Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

vikinka Pozri príspevok
Áno, v r.0 uvedieš príjmy a ďalej nič,v časti III.uviesť konkrétneho zamestnanca,pretože mal zrazené preddavky.
Práveže nemal zrazené preddavky, lebo žiadne mu nevyšli. Aj v kv. prehľadoch boli iba nuly. ďakujem ináč, za pomoc.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

tonkat Pozri príspevok
Práveže nemal zrazené preddavky, lebo žiadne mu nevyšli. Aj v kv. prehľadoch boli iba nuly. ďakujem ináč, za pomoc.
To nevadí,že nemal zraz.preddavky,ale mal vyplatený príjem,v hlásení a prehľadoch sa neuvádzajú zamestnanci so zrážkovou daňou.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem ti za pomoc.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Do r. 8 v hlásení sa dáva iba bonus vyplatený mesačne, alebo aj bonus vrátený z ročného zúčtovania?
0 0
SMartina SMartina

SMartina je offline (nepripojený) SMartina

Ahojte, ja mám jednu otázku na ktorú som tu odpoveď nenašla. Zamestnanec nepožiadal o ročné zúčtovanie. Chcem sa opýtať na prvú stranu Hlásenia, na riadok do ktorého sa píše: DÁTUM VYKONANIA ROČNÉHO ZÚČTOVANIA PREDDAVKOV NA DAŇ ZA ZDAŇOVACIE OBDOBIE, ZA KTORÉ SA HLÁSENIE PODÁVA: nemala by som tam písať nič, žiadny dátum. Je to tak správne? Ďakujem.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

SMartina Pozri príspevok
Ahojte, ja mám jednu otázku na ktorú som tu odpoveď nenašla. Zamestnanec nepožiadal o ročné zúčtovanie. Chcem sa opýtať na prvú stranu Hlásenia, na riadok do ktorého sa píše: DÁTUM VYKONANIA ROČNÉHO ZÚČTOVANIA PREDDAVKOV NA DAŇ ZA ZDAŇOVACIE OBDOBIE, ZA KTORÉ SA HLÁSENIE PODÁVA: nemala by som tam písať nič, žiadny dátum. Je to tak správne? Ďakujem.
Ak máte len toho jedného zamestnanca a nebolo mu vykonané RZ, tak sa tom dátum neudá.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A máš len jedného zamestnanca ? Ak ano a nerobila si RZD, tak nepíšeš žiadny datum.
0 0
SMartina SMartina

SMartina je offline (nepripojený) SMartina

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zdravím Vás všetkých. Potrebovala by som radu. Opravovala som mzdy v 7.mes.2006, ale oprava nastala az v r. 2007, a uhrada na danovy urad pôjde az na konci tohto mesiaca. Ako mam teda vypisat hlásenie?
Vypísala som ho podla prehladov, ale danovy urad z toho nezisti ze nastala zmena. Máme douhradiť danovemu uradu o nejakych 1200sk viac. Alebo mám dať opravny prehlad za 3.Q2006 a urobiť správne hlásenie podla toho?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Treba urobiť opravný prehľad a hlásenie podľa skutočnosti z prehľadov.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

vikinka Pozri príspevok
Treba urobiť opravný prehľad a hlásenie podľa skutočnosti z prehľadov.
Dobre, dakujem velmi pekne za radu.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ešte jednu otázočku by som mala. V hlásení, v časti II.: r.1 je 98.000,-
, r. 2 je 97.000,-, rozdiel 1.000,-sk patrí do riadku 3, alebo do r.4??
Viem, je to hlupa otazka, ale uz sa pytam aj na hluposti len aby to bolo dobre.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nikulik Pozri príspevok
Ešte jednu otázočku by som mala. V hlásení, v časti II.: r.1 je 98.000,-
, r. 2 je 97.000,-, rozdiel 1.000,-sk patrí do riadku 3, alebo do r.4??
Viem, je to hlupa otazka, ale uz sa pytam aj na hluposti len aby to bolo dobre.
Kedže ste zaplatili menej a je to nedoplatok tak do riadku 4
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás,
aj ja prvý krát vypisujem ročné hlásenie, mali sme zamestnanca, ktorý mal príjem za apríl zrazený zrážkovou daňou a od 6 mesiaca bol zamestnaný na prac.zmluvu a podpísané vyhlásenie. Mám teda do riadku 0 uviesť aj ten jeho príjem, ktorý bol zdanený zrážkovou daňov?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

katkaj Pozri príspevok
Kedže ste zaplatili menej a je to nedoplatok tak do riadku 4
Ďakujem pekne, mna pomýlilo to plusko tam .
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

H.B. Pozri príspevok
Do r. 8 v hlásení sa dáva iba bonus vyplatený mesačne, alebo aj bonus vrátený z ročného zúčtovania?
Nikto mi nevie odpovedať?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás,
aj ja prvý krát vypisujem ročné hlásenie, mali sme zamestnanca, ktorý mal príjem za apríl zrazený zrážkovou daňou a od 6 mesiaca bol zamestnaný na prac.zmluvu a podpísané vyhlásenie. Mám teda do riadku 0 uviesť aj ten jeho príjem, ktorý bol zdanený zrážkovou daňov?
Príjem , ktorý bol zdanený ZD sa tam neuvádza. Do výkazu ide len preddavková daň.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

H.B. Pozri príspevok
Do r. 8 v hlásení sa dáva iba bonus vyplatený mesačne, alebo aj bonus vrátený z ročného zúčtovania?
Keďže som uviedla v kvartálnom hlásení za 1.Q.2006 aj vyplatený bonus na základe ročného zúčtovania z rok 2005, tak som ho teraz uviedla aj v ročnom hlásení....dúfam, že som urobila správne .
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška Pozri príspevok
Keďže som uviedla v kvartálnom hlásení za 1.Q.2006 aj vyplatený bonus na základe ročného zúčtovania z rok 2005, tak som ho teraz uviedla aj v ročnom hlásení....dúfam, že som urobila správne .

Áno správne. Hlásenie je vlastne súčet prehľadov. Predpokladám že si to dala do riadku 6 v prehľade
Naposledy upravil katkaj : 19.03.07 at 12:07
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katuška neuviedla som to do r. 6 - pretože sme celú sumu žiadali od DU, takže som to v prehľade uviedla do riadku A, C, D.

Len ma zmiatol najskôr PC /lebo mi to neuviedol v tlačive/ čo som odignorovala a potom príspevok od H.B.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať