Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Muška Pozri príspevok
Katuška neuviedla som to do r. 6 - pretože sme celú sumu žiadali od DU, takže som to v prehľade uviedla do riadku A, C, D.

Len ma zmiatol najskôr PC /lebo mi to neuviedol v tlačive/ čo som odignorovala a potom príspevok od H.B.
Aha. Ale aj tak to treba uviesť v ročnom hlásení.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Katuška uviedla som to v ročnom hlásení v riadku A, C, D.

Cmuk, ďakujem
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Priatelia, som "mierne" popletena
Mam hladat nejaku suvislost medzi Hlasenim a Rocnym zuctovanim dane? tj odzrkadluje sa mi v Hlaseni preplatok/nedoplatok na dani r.2006, alebo ide cisto o kopiu udajov z Prehladov?
dakujem moc a moc a drzim palce pri finisovani r.2006
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zyka Pozri príspevok
Priatelia, som "mierne" popletena
Mam hladat nejaku suvislost medzi Hlasenim a Rocnym zuctovanim dane? tj odzrkadluje sa mi v Hlaseni preplatok/nedoplatok na dani r.2006, alebo ide cisto o kopiu udajov z Prehladov?
dakujem moc a moc a drzim palce pri finisovani r.2006
Ročné hlásenie je súčet kvartálnych prehľadov za rok 2006. Takže vyúčtovanie dane za rok 2006 sa ukáže až v hlásení za rok 2007
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

dikes Katkaj
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

barborka7 Pozri príspevok
Na príspevok 6 nikto neodpovedal a to by som potrebovala aj ja vedieť, ako vyplniť ročné Hlásenie na daňový úrad.
Neviem si s tým nejako poradiť, vypisujem to 1. krát a neviem sa nejako vymotať ani z Hlásenia, čo vypĺňala vlani mzdárka predo mnou.
Chcela by som vedieť, čo sa píše do riadku 2, 3, či sa tam píšu preplatky a nedoplatky ešte z ročného zúčtovania dane za rok 2005, alebo z ročného zúčtovania dane za rok 2006 a čo sa píše do riadku 4, 8, 9, lebo si to nejako neviem mi v riadku 10 tá daň nevychádza v takej výške, akú sme odviedli a to som skúšala do riadkov 2,3 dať aj preplatky a nedoplatky z roku 2005, aj z roku 2006 ale nejako mi to nevychádza.
Keby sa tu našla dobrá duša, čo by mi to ozrejmila, čo sa do tých jednotlivých riadkov píše, bola by som tomu veľmi rada. Ďakujem.
Ja by som chcela len na utvrdenie odobriť, a súvisí to s príspevkom od Barborky7:
do Hlásenia za rok 2006 sa v podstate musia údaje zhodovať s Prahľadmi za rok 2006, a za dátum ročného zúčtovania sa píše dátum, kedy sa robilo ročné zúčtovania dane za rok 2005, teda dátum do 31.03.2006.

Ročné zúčtovanie dane za rok 2006, ktoré sa robí do 31.03.2007 bude v Hlásení za rok 2007 a v Prehľade za I.Q 2007.

Ďakujem pekne. Jana
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JDM Pozri príspevok
Ja by som chcela len na utvrdenie odobriť, a súvisí to s príspevkom od Barborky7:
do Hlásenia za rok 2006 sa v podstate musia údaje zhodovať s Prahľadmi za rok 2006, a za dátum ročného zúčtovania sa píše dátum, kedy sa robilo ročné zúčtovania dane za rok 2005, teda dátum do 31.03.2006.

Ročné zúčtovanie dane za rok 2006, ktoré sa robí do 31.03.2007 bude v Hlásení za rok 2007 a v Prehľade za I.Q 2007.

Ďakujem pekne. Jana

Hlásenie je vlastne súčet všetkých prehľadov za rok 2006, takže aj preplatky z RZD sú tie ktoré sa vysporiadavali v rámci zúčtovania v marci 2006 za rok 2005.

Ale na prvej strane je riadok :Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie,
za ktoré sa hlásenie podáva:
Sem treba dať dátum aktuálneho RZD čiže za rok 2006
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

katkaj Pozri príspevok
Hlásenie je vlastne súčet všetkých prehľadov za rok 2006, takže aj preplatky z RZD sú tie ktoré sa vysporiadavali v rámci zúčtovania v marci 2006 za rok 2005.

Ale na prvej strane je riadok :Dátum vykonania ročného zúčtovania preddavkov na daň za zdaňovacie obdobie,
za ktoré sa hlásenie podáva:
Sem treba dať dátum aktuálneho RZD čiže za rok 2006

Aha, čiže Dátum RZD sa na prvú stranu píše tohtoročný, teda ak som robila včera ročné zúčtovanie za rok 2006, napíšem tam 19.03.2007.

Katka, ďakujem pekne.
Naposledy upravil JDM : 20.03.07 at 10:22
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

JDM Pozri príspevok
Aha, čiže Dátum RZD sa na prvú stranu píše tohtoročný, teda ak som robila včera ročné zúčtovanie za rok 2006, napíšem tam 19.06.2007.

Katka, ďakujem pekne.
Asi škriatok Nie 19.6.2007 to by bolo už po funuse. Ale 19.3.2007
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Priatelia, ked mi vyjde v hlaseni preplatok, ako sa to interpretuje? co to pre mna znamena?

dik
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zyka Pozri príspevok
Priatelia, ked mi vyjde v hlaseni preplatok, ako sa to interpretuje? co to pre mna znamena?

dik
Asi ste zaplatili viac ako ste mali
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

A co s tym teraz?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zyka Pozri príspevok
A co s tym teraz?

Najlepšie by bolo pozrieť kedy a prečo ste zaplatili viac a dohodnúť sa z DÚ ako si to vykompenzujete.
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

aha,ok, zavolam panicke na DU, dik, pekny den
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

katkaj Pozri príspevok
Asi škriatok Nie 19.6.2007 to by bolo už po funuse. Ale 19.3.2007

Prepáčte za vsuvku, ale opravila som to. Ďakujem.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, aj ja by som si chcela overiť, či mám správne vypísanú kolonku v časti III. č.8 celková suma vyplateného daň. bonusu. Mám tam sumu 6.530,-, vzhľadom k tomu, že v r. 2005 mu bol bonus vyplatený o 50,- nižší a v r. 2006 mu bol doplatený. Rozmýšľam či je to správne, či tam nemá byť 6.480,- a tých 6.530,- bude len v časti I. č.6,A,B. Ak by ste mali trošku času, potešil by ma každý názor. Ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa mňa by tam mala ísť suma,ktorá mu bola vyplatená,a rozdiel sa prejavil v hlásení za rok 2005 ,kde bola suma v odd.III.u toho zamestnanca nižšia
o 50.-sk.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

A do časti III dávam údaje z r. 2006?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katka50 Pozri príspevok
A do časti III dávam údaje z r. 2006?
Je to hlásenie za rok 2006 tak aj v časti III budú údaje za rok 2006
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Ďakujem Katkaj.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať