Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
Vstúpim vám do problému, ja by som sa chcela spýtať ako v ALFE vysporiadam kurz.rozdiely k 31.12.k neuhrad. alebo len čiastoč.neuhrad.závazkom a pohľadávkam, skúšala som cez úhrady, ale udáva mi na výkaze zlú sumu v závazkoch.Ako to vy riešite?

Ak to vysporiadavaš v denníku , tak pri banke klikne kurzové rozdiely , tam Ťa to vedie . Inak v záväzkoch a pohladávkach ručne .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Ak to vysporiadavaš v denníku , tak pri banke klikne kurzové rozdiely , tam Ťa to vedie . Inak v záväzkoch a pohladávkach ručne .
Veď ja som ich ručne nahodila a presne o to mi to nesedí.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tebe nesedia pohľadávky a záväzky s Výkazom o majetku a záväzkoch o výšku kurz.rozdielov ?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Tebe nesedia pohľadávky a záväzky s Výkazom o majetku a záväzkoch o výšku kurz.rozdielov ?
Áno, presne tak a nemôžem prísť na to prečo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
Áno, presne tak a nemôžem prísť na to prečo.

Kurzové rozdiely vykazujem k 31.12.vo valutových pokladniach , buď kurzová starta alebo kurzový zisk , účtujem ID . Taktiež aj na devízovom účte postup ten istý . Ale čo sa týka zostatkov neuhradených pohľadávok a záväzkov , tam to neupravujem o žiadne kurzové rozdiely . Vzniklé rozdiely cez ID mi zapisuje aj v pohľadávkach aj v záväzkoch . Inak zostatky neuhradených čiastok neupravujem o kurzové rozdiely .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Kurzové rozdiely vykazujem k 31.12.vo valutových pokladniach , buď kurzová starta alebo kurzový zisk , účtujem ID . Taktiež aj na devízovom účte postup ten istý . Ale čo sa týka zostatkov neuhradených pohľadávok a záväzkov , tam to neupravujem o žiadne kurzové rozdiely . Vzniklé rozdiely cez ID mi zapisuje aj v pohľadávkach aj v záväzkoch . Inak zostatky neuhradených čiastok neupravujem o kurzové rozdiely .
Hm...., tak zatiaľ ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
Hm...., tak zatiaľ ďakujem.
Teraz aj ja mám taký prípad , ktorý sa mi bude prelínať v neuhradených záväzkov do roku 2006 , ale ako študujem zákon budem to musieť skutočne prepočítať kurzom NBS k 31.12. .

Ale aj napriek tomu , neviem ako je možné , že Ti ten Výkaz nesedí zo zostatkom záväzkov resp. pohľadávok . Idem si to upraviť aj ja , potom Ti napíšem čo som zistila .
Naposledy upravil Zita5 : 16.02.06 at 08:54
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Renátka , takže už to mám , sedí mi to s Výkazom ..... . Upravila som kurz a plusovým znamienkom som previedla zápis ručne v úhradách záväzkov . Čiže zostatok záväzku k 31.12.prepočítaný na SK sa mi znížil a zároveň sa mi suma " zostáva k úhrade " znížila o kurzový rozdiel . Zostatok záväzkov = záväzky Výkaz ..... .

To som mala prípad kde kurz "Pohľadávka " bol vyšší ako kurz NBS k 31.12.2005.


Nemáš to tam nejakým opačným znamienkom zapísané ? Ja vidím chybu len v tom .
Naposledy upravil Zita5 : 16.02.06 at 09:06
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Renátka , takže už to mám , sedí mi to s Výkazom ..... . Upravila som kurz a plusovým znamienkom som previedla zápis ručne v úhradách záväzkov . Čiže zostatok záväzku k 31.12.prepočítaný na SK sa mi znížil a zároveň sa mi suma " zostáva k úhrade " znížila o kurzový rozdiel . Zostatok záväzkov = záväzky Výkaz ..... .

To som mala prípad kde kurz "Pohľadávka " bol vyšší ako kurz NBS k 31.12.2005.


Nemáš to tam nejakým opačným znamienkom zapísané ? Ja vidím chybu len v tom .
Zitka ďakujem za info, vieš včera večer som to celé znova zrušila a nahodila opačnými znamienkami, ale potom mi vychádzali zlé sumy v SK, teda nie taká aká mala byť po prepočítaní , ale iná....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Manual
Zavolám, len som myslel, že je problém u mňa a ako vidím oni to tam z neznámeho dôvodu nedali.
Informácia z Krosu. Dajú tam aj Výpis z DP, len oficialne tlačivo dostali až po zverejnení upgrade 12.20. Ale čo najskôr to tam "zamontujú". Asi toľko.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
Zitka ďakujem za info, vieš včera večer som to celé znova zrušila a nahodila opačnými znamienkami, ale potom mi vychádzali zlé sumy v SK, teda nie taká aká mala byť po prepočítaní , ale iná....

Mne nestačí , že ďakujem , ja potrebujem vedieť , že či to bude správne
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Mne nestačí , že ďakujem , ja potrebujem vedieť , že či to bude správne
Bude to správne, len ja musím prísť na to čo mi tam robí za blbosti.....
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
renca1. Ja to robim takto:
povodne zaevidovany zahr. zavazok po prepocte na SK bol napr. vo vyske 17 000,00 Sk. Ked urobim prepocet k 31.12.2005 kurzom NBS platnym v tento den pre prislusnu zahr. menu, vyjde mi nova hodnota napr. 17 100,00 Sk, t.j. vznikne mi kurzova strata vo vyske 100,00 Sk. Tuto sumu zapisem so znamienkom ninus v evidencii zavazkov v okienku "Uhrady", "Pridaj", "Pridanie novej uhrady", "OK" a z evidencie faktur vyjdes cez tlacitko "Zrus". Ukaze sa ti v zavazku nova suma , ktora suhlasi s vykazom.
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Ahojte poraďáci, ja mám takýto problém: 30.12.2005 sme čerpali naftu na kartu a aj sa na ňu jazdilo, takže je suma zaevidovaná v Jazdách aj v DPH aj v PD. Samozrejme, že bankový výpis mi ju nezahrnul, takže sa koncový stav v banke a v mojom PD líši presne o sumu čerpanej PH. Prosím Vás, viete niekto ako to mám zaúčtovať?Ďakujem, budem sa tešiť na odpovede
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lbdent
Ahojte poraďáci, ja mám takýto problém: 30.12.2005 sme čerpali naftu na kartu a aj sa na ňu jazdilo, takže je suma zaevidovaná v Jazdách aj v DPH aj v PD. Samozrejme, že bankový výpis mi ju nezahrnul, takže sa koncový stav v banke a v mojom PD líši presne o sumu čerpanej PH. Prosím Vás, viete niekto ako to mám zaúčtovať?Ďakujem, budem sa tešiť na odpovede
Myslím, že by ti to malo zostať na priebežných položkách nevysporiadané.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lbdent
Ahojte poraďáci, ja mám takýto problém: 30.12.2005 sme čerpali naftu na kartu a aj sa na ňu jazdilo, takže je suma zaevidovaná v Jazdách aj v DPH aj v PD. Samozrejme, že bankový výpis mi ju nezahrnul, takže sa koncový stav v banke a v mojom PD líši presne o sumu čerpanej PH. Prosím Vás, viete niekto ako to mám zaúčtovať?Ďakujem, budem sa tešiť na odpovede

Priebežné položky sa Ti vysporiadajú až v roku 2006 , pretože to bude v banke vo výpise č. 1.
K 31.12.2005 Ti nebudú sedieť priebežné položky presne o sumu tankovania , a tento budeš uvádzať vo Výkaze o majetku a záväzkoch .

Ja by som to zaúčtovala v rámci uzáviekových operácii do výdavkov - prevádzková réžia . Priložila doklad o nákupe PHM .Potom v novom roku už len vysporiadala PP a nič viac by som nerobila .
Pokiaľ by to bolo v priebehu roka , tak nákup PHM by som účtovala do réžie cez banku , ale toto je zrovna prelom rokov .
Naposledy upravil Zita5 : 20.02.06 at 08:35
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Hmm, mám to zaúčtované v prevádzkovej réžii, pretože na tú naftu sa jazdilo, ešte na konci roka sme rozvážali tovar, takže bločik je priložený pri jazdách. Takže si myslím, že tú sumu nemôžem hodnotiť ako priebežnú položku, keď ju mám už v spotrebe? Alebo to myslíš tak, že samotné čerpanie v daný dn z banky zaznačím v PD ako priebežnú položku a zároveň si ju nechám v prevádzkovej réžii? Nejak to neviem domyslieť Budem musieť šoférovi zakázať používať kartu na nákup PHM .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
30.12. sa tankovalo na kartu, účtovanie bude nasled:
- 30.12. - PPD - prieb.polož.
- 30.12.05- VPD - prev.réžia
- 1.1.06.- výdaj cez účet -prieb.polož.

k 31.12. budeš evidovať vo výkaze rozdiel na prieb.položkách, čo nie je zlé...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zita5
Priebežné položky sa Ti vysporiadajú až v roku 2006 , pretože to bude v banke vo výpise č. 1.
K 31.12.2005 Ti nebudú sedieť priebežné položky presne o sumu tankovania , a tento budeš uvádzať vo Výkaze o majetku a záväzkoch .

Ja by som to zaúčtovala v rámci uzáviekových operácii do výdavkov - prevádzková réžia . Priložila doklad o nákupe PHM .Potom v novom roku už len vysporiadala PP a nič viac by som nerobila .
Pokiaľ by to bolo v priebehu roka , tak nákup PHM by som účtovala do réžie cez banku , ale toto je zrovna prelom rokov .
s týmto si dovolím nesúhlasiť priebežné položky musia byť k 31.12.2005 0 !
Ja by som to riešila tak, že v 12/2005 - ak platíš kartou bloček ti dajú - dať ho riadne do nákladov - cez pokladňu (tak si to tuším spravila).
V BV v roku 2006 zaúčtovať výdaj z banky ako NDZ ! a je to vyriešené a správne.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
sway
s týmto si dovolím nesúhlasiť priebežné položky musia byť k 31.12.2005 0 !
Ja by som to riešila tak, že v 12/2005 - ak platíš kartou bloček ti dajú - dať ho riadne do nákladov - cez pokladňu (tak si to tuším spravila).
V BV v roku 2006 zaúčtovať výdaj z banky ako NDZ ! a je to vyriešené a správne.
a ja zasa nesúhlasím s tebou, kde máš napísané, že prieb.položky sa musí rovnať 0,00. Ani 261 v PÚ nemusí byť nulová....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať