Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka na manžela

Manželia sa zosobášili v auguste 2006. Od 1.9. do 31.12. bol manžel nezamestnaný, poberal mesačne podporu cca 20 000 Sk. Manželka bola SZČO od februára, predtým vykonávala závislú činnosť. Akú odpočítateľnú položku na manžela si môže manželka uplatniť?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sisa 7 Pozri príspevok
Ahojte!
Zasa sa obraciam o pomoc. Minule som sa pítala, či sa dá odpočítať nezdaniteľná čiastka na manželku, ktorá je SZČO. Odpoveď bola áno. Ibaže som teraz zistila, že manželka si vo svojom daňovom priznaní odpíše nezdaniteľnú čiastku a potom aj v manželovom daňovom priznaní. Veď to je dva krát a to sa isto nedá. Alebo je možné aj to, že manželka keďže má nízky príjem si tú svoju časť na seba neodpíše a odpíše si ju iba manžel?
Manželka si uplatní svoju NČ vo svojom DP, a manžel si ju môže uplatniť vo svojom DP, je to uplatnenie NČ na manželku podľa § 11 Zákona o dani z príjmov (samozrejme len rozdiel medzi jej príjmami a NČ). Neide o odpis, ale o uplatnenie nezdaniteľnej časti, ako som už uviedla, ľudia sa neodpisujú.
0 0
sisa 7 sisa 7

sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

Takže keď som mala základ dane 13622, dala som si aj čiastku 98 496 a vyšla mi dań 0 a manželovi som napísala do daňového zníženie základu dane na manželku ( príjem - zaplatené povinné poistné a to celé odčítané od sumy 98 496,-Sk je to v poriadku?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

sisa 7 Pozri príspevok
Takže keď som mala základ dane 13622, dala som si aj čiastku 98 496 a vyšla mi dań 0 a manželovi som napísala do daňového zníženie základu dane na manželku ( príjem - zaplatené povinné poistné a to celé odčítané od sumy 98 496,-Sk je to v poriadku?
Áno je to v poriadku.
0 0
sisa 7 sisa 7

sisa 7 je offline (nepripojený) sisa 7

Ďakujem veľmi pekne, lebo som si dnes podávala DP a tá milá pani v podatelni ma tak zmiatla, že vraj to ešte nevidela ale aj podotkla, že ona nie je na to školená, že sa so mnou spojí správkyňa. No bola som v miernom šoku. Asi toľko. Prajem pekný deň
0 0
dancika dancika

dancika je offline (nepripojený) dancika

asi trivialna otazka, ale pre istotu sa pytam - vyplata za december 08, vyplatena v januari 09 sa zapocitava ci nezapocitava do prijmu manzela?
A davka za OCR sa zapocitava do prijmu ci nie?
Vopred vdaka za odpoved
Naposledy upravil dancika : 04.03.09 at 20:12 Dôvod: doplnenie otazky
0 0
natasa1002 natasa1002

natasa1002 je offline (nepripojený) natasa1002

mám informáciu, že lekárom a zubárom (SZČO) sa nekráti odpočitateľná položka, aj keď majú základ nad 513000,- Sk je to pravda? Poraďte, kde to najdem v zákone. ďakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

natasa1002 Pozri príspevok
mám informáciu, že lekárom a zubárom (SZČO) sa nekráti odpočitateľná položka, aj keď majú základ nad 513000,- Sk je to pravda? Poraďte, kde to najdem v zákone. ďakujem
nie, nie je to pravda. kráti sa im rovnako, tak ako iným SZČO.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

natasa1002 Pozri príspevok
mám informáciu, že lekárom a zubárom (SZČO) sa nekráti odpočitateľná položka, aj keď majú základ nad 513000,- Sk je to pravda? Poraďte, kde to najdem v zákone. ďakujem
, ale keby áno, tak by ma to dosť
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

natasa1002 Pozri príspevok
mám informáciu, že lekárom a zubárom (SZČO) sa nekráti odpočitateľná položka, aj keď majú základ nad 513000,- Sk je to pravda? Poraďte, kde to najdem v zákone. ďakujem

Idem pohľadať .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aj ja som hľadala ale len sa mi potvrdilo, že pre lekárov platí milionárska daň rovnako, ako pre iných.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Dobrý deň! Je príspevok za dobrovoľnícku službu vo výške životného minima príjmom manželky alebo nie? Bude sa odpočítavať od NZD položky?
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Nikto neodpovie???
0 0
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
nikula Pozri príspevok
Dobrý deň! Je príspevok za dobrovoľnícku službu vo výške životného minima príjmom manželky alebo nie? Bude sa odpočítavať od NZD položky?
ANO je to príjem manželky pre výpočet NZD.
Za príjem manželky sa nepovažujú len sociálne dávky, ktoré manželka poberá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať