Zavrieť

Porady

Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Editka, ja som posielala účtovnú závierku za rok 2003 dňa 27.12.2004 a na nete to už mám uvedené ...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pozerám, že aktualizácia bola 29.4.2005 a ja som poslala uzávierku za r.2004 pred mesiacom a tiež to tam nemám....asi nestíhajú
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Do OR už som dávala súvahu, výkaz ziskov a strát, prílohu a list v ktorom žiadam o uloženie do zbierky listín. Ale tieto výkazy som dávala 2x.Stačí len raz?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
koalko
Do OR už som dávala súvahu, výkaz ziskov a strát, prílohu a list v ktorom žiadam o uloženie do zbierky listín. Ale tieto výkazy som dávala 2x.Stačí len raz?
Nášmu súdu v BB stačí raz.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

koalko
Do OR už som dávala súvahu, výkaz ziskov a strát, prílohu a list v ktorom žiadam o uloženie do zbierky listín. Ale tieto výkazy som dávala 2x.Stačí len raz?
aj ja som davala raz a stacilo im (TN), preco dva krat?
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

mala by som na Vás taký malý dotaz celú tému som si preštudovala, ale stále nemam jasno či tie fotokópie súvahy, VzS a poznámok majú byť overené notárom alebo nie??? prosím o odpoveď mám na starosti jednu sro asi mesiac a zistila som že sa tieto dokumenty vôbec nevkladali do zbierky... ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KatkaK
mala by som na Vás taký malý dotaz celú tému som si preštudovala, ale stále nemam jasno či tie fotokópie súvahy, VzS a poznámok majú byť overené notárom alebo nie??? prosím o odpoveď mám na starosti jednu sro asi mesiac a zistila som že sa tieto dokumenty vôbec nevkladali do zbierky... ďakujem
Do zbierky listín nemusia byť overené notárom, pošleš tam len fotokópie a hotovo
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

evina.....ďakujem...takže všetko od 2002 a budem čakať na pokutu....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KatkaK
evina.....ďakujem...takže všetko od 2002 a budem čakať na pokutu....
Zatiaľ nepokutujú, neboj a keď aj začali len 2 000,
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

evina.. ok tak to by snáď nemuselo byť pre nich tak veľa...uvidím reakciu ... už sa teším na podateľňu keď sa im tam dovalím s účtovnými závierkami od roku 2002...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KatkaK
evina.. ok tak to by snáď nemuselo byť pre nich tak veľa...uvidím reakciu ... už sa teším na podateľňu keď sa im tam dovalím s účtovnými závierkami od roku 2002...
takých je viac, aj my sme dávali, nekomentovali to
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

a vy už ste dostali tú pokutu???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KatkaK
a vy už ste dostali tú pokutu???
Nie z môjho okolia nedostal zatiaľ nikto
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

evina
Nie z môjho okolia nedostal zatiaľ nikto
a ak smiem byť taká drzá a opýtať sa aké okolie to je napr. Bratislava 2????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KatkaK
a ak smiem byť taká drzá a opýtať sa aké okolie to je napr. Bratislava 2????
Áno .
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

evina
Áno .
hneď mám lepšiu náladu....a zajtra idem fotiť ďakujem veľmi pekne
0 0
KatkaK KatkaK

KatkaK je offline (nepripojený) KatkaK

accad.....co mam na starosti sro tiez tam v zbierke je uvedene ze tam nist neni ale bola som to odkontrolovat na OR a mame tam vselico poukladane takze netreba sa stresovat asi to tam nahadzuju postupne
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Uz to tam je ulozene, asi je tam casovy posun.
0 0
Robin Robin

Robin je offline (nepripojený) Robin

Viete mi niekto poradiť, akou formou sa posielajú dokumenty? Myslím na to, či sa majú nejako zviazať, a výkazy či sa majú fotiť po každej strane zvlášť alebo riadne. A ak je ročná závierka súčasťou ročnej správy, ako sa majú doklady zopnúť. Ďakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Robin
Viete mi niekto poradiť, akou formou sa posielajú dokumenty? Myslím na to, či sa majú nejako zviazať, a výkazy či sa majú fotiť po každej strane zvlášť alebo riadne. A ak je ročná závierka súčasťou ročnej správy, ako sa majú doklady zopnúť. Ďakujem
Forma nie je predpísaná.
Ak predkladáš schválenú účtovnú závierku ako súčasť výročnej správy (rovnako schválenej) je vhodné predložiť do Zbierky listín zviazané dokumenty t.j.
- výročnú správu
- súvahu k 31.12.2004
- výkaz ziskov a strát k 31.12.2004
- poznámky k 31.12.2004
- správu audítora z overenia účtovnej závierky k 31.12.2004.
Vo výročnej správe je vhodné uviesť počet a druh príloh.
Väzba však nie je predpísaná. Ak to spojíš sponkou, nič sa nestane (ale zviazanie je tiež bežne dostupné a cenovo nenáročné).
Čo sa týka fotokópií - tak ja zastávam názor, že v Zbierke listín by sa mali zverejňovať originálne dokumenty a nie fotokópie. T.j. ak sa účtovná závierka zverejňuje v zbierke ako súčasť výročnej správy, mala by byť v originálnom vyhotovení. (Máme aj takú skúsenosť, že náš registrový súd neprevzal kópie, resp. museli sa doplniť aspoň originálne podpisy.)
Ale inak tak ako som napísala. Forma nie je predpísaná. Ale nakoľko výročnú správu predkladá povinne iba auditovaná spoločnosť, úroveň jej prezentácie by som zohľadnila aj vo forme jej predloženia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať