Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Mám otázočku. V prehľadoch je kolonka D, kde sa žiada o vrátenie daňového bonusu. Pokiaľ sme daňový bonus napr. v apríli nežiadali tak v hlásení D bolo O, žiadali sme ho napr. v auguste, či že je vrátený. Ako sa mi to premietne do hlásenia? Mám presne odpísať všetky súčty čísel z prehľadov? Aj keď sme ten bonus žiadali neskôr? Dúfam, že som sa dobre vyjadrila. Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlásenie za r. 2006 = súčet kvartálnych prehľadov za r. 2006


KSENP
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, chcem sa opýtať, čo napíšem do hlásenia v časti III. v r. 4 a v r. 6? do r. 4 dám hrubé mzdy, kt. som vyplatila? ďakujeeem.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

prosíím, ak tam je ešte niekto, kto nespíí, poraďte. ď.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

*agatha* Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať, čo napíšem do hlásenia v časti III. v r. 4 a v r. 6? do r. 4 dám hrubé mzdy, kt. som vyplatila? ďakujeeem.
riadok 4 = hrubá mzda
riadok 6 = ČZD, t.j. HM mínus poistné
0 0
Darana Darana

Darana je offline (nepripojený) Darana

som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac
Keď mi vyšlo v riadku 7 časť I. mínusový údaj ako ho zapíšem? Či tam mám potom dať nulu? Vďaka
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím ako postupovať? Zamestnankyňa mala vyplatený dańový bonus, kde v jednotlivých mesiacoch mala mzdu vo výške 3500 Sk ( za rok 2006 ) za 3 mesiace ale za celý rok bola jej hrubá mzda len 10 500 Sk. Ako postupovať v ročnom hlásení, o ten vyplatený dańový bonus bude treba odviesť daň navyše daňovému úradu? A v ročnom hlásení mám ten daňový bonus taktiež spätne vynulovať?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jana32 Pozri príspevok
Prosím ako postupovať? Zamestnankyňa mala vyplatený dańový bonus, kde v jednotlivých mesiacoch mala mzdu vo výške 3500 Sk ( za rok 2006 ) za 3 mesiace ale za celý rok bola jej hrubá mzda len 10 500 Sk. Ako postupovať v ročnom hlásení, o ten vyplatený dańový bonus bude treba odviesť daň navyše daňovému úradu? A v ročnom hlásení mám ten daňový bonus taktiež spätne vynulovať?
Nevadí, že jej ročná mzda bola taká nízka. V ktorých mesiacoch to bolo? Do 30.09.2006, kedy platila ešte minimálna mzda 6900,-?
Ak áno, tak podmienka 1/2 minimálnej mzdy 3450,- pre priznanie daňového bonusu bola splnená (príjem 3500,-). Tento DB nemusí nikomu varacať, aj keď nesplnila ročnú podmienku príjmu.
Ak to však bolo v mesiacoch, kedy už platila minimálna mzda 7600,-, tak príjem v mesiaci nebol postačujúci a DB jej vôbec nemal byť vyplatený. Vrátiť DÚ ho treba cez RZD.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Bolo to za január až marec 2006. Takže potom to je v poriadku.
0 0
feem feem

feem je offline (nepripojený) feem

Ja mám zase takýto problém s hlásením:
som prihlásený ako platca dane, ale:
mal som jedného pracovníka od 1.10. do 31.12. na dohodu, podpísal mi vyhlásenie, že si bude odvádzať daň on - odpočítateľná položka je 7600Sk
Mzdy mal následovné
10.mesiac - 480Sk .... 16h
11.mesiac - 240Sk ...... 8h
12.mesiac - 480Sk .... 16h
Do 1/4 ročného prehľadu som mu uviedol samé nuly, lebo som zaňho neodvádzal daň.
Mám do hlásenia Časť III. bod 4. úhrn príjmov uviesť sumu .... 1200Sk
bod 6.základ dane .... 1200Sk
bod.7 zrazené preddavky ...... 0SK
Odvody som platil ako zamestnávateľ 0,8% a 0,25% ... tie sa tam asi neuvádzajú, keď som ich neplatil z jeho príjmu
0 0
romana R. romana R.

romana R. je offline (nepripojený) romana R.

ahojte
len si prosim vas chcem overit:
hlasenie za r.2006-staci ho poslat az v pondelok ok?
teraz uz nestiham , ale nerada by som platila pokutu 2 litre..
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

romana R. Pozri príspevok
ahojte
len si prosim vas chcem overit:
hlasenie za r.2006-staci ho poslat az v pondelok ok?
teraz uz nestiham , ale nerada by som platila pokutu 2 litre..
Áno stačí...
0 0
xena xena

xena je offline (nepripojený) xena

Ahojte
morim sa s vyhlasením. Nie je mi jesné či a kde sa má napísať/ ak sa teda má/ preplatok za rok 2005 z daňového bonusu zamestnanca, ktorý mal robené RZD v r.2005 a nasledne v 4/2005 vyplatený tento preplatok.
Dalej celková vyplatená suma DB je 31320,- . Zrazené preddavky / a teda aj suma danového binusu vyplatená z úhnu zrazených preddav. na daň je 4431-.
Suma daňového bonusu vyplatená z prostriedkov zamestnávateľa je 26889.
Suma vyplateného daňového bonusu vyžiadaného od DU je 26889,- .
Ale čo je najhoršie neviem po bývalej kolegyni najsť 1-2.Q.2006, či aj naozaj požiadala daňový úrad o vrátenie DB v 1-2.Q.2006.
Čo robiť?.
Dosť to ponáhľa, preto vopred ďakujem všetkým.
Xena
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

evina Pozri príspevok
riadok 4 = hrubá mzda
riadok 6 = ČZD, t.j. HM mínus poistné

evina, ďakujem za odpoveď.
0 0
moncici121 moncici121

moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

Môžem podať hlásenie dnes aj na pošte? A môže do hlásenia "zahrnúť" aj zamestnanca, ktorý u nás v r. 2006 pracoval iba v novembri a decembri 2006? On bol pred tým študent a DP si nepodáva.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

moncici121 Pozri príspevok
Môžem podať hlásenie dnes aj na pošte? A môže do hlásenia "zahrnúť" aj zamestnanca, ktorý u nás v r. 2006 pracoval iba v novembri a decembri 2006? On bol pred tým študent a DP si nepodáva.

Hlásenie za r. 2006 = súčet kvartálnych prehľadov za r.2006. Môžeš podať aj na pošte.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

AK mu boli zrazené preddavky na daň tak dokonca je nutné zapísať do hlásenia,podať doporučene,rozhoduje dátum na pošte na podacom lístku.
0 0
galmar galmar

galmar je offline (nepripojený) galmar

len pre istotu,
hlasenie za rok 2006 sa zo zrazkovej dani zo ZC nepodava, ze?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nie .
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

nie príjmy zdanené zrážkovou daňou (ani zrážková daň) do Ročného hlásenia o dani za rok 2006 nevstupujú, mám to potvrdené DRSR z BB, údaje o zrážkovej dani mali byť v roku 2006 zasielané na základe Oznámenia ..., ktoré je už od 1.1.2007 zrušené, takže za rok 2007 budeme v roku 2008 vystavovať Ročné hlásenie o dani, ktoré MF SR v "dostatočnom predstihu" určite pripraví ..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať