan.čiastku na daňovníka ani daň. bonus tak do ročného hlásenia za rok 2006 v časti I. riadok 0 a časti III. vôbec nepatria?
čiže ak som zamestnávala zamestnancov /skr.prac.uväzok/, ktorí mali príjem do 5000,- /čiže boli zdanení zrážk.daňou/ nevypisujem vôbec ročné hlásenie dane?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jankaaa Pozri príspevok
čiže ak som zamestnávala zamestnancov /skr.prac.uväzok/, ktorí mali príjem do 5000,- /čiže boli zdanení zrážk.daňou/ nevypisujem vôbec ročné hlásenie dane?

Zrážková daň vôbec nevstupuje do ročného hlásenia za rok 2006. Uvádzajú sa tam len preddavkové dane
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať