Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mel
A posielam výkazy do Zbierky listín aj za družstvo v likvidácií ?
Ďakujem
Družstvo je tiež právnická osoba zapísaná do OR SR. Z toho vyplýva povinnosť zasielať do Zbierky listín RZ.
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

dom
Do zbierky listín sa ukladá fotokopia súvahy, výsledovky a poznámok /prílohy/. Zápisnica z VZ sa neprikladá. Pokiaľ je povinnosť auditu, tak sa posiela aj k ročnej uzávierke audit. správa o overení ročnej účt. uzávierky a a auditorom overená výročná správa . Všetko čo tu je napísané sa týka s.r.o., ja som nosila osobne bez kolkov, na podatelni to prevzali, dali štempel "podané bez kolkov" a čakala som kedy ma vyzvú, aby sme zaplatili. Od oktobra 2004 sú poplatky zrušené.
Prosim ta, kde si nasiel info, ze poplatky su zrusene. Na http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...2/r23ovozn.htm stale uvadzaju zoznam za co a kolko sa plati. Takze pri vlozeni zavierkovych dokladov SRO sa podla tohto stale plati 3000,- Sk.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

azalka
Prosim ta, kde si nasiel info, ze poplatky su zrusene. Na http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...2/r23ovozn.htm stale uvadzaju zoznam za co a kolko sa plati. Takze pri vlozeni zavierkovych dokladov SRO sa podla tohto stale plati 3000,- Sk.
Vyplýva to zo zákona č. 71/1992 o súdnych poplatkoch a výpis z registra trestov /v poslednom znení 621/2005 k 1.1.2006/, kde v prílohe k tomuto zákonu v časti 17 písmeno e do 31.9.2004 platilo:

e) za uloženie listiny do zbierky listín, ak ide o listinu, ktorá sa ukladá do zbierky listín bez zápisu ................... 1 000 Sk

a novelou tohto zákona č. 432/2004 k 1.10.2004 bola táto časť v prílohe zrušená a od tohto termínu sa poplatok neplatí :

e) zrušené zákonom č. 432/2004 Z.z.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Prosím Vás o radu ohladom schvalenia a zverejnenia UZ, robim to prvy krat a mam v tom cisty hokej.
Nasa s.r.o. vznikla 1.6.2005, v prvom roku sme nemali povinnost auditu, bude to az za rok 2006. UZ za rok 2005 este nebola schvalena (neviem dokedy je termin, niekde na porade sa uvadza do 30.6., inde do 31.12. - ak do 30.6., tak mam problem, lebo sa to nestihlo). Spolocnost ma jedneho konatela, takze mozeme urobit nejaky zapis o schvaleni UZ konatelom napr. zo dna 30.11.2006.
Predpokladam, ze do 30 dni od schvalenia, teda v mojom pripade do 30.12.2006 mam povinnost zverejnit UZ do zbierky listin. Teda zaslem kopiu suvahy, vysledovky a poznamok na Obchodny register - Okresny sud do Kosic (tam sme zapisani). Chapem to vsetko spravne? Mam to tak urobit?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
§ 40 ods. 1 Obchodného zákonníka ... Príslušný orgán spoločnosti je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do 6 mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
§ 21 ods. 1 zákona o účtovníctve... účtovná jednotka je povinná uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a momoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín OR do 30 dní po schválení účtovnej závierky.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Ten §40 mám ako chapat - ze sme povinni predlozit UZ na schvalenie do 30.6. alebo sme ju aj povinni schvalit do 30.6.?
Aj keby mala byt schvalena do 30.6., potom urobim zapis o schvaleni jednym konatelom napri. dna 30.6. a poslem teraz UZ na OR, lepsie neskoro ako nikdy. Ide mi len o to, ci to vsetko spravne chapem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Ja to chápem tak, že by mala byť do termínu 6 mesiacov aj schválená. Každopádne treba do zbierky listín uložiť (aj s ohľadom na § 68 ods.6 písm.f Obch.zák.).
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim Vas mate niekto sprievodny list na obchod.register, idem posielat vykazy a zapis z val.hromady.Dakujem velmi pekne.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Klikni sem :
Majka Pozri príspevok
prosim Vas mate niekto sprievodny list na obchod.register, idem posielat vykazy a zapis z val.hromady.Dakujem velmi pekne.
Klikni sem : http://www.porada.sk/showpost.php?p=1036&postcount=11
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ahoj. Pomôžte mi prosím. Chcem sa spýtať ako je to s podpisovým vzorom smerom k Obchodnému registru. Ak dávam zapisovať novú spoločnosť tak musím, alebo nemusím dať uložiť do Zbierky listín všetky podpisové vzory spoločníkov alebo konateľov? A keď potom, neskôr robím zmeny - napríklad sídlo spoločnosti, rozširovanie činností - tak musím dať znovu podpisový vzor? Alebo mi stačí, ak sú notárom overené podpisy - napr. spoločníkov, konateľov, alebo splnomocnenej osoby - ktorá napríklad koná v mene spoločnosti?
Nikto mi hovorí, že treby vždy prikladať popisové vzory a niekto tvrdí opak, že mu vždy stačilo len overiť u notára podpisy. Takže ako to je vlastne?
Ďakujem za pomoc.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
profi-t Pozri príspevok
Ahoj. Pomôžte mi prosím. Chcem sa spýtať ako je to s podpisovým vzorom smerom k Obchodnému registru. Ak dávam zapisovať novú spoločnosť tak musím, alebo nemusím dať uložiť do Zbierky listín všetky podpisové vzory spoločníkov alebo konateľov? A keď potom, neskôr robím zmeny - napríklad sídlo spoločnosti, rozširovanie činností - tak musím dať znovu podpisový vzor? Alebo mi stačí, ak sú notárom overené podpisy - napr. spoločníkov, konateľov, alebo splnomocnenej osoby - ktorá napríklad koná v mene spoločnosti?
Nikto mi hovorí, že treby vždy prikladať popisové vzory a niekto tvrdí opak, že mu vždy stačilo len overiť u notára podpisy. Takže ako to je vlastne?
Ďakujem za pomoc.
Vždy musíš overiť podpis konateľa, ak sa napr. robí úplné znenie spoločenskej zmluvy. Ak zapisuješ novú spoločnosť, potom musíš overiť podpisový vzor konateľa (na osobitnom papieri), podpisy všetkých spoločníkov v spoločenskej zmluve (vo všetkých exemplároch), ako aj podpis konateľa na formulári na zápis do OR.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...Pohladavky.htm
Výzva na zaplatenie dlhov za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku

Ministerstvo spravodlivosti SR vyzýva podnikateľov a súkromné spoločnosti na zaplatenie dlhov za zverejnenie informácií v Obchodnom vestníku. Kontrola totiž zistila, že podnikateľské subjekty k 31. decembru 2006 dlžia ministerstvu spravodlivosti na zaplatení poplatkov pri zmenách registrácie v Obchodnom vestníku takmer 40 miliónov korún.
Kontrola vytkla, že rezort niekoľko rokov tieto dlhy vôbec nevymáhal. MS SR teraz podľa zákona musí tieto pohľadávky začať vymáhať. V prípade, že podnikateľský subjekt dlh do 30 dní nezaplatí, MS SR začne so súdnym vymáhaním, kde bude potrebné zaplatiť okrem súdnych poplatkov aj úroky.
Spolu ide o 64 916 neuhradených faktúr v celkovej výške 39 851 669 korún.
"Týmto spôsobom chceme dať podnikateľom šancu zaplatiť dlh bez zbytočných súdnych poplatkov a sankcií. Nechceme nikoho šikanovať, ale zo zákona musíme a sme povinní podniknúť právne kroky na získanie toho, čo štátu nebolo zaplatené. Verím, že podnikatelia využijú túto možnosť a dlhy sami zaplatia.", uviedol minister spravodlivosti Štefan Harabin.
MS SR na svojej internetovej stránke www.justice.gov.sk v časti Pohľadávky zverejnilo abecedný zoznam spoločností a podnikateľských subjektov. K dispozícii je celý skomprimovaný zoznam ako aj zoznamy spracované podľa začiatočného písma spoločnosti. Podnikatelia môžu nájsť svoje firmy nielen podľa názvu spoločnosti ale aj podľa IČO.
Pohľadávky musia zaplatiť aj nástupnícke spoločnosti - dajú sa identifikovať podľa IČO. Pri úhradách na číslo účtu 7000281131/8180 je nevyhnutné ako variabilný symbol uviesť číslo faktúry (je zverejnené pri každej pohľadávke). Podľa variabilného čísla bude MS SR kontrolovať platby a dlžníkov zo zoznamu vymazávať. Preto je potrebné si svoje údaje pri platbe dôkladne skontrolovať.
Číslo účtu: 7000281131/8180 vedený v Štátnej pokladnici
Variabilný symbol: Číslo faktúry
0 0
berga berga

berga je offline (nepripojený) berga

Ako je to s premlčaním platieb za uverejnenie registrových údajov v Obchodnom vestníku. Zvýšením poplatkov za zápis sro do or mali byť zrušené 600 Sk poplatky za zverejnenie údajov or. Pokúste ma vyviesť z omylu. Ďakujem Berga
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Možno sa to tu už niekto pýtal, ale neviem to nájsť.

Kde na internete nájdem zverejnené údaje, ktoré ukladáme do zbierky listín? Kde by som si mohla skontrolovať, či tam tie údaje o našej firme sedia? Je to vôbec niekde dostupné?
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

Na stránke www.orsr.sk
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

sme s.r.o. a povinným auditom. Predkladáme súvahu, výsledovku, poznámky a DP do zbierky listín a musíme aj do obchodného vestníka? Ak áno, tak tiež všetko?
Ďakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sisas Pozri príspevok
sme s.r.o. a povinným auditom. Predkladáme súvahu, výsledovku, poznámky a DP do zbierky listín a musíme aj do obchodného vestníka? Ak áno, tak tiež všetko?
Ďakujem
Všetko nie.
http://www.porada.sk/t12349-zverejne...ierky+list%EDn
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
sisas Pozri príspevok
sme s.r.o. a povinným auditom. Predkladáme súvahu, výsledovku, poznámky a DP do zbierky listín...
Ak DP znamená daňové priznanie k dani z príjmu ... nemám žiadnu vedomosť o povinnosti predkladať ho do zbierky listín.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň
dávame do OR návrh na zápis s.r.o.Viem, že všetko musí byť 2x.Ale ako je to so živnostenským listom, môže byť aj kópia alebo musím vyžiadať ešte jeden originál?
Ďakujem
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Medzitým som si to už aj našla - môže byť kópia ale overená, je to tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať