Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jankaaa Pozri príspevok
čiže ak som zamestnávala zamestnancov /skr.prac.uväzok/, ktorí mali príjem do 5000,- /čiže boli zdanení zrážk.daňou/ nevypisujem vôbec ročné hlásenie dane?

Ak si nemala povinnosť podávať 1/4-ročné prehľady, potom nepodávaš ani Hlásenie
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jankaaa Pozri príspevok
čiže ak som zamestnávala zamestnancov /skr.prac.uväzok/, ktorí mali príjem do 5000,- /čiže boli zdanení zrážk.daňou/ nevypisujem vôbec ročné hlásenie dane?
A nemali podpísané vyhlásenie ?
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

katkaj Pozri príspevok
Zrážková daň vôbec nevstupuje do ročného hlásenia za rok 2006. Uvádzajú sa tam len preddavkové dane
Jej ďakujem. A ako je to s prehľadom. Za december 2006 mi vrátili z DU "Oznámenie o zrazení a odvedení zráž.dane" s tým, že to mám uviesť v prehľade. Ale tam sú len 3 stlpce. Tak kam to mám zapísať? Alebo mám urobiť samostatný prehľad za IV.Q2006?
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

katkaj Pozri príspevok
A nemali podpísané vyhlásenie ?
nie nemali. Oni si sami robia DP.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Jankaaa Pozri príspevok
Jej ďakujem. A ako je to s prehľadom. Za december 2006 mi vrátili z DU "Oznámenie o zrazení a odvedení zráž.dane" s tým, že to mám uviesť v prehľade. Ale tam sú len 3 stlpce. Tak kam to mám zapísať? Alebo mám urobiť samostatný prehľad za IV.Q2006?
Zrážková daň z výplaty za 12/2006 zrazená a odvedená v januári 2007 vstupuje do prehľadu za I. Q 2007.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jankaaa Pozri príspevok
Jej ďakujem. A ako je to s prehľadom. Za december 2006 mi vrátili z DU "Oznámenie o zrazení a odvedení zráž.dane" s tým, že to mám uviesť v prehľade. Ale tam sú len 3 stlpce. Tak kam to mám zapísať? Alebo mám urobiť samostatný prehľad za IV.Q2006?
zrážková daň za december zrazená v januári už bude zaradená v nových Q.prehľadoch za rok 2007. Čiže v prehľade za 1.kvartál
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

katkaj Pozri príspevok
zrážková daň za december zrazená v januári už bude zaradená v nových Q.prehľadoch za rok 2007. Čiže v prehľade za 1.kvartál
čiže tam uvádzam za mesiace 12,1,2 a odoslať na DU to mám do konca marca? Ďakujem ste hrozne zlaté
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jankaaa Pozri príspevok
čiže tam uvádzam za mesiace 12,1,2 a odoslať na DU to mám do konca marca? Ďakujem ste hrozne zlaté
Bude tam 1.Q roka 2007 a zrážková daň z 12/06 zrazená v 1/07. Podáva sa do konca apríla
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

katkaj Pozri príspevok
Bude tam 1.Q roka 2007 a zrážková daň z 12/06 zrazená v 1/07. Podáva sa do konca apríla
Veľmi tomu nerozumiem. Sú tam iba 3 stlpce. Hore uvediem mesiace 12,1,2 /marec sa mi už tam nezmestí/ Do I.Q patrí aj 3/07 nie? Tak kam ho mám dať?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jankaaa Pozri príspevok
Veľmi tomu nerozumiem. Sú tam iba 3 stlpce. Hore uvediem mesiace 12,1,2 /marec sa mi už tam nezmestí/ Do I.Q patrí aj 3/07 nie? Tak kam ho mám dať?
nebude tam 12,1,2 ale 1,2,3 / 07. Zrážková daň sa bude uvádzať v mesiaci kedy bola zrazená a preddavková za mesiac za ktorý bola zrazená. Teda dúfam že som to dobre pochopila
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

katkaj Pozri príspevok
nebude tam 12,1,2 ale 1,2,3 / 07. Zrážková daň sa bude uvádzať v mesiaci kedy bola zrazená a preddavková za mesiac za ktorý bola zrazená. Teda dúfam že som to dobre pochopila
Ďakujem.
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

Na príspevok 6 nikto neodpovedal a to by som potrebovala aj ja vedieť, ako vyplniť ročné Hlásenie na daňový úrad.
Neviem si s tým nejako poradiť, vypisujem to 1. krát a neviem sa nejako vymotať ani z Hlásenia, čo vypĺňala vlani mzdárka predo mnou.
Chcela by som vedieť, čo sa píše do riadku 2, 3, či sa tam píšu preplatky a nedoplatky ešte z ročného zúčtovania dane za rok 2005, alebo z ročného zúčtovania dane za rok 2006 a čo sa píše do riadku 4, 8, 9, lebo si to nejako neviem mi v riadku 10 tá daň nevychádza v takej výške, akú sme odviedli a to som skúšala do riadkov 2,3 dať aj preplatky a nedoplatky z roku 2005, aj z roku 2006 ale nejako mi to nevychádza.
Keby sa tu našla dobrá duša, čo by mi to ozrejmila, čo sa do tých jednotlivých riadkov píše, bola by som tomu veľmi rada. Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

barborka7 Pozri príspevok
Na príspevok 6 nikto neodpovedal a to by som potrebovala aj ja vedieť, ako vyplniť ročné Hlásenie na daňový úrad.
Neviem si s tým nejako poradiť, vypisujem to 1. krát a neviem sa nejako vymotať ani z Hlásenia, čo vypĺňala vlani mzdárka predo mnou.
Chcela by som vedieť, čo sa píše do riadku 2, 3, či sa tam píšu preplatky a nedoplatky ešte z ročného zúčtovania dane za rok 2005, alebo z ročného zúčtovania dane za rok 2006 a čo sa píše do riadku 4, 8, 9, lebo si to nejako neviem mi v riadku 10 tá daň nevychádza v takej výške, akú sme odviedli a to som skúšala do riadkov 2,3 dať aj preplatky a nedoplatky z roku 2005, aj z roku 2006 ale nejako mi to nevychádza.
Keby sa tu našla dobrá duša, čo by mi to ozrejmila, čo sa do tých jednotlivých riadkov píše, bola by som tomu veľmi rada. Ďakujem.
Preplatky a nedoplatky v hlásení za rok 2006 sú z ročného zúčtovania za kal. rok 2005.

V r. 2 a 3 sa uvádzajú preplatky a nedoplatky z ročného zúčtovania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie (2005), o ktoré platiteľ dane (zamestnávateľ) znížil/zvýšil odvod preddavkov za bežné zdaň. obdobie (2006)

Ak napr. v r. 2006 boli zrazené preddavky v r.1 = 7.994,- a vrátené preddavky z roč. zúčtovania za r. 2005 v r.3 = 1.059,-, potom odvodová
povinnosť v r. 5 a 10 = 6.935.....ak som tak aj odviedla, potom r. 11 = 6.935,- ............preplatok=nedoplatok za 2006=0

Ak by sme do toho miešali ročné zúčtovanie za r. 2006, neviem si to predstaviť.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- sig -->
Naposledy upravil Paula : 12.03.07 at 11:46
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

barborka7 Pozri príspevok
Na príspevok 6 nikto neodpovedal a to by som potrebovala aj ja vedieť, ako vyplniť ročné Hlásenie na daňový úrad.
Neviem si s tým nejako poradiť, vypisujem to 1. krát a neviem sa nejako vymotať ani z Hlásenia, čo vypĺňala vlani mzdárka predo mnou.
Chcela by som vedieť, čo sa píše do riadku 2, 3, či sa tam píšu preplatky a nedoplatky ešte z ročného zúčtovania dane za rok 2005, alebo z ročného zúčtovania dane za rok 2006 a čo sa píše do riadku 4, 8, 9, lebo si to nejako neviem mi v riadku 10 tá daň nevychádza v takej výške, akú sme odviedli a to som skúšala do riadkov 2,3 dať aj preplatky a nedoplatky z roku 2005, aj z roku 2006 ale nejako mi to nevychádza.
Keby sa tu našla dobrá duša, čo by mi to ozrejmila, čo sa do tých jednotlivých riadkov píše, bola by som tomu veľmi rada. Ďakujem.
ako ti odpovedala paula: Preplatky a nedoplatky v hlásení za rok 2006 sú z ročného zúčtovania za kal. rok 2005...skús si zobrať štvťročné hlásenia, ktoré ste posielali na DU, pomôžu ti pri vyplnení.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

[quote=zamako;418064.skús si zobrať štvťročné hlásenia, ktoré ste posielali na DU, pomôžu ti pri vyplnení.[/quote]

presne tak

Hlásenie za rok 2006 = súčet kvartálnych prehľadov za r. 2006.
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

Ďakujem za radu, hneď mi je to jasnejšie. A do riadku 4,8 a 9 nebudem písať nič?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

barborka7 Pozri príspevok
Ďakujem za radu, hneď mi je to jasnejšie. A do riadku 4,8 a 9 nebudem písať nič?
no pokiaľ na tých riadkoch nemáš nič v prehľadoch tak ani v hlásení nebudeš mať
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

barborka7 Pozri príspevok
Ďakujem za radu, hneď mi je to jasnejšie. A do riadku 4,8 a 9 nebudem písať nič?

ak vlastnou kontrolou zistíš, že by tam niečo predsa len byť malo, potom treba podať aj opravný prehľad, resp. prehľady....ale to ti neprajem, len uvažujem
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

kvartálne prehľady sa podávali nulové, nakoľko firma zamestnávala len študenta na dohodu o brig.práci štud. a ten mal podpísané vyhlásenie. Príjem bol do 5 000. Vyhlásenie bude tiež nulové, ale v riadku 0 budú všetky jeho príjmy? A ešte otázka, bude v časti III. uvedený menovaný zamestnanec, alebo nie?
ďakujem za rozuzlenie.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

tonkat Pozri príspevok
kvartálne prehľady sa podávali nulové, nakoľko firma zamestnávala len študenta na dohodu o brig.práci štud. a ten mal podpísané vyhlásenie. Príjem bol do 5 000. Vyhlásenie bude tiež nulové, ale v riadku 0 budú všetky jeho príjmy? A ešte otázka, bude v časti III. uvedený menovaný zamestnanec, alebo nie?
ďakujem za rozuzlenie.
Áno, v r.0 uvedieš príjmy a ďalej nič,v časti III.uviesť konkrétneho zamestnanca,pretože mal zrazené preddavky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať