Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, prvýkrát robím hlásenie a nejako si neviem s tým poradiť. Určíte spletiem teraz dve veci dokopi, ale bola by som rada keby mi to niekto objasnil ...v roku 2008 sme mali jedného zamestnanca a jedného dohodára (dohodár si neuplatňoval nezdaniteľnú čiastku 2 mesiace, 4 mesiace si ju uplatnil). Do hlásenia zapíšem len prijmi zamestnanca, alebo aj toho dohodára? Ďalej sa chcem spýtať, zamestnancovi bola 5 mesiacov zrážaná daň zo závislej činnosti a potom sa podpísal dodatok o úprave mzdy a vychádzala mu daň 0. Určíte viem, že bude mat preplatok na dani lebo si uplatňuje aj poistne robí sa to v hlásení, alebo nie?? Neviem totiž, kde mam započítať poistne čo si môže zo zákona uplatniť do výšky 12 000 Sk. Zamestnanec deti nemá a dohodár si vyžiadal potvrdenie, že si urobí daňové priznanie sám (nakoľko popri dohode ešte pracoval u iného zamestnávateľa). Poradí mi niekto??
Naposledy upravil anithocka : 13.02.09 at 13:56 Dôvod: preklep
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Chcem sa opýtať, či do ročného hlásenia "príloha" sa uvádzajú aj dohodári? Program mi prílohu vytlačil iba so zamestnancom na HPP.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Dohodári iba vtedy, ak mali príjem nad 5000 Sk alebo podpísané vyhlásenie. Vtedy je to preddavková daň.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Aha, máš pravdu, prečo ma to nenapadlo? Veď to ja viem, bože. Dík
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Ešte jedna otázočka k tejto téme. Do časti I - Vyúčtovanie dane do riadku č. 7-Odvedené preddavky na daň za celé zdaňovacie obdobie,sa zahŕňa aj daň zrazená zo mzdy za december 2008, ale uhradená v januári 2009?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

daja Pozri príspevok
Ešte jedna otázočka k tejto téme. Do časti I - Vyúčtovanie dane do riadku č. 7-Odvedené preddavky na daň za celé zdaňovacie obdobie,sa zahŕňa aj daň zrazená zo mzdy za december 2008, ale uhradená v januári 2009?
áno
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

hlásenie sa podáva do 31.3.?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
hlásenie sa podáva do 31.3.?
Ročné hlásenie - áno
1 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, viem, že je už po termíne podania hlásenia o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. SRO mala v 12 dohodára, ktoré mu bola zrazená daň. Dneska mi volala pani z DÚ, mimochodom veľmi nepríjemná osoba, v podstate som sa ani nedozvedela čo chcela iba zvýšeným hlasom trvala na tom, aby sa konateľ dostavil na DÚ. Celkovú vyplatenú sumu za dohodu som uviedla v časti I. do riadku 0, zrazená daň riadok č. 1, potom riadok 4, 6, 7. Časť II. celková čiastka za dohodu riadok 6, zrazené preddavky na daň riadok 7. je to správne? naozaj neviem, kde by mohol byť problém.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

posúvam si
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

posuvam
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dara Pozri príspevok
Ahojte, viem, že je už po termíne podania hlásenia o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti. SRO mala v 12 dohodára, ktoré mu bola zrazená daň. Dneska mi volala pani z DÚ, mimochodom veľmi nepríjemná osoba, v podstate som sa ani nedozvedela čo chcela iba zvýšeným hlasom trvala na tom, aby sa konateľ dostavil na DÚ. Celkovú vyplatenú sumu za dohodu som uviedla v časti I. do riadku 0, zrazená daň riadok č. 1, potom riadok 4, 6, 7. Časť II. celková čiastka za dohodu riadok 6, zrazené preddavky na daň riadok 7. je to správne? naozaj neviem, kde by mohol byť problém.
Tomu dohodárovi bola zrazená preddavková daň alebo zrážková?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

daň preddavkova
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ak bola teda dohodárovi zrazená a odvedená preddavková daň, mala si túto daň potom uvedenú aj v Prehľade za IV. Q 2009 (predpokladám -
odmena za dohodu vyplatená v januári za december).
Potom v hlásení by mal byť, podľa mňa, vypísaný r. 0, 1, 4, 6 a 7 (tak ako uvádzaš, neviem, prečo si napísala Časť II, keď tieto riadky sú v časti I., zrejme len preklep).
Je tento príjem za dohodu uvedený aj v časti V?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

odmena za nivember vyplatena v decembri. mala som to aj v prehlade. preklpe, tieto riadky su v casti I ako uvadzam a v casti II mam vypisane tie co uvadzam vyssie, je to tak v poriadku?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dara Pozri príspevok
odmena za nivember vyplatena v decembri. mala som to aj v prehlade. preklpe, tieto riadky su v casti I ako uvadzam a v casti II mam vypisane tie co uvadzam vyssie, je to tak v poriadku?
Zrejme sa nerozumieme. Časť I. - riadky 0-9, Časť II. - riadky 10 a 11, Časť III. - riadky 12-15, Časť IV. - riadky A-E.
Ak ste mali jediného zamestnanca (a to tohto dohodára, ktorému bola zrazená preddavková daň), mala byť vyplnená len Časť I. a Časť V.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

rodina1 Pozri príspevok
Zrejme sa nerozumieme. Časť I. - riadky 0-9, Časť II. - riadky 10 a 11, Časť III. - riadky 12-15, Časť IV. - riadky A-E.
Ak ste mali jediného zamestnanca (a to tohto dohodára, ktorému bola zrazená preddavková daň), mala byť vyplnená len Časť I. a Časť V.

mám to vyplnené iba časť I. a časť. V. tie riadky mám uvedené teda správne? neviem čo iné by tam mohlo byť zle.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dara Pozri príspevok
mám to vyplnené iba časť I. a časť. V. tie riadky mám uvedené teda správne? neviem čo iné by tam mohlo byť zle.
V časti I. - vyplnené riadky 0, 1, 4, 6 a 7,
v časti V. - meno, priezvisko, adresa ... toho dohodára.
Inak neviem, čo by tam malo byť zle. Ale najskôr to zistíte, keď prídete z daňového úradu. Som sama zvedavá.
1 0
avodes avodes

avodes je offline (nepripojený) avodes

Prosím niekoho, kto by si našiel čas a mohol mi poradiť s hlásením za r.2009. Dostala som výzvu na opravu, vraj nesúhlasia r.2,4,5 a zároveň riadky A,B s podanými prehľadmi. Viem, že hlásenie mi musí sadnúť s prehľadmi. Chybu som možno spravila čo sa týka DB. V I.časti r.2 som uviedla sumu RZD za r.2008(vyšli celkovo preplatky), ale odrátala som z tej sumy DB (vypočítaný v rámci toho RZD 2008), nakoľko v poučení je napísané, že ..."bez uplatnenia daňového bonusu"-tak som to aspom pochopila. Na r.5 som uviedla DB vyplácaný mesačne za r.2009+DB z RZD 2008. Tú istú sumu som napísala aj v časti IV. na r. A a B a zároveň v časti V. Lenže mám to zle. Bude to správne ak, na r. 2 uvediem proste celé RZD 2008 vrátane DB, na r.5 čistý vyplatený DB za r.2009 (bez vplyvu RZD 2008), tú istú sumu na r. A a B v časti IV.? Neviem, či v časti V majú mať jednotliví zamestnanci uvádzaný vyplatený DB iba za r. 2009 alebo vrátane RZD 2008. Ak niekto vie, budem vďačná za každú radu.
0 0
avodes avodes

avodes je offline (nepripojený) avodes

Alebo sa skúsim spýtať jednoduchšie, suma DB z časti V. sa mi musí rovnať so sumou na r. 5 časti I. a A,B časť IV. ? Lenže program mi vytlačil v časti V. DB bez RZD 2008 a v časti IV. vrátane RZD 2008. Takže neviem, čo je správne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať