Zavrieť

Porady

Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

ala13
Dakujem, to mi je jasne, len neviem, ci mam dat: schvalene 30.6. podane 12.9. alebo schvalene 13.8. a podane 12.9.?
Ten prvy sposob zda sa mi schodnejsi, budes to mat v sulade so zakonom o uctovnictve i s Obchodnym zakonnikom. Nebude to sice v sulade so zakonom o obchodnom registri, ale na ten vraj zatial neuplatnuju v praxi nejake sankcie. Alebo uz niekto nieco dostal?
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
Do archívu sa má posielať hádam výročná správa ktorej súčasťou je có súvahy, výsledovky, poznámok a auditorskej správy - pokiaľ máš povinnosť.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ekonom1
Do archívu sa má posielať hádam výročná správa ktorej súčasťou je có súvahy, výsledovky, poznámok a auditorskej správy - pokiaľ máš povinnosť.
Do (štátneho) archívu sa posiela iba ak registratúrny poriadok a registratúrny plán k schváleniu (ak je pôvodca registratúry šikovný). A ostatná problematika je riešená napríklad aj tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?...8n%E1+spr%E1va
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
AVO
Zorganizujeme ... stačí povedať. Podelíme aj zisk.
Nebudes tomu verit, ale uz organizuju. Prave sme dostali ponuku na skolenie pre konatelov, nazov si nepamatam, ale nieco so znizenim rizik konatelov to ma v nazve. Neviem, ci to statutarom pomoze, lebo je to podla obsahu na 2 dni dost nadzgane a ponukaju k tomu 2 niekolkotisicstranove prirucky vydane D******* V*****, 4x rocne aktualizovane. Ako sa ma priemerny konatel v takom dacom kolosalnom vyznat?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mám tiež jednu prebratú s. r. o., nikdy tam nič neposielali, "moju" účtovnú závierku schválil 31.10, zašlem ju do 30. 11. 2005.

Myslíte, že mám poslať aj ostatné roky. Sú s. r. o. od 1999 a nikdy tam nič neposielali. Majú tam teda radšej poslať všetky od vzniku spoločnosti?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

ZuzanaP
Mám tiež jednu prebratú s. r. o., nikdy tam nič neposielali, "moju" účtovnú závierku schválil 31.10, zašlem ju do 30. 11. 2005.

Myslíte, že mám poslať aj ostatné roky. Sú s. r. o. od 1999 a nikdy tam nič neposielali. Majú tam teda radšej poslať všetky od vzniku spoločnosti?
My sme mali podobny problem v nasej s.r.o., ked som tu nastupila pred rokom, tiez asi dva alebo tri roky neboli zaslané účtovné uzávierky.. ja som ich tam poslala všetky aj spätne. Takže asi odporúčam radšej doplniť aj tie predchádzajúce roky a poslať to... toľko môj názor :-)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ZuzanaP
Mám tiež jednu prebratú s. r. o., nikdy tam nič neposielali, "moju" účtovnú závierku schválil 31.10, zašlem ju do 30. 11. 2005.

Myslíte, že mám poslať aj ostatné roky. Sú s. r. o. od 1999 a nikdy tam nič neposielali. Majú tam teda radšej poslať všetky od vzniku spoločnosti?
Áno doporučujem doplniť všetku chýbajúcu dokumentáciu do Zbierky listín Obchodného registra. Čo je v zbierke listín zaslané sa da overiť cez www.orsr.sk. Skontrolujte si, či tam je napr. aj úplné znenie spoločenskej zmluvy.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ešte by sa zišla zmienka o roku, od ktorej účtovnej závierky táto povinnosť platí, tuším to bol rok 2001 (opravte ma, ak sa mýlim), čiže závierky od roku 2001 majú byť v Zbierke listín
Naposledy upravil vladan : 24.11.05 at 08:34 Dôvod: preformulovanie+doplnenie
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Myslím, že povinnosť poslať účtovnú závierku za rok 2002 bola prvý krát v roku 2003.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Zbierku listín zaviedla novela Obchodného zákonníka od 1.1.2002, tu je odkaz http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...xi_zak_fr0.htm

a účtovná závierka na základe novely zákona o účtovníctve 431/2002 Z.z. sa pre bežné obchodné spoločnosti prvýkrát odovzdávala do zbierky listín za rok 2002.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tá "moja" s.r.o. tam nemá ani len spoločenskú zmluvu. Spoločenská zmluva musí byť originál, alebo stačí kópia overená notárom?

Menili sa konatelia, tak asi aj tú zmenu, tiež originál, či overená kópia?

Ďakujem ľudkovia
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ZuzanaP
Tá "moja" s.r.o. tam nemá ani len spoločenskú zmluvu. Spoločenská zmluva musí byť originál, alebo stačí kópia overená notárom?

Menili sa konatelia, tak asi aj tú zmenu, tiež originál, či overená kópia?

Ďakujem ľudkovia
Zuzka, musia byť originály, samozrejme, keď sa menili konatelia, musia tam byť ich nové podpisové vzory.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

OKI ...

takze momentalne v pracovnom strese a uz mi to prestava mysliet...

podarilo sa mi toto setko este neposlat na OR za rok 2004... bude s tym daky problem ak to neposlem este dnes ale na novy rok?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Možno sa na mňa niektorí nahneváte, ale prepáčte nedá mi to nenapísať. Mám pocit, že niekedy , keď má niekto problém nájde si názov témy ropvnaký alebo podobný jeho problému, neprečíta si ju a len na konci pridá svoju otázku. Mne osobne je to veľmi ľúto, lebo napr. zaniknú komplexné príspevky, v ktorých už na tému bolo presne zodpovedané. Ja si napr. myslím, že v úvode tejto témy je niekoľko kvalitných odpovedí od Conneka, kde na veľa otázok, ktoré sú v závere témy presne odpovedal. Prosím Vás, aj kedˇ viem, že času je málo, prečítajte si začiatok danej témy, aby sme ju takto zbytočne nesprehľadňovali a neprišli o kvalitné príspevky. Ďakujem Pozrite si napr. príspevok 35 a hneď viete od kedy je táto povinnosť a prečo...
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Uplne suhlasim s Evinou. Nenasla som vsak radu, ako doplnit chybajuce nalezitosti do OR. Je to spoplatnene 1000,-Sk za kus, ako napr. podpisovy vzor konatela? Cele znenie zmluvy po kazdom dodatku k nej? Uz ste to niekto doplnali? Je potrebne prilozot kolok alebo ma potom vyzvu, aby som to doplatila?
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Prajem Vám pekné dobré ráno,
včera sme vo firme zistili, že sme neodnesli DP,Súvahu...... na obchodný register - archiv.
Môžte mi poradiť, ako má znieť sprievodný list? Čo má obsahovať?
Ďakjem za odpoveď.
Krásny pracovný deň
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

možno pomôže
Naposledy upravil ANNAP : 14.06.06 at 05:26
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ahoj ANNAP, nerozumiem,chcela si poradiť mne?Ohľadom toho sprievodného listu?
dipe
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

dipe
Ahoj ANNAP, nerozumiem,chcela si poradiť mne?Ohľadom toho sprievodného listu?
dipe
áno, ale trápim sa sprílohou, chvíľu vydrž
0 0
dipe dipe

dipe je offline (nepripojený) dipe

Ja počkam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať