Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Heni
nemyslím, že ERP musí sedieť s peňažným denníkom... príjmy, výdaje áno, ale ved v peň.denníku účtuješ aj o iných výdajoch, nielen o tých, ktoré ti prešli cez ERP...
ERP nikdy nebude sedieť s denníkom - pokladňou - ani nemôže ako píšeš, preto to členenie na príjem tržby ERP.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

No lenže každý príjem (okrem banky),ktorý dám do príjmu peň. denníka v hotovosti sa mi automaticky prenesie aj do kasy-aj výdaj. Uvediem príklad:do peň. den. som dala vklad 5. 50 tisíc - nájom,kasa tovar... k 15.kedy sa otváralo 1x bol zostatok v peň. den. 3000 no a to sa mi automaticky prenieslo do kasy ako poč. stav- tak som to vymazala a spravila aby k 15. bola 0 pretože tie peniaze nikdy neboli nablokované,môže to tak byť?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sklenkova
No lenže každý príjem (okrem banky),ktorý dám do príjmu peň. denníka v hotovosti sa mi automaticky prenesie aj do kasy-aj výdaj. Uvediem príklad:do peň. den. som dala vklad 5. 50 tisíc - nájom,kasa tovar... k 15.kedy sa otváralo 1x bol zostatok v peň. den. 3000 no a to sa mi automaticky prenieslo do kasy ako poč. stav- tak som to vymazala a spravila aby k 15. bola 0 pretože tie peniaze nikdy neboli nablokované,môže to tak byť?
Nerobíš to dobre! - daj si poradiť:

Začínaš počiatočný stav v pokladni buď prenosom z minulého roku, alebo 0, - to musíš dodržať.
Potom účtuješ rôzne výdaje a príjmy..., to je pokladňa firmy.
SPRAV SI TO ČLENENIE AKO SOM TI PISALA
kasa - registračná pokladňa nieje kasa firmy !!! - je to RP - tá nemá nič spoločné s pokladnicou firmy.
Nič nenuluj, musíš účtovať doradu po spravení členenia budeš mať pokladňu firmy všetko v kope, zostatok bude zmiešaná RP aj s pokladnicou a zostatok bude skutočné= peniaze čo má firma.
Registračná pokladňa Ti bude sedieť na pásky a knihu ak si dáš ukázať v denníku len tržby za tovar RP - po spravení členenia. - skús
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

totiž mladá 2005 začinala a mi tam nevieme urobiť ten začiatok (1. mesiac), v skutočnosti ona to do peň. denníka zapisuje preto,lebo musí-všetko platí z ERP ,ZP a také z účtu platí príkazom takže je to len evidenčná záležitosť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Nikde v Alfe nevidím možnosť tlače: Výpis z daňového priznania, je tam niekde ? Alebo to tento rok na SP netreba dávať... ???
Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak sa nemýlim, nie je samostatne, ale na konci daň. priznania ako posledná strana. Treba sa tam preklikať
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

kukučka
Ak sa nemýlim, nie je samostatne, ale na konci daň. priznania ako posledná strana. Treba sa tam preklikať
Tam je potvrdenie, že som dal na DU daň. priznanie, ale Výpis s ktorý Alfa tlačila s DP za r. 2004, čo sme dávali na SP tam nie je.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janko , nemôžem to posúdiť , zajtra budem vo firme tak to pozriem , ale mne sa zdá , že musíš ísť tam kde si zadávaš tlač - máš na výber či chceš tlačiť celé daňové priznanie , alebo do tlačiva originál a tam sú nejaké špuntíky , ktoré tento výpis spúšťajú .Zatiaľ toľko, viacej ráno hneď ako prídem do práce .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Janko , nemôžem to posúdiť , zajtra budem vo firme tak to pozriem , ale mne sa zdá , že musíš ísť tam kde si zadávaš tlač - máš na výber či chceš tlačiť celé daňové priznanie , alebo do tlačiva originál a tam sú nejaké špuntíky , ktoré tento výpis spúšťajú .Zatiaľ toľko, viacej ráno hneď ako prídem do práce .
Otáčam tlač hore-dolu, táto možnosť je neaktívna, takže to asi netreba podávať. Alebo na to zabudli. Však ráno, pridaj postreh.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Myslím si, že zabudli. Do júna času dosť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual
Nikde v Alfe nevidím možnosť tlače: Výpis z daňového priznania, je tam niekde ? Alebo to tento rok na SP netreba dávať... ???
Ďakujem
Treba, v Alfe už asi nebude, nakoľko je pod Sociálnou poisťovňou, na jej portáli : http://www.socpoist.sk/files/novefor...s_zDP_2004.doc

ale prikladám ho aj sem v prílohe
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janko, je to predsa v tej Alfe . CHoď do ikony " Tlač " daňové priznanie .
Ak budeš ma DP pred sebou , tak v ľavo hore zaklikni "tlač" nestláčaj "ďaľej" . Dostaneš sa do tabuľky " tlač DP " nebudeš klikať , ale v hornom pravom rohu klikneš "POTVRDENIE O PODANÍ DP a VÝPIS Z DP " roztvorí sa ti ďalšie okienko , a tam už konečne klikneš špuntík " ZOSTAVA " a máš tam dve voľby buď Výpis ..... a alebo POTVRDENIE O PODANÍ , vyberieš a tlačíš cez " Tlač potvrdenie " .
Naposledy upravil Zita5 : 16.02.06 at 07:30
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Janko, je to predsa v tej Alfe . CHoď do ikony " Tlač " daňové priznanie .
Ak budeš ma DP pred sebou , tak v ľavo hore zaklikni "tlač" nestláčaj "ďaľej" . Dostaneš sa do tabuľky " tlač DP " nebudeš klikať , ale v hornom pravom rohu klikneš "POTVRDENIE O PODANÍ DP a VÝPIS Z DP " roztvorí sa ti ďalšie okienko , a tam už konečne klikneš špuntík Výpis ..... a tlačíš .
Zitka, ale ja mám ten čudlík Výpis z DP neaktívny, nereaguje na klikanie. Nad týmto je špuntík Potvrdenie a ten je aktívny, neviem kde mám problém. Mám Verziu 12.21
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zita5
Janko, je to predsa v tej Alfe . CHoď do ikony " Tlač " daňové priznanie .
Ak budeš ma DP pred sebou , tak v ľavo hore zaklikni "tlač" nestláčaj "ďaľej" . Dostaneš sa do tabuľky " tlač DP " nebudeš klikať , ale v hornom pravom rohu klikneš "POTVRDENIE O PODANÍ DP a VÝPIS Z DP " roztvorí sa ti ďalšie okienko , a tam už konečne klikneš špuntík " ZOSTAVA " a máš tam dve voľby buď Výpis ..... a alebo POTVRDENIE O PODANÍ , vyberieš a tlačíš cez " Tlač potvrdenie " .
Zitka akú máš verziu? v 12 20 to už nieje. Je to len v predošlých, ale tam je nesprávne DP.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual
Zitka, ale ja mám ten čudlík Výpis z DP neaktívny, nereaguje na klikanie. Nad týmto je špuntík Potvrdenie a ten je aktívny, neviem kde mám problém. Mám Verziu 12.21
Janko ver mi nemáš problém, použi to čo som sem hodila
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Vstúpim vám do problému, ja by som sa chcela spýtať ako v ALFE vysporiadam kurz.rozdiely k 31.12.k neuhrad. alebo len čiastoč.neuhrad.závazkom a pohľadávkam, skúšala som cez úhrady, ale udáva mi na výkaze zlú sumu v závazkoch.Ako to vy riešite?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sway
Janko ver mi nemáš problém, použi to čo som sem hodila
Ivka, ale snáď to tam ešte dajú veď nie je neskoro a takto to je všetko poruke=ide o "komfort" práce. Ale ak nebude, použijem to čo si prilepila.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prečo neskúsite zavolať do KROSU , som zvedavá čo Vám povedia .
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual
Ivka, ale snáď to tam ešte dajú veď nie je neskoro a takto to je všetko poruke=ide o "komfort" práce. Ale ak nebude, použijem to čo si prilepila.
Tiež som sa jedovala, už som nejaké robila - asi si to privlastnila sociálka - tak neviem či sa s ňou dohodnú, snáď áno....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Prečo neskúsite zavolať do KROSU , som zvedavá čo Vám povedia .
Zavolám, len som myslel, že je problém u mňa a ako vidím oni to tam z neznámeho dôvodu nedali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať