Zavrieť

Porady

Usporiadat
NADEJKA NADEJKA

NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

Dobrý deň "poraďáci",

mám prosbu ku kolegom z Bratislavy.Poraďte mi prosím, na ktorý súd v Bratislave mám poslať uzávierky do Zbierky listín,keď sídlo spoločnosti je na: Kremnická 14? Ďakujem.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Pokiaľ viem, tak na Okresný súd BA I, Obchodný register - Zbierka listín, Záhradnícka 10, 811 07 Bratislava
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

petra:-)
Treba však vziať do úvahy § 40 obchodného zákonníka, ktorý hovorí že účtovnú závierku treba predložiť na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
No mam otazocku. Este som stale neposlala veci do Zbierky listin. Na základe Obchodneho zakonnika som ju teda mala mat schvalenu do 30.6. a odoslanu najneskor 30.7.? Alebo to mozem dat akoze schvalene az napr. 15.8.2005. Ved podla tohto paragrafu by som to mohla na schvalenie predlozit, ale schvalit ju mohli aj neskor, nie? Co mi poradite? Dat ju teda schvalenu neskor, alebo ju dat schvalenu 30.6. a akoze len odoslat do Zbierky listin neskoro?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

alušik
No mam otazocku. Este som stale neposlala veci do Zbierky listin. Na základe Obchodneho zakonnika som ju teda mala mat schvalenu do 30.6. a odoslanu najneskor 30.7.? Alebo to mozem dat akoze schvalene az napr. 15.8.2005. Ved podla tohto paragrafu by som to mohla na schvalenie predlozit, ale schvalit ju mohli aj neskor, nie? Co mi poradite? Dat ju teda schvalenu neskor, alebo ju dat schvalenu 30.6. a akoze len odoslat do Zbierky listin neskoro?
To sa dnes nenajde nikto, co by mi na to povedal svoj nazor alebo skusenost?
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

mala byť schválená s dátumom do 30.6. a do zbierky založená do 30 dní po schválení
0 0
rosto rosto

rosto je offline (nepripojený) rosto

Dobrý deń.
Hodne toho bolo napísané ale neviem tam nájsť ako je to s v.o.s.?
V.o.s. ktorá nekonsoliduje ani nie je banka, poisťovňa..., nie je zaradená do priemyselnej kategórie, má povinnosť zverejňovať závierku?
Ak áno tak do kedy keď žiadne schválenie nemá, alebo aspoň som nenašiel žiadny termín do kedy tak má urobiť?
Ako to bude keď v.o.s. bude podliehať auditu (prgf 17a, zák. o účtovníctve)?

Platí novela ZoÚ - 561/2004Z.z. už na závierku za r. 2004 alebo až za 2005(zostavujem podľa starého ale zverejňujem podľa nového)?
Ďakujem.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Posunuli termin povinnosti schvalenia uctovnej zavierky do 30.6.? Uz nie je do 31.12.? Potom bol veru 30.7. posledny datum na poslanie na OR.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Kto vsetko ju musi podpisat? Staci 1 prokurista alebo musia vsetci konatelia?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Velettka
mala byť schválená s dátumom do 30.6. a do zbierky založená do 30 dní po schválení
Valettka, môžeš, prosím ťa, priložiť aj znenie paragrafu, resp. zákona, ktorý hovorí, že ÚZ musí byť schválená s dátumom do 30.6.? vďaka
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
alušik
No mam otazocku. Este som stale neposlala veci do Zbierky listin. Na základe Obchodneho zakonnika som ju teda mala mat schvalenu do 30.6. a odoslanu najneskor 30.7.? Alebo to mozem dat akoze schvalene az napr. 15.8.2005. Ved podla tohto paragrafu by som to mohla na schvalenie predlozit, ale schvalit ju mohli aj neskor, nie? Co mi poradite? Dat ju teda schvalenu neskor, alebo ju dat schvalenu 30.6. a akoze len odoslat do Zbierky listin neskoro?
Tak presne toto trapi i mna! Neposlali sme to este a nemame to ani schvalene. Mame samych zahranicnych konatelov a nepodarilo sa mi ich pozhanat v lete naraz na Slovensko. Tak mi prosim poradte co je mensia chyba, dat to schvalit neskoro alebo sa tvarit, ze to bolo schvalene do 30.6. a meskat s podanim na OR?
Mylim sa ked si myslim, ze vsetky podpisy nemusia byt notarsky overene a teda, ze tam nakoniec mozem dat taky datum aky sa viac bude hodit?
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Velettka
mala byť schválená s dátumom do 30.6. a do zbierky založená do 30 dní po schválení
Poraď kde je to napísané. Ja som sa držala dátumu 31.12.. Keď som nedala, hrozí pokuta?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Pri datume 30.6. sa ohanaju § 40 Obchodneho zakonnika, ale ten nemam po ruke, tak neviem, co som zase zmeskala!
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Praveze neviem zistit, ktora pokuta je vyssia: ci ta za oneskorene podanie zavierky na OR alebo ta za nedodrzanie terminu v Obchodnom zakonniku.
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

No fasa!!!
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Volala som nasmu pravnikovi a on mi prezradil najhorsie scenare: za oneskorene podanie na OR je pokuta do 100000 a za nedodrzanie ustanoveni Obchodneho zakonnika az zrusenie spolocnosti.
Ja sa este nadejam, ze v §40 je len predlozenie zavierky na schvalenie a nie schvalenie, ale to sa zial dozviem az vecer doma, lebo som strasne nemozna a nie som schopna vyhladat ten §40 na internete.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Zmena v § 40 je nasledovná:
"Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia."
Nájdeš v JASPI : http://jaspi.justice.gov.sk
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Velmi pekne dakujem, co vsak presne znamena predlozit na schvalenie? a kolko casu je potom na schvalenie? este je medzitym nejaka doba na zvolavanie VZ a jeho konanie?
Ja som poslala vsetkym konatelom zavierku este v polovici marca, ved by som bez ich suhlasu ani nepodala DP, nemali namietky, ale formou VZ este zavierku neschvalili.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
To ste vsetci uz 30.7. vsetko odovzdali? Neviete mi poradit, co mam teraz robit, ked sme to este nepodali?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... ja som to tiež ešte nepodala ... a radím ti, aby si to podala čím najskôr
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ala13
Velmi pekne dakujem, co vsak presne znamena predlozit na schvalenie? a kolko casu je potom na schvalenie? este je medzitym nejaka doba na zvolavanie VZ a jeho konanie?
V dokumentácii týkajúcej sa založenia spoločnosti sa spravidla uvádzajú aj lehoty a povinnosti na zvolanie VZ (ak nie tam tak v Obchodnom zákonníku sú určite). Podľa môjho názoru je možné z tohto titulu čiastočne odložiť povinnosť zverejnenia ÚZ, avšak v zmysle spomínaných lehôt. Lehota 30.6.2005 sa vzťahovala tak ako uvádzaš len na "predloženie k schváleniu".
Právnici nám k tomuto žiadny výklad nedali, my sme si to vykladali aj takto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať